• Książka na weekend

     • "Pięćdziesiąt wskazówek. Pięćdziesiąt lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze; przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące książki i filmy". Jest to piękna opowieść o życiu, która idealnie nadaje się na smutne dni. Szczerze polecam. Książka w wersji e-booka znajduje sie na witrynie biblioteki szkolnej.

      Autor: Bogusława Sobowska-Rekut
      Źródło:https://lubimyczytac.pl

       

     • Wiosenna przerwa świąteczna

     • Szanowni Państwo

      Informuję, że od 9 do 14 kwietnia br. w  ZSA-E w Weryni będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br.  nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze z uczniami w formie kształcenia na odległość. 

      Zbigniew Bogacz
      Dyrektor ZSA-E w Weryni

     • Bezpłatna pomoc psychologiczna

     • W związku z obecną sytuacją zagrożenia wirusowego psychologowie i psychoterapeuci z Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznego SELF oraz Fundacji PRO-FIL uruchomili bezpłatną pomoc online dla mieszkańców Gminy Kolbuszowa. Pomoc można uzyskać dzwoniąc na SKYPE/CST SELF od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. W razie problemów z nawiązaniem połączenia należy skontaktować się telefonicznie: 578 777 568. Źródło: www.kolbuszowa.pl
       

      Autor: I.Pogoda

     • Z cyklu przygotowania do Wielkanocy

     • Święta Wielkanocne, to święta bardzo ważne dla nas chrześcijan, pełne różnych tradycji oraz symboli.  Przygotowujemy się do nich zarówno duchowo jak i fizycznie. Członkowie Szkolnego Klubu Pasjonatów Sztuki Kulinarnej jak na prawdziwych pasjonatów przystało, postanowili podzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami oraz poradami dotyczącymi sporządzania potraw wielkanocnych oraz dekoracji świątecznych stołów. Przepisy zaprezentowanych  potraw dostępne są na stronie internetowej oraz na naszych profilach społecznościowych.

      Wielkanocne_symbole_na_swiatecznym_stole_-_przepisy_kulinarne.doc

      Autor A. Tęcza

     • Książka na weekend

     • Niewiele wiemy o najbliższych, a pozory często mylą.

      Bohaterkami powieści są trzy siostry: Ania (nauczycielka), Gosia (malarka) i Matylda (stewardesa). Pewnego dnia znika średnia z sióstr, zaczynają się więc poszukiwania w zaułkach Chełmna. Okazuje się, że Ania i Matylda niewiele wiedzą o życiu Gosi, choć wydawało się, że mają ze sobą dobry kontakt. Każdy ślad prowadzi na manowce, odkrywając kolejną tajemnicę Małgorzaty. Czy malarka żyje? Czy jej zniknięcie jest artystycznym happeningiem? Dlaczego tak uparcie malowała niebieskie motyle? Autorka prowadzi czytelnika w poszukiwaniu Gosi jak przez labirynt, przypominając, że nie wszystko jest tym, czym wydaje się na pierwszy rzut oka. Jednak prawidłowa odpowiedź zazwyczaj leży w zasięgu ręki, a o najważniejsze sprawy nie można przestać walczyć. Bo to one nadają życiu prawdziwe barwy.

      Zapraszam do przeczytania książki lekkiej, łatwej i przyjemnej, która na chwilę pozwoli oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości. Książkę można porzeczytać na witrynie biblioteki szkolnej w zakładce książka na weekend. Miłego czytania.

      Żródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4907603/niebieskie-motyle

       

       

     • Informacja do Rodziców, Nauczycieli i Uczniów

     • Szanowni Rodzice
      Koleżanki i Koledzy Nauczyciele

      Drodzy Uczniowie 

      W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania ZSA-E w Weryni:

      1. Informuję, że od 25 marca do 2020 r.  do 10 kwietnia 2020 r.  zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w dalszym ciągu  będą realizowane za pośrednictwem e-dziennika  oraz platformy edukacyjnej lub poczty szkolnej w formie zdalnego nauczania. 
      2. Informuję, że zajęcia będą odbywały się w godzinach od 8.00 do 15.00 (dotychczasowe  godziny,  w których odbywały się lekcje w szkole) z możliwością odstępstw od w/w godzin w przypadkach uzasadnionych problemami natury technicznej lub organizacyjnej, bądź też z uwagi na możliwości psychofizyczne podejmowania wysiłku poprzez uczniów i nauczycieli.
      3. Proszę  Was o cierpliwość i wyrozumiałość w przypadku wystąpienia sytuacji problemowych zobowiązując się do takiego samego podejścia ze strony szkoły z uwagi na sytuację, w której się wszyscy znajdujemy.

      Z poważaniem
      Zbigniew Bogacz

      Dyrektor ZSA-E w Weryni

     • Marzec miesiącem Frankofonii!

     • W ubiegłym tygodniu, bo właśnie 20 marca w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Frankofonii (Journée International de la Francophonie) odbył się XIV Powiatowy Konkurs wiedzy o Francji i krajach frankofońskch. Laureatem naszej  szkoły został Konrad Świątek z IIIez, który zajął II miejsce. Gratulujemy! Warto podkreślić, że Międzynarodowa Organizacja Frankofoni istnienie już  od 50 lat i skupia swoja działalność na promocji języka i kultury francuskiej.  Tegoroczni  uczestnicy konkursu wzięli udział w nowej formie testu, bowiem przez wzgląd na obecną sytuacje w kraju po raz pierwszy rozwiązywali zadania on-line). Pasjonaci języka Moliera musieli wykazać się wiedzą na temat kultury, sztuki, geografii, historii, kuchni itp.  Francji i Szwajcarii.

      Osoby o zdolnościach plastycznych mogły również przesłać e-mailowo plakat „Pays francophone à l’affiche”.

      Organizatorem konkursu było LO w Kolbuszowej.

      Ciekawostki: językiem francuskim posługuje się 274 miliony osób na świecie, w tym 1 mln w Polsce;  wbrew powszechnym opiniom jest to język łatwy do opanowania;  jest drugim językiem na świecie nauczanym jako język obcy (pierwszym jest oczywiście język angielski);  jest językiem ważnym w NATO, ONZ, UNESCO oraz innych międzynarodowych organizacjach.

      Autorzy: U.Kuna, K.Wachowska
      Plakat: N.Sitarz

     • Przygotowania do konkursu

     • Wielkanocne zajączki, różnobarwne pisanki, kurczaczki i wszystkie inne jadalne symbole, które kojarzą się nam z Wielkanocą, zostały przygotowane w formie kolorowych ciasteczek przez naszych niezawodnych uczniów. Klasa druga w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w ramach przygotowań do konkursu kulinarnego stworzyła właśnie takie smaczne i fantastyczne dzieła. W obecnej sytuacji w naszym kraju być może do konkursu nie dojdzie, jednak warto pokazać światu te piękne prace naszej zdolnej młodzieży. Sami zobaczcie- palce lizać!

      Autor: A. Tęcza, K. Wachowska

     • E-lektury

     • Drodzy Uczniowie! W chwili obecnej macie dobry czas na przeczytanie lektur szkolnych. Jeżeli ktoś z Was nie zdążył ich wypożyczyć w bibliotece szkolnej, to proszę o korzystanie z e-booków. Można znaleźć je na stronie: https://wolnelektury.pl. Jeżeli będziecie mieć z tym problem to proszę o kontakt mailowy boguslawa.sobowska-rekut@zswerynia.pl lub za pomocą e-dziennika. Wykaz lektur szkolnych znajduje się na witrynie biblioteki szkolnej.
      Przypomnienie: Jeżeli ktoś z uczniów będzie miał trudności z logowaniem się na pocztę szkolną lub e-dziennik, to proszę o informację wygeneruję i prześlę nowe hasła.

      Autor: Bogusława Sobowska-Rekut

     • Targi budownictwa EXPO DOM

     • Uczniowie uczący się w zawodach technik architektury krajobrazu oraz monter sieci i instalacji sanitarnych  wzięli  udział w  Podkarpackich Targach Budownictwa EXPO DOM. Impreza od lat odbywa się w rzeszowskiej hali "Podpromie" i jest zaliczana do największych wydarzeń tej branży w Polsce. Młodzież z Weryni już pierwszego dnia wystawy tj. 6 marca 2020 r. miała możliwość zapoznania się z najnowszymi  rozwiązaniami i technologiami oferowanymi przez  producentów z branży budowlanej i sanitarnej. Prawie 200 wystawców na 9 000 m2 powierzchni zaprezentowało swój asortyment m. in. kotły grzewcze, innowacyjne technologie instalacyjne, a także energooszczędne i odnawialne źródła energii takie jak np. pompy ciepła, czy ogniwa fotowoltaiczne.

      Autor: G.Warunek

     • Kulinarne innowacje

     • Od lutego uczniowie kierunków gastronomicznych mają okazję uczestniczyć w innowacjach pedagogicznych z dietetyki i estetyki potraw. Przez kilka ostatnich tygodni nasza młodzież uczyła się wykonywania dekoracji z lukru oraz przygotowania aranżacji z masy cukrowej.

      Autorzy: A.Tęcza, B. Sobowska-Rekut

     • Życie to teatr

     • Od kilku lat gram w teatrze. Przez całe moje lata „nauki teatru” wcielałam się w różne, ciekawe i barwne role. Mogę być kim tylko chcę: staruszką, dzieckiem, królową, sprzedawczynią, uczennicą! Zaczynałam od zwyczajnych ról w jasełkach, a skończyłam na ostatniej wielkiej premierze - „Malutka Czarownica”, która odbyła się w 2016 roku. Pamiętam jak dziś, ze uczniowie z całej naszej szkoły przyszli by mnie oglądać. Rozpoczynając edukację w ZSA-E w Weryni, zagrałam po raz pierwszy na deskach Miejskiego Domu Kultury. Teraz - kończąc naukę mam przyjemność grania w sztuce Teatru Amatorskiego im. Aleksandra Fredry w Kolbuszowej. Sztuka „Bal” (bo taki nosi tytuł) dotyczy losów mieszkańców Kolbuszowej i okolicznych miejscowości. Zaczynając od przyjaźni, miłości, sprawiedliwości, kończąc na kłótniach czy mądrości – tak w skrócie można nazwać wszystkie emocje tego spektaklu. Rzecz dzieje się kilka wieków przed naszymi czasami. Cała ta dawna historia jest oryginalna i naprawdę ciekawa. Mam przyjemność odegrania w tej sztuce aż czterech barwnych postaci o różnych charakterach, manierach, temperamentach czy stylach życia. Grając w teatrze odpoczywam od życia codziennego, mogę oderwać się choć na chwilę od obowiązków szkolnych, mam możliwość przekazania wszystkim wiedzy na temat tego co uwielbiam- teatru. Jednym słowem- rozwijam swoją pasję. Nigdy nie spodziewałam się, że wszystko się uda, że będę rozpoznawalna, że będę mogła uczynić coś, co zostanie zapisane w historii naszego miasta, może kiedyś kraju- bo każde przedstawienie niesie jakieś przesłanie- każde jest bardzo ważne!! Grając w teatrze rozwijamy nie tylko naszą dykcję, artykulację czy rozumienie tekstów, również rozwijamy nasze wszystkie zmysły pokazując innym nasz talent. Jeśli miałabym coś teraz powiedzieć o aktorstwie - powiedzieć swoją kwestię jest łatwo, ale wczuć się w swoją postać jest trochę trudniej. Trzeba znać jej charakter, zachowania oraz styl życia, a wbrew pozorom- to nie jest wcale takie łatwe, jak się wydaje! I to wszystko przekazuje naszym uczniom, dzieciom w przedszkolu, swoim bliskim. Myślę, że to nie koniec, a dopiero początek!! Zapraszam wszystkich na kolejne nasze przedstawienia.

      Autorzy: W.Matusik, K.Wachowska

     • Sekretariat zamknięty

     • Informujemy, że od poniedziałku tj. 16.03.2020 r. sekretariat ZSA-E w Weryni będzie zamknięty do odwołania. Wszelkie sprawy można załatwiać elektronicznie: zswerynia@zswerynia.pl lub telefonicznie: 661 474 234.

      Elżbieta Rozmus-Maciąg
      Sekretarz ZSA-E w Weryni

     • Ogłoszenie

     • Zwracamy się z apelem do wszystkich uczniów  aby dostosowali się do zaleceń Ministra Zdrowia  i ograniczyli wszelkie bezpośrednie kontakty towarzyskie. Prosimy aby uczniowie pozostali w domach.

      Zbigniew Bogacz
      Dyrektor Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni

     • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

     • Decyzją Ministra Edukacji Narodowej w dniach 12-25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

      https://www.gov.pl/web/koronawirus

      Z poważaniem
      Zbigniew Bogacz Dyrektor ZSA-E w Weryni

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
   • zswerynia@zswerynia.pl
   • boguslawa.sobowska-rekut@zswerynia.pl
   • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
   • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
   • 814-14-04-726
   • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
   • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
   • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
   • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
  • Logowanie