• Dzień Przedsiębiorczości 20 marca

     • Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

      Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:

      • odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,
      • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
      • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
      • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
      • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

      Karty zgłoszeniowe oraz szczegółowe informacje u koordynatora projektu edukacyjnego: p. P. Serafina

      Dzień Przedsiębiorczości 

      Autor: P. Serafin

       

     • Rekolekcje

     • Wielkopostne rekolekcje szkolne, odbyły się 6 marca 2024 r. w kościele w Weryni. Spotkanie poprowadził O. Zenon Burdak – bernardyn – z Dukli, który poruszał tematy związane z sensem życia, wartością modlitwy oraz szacunkiem dla rodziców. Na zakończenie odbyła się uroczysta Msza św. w intencji wspólnoty szkolnej. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do kolejnych spotkań duchowych. Bądźmy razem w modlitwie i wzajemnym wsparciu.

      Autor: Witold Cesarz

     • Zima w obiektywie

     •  

       

       

      Z przyjemnością informujemy, że właśnie otworzyliśmy kolejną wystawę fotograficzną zatytułowaną „Zima w obiektywie”, która jest zwieńczeniem naszego ostatniego konkursu fotograficznego. Podczas wernisażu dyrektor Zbigniew Bogacz serdecznie pogratulował uczestnikom zaangażowania i talentu, którym się wykazali. Wystawa jest prezentowana w Szkolnej Galerii Sztuki Współczesnej i będzie dostępna do oglądania do 27 marca 2024 roku.

      Podczas wernisażu mieliśmy również okazję wysłuchać przepięknego utworu na skrzypce w wykonaniu Karoliny Sikory oraz obejrzeć pokaz wszystkich nadesłanych fotografii konkursowych. Dyrektor wręczył nagrody i dyplomy dla zwycięzców oraz podziękował wszystkim uczestnikom za udział. Laureatami zostali: 1 miejsce – Adrian Serafin,

      2 miejsce – Agnieszka Dziewic, 3 miejsce – Kinga Stępień, wyróżnienie: Magdalena Ligęza, Olgierd Malec. W konkursie i wystawie uczestniczyły następujące osoby: Krzysztof Gola, Amelia Ozga, Patrycja Tabaka, Gabriela Cisło, Natalia Kołodziej, Natalia Wargacka, Katarzyna Zielińska, Karolina Jaskot, Kacper Zagroba,      Julia Iskra, Gabriela Sadecka, Bernadeta Micek, Anna Tęcza.

      Wystawa i konkurs został przygotowany przez koło fotograficzne prowadzone przez Witolda Cesarza. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszej wystawy i podziwiania fotografii, które uwieczniają zimową aurę z różnych perspektyw. Mamy nadzieję, że każdy odnajdzie coś dla siebie i zostanie zainspirowany twórczością naszych uczestników. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

      Autor: Witold Cesarz

     • Żołnierze wyklęci

     • Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych, obchodzony1 marca, poświęcony jest upamiętnieniu bohaterów, którzy stawiali opór komunizmowi po zakończeniu II wojny światowej. Żołnierze Wyklęci to niezłomni patrioci, którzy walczyli w podziemiu niepodległościowym i antykomunistycznym, dążąc do wolności i suwerenności Polski. Pomimo brutalnej represji ze strony władz komunistycznych, nie złożyli broni i kontynuowali walkę o niepodległość. Dzięki ich odwadze i poświęceniu, dzisiejsze pokolenia mogą cieszyć się wolnością i demokracją. Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych jest okazją do uhonorowania tych bohaterów i utrwalenia pamięci o ich niezłomnym dążeniu do niepodległej Polski, lecz ich czyny niech pozostaną w naszych sercach przez cały rok.

      Autro: Bernadeta Olszówka

      Wyklęci w naszej pamięci

      Po zakończeniu II wojny światowej na terenie Polski rozpoczął się czas komunizmu i związana z tym sowietyzacja państwa. Nie wszystkim jednak takie działania się podobały. Przykładem walki z komunizmem i ingerencją radziecką byli Żołnierze Wyklęci. Działali oni w podziemiu niepodległościowym i antykomunistycznym, stawiali opór podporządkowaniu Polski ZSRR. Władze Polski Ludowej nazywali ich bandami podziemia i wrogami ludu,  faszystami, zdrajcami, reakcjonistami, sprzedawczykami. Ich działania były bardzo bohaterskie często z narażeniem życia tylko po to, aby móc żyć w wolnym kraju. Większość akcji żołnierzy skierowanych było przeciwko oddziałom zbrojnym UB, KBW czy MO. Ich walka trwała w latach 1944–1956. Antykomunistyczny opór uznawany był za działalność kontrrewolucyjną, sprzeczną z interesami narodu i wolą ludu.

      Jednym z przykładów takich postaci był Antoni Heda - pseudonim Szary. Pochodził on z miejscowości Małomierzyce, z rolniczej rodziny. W domu było ośmioro dzieci. Rodzina była biedna, dlatego do szkół chodził tylko on i jego brat Władysław. Był bardzo wierzący, w trudnych chwilach pomagała mu modlitwa. Chciał zostać księdzem, lecz ostatecznie ukończył szkołę techniczną kolejową w Radomiu. Po maturze zaczął pracę w zakładach zbrojeniowych w Starachowicach. Ze względu na swoją pracę nie brał udziału w walce, lecz później dołączył do oddziału piechoty dowodzonego przez pułkownika Emila Fieldorfa. Następnie walczył u boku gen. Franciszka Kleeberga pod Kockiem. Po powrocie do domu jego ojciec nie dowierzał, że żyje. Antoni od 1940 r. działał w konspiracyjnych organizacjach Orła Białego czy Hubala. Następnie został komendantem w Związku Walki Zbrojnej jako Ząb, lecz musiał wraz z kolegą Snem uciekać przed aresztowaniem za Bug. Tam jednak aresztowali go Rosjanie. Udało mu się cudem uciec z sowieckiej niewoli. Znów wstąpił do konspiracji. Utworzył oddział partyzancki. Wtedy też przyjął pseudonim Szary. Jego oddział powoli powiększał się i nazwali się Szarakami. Wykazywali się niezwykłą odwagą i bohaterstwem. Wszystkie akcje Antoniego przebiegały pomyślnie i bez wielkich strat. On sam był twardy, nie znosił kłamstwa ani lizusostwa. Był bezwzględny dla hitlerowców, zdrajców i kolaborantów, a jednocześnie był wrażliwy na biedę i nieszczęście. 
      Dbał o swoich żołnierzy ich życie i bezpieczeństwo, a o zabitych dbał by ich pogrzebano. Oddział Hedy wziął udział w akcji burza w 1945 r.  W miesiącach: kwiecień, maj 1945 r. cały sztab Drugiej Dywizji Legionowej AK został aresztowany. Wśród nich trzech braci i dwóch szwagrów, gdzie przeszli okropne tortury. Jak wspomina Heda bracia ponieśli karę za niego i po kilku tygodniach zamordowano ich. Jego kolegę Kaprala Stanisława Leśniewskiego wydano rodzinie skatowanego z połamanymi nogami. Antoni skomentował to później tak Na taką serię okrucieństw trzeba było zareagować tak, jak to czyniłem w czasie okupacji niemieckiej: rozbijaniem więzień i uwalnianiem aresztowanych i skazanych. Zaczął więc organizować ludzi i uwolnił z kieleckiego więzienia 375 więźniów. Po udanej akcji na polecenie przełożonych miał rozbić ubecką katownię w Warszawie na Mokotowie, lecz na pewien czas wrócił do żony. Schwytano go po trzech latach w Gdyni.  Aresztowano go w sierpniu i przewieziono do Warszawy, gdzie oficer UB płk. Józef Różański zaproponował mu współpracę, lecz on się nie zgodził. Wiosną 1949 przeniesiono go do Kielc. Przesłuchiwano godzinami w nocy świecąc lampą w oczy. Jego rozprawa odbyła się 19 grudnia 1949 r . Skazano go na czterokrotną karę śmierci. On sam wyrok przyjął spokojnie. Karę śmierci jednak zamieniono mu na dożywocie. Po amnestii z kwietnia 1956 r. został warunkowo zwolniony w listopadzie 1956 r. Na rozprawie rehabilitacyjnej w marcu 1959 r. Szary został zrehabilitowany za działalność w czasie okupacji niemieckiej, a za rozbicie więzienia w Kielcach dostał 8 lat. Po opuszczeniu więzienia otaczała go bezpieka, agenci. Śledzili go w sposób widoczny i nieustanny co go drażniło. Utrzymywał kontakty z żołnierzami AK. W stanie wojennym znów był aresztowany. Doczekał się jednak nagrody, bo w 2006 r. Prezydent RP Lech Kaczyński awansował go do stopnia generała brygady. Zmarł dwa lata później. 

      Był to bohater, który w swoim życiu bardzo wiele poświęcił dla ojczyzny, jej dobra i wolności. Bohatersko walczył z okupantem sowieckim, hitlerowskim, a po wojnie komunistycznym. Lecz zamiast docenić jego czyny doczekał się więzienia, prześladowania, utraty bliskiej rodziny i przyjaciół. Był szykanowany i wiele lat spędził w więzieniu. Nie tak powinno być. Tacy bohaterowie powinni być doceniani, a nagrodą nie powinno być prześladowanie, lecz chwała. 

      Dzięki postawom takich Polaków jak Żołnierze Wyklęci żyjemy w wolnym kraju. Powinniśmy być dumni z ich czynów, a ich patriotyczna postawa powinna dawać nam przykład czym powinna być dla nas ojczyzna. Mam nadzieję, że przyszłe pokolenia będą doceniać w wolnym kraju, że tak wielu ludzi musiało o tą wolność walczyć, a nawet oddać życie, przyjaciół. 

      Źródła:
      1. https://www.prezydent.pl/kancelaria/zolnierze-wykleci/kim-byli-zolnierze-wykleci/
      2. https://podziemiezbrojne.ipn.gov.pl/zol/historia
      3. Joanna Wieliczka-Szarkowa, Kraków 2019, ,,Bohaterskie akcje Żołnierzy Wyklętych"  

      Opracowała: Wiktoria Węglarz

     • Ostrava w wiosennej odsłonie

     • 3 marca 2024 r. 10 uczniów Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni wyjechało na 3 tygodniowy staż zawodowy do Ostrawy w Czechach. Wyjazd odbył się w ramach projektu akredytowanego o numerze 2022-1-PL01-KA121-VET-000053647 z programu Erasmus+.

      Po zakwaterowaniu w hotelu, panowie Łukasz Szlachta i Michał Bielski z Firmy Kopernikus zapoznali młodzież z zasadami bezpiecznego pobytu w Czechach. Poniedziałek był dniem, w którym wszyscy poznali swoich przyszłych pracodawców. Ostrava przywitała nas piękną słoneczną pogodą i resztę dnia poświęciliśmy na zwiedzanie Starego Miasta.

      Patrycja Malec, Izabela Magda, Izabella Opalińska i Aneta Tylutka reprezentują zawód technik eksploatacji portów i terminali. Ich miejscem pracy będzie Alza – sklep, którego oferta obejmuje elektronikę użytkową, sprzęt RTV oraz AGD. Alza przywiązuje ogromną wagę do logistyki. Uczennice poznają proces planowania i realizowania przepływu towarów. Będą również zajmowały się obsługą klientów, realizacją zamówień, kontrolą stanów magazynowych oraz poznają programy komputerowe stosowane w magazynach.

      Aleksandra Serafin, Wiktoria Janusz i Wiktoria Dębiak uczennice w zawodzie technik architektury krajobrazu będą pracowały w Technické Služby Moravská Ostrava. Placówka zajmuje się m.in. utrzymaniem zieleni publicznej. Uczennice będą zajmowały się pielęgnacją trawników, pielęgnacją i sadzeniem grup kwiatowych, sadzeniem, formowaniem, przycinaniem roślin oraz innymi pracami ogrodniczymi.

      Karolina Tęcza rozpoczęła praktykę zawodową w zakresie żywienia w Best Western Hotel Vista, który jest jednym z najbardziej znanych hoteli w Ostrawie. W kuchni hotelowej będzie doskonaliła swoje umiejętności w zakresie przygotowywania, dekorowania oraz podawania dań kuchni czeskiej.

       

      Ostrawa w wiosennej odsłonie

      Wiosna w Ostrawie zagościła już na dobre, widać ją w każdym miejscu. Pięknie kwitnące forsycje, bratki, narcyzy, szafrany wiosenne i efektownie wyglądające ciemierniki białe. Architekci krajobrazu odbywający 3 tygodniową praktykę zawodową, będą mogli doskonalić swoje wiadomości i umiejętności wykonując wiosenne prace sezonowe. Pierwszymi kwiatami, które przywitały nas podczas spaceru po Starym Mieście w Ostrawie były:

      Ciemiernik biały (Helleborus niger) - wyjątkowa bylina, która zaskakuje swoim kwitnieniem w najmniej oczekiwanym czasie – zimą i wczesną wiosną. Ta niewielka roślina, osiągająca wysokość 20-40 cm, wyróżnia się zimotrwałymi, ciemnozielonymi liśćmi i śnieżnobiałymi, pięciopłatkowymi kwiatami z żółtym środkiem. Idealna dla cienistych zakątków ogrodu, wymaga żyznej, przepuszczalnej gleby z dodatkiem wapnia jest mrozoodporna i nie wymagająca zimowego okrycia. Ciemiernik biały jest doskonałym wyborem dla tych, którzy pragną dodać uroku swojemu ogrodowi nawet w chłodniejsze miesiące.

      Forsycja pośrednia (Forsythia xintermedia) - jest krzewem, który osiąga do około 3 m wysokości. Początkowo oliwkowo-zielone pędy rośliny są wyprostowane, natomiast później łukowato przewisają. Co więcej, korona tej rośliny jest gęsta. Warto wiedzieć, że forsycja wypuszcza oddzielne pąki liściowe i pąki kwiatowe. Zdecydowanie najbardziej charakterystyczną częścią rośliny są jej kwiaty, które w ogrodach stanowią największą ozdobę kolorystyczną, są duże i ciemnożółte. Pojawiają się przed liśćmi wczesną wiosną.  Lubi światło i doskonale rośnie w warunkach miejskich. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, dobrze rozwija się niemal na każdej glebie.

      Fiołek ogrodowy, bratek ogrodowy (Viola wittrockiana) to dwuletnia roślina. Bratki kwitną jesienią w roku wysiewu, a następnie od marca do czerwca następnego roku. Kwiaty na roślinie utrzymują się bardzo długo, cechuje je aksamitny połysk i lekki zapach. Wymagają słonecznego stanowiska. Gleba dla bratków powinna być żyzna, próchnicza, lekko kwaśna lub obojętna i stale lekko wilgotna – rośliny te źle reagują na suszę.

      Narcyz trąbkowy (Narcissus pseudonarcissus) to urocza bylina cebulowa, która swoją niezwykłą urodą i subtelnością może dodać magicznego uroku każdemu ogrodowi. Narcyzy nie są bardzo wymagające,  uprawia się je na stanowiskach słonecznych do półcienistych, najlepiej w osłoniętych zakątkach ogrodu. Przed posadzeniem cebul podłoże można wzbogacić dobrze przerobionym kompostem. Narcyzy lubią próchnicę, a poza tym kompost poprawia strukturę podłoża, a także wzbogaca je w składniki pokarmowe.

      Szafran wiosenny, krokus wiosenny (Crocus vernus) - gatunek bulwiastej byliny. Jego liście są bardzo wąskie (trawiaste), z wyróżniającym je jasnym, białym paskiem ciągnącym się wzdłuż środka. Kwitnie oczywiście wiosną – od lutego do kwietnia, dlatego często przebija się przez leżącą jeszcze warstwę śniegu. Roślina jest zaliczana do najpiękniejszych kwiatów wiosny. Każda cebulka (bulwka) wytwarza tylko jeden kwiat. Większość odmian krokusów ma płatki w różnych odcieniach fioletu, ale występują też odmiany białe, żółte oraz wielokolorowe. Są pachnące i chętnie odwiedzane przez wcześnie budzące się z zimowego snu owady zapylające (w tym pszczoły). Lubią podłoża próchnicze, przepuszczalne, z lekko kwaśnym pH. Najlepiej rosną, gdy mają zapewnioną dużą wilgoć.

      Architekci krajobrazu wykonując wiosenne zabiegi pielęgnacyjne, będą mogli zastosować zdobytą wiedzę teoretyczną w praktyce.

      Autor: Uczestnicy projektu
      05.03.2024

     • Finał Podkarpackiego Turnieju Szkół Ekonomicznych „Finanse w pigułce - I edycja”

     • W dniu 22 lutego 2024 r. w auli Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie odbył się Finał Podkarpackiego Turnieju Szkół Ekonomicznych „Finanse w pigułce” - I edycja, w którym uczestniczyli uczniowie z 11 szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego. 33 uczestników zmagało się z zagadnieniami z zakresu finansów, podatków i ubezpieczeń podczas testu indywidualnego i zadania praktycznego, które rozwiązywali w 3-osobowych zespołach. Konkurs organizowany był we współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki w Rzeszowie oraz Narodowym Bankiem Polskim.  

      Turniej był o zasięgu wojewódzkim i miał na celu budzenie i rozwijanie wśród uczniów  zainteresowań problematyką współczesnych finansów jak również popularyzacja zawodów związanych z tą dziedziną wiedzy, a także upowszechnianie nowoczesnej wiedzy z zakresu finansów i podnoszenie poziomu jej nauczania.   

      Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie kształcący się w Technikum w zawodzie technik ekonomista: Emilia Skóra, Kacper Fila i Szymon Zieliński. Uczestnicy wysłuchali również wykładu wygłoszonego przez dr Alfreda Szydełko prof. Politechniki Rzeszowskiej nt. „Zmiana formy ewidencji z podatkowej księgi przychodów i rozchodów na księgi rachunkowe.”

      W Turnieju zostały nagrodzone 3 najlepsze zespoły i 3 najlepszych uczestników Turnieju.

      Drużyna z naszej szkoły zaprezentowała się bardzo dobrze, niewiele zabrakło aby znalazła się na podium.

      Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

      Autor: Ewa Serafin

       

     • Stypendia naukowe rozdane!

     • Informujemy, że 28 lutego 2024 r. Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie przyznał stypendia naukowe 475 uczniom/uczennicom szkół ponadpodstawowych prowadzących kształcenie zawodowe z terenu województwa podkarpackiego w ramach projektu pn. Poszerzając horyzonty - stypendia naukowe dla uczniów szkół zawodowych - edycja I.

      Oto nasi stypendyści:

      1. Agnieszka Dziewic  kl. 4aez technik żywienia i usług gastronomicznych
      2. Barbara Serafin kl. 2az technik żywienia i usług gastronomicznych
      3. Julia Rząsa kl. 3et technik ekonomista
      4. Klaudia Sitarz kl. 4aez technik ekonomista
      5. Martyna Jagodzińska kl.  4aez technik ekonomista
      6. Małgorzata Konsur kl. 3et technik ekonomista
      7. Natalia Wit kl.  5z technik żywienia i usług gastronomicznych
      8. Szymon Zieliński  kl. 4aez technik ekonomista
      9. Weronika Fitał  kl. 4aez technik ekonomista
      10. Wiktoria Rząsa  kl. 2et technik ekonomista

      Stypendyści otrzymają  6 000,00 zł, które zostało przyznane na okres 10 miesięcy w roku szkolnym 2023/2024, tj. od września 2023 r. do czerwca 2024 r. i zostanie wypłacone jednorazowo w terminie do 31 marca br. Serdecznie gratulujemy!

      Autor: Beata Bryk

     • Literatura i języki obce

     • Znajomość języków obcych otwiera wiele możliwości edukacyjnych, zawodowych i osobistych, a także pozwala na lepsze zrozumienie innych kultur i ludzi. Okazją do użycia języka obcego był w dniu 28 lutego 2024 r. XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Obcojęzycznej w Weryni.
      Konkurs ten był nie tylko okazją do zaprezentowania swoich umiejętności językowych, ale także pasji literackiej, kreatywności i pewności siebie. Dodatkowo był sprawdzianem umiejętności występowania przed publicznością, która jest cenną kompetencją, przydającą się w wielu sytuacjach życiowych.
      Mieliśmy przyjemność wysłuchać świetnie przygotowanych uczestników z 13 szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu kolbuszowskiego. Zaprezentowali się znakomicie i zasłużyli na uznanie i brawa. Komisja konkursowa wzięła pod uwagę pamięciowe opanowanie wiersza, interpretację oraz prawidłową wymowę. Organizatorzy konkursu gratulują wszystkim laureatom i uczestnikom i dziękują im za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

      Do zobaczenia za rok!

      Dziękujemy bardzo fundatorom nagród dla laureatów naszego konkursu: 
      Regionalnej Fundacji Rozwoju "Serce" oraz Pani Sabinie Siwiec "Kwiaty u Sabiny". 

      Organizatorzy: Anna Kwiecień i Urszula Kuna

      Uczniowie nagrodzeni
      w XVI Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Obcojęzycznej
      w ZSA-E w Weryni:

      Język angielski - szkoły podstawowe:

      1. miejsce: Martyna Kukulska – SP w Kupnie

      2. miejsce: Gabriela Ignatyuk – SP nr 1 w Kolbuszowej

      3. miejsce: Łucja Sączawa – SP w Widełce

      Wyróżnienie: Dawid Małek – SP w Raniżowie

      Język angielski - szkoły ponadpodstawowe:

      1. miejsce: Lidia Tylutka – LO w Kolbuszowej

      2. miejsce: Wiktoria Rząsa – ZSA-E w Weryni

      3. miejsce: Klaudia Maciąg – LO w Kolbuszowej

      Język niemiecki - szkoły podstawowe:

      1. miejsce: Katarzyna Duszkiewicz – SP nr 1 w Kolbuszowej

      2. miejsce: Karol Płoch – SP w Widełce

      3. miejsce: Anna Boksa – SP w Majdanie Królewskim

      Wyróżnienie: Przemysław Białas – SP w Mazurach

      Język niemiecki - szkoły ponadpodstawowe:

      1. miejsce: Amelia Depa – LO w Kolbuszowej

      2. miejsce: Aleksandra Szumierz - LO w Kolbuszowej

      3. miejsce: Barbara Serafin – ZSA-E w Weryni

      Wyróżnienia: Karolina Strychalska - LO w Kolbuszowej,

      Wiktoria Wilk – ZST w Kolbuszowej,

      Julia Wrońska - LO w Kolbuszowej

      Język francuski - szkoły podstawowe:

      1. miejsce: Zuzanna Dworak – SP w Majdanie Królewskim

      2. miejsce: Blanka Mazur – SP nr 2 w Kolbuszowej

     • Komunikat

     • Przypominam, że biblioteka szkolna będzie zamknięta w terminie od 3-23 marca 2024 r.

      Proszę o wypożyczanie książek.

      Autor: B.Sobowska-Rekut

     • Ostrza chwały

     • Monotonia życia w szkole niekoniecznie musi być niezniszczalna. Dnia 28 i 29 lutego przerwaliśmy krąg lekcji i przerw jadąc na lodowisko do Dębicy.  Było wspaniale.  Każdy z nas jeździł tak jak potrafił: jeden trochę lepiej inny gorzej, ale bawiliśmy się doskonale więc umiejętnościami nikt się nie przejmował.  Okazało się, że najwięcej wygibasów różnych pokazali Ci którzy trochę już jeździli. Ale następnym razem będzie zdecydowanie lepiej. Po lodowisku pojechaliśmy obejrzeć  film pt: „Cudowny chłopak. Biały ptak”.  Polecam każdemu.  Piękna, wzruszająca, chwytająca za serce fabuła, wspaniała muzyka i perfekcyjne aktorstwo gwarantują niezwykłe emocje.

      Dziękujemy opiekunom paniom Annie Tęczy, Kazimierze Gul, Annie Kiwak, Małgorzacie Laube- Skowrońskiej, Wioletcie Majewskiej oraz panu Witoldowi Cesarzowi za jej zorganizowanie.

     • Miłośnicy awiacji w Jasionce

     • W dniu 27.02.2024 r. odbyła się wycieczka uczniów klas III do firmy EME Aero w Jasionce specjalizującej się w obsłudze, naprawie i przeglądach silników lotniczych. Będąc tam dowiedzieliśmy się o historii firmy, na czym dokładnie polega praca w takiej jednostce,  zobaczyliśmy jak wyglądają części do silników lotniczych. Dodatkowo pokazano nam jak poprawnie i przede wszystkim interesująco napisać CV by rekruter chętnie chciał zawrzeć z nami współpracę. Pod koniec naszego spotkania odbyliśmy quiz, w którym mieliśmy wykazać się wiedzą o poznanej wcześniej historii EME Aero oraz ogólną wiedzą na temat lotnictwa. Była to bardzo interesująca wycieczka, gdyż poznaliśmy realia pracy w zakładzie dla naszego zawodu- technik eksploatacji portów i terminali, jak również poznania przez nas rynku pracy po ukończeniu szkoły.

      EME Aero

      Autor: Katarzyna Kurdziel

     • Finał Turnieju

     • Finał turnieju piłki siatkowej chłopców o Puchar Dyrektora ZSA-E w Weryni

      Gra w siatkówkę cieszy się w naszej szkole dużą popularnością. Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią Covida oraz remontem szkoły rozegrane zostały kolejne Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej chłopców.
      W dniu 26.02.2024r. odbył się finał „Turnieju o Puchar Dyrektora ZSA-E w Weryni”. W turnieju finałowym uczestniczyło 3 drużyny – reprezentacje klas: I kd, II kd, II et.            
      miejsce i Puchar Dyrektora przypadł drużynie z kl. II et (w składzie: Wiktor Kopeć, Hubert Rębisz, Hubert Nater, Patryk Zięba, Hubert Bąba, Karol Zieliński), II miejsce – I kd, III miejsce – II kd. Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, pozostałe drużyny dyplomy. Nagrody wręczał Dyrektor Szkoły. Sędzią zawodów był Kacper Zagroba z kl. I at.  Była to świetna zabawa i dobrze spędzony czas, a ekscytujące sportowe przeżycia jakie daje piłka siatkowa na długo pozostaną w naszej pamięci.

                  

      kl. I kd – kl. II kd   2:1

      kl. I kd – kl. II et   1:2

      kl. II kd -  kl. IIet   0:2

       

      Autor: A. Żywiec

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
   • 17 227 14 41 lub
    17 227 13 32
    numery wewnętrzne:
    101 sekretariat
    103 dyrektor
    105 zastępca dyrektora
    107 pokój nauczycielski
   • Werynia 501
    36-100 Kolbuszowa


    Poland
   • 814-14-04-726
   • Zbigniew Bogacz
    zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
   • Beata Bryk
    beata.bryk@zswerynia.pl
   • Elżbieta Rozmus-Maciąg
    elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
   • Nabywca:
    Powiat Kolbuszowski
    ul. 11-go Listopada 10
    36-100 Kolbuszowa
    NIP 814-15-73-682

    Odbiorca:
    Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni
    Werynia 501
    36-100 Kolbuszowa
   • /ZSA-E501/zsae lub /ZSA-E501/domyslna
  • Logowanie