• Wyniki konkursu na ozdobę świąteczną

     • W tegorocznym szkolnym konkursie na ozdobę świąteczną uczniowie, jak zawsze, zaprezentowali niezwykłą kreatywność. Każda praca była niepowtarzalna, pełna zaangażowania i wyjątkowa w swoim rodzaju. Jury stanęło przed trudnym zadaniem wyboru zwycięzców spośród tak różnorodnych i starannie wykonanych prac. Od misternie wykonanej szopki po zdumiewającą choinkę ze sztućców, uczestnicy pokazali nie tylko swoje niezwykłe zdolności artystyczne, ale także ogromne poświęcenie i pasję. Wyniki prezentują się następująco:

      I miejsce - Kamil Stawarz 2kd

      II miejsce - Julia Pawlak - 1 at,  Patrycja Jadach - 2 et

      III miejsce - Bartosz Wilk - 1 at, Zuzanna Bajor - 2az

      Autor: I.Piłat

     • Świąteczne warsztaty

     • W duchu tradycji i kreatywności, uczniowie w zawodzie technik architektury krajobrazu zgromadzili się w ramach corocznych warsztatów świątecznych, aby stworzyć unikalne ozdoby i stroiki bożonarodzeniowe. Głównym celem warsztatów było wykorzystanie zdolności artystycznych uczniów w kontekście projektowania przestrzeni świątecznej. W ramach zajęć uczestnicy mieli okazję doświadczyć procesu projektowania i tworzenia ozdób, które nie tylko dodadzą uroku szkole, ale także pozwolą im wyrazić swoją wyjątkową kreatywność. Dzięki takim warsztatom nasi uczniowie mają okazję rozwijać umiejętności artystyczne, budować więzi w społeczności szkolnej oraz wzbogacać swoje doświadczenia edukacyjne.

      Autor: I.Piłat

     • Powiatowe zawody w tenisie stołowym

     • W deszczowy poranek 20.12.2023 w hali sportowej w kolbuszowskim LO odbyły się powiatowe zawody sportowe w tenisie stołowym. Po zaciętych pojedynkach nasi chłopcy Bartosz Wójcicki 3et i Karol Zieliński 2et wywalczyli pierwsze miejsce i uzyskali awans na dalsze rozgrywki w nowym roku w Mielcu. Serdecznie gratulujemy!

      Autor: M.Laube-Skowrońska

     • Kiermasz Bożonarodzeniowy SKC

     • W dniach 18-19.12.2023 r. (poniedziałek i wtorek) Szkolne Koło Caritas organizuje Kiermasz Bożonarodzeniowy. Zapraszamy do zakupu udekorowanych lukrem pierniczków, które symboliką nawiazują do nadchodzących świąt: choinki, gwiazdki, domki, bałwanki itp.

      Dziękujemy uczniom z klasy I i II kształcącym się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz klasie III - kucharz za pomoc w wypiekaniu pierników oraz ich dekorowaniu.

      Serdecznie zapraszamy: Szkolne Koło Caritas.

      Organizator: Agnieszka Biestek

     • XV Szkolny Konkurs Ortograficzny i Poprawnej Polszczyzny

     • W ubiegły poniedziałek, czyli 11.12.2023 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego i Poprawnej Polszczyzny. Zgłoszeni uczniowie z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni pisali trudne dyktando ortograficzne i rozwiązywali test z rozmaitymi zagadkami na temat języka polskiego.

      Najwyższym poziomem znajomości ortografii wykazali się:

      I miejsce - Julia Wlazło

      II miejsce - Hubert Micek

      III miejsce - Patrycja Lampart i Alicja Lubera

      Wyróżnienia: Zuzanna Bajor, Roksana Czachor

      Poprawną polszczyzną najlepiej posługują się:

      I miejsce - Weronika Fitał  i Roksana Czachor

      II miejsce - Norbert Pakłos

      III miejsce - Zuzanna Bajor

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

      Autor: Katarzyna Wachowska

     • Zawody piłki siatkowej

     • W poniedziałek (11.12) odbyły się zawody z piłki siatkowej dziewcząt. Turniej miał miejsce w hali sportowej ZST w Kolbuszowej. Wspólnie wywalczyłyśmy 2 miejsce. Rywalizacja była bardzo zawzięta. Oprócz zmagań sportowych i wykazania się swoimi umiejętnościami można było miło spędzić czas. Chętnie zagramy jeszcze raz w piłkę z innymi grupami.

      Autor: Anna Kubiś

     • Lekcja pełna śmiechu, beztroski i zabawy

     • Zimowa aura stała się inspiracją dla Pani Małgorzaty Laube-Skowrońskiej oraz uczniów naszej szkoły, by w ramach wychowania fizycznego wyjść na dwór, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, a przede wszystkim wrócić do czasów dzieciństwa. Każdy mógł poddać się  fantazji i rozwinąć swoją wyobraźnię w lepieniu bałwanów. Ruch na świeżym powietrzu usprawnia siłę mięśni oraz hartuje nasz organizm. Zima daje nam wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu, co buduje naszą kondycję i przyczynia się do poprawy zdrowia. Do najpopularniejszych sportów zimowych należą: jazda na nartach, łyżwiarstwo, jazda na sankach i … lepienie bałwanów. Wszystkim uczniom towarzyszyły świetne humory co można zobaczyć na poniższych zdjęciach. To była wyjątkowa i wspaniała lekcja.

      Autor: Wiktoria Węglarz

     • Nasze pierwsze kroki w świecie przyrody - udział w konkursie o ochronie przyrody

     • Cześć wszystkim! Jesteśmy Magda, Malwina, Julia, Kamila i Weronika z klasy pierwszej i chcemy Wam opowiedzieć o naszym niesamowitym przyrodniczym wyzwaniu! Wzięłyśmy udział w XVIII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody na Terenie Powiatu Kolbuszowskiego, który organizuje Nadleśnictwo Kolbuszowa i Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej. Chcieliśmy się dowiedzieć więcej o naszym środowisku i sprawdzić, jak dużo już o tym wiemy. Było to naszą pierwszą przygodą w takiej rywalizacji, ale podjęłyśmy wyzwanie z pełnym zaangażowaniem! Wspólnie stanęłyśmy do konkursu, który sprawdzał naszą wiedzę o ochronie przyrody. Było sporo pytań, trzeba było się porządnie zastanowić. Choć indywidualnie nie zdobyłyśmy nagród, to jako drużyna zajęłyśmy trzecie miejsce wśród szkół ponadpodstawowych! Nasze doświadczenie pokazało nam, że warto zgłębiać tajniki przyrody. Mimo, że nie wszystko poszło zgodnie z planem, zdobyłyśmy mnóstwo wiedzy. To dla nas prawdziwe wsparcie na kolejne konkursy - już się nie możemy doczekać następnej edycji, żeby pokazać, co potrafimy! Dziękujemy za wsparcie i trzymajcie kciuki za nas w kolejnych przyrodniczych wyzwaniach!

     • Wyniki konkursu

     • Redakcja szkolnej gazetki Wydarzenia rozstrzygnęła konkurs na najlepszy list do św. Mikołaja. Jak zwykle nie zabrakło oryginalnych pomysłów, rysunków i wzruszających słów...

      I miejsce: Patrycja Jadach (2etT) i Małgorzata Konsur (3etT)

      II miejsce: Aleksandra Serafin(3azT) i Karolina Tęcza (3azT)

      III miejsce:  Wiktoria Janusz (3azT) i Aleksandra Rusin (4aezT)

      Wyróżnienia: Aleksandra Durak (5azT) i Natalia Wit (5azT)

      Niech św. Mikołaj spełni wszystkie nadesłane  życzenia i marzenia!!!!

      Autor: Katarzyna Wachowska

     • Ostatni dzień wizyty w Chorwacji 

     • Jak mówi nasze starodawne przysłowie: Wszystko, co dobre, szybko się kończy!

      Pomimo wszystko dzień okazał się bardzo ciekawy! Nasza grupa wraz z Chorwacją, Rumunią i Turcją udała się do Polikliniki Glavić.  Mogliśmy tam zobaczyć bardzo ciekawy i specjalistyczny sprzęt. Zapoznano nas z najnowszymi metodami leczenia i neurorehabilitacją kończyn górnych i dolnych u dorosłych i dzieci. Jeden z pracowników polikliniki omówił w jaki sposób pracują z pacjentami oraz wyjaśnił zasady działania wielu urządzeń, które mają za zadanie odtworzyć utracone funkcje organizmu w obrębie układu nerwowego, tak aby poprawić funkcjonowanie pacjenta czy utrzymać jego sprawność na tym samym poziomie.  Przekonaliśmy się, że jest  to bardzo pomocne dla wielu pacjentów. Pozostałą część dnia spędziliśmy w szkole gdzie partnerzy z Chorwacji przedstawili wszystkim uczestnikom stronę projektu MP Healt Direct oraz odbyło się podsumowanie całej wizyty studyjnej. Na koniec uroczyście wręczono wszystkim certyfikaty. Organizatorzy podziękowali nam za to, że dzięki projektowi wspólnie mogliśmy zdobyć nową wiedzę i doświadczenie z zakresu dbania i polepszenia naszego zdrowia. Przyszedł czas na część smutniejszą, czyli pożegnania z naszymi rówieśnikami i opiekunami mobilności w Chorwacji. Każda grupa wyruszyła w podróż powrotną, my do naszej cudownej Polski .

      To był bardzo wspaniały i aktywnie spędzony czas, który będziemy mile wspominać .

      Autorzy: Natalia Puzio, Agnieszka Biestek

     • Szymon Zieliński na podium!

     • Szymon Zieliński uczeń z ZSA-E w Weryni na Olimpiadzie wiedzy z zakresu bhp w Rzeszowie pokonał wszystkich.

      Uczniowie z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni od wielu lat z sukcesami biorą udział w Olimpiadzie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie zajmując czołowe lokaty w województwie.

      8 grudnia 2023 r. w siedzibie  Okręgowego Inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy w Rzeszowie, odbył się finał wojewódzki tej Olimpiady. Najlepsi uczniowie z poszczególnych szkół, reprezentowali zespoły poszczególnych powiatów województwa podkarpackiego w finale wojewódzkim.

      Powiat kolbuszowski reprezentował uczeń klasy czwartej Technikum z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Szymon Zieliński, który zajął pierwsze miejsce i zdecydowanie pokonał wszystkich startujących uczestników Olimpiady.

      Organizatorem Olimpiady oraz fundatorami cennych nagród byli: Państwowa Inspekcja Pracy, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Podkarpacka Izba Rolnicza, Agencja Nieruchomości Rolnych oraz Podkarpacki Urząd Marszałkowski i Wojewoda Podkarpacki. Celem konkursu jest propagowanie idei bezpieczeństwa i higieny pracy a w szczególności: bezpiecznej obsługi maszyn i urządzeń technicznych, zapobiegania wypadkom przy pracy oraz pogłębianie znajomości z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

      W bieżącym roku była to już jubileuszowa XXV edycja tej olimpiady, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na swoją tematykę i bardzo cenne nagrody ufundowane przez sponsorów.

       Zakres tematyczny wiedzy jaką wykazywali się tegoroczni finaliści obejmował:

      -zagadnienia bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach

      -wiadomości z zakresu głównych zagrożeń występujących w gospodarstwach

      -przepisy prawne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy

      -zakresy działań PIP i KRUS

      Uczniów do konkursu przygotowuje nauczyciel Bolesław Krzysztofiński, specjalista ds. bhp w szkole. Tegoroczny finalista Szymon Zieliński za zajęcie 1 miejsca otrzymał: wspaniały puchar, dyplom i wyróżnienie od wojewody, a od sponsorów cenne  nagrody.

      Autor: Bolesław Krzysztofiński

     • Książka na weekend

     • NIE ZMIENISZ PRZESZŁOŚCI, NIE NAPISZESZ NOWEGO POCZĄTKU, ALE ZAWSZE MOŻESZ WYCZAROWAĆ NOWE ZAKOŃCZENIE.Kiedy Natalia trafia do starego dworu, zagubionego gdzieś na Mazurach, po raz pierwszy od długiego czasu czuje, że znalazła swoje miejsce. Samotna, pełna kompleksów dziewczyna nie może uwierzyć, że zaczynają się spełniać jej trzy największe życzenia. Gdy jednak w Marcinkach pojawia się Damian – oschły, cyniczny i mroczny mężczyzna – Natalia znów traci nadzieję. Jest do niej zbyt podobny, dlatego rani najbardziej. ŻEBY BYĆ SZCZĘŚLIWYM, NIE TRZEBA OSIĄGNĄĆ DOSKONAŁOŚCI, TRZEBA ZAAKCEPTOWAĆ WŁASNĄ NIEDOSKONAŁOŚĆ. DOPIERO WTEDY MOŻNA OTWORZYĆ SIĘ NA MIŁOŚĆ. TO WŁAŚNIE OBOJE MUSZĄ ZROZUMIEĆ.Pachnący domowym chlebem prosto z pieca dwór Marcinki staje się bezpieczną przystanią dla tych, co pogubili się w życiu. Pod opiekuńcze skrzydła cioci Jadwini trafią Nataniel Domoradzki i Siergiej Sodarow, bohaterowie „Trylogii Mazurskiej”. To tutaj Natalia i Damian będą zmagać się z przeszłością, odkrywać swoją wyjątkowość i wewnętrzną siłę. Jak potoczą się ich losy? Czy pewien szczególny wieczór, który spędzą przy wspólnym stole, stanie się dla nich czasem pełnym cudów? Czy spełnią się czyjeś trzy życzenia?

      źródło:Trzy życzenia - Katarzyna Michalak | Książka w Lubimyczytac.pl - Opinie, oceny, ceny

     • Coś dla ciała i ducha

     • Środę i czwartek w Zagrzebiu 🇭🇷🇭🇷🇭🇷 spędziliśmy bardzo aktywnie i ciekawie. Po przepysznym śniadaniu udaliśmy się spacerkiem pomiędzy zabytkowymi uliczkami stolicy na dworzec autobusowy, z którego wyruszyliśmy w dalszą podróż. Odwiedziliśmy salę zabaw: Amazinga Centre, gdzie mogliśmy skorzystać z ciekawych atrakcji takich jak park trampolin, gokarty, wspinaczka, okulary VR i laser tech. Świetnie się bawiliśmy! Po południu udaliśmy się na zakupy i po pamiątki dla naszych bliskich. Skorzystaliśmy również z lodowiska❄️🎿- Ice Park gdzie w rymie muzyki mogliśmy aktywnie spędzić czas. Po wyczerpującej zabawie udaliśmy się na obiad i warsztaty do Privatna gimnazija i strukovna škola Svijet, podczas których mogliśmy się jeszcze lepiej poznać z naszymi rówieśnikami z zagranicy, opowiedzieć o naszych wrażeniach i uczuciach oraz przetestować pamięć w zajęć. Rozmawialiśmy na temat symboli i różnic kulturowych w naszych krajach🇵🇱🇹🇷🇷🇴🇭🇷. W grupach tworzyliśmy plakaty przedstawiające symbole związane z projektem MP Health Direct. Dzień zakończył się uroczystą kolacją.

      Autorzy: Wiktoria Rząsa, Katarzyna Kurdziel, Anna Stąpor

     • Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2023/2024

     • Po raz kolejny Weronika Fitał - uczennica z klasy 4aez kształcąca się w zawodzie technik ekonomista otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

      Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół, w których nauka kończy się egzaminem dojrzałości. Może je otrzymać uczeń, który uzyskał promocję z wyróżnieniem i najwyższą w danej szkole średnią ocen. W tym roku szkolnym, takie stypendia w województwie podkarpackim otrzymało 223 uczniów, a wśród nich znalazła się Weronika. Wysokość stypendium to 5 tys. zł.

      Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 7 grudnia 2023 r. w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Stypendia nagrodzonym uczniom wręczyła Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty.

      W tej uroczystej i ważnej chwili uczennicy towarzyszył Zbigniew Bogacz - Dyrektor ZSA-E w Weryni.  

      Autor: I.Pogoda

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
   • 17 227 14 41 lub
    17 227 13 32
    numery wewnętrzne:
    101 sekretariat
    103 dyrektor
    105 zastępca dyrektora
    107 pokój nauczycielski
   • Werynia 501
    36-100 Kolbuszowa


    Poland
   • 814-14-04-726
   • Zbigniew Bogacz
    zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
   • Beata Bryk
    beata.bryk@zswerynia.pl
   • Elżbieta Rozmus-Maciąg
    elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
   • Nabywca:
    Powiat Kolbuszowski
    ul. 11-go Listopada 10
    36-100 Kolbuszowa
    NIP 814-15-73-682

    Odbiorca:
    Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni
    Werynia 501
    36-100 Kolbuszowa
   • /ZSA-E501/zsae lub /ZSA-E501/domyslna
  • Logowanie