• Kamila Lewicka

     • Moja przygoda w ZSA-E w Weryni rozpoczęła się w 2018 roku. Wiadomo, było to ogromne przeżycie, nowa szkoła, nowi ludzie, nowe przygody. Kształciłam się w zawodzie technik architektury krajobrazu. Bardzo się cieszę, że wybrałam ten kierunek, ponieważ bardzo go polubiłam i to czego się nauczyłam na pewno będę używać w dalszym życiu. Spotkałam w tej szkole wielu ciekawych ludzi, z którymi złapałam dobry kontakt oraz zaprzyjaźniłam się. Przez krótki czas śpiewałam w szkolnym zespole, co również będę miło wspominać. Przeżyłam wiele miłych chwil oraz wyjazdów, ale wyjazd do Hiszpanii najbardziej utkwił mi w pamięci. To była świetna przygoda, poznałam nową kulturę, zwiedziłam miasto i naprawdę genialnie się bawiłam. Będę miło wspominać nauczycieli i jestem wdzięczna za to, że przekazali mi ogrom wiedzy. 

     • Ewa Rzeszut

     • Szkołę w Weryni wybrałam ze względu na atrakcyjny dla mnie kierunek, a mianowicie ekonomia. Jak to gimnazjalistka oczywiście, że się bałam co będzie mnie czekać w nowej szkole. Na samym początku najbardziej pozytywną rzeczą jaką doznałam w szkole byli nauczyciele. Nigdy wcześniej nie miałam tak miłych odczuć wobec nich. KAŻDY nauczyciel starał się przekazać wiedzę uczniom w jak najlepszy sposób. Nie były to zazwyczaj nudne lekcje w szkolnych ławkach tylko np. oglądanie tematycznych filmów albo czytanie książek na łonie natury na języku polskim, działalność w gazetce szkolnej (którą redagowałam) w ramach kółka dziennikarskiego i wiele innych ciekawych lekcji. Czasami nauczyciele starali się bardziej niż uczeń i zachęcali do konkursów, do których pomagali się przygotować. Szczególnie będę miło wspominać nauczyciela od zajęć zawodowych Pana Mieczysława Oślizło, który był niezmiernie ciepłym nauczycielem i potrafił nas rozbawiać swoimi żartami.

      Szkoła pozwoliła mi się bardzo rozwinąć. Brałam udział w licznych konkursach ekonomicznych, ekologicznych, geograficznych,plastycznych, językowych czy zawodach sportowych. Dzięki moim osiągnięciom uzyskałam wiele stypendiów, które pozwoliły mi się rozwinąć i spełniać moje marzenia.

      Jedną z najlepszych wycieczek był bez wątpienia wyjazd do Portugalii do słonecznej Lizbony. Śmieszyły mnie zazwyczaj miny Portugalczyków, którzy chodzili ubrani w bluzy i spodnie, a dla nas Polaków pogoda była gorąca i chodziłyśmy sobie ubrane w spodenki i koszuleczki. Poznałam dużo serdecznych osób, spróbowałam lokalnego jedzenia, zwiedziłam Lizbonę,a także  leciałam po raz pierwszy w życiu samolotem. 

      Podsumowując te cztery lata nauki - nie wiem kiedy nawet to minęło - to był super czas spędzony ze znajomymi. Wiele wyniosłam ze szkoły i na zawsze będę ją miło wspominać. 

       

     • Kinga Margańska

     • Do Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni przyszłam pełna mieszanych uczuć. Z jednej strony byłam zadowolona, że rozpoczynam nowy etap mojego życia a z drugiej strony nie byłam pewna czy zawód ekonomisty jest stworzony dla mnie. Po czterech latach spędzonych w tej szkole jestem szczęśliwa i dumna z własnego wyboru. Z perspektywy tych lat cieszę się, że się nie poddałam i z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że nie żałuję tego wyboru.

      Szkoła w Weryni umożliwiła mi zdobycie nowych umiejętności oraz pogłębienie wiedzy, ale przede wszystkim sprawiła, że stałam się odważniejsza - poznałam swoją wartość, nauczyłam się sobie ufać podczas podejmowania ważnych decyzji. Jednak to wszystko nie udałoby mi się dzięki wspaniałym nauczycielom, którzy mnie wspierali, naprowadzali i zachęcali do konkursów i warsztatów ekonomicznych, językowych i przyrodniczych za co bardzo im dziękuję! Jestem również wdzięczna, że szkoła umożliwiła mi tygodniowy wyjazd zagraniczny do Portugalii, dzięki któremu mogłam podszkolić moje umiejętności języka angielskiego, poznać inną kulturę, posmakować tamtejszej kuchni, poznać niesamowitych ludzi i zwiedzić obcy mi kraj. W szkole zawsze dużo się działo dzięki czemu nie mogłam narzekać na nudę. Wszystkie moje starania zostały także nagrodzone niesamowitym stypendiami. Ucząc się w tej szkole miałam również okazję uczestniczyć w kursie księgowości, miesięcznym stażu i w praktykach zawodowych co było dla mnie niezwykle pouczające i jestem przekonana, że pomoże mi w przyszłości.

      Tak więc spędzone lata w tej szkole były dla mnie niezwykle owocne, intensywne i radosne za co jestem bardzo wdzięczna!

     • Ewelina Buczek

     • Jako tegoroczna absolwentka, mogę śmiało stwierdzić, że czas spędzony w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni na długo pozostanie w mojej pamięci. Poznałam tu wiele wspaniałych osób i przeżyłam cudowne chwile. Dzięki konkursom, praktykom zawodowym czy wycieczkom, rozwinęłam swoje zainteresowania i poszerzyłam wiedzę, która z pewnością przyda mi się w przyszłości. Przyjazna atmosfera panująca w szkole bardzo umilała mi te cztery lata. Na długo zostaną ze mną fantastyczne wspomnienia, które wzbogacą przyszłe życie.

     • Natalia Snopek

     • Podczas czteroletniej nauki w Technikum  doświadczyłam wielu pozytywnych wrażeń! Szkoła zadbała o to, aby każdy uczeń miał miłe wspomnienia, gdy już skończy ten etap swojego życia. Posiadam wiele wspomnień związanych zarówno ze szkołą, jak i z ludźmi poznanymi dzięki niej. Bez wątpienia wspomnieniem, którego nigdy nie zapomnę jest wyjazd do Portugali z projektu Erasmus. Podczas tej przygody nie tylko mogłam zwiedzić i poznać inny kraj, inną kulturę oraz polepszyć umiejętność porozumiewania się w języku angielskim, lecz także nawiązać nowe znajomości z uczniami z innych państw oraz pogłębić znajomości nawiązane w naszej szkole. Jestem bardzo wdzięczna za to, że kiedyś będę mogła przyjemnie sięgać pamięcią do tych wydarzeń oraz za każdą szansę do takich właśnie wspomnień, które dała mi ta szkoła.

     • Andżelika Kobylarz

     • Kiedy skończyłam gimnazjum musiałam podjąć kolejny krok jakim był wybór szkoły średniej. Po długim przemyśleniu zdecydowałam się na szkołę w Weryni i na  kierunek architektury krajobrazu. Byłam ciekawa tego kierunku i nie żałuję niczego, ponieważ dzięki temu nauczyłam się wielu roślin, rysunków oraz pracy w terenie. Poznałam w szkole miłych i pomocnych rówieśników i nauczycieli. Dzięki nim moje lata upływały w bardzo szybkim tempie, za które bardzo dziękuję. Miło będę wspominać czasy szkolne, które zapamiętam na zawsze.

     • Dominik Czachor 

     • Przebyte w tej szkole cztery lata bardzo przyczyniły się do wzbogacenia moich poglądów i pasji. Poznałem tu wiele fantastycznych i wspaniałych ludzi oraz drogich mi przyjaciół. Miło wspominam czas spędzony z moją klasą podczas wydarzeń szkolnych. Miałem okazję wziąć udział w wielu konkursach szkolnych, i nie tylko. Praktyki zawodowe, w których brałem udział, umożliwiły mi duży wgląd do zawodu, w którym się kształciłem i pokazał wewnętrzne jego działanie.

     • Kinga Kobylarz

     • Swoją przygodę w szkole średniej zaczęłam w 2018 r. Poznałam wielu wspaniałych ludzi w tym miejscu, rozwinęło się tam dużo przyjaźni, które zostaną ze mną do końca życia. Ta szkoła będzie dla mnie miłym wspomnieniem. 

       

     • Piotr Myszka

     • Przez cztery lata uczęszczania do Zespołu Szkół Architektoniczno-Ekonomicznych w Weryni nauczyłem się wiele o moim zawodzie tj. na temat architektury krajobrazu. Przez ten czas nauczyciele przekazywali mi i moim nowym przyjaciołom z klasy swoją wiedzę. Ze szkoły wyjeżdżaliśmy na różne wycieczki, m.in do kina na film Legiony, na lodowisko, do Krakowa, itp. Pamiętam gdy wziąłem udział w spływie kajakowym częściowo z nowymi i dawnymi znajomymi, było wtedy super!

      Tego czasu w szkole spędzonego z moimi rówieśnikami nigdy nie zapomnę,  jak i wielu świetnych nauczycieli. To jest  pewne, że  będzie mi brakować tego wszystkiego, ale mimo wszystko podróż każdego z nas nie kończy się na szkole, tak samo jak moja znajomość z wieloma wspaniałymi osobami. Życie przede mną! Ale szkołę będę wspominać bardzo pozytywnie.

     • Tomasz Ozga

     • Cztery lata w Technikum minęły mi bardzo szybko. Był to miły i ciekawy etap w moim życiu. Mogłem zawsze liczyć na czyjąś pomoc. Dobrze wspominam różne wspólne wycieczki z klasą, w których brałem udział. Dużo się nauczyłem i zdobyłem wiedzę, która będzie mi potrzebna w dalszym etapie nauki. Zebrałem także dużo doświadczenia w moim ekonomicznym  kierunku. Przez ten czas poznałem również wielu nowych przyjaciół. Będę dobrze wspominać ten czas i z pewnością tęsknić za szkołą.

     • Karolina Wesołowska

     • Będę dobrze wspominać te cztery lata w ZSA-E. Wiele się nauczyłam i dużo zrozumiałam. Niesamowitym przeżyciem był wyjazd do Hiszpanii na praktyki zawodowe, na którym oprócz pracy był też czas na odpoczynek i zwiedzanie niesamowitego miasta jakim jest Walencja. Wszyscy nauczyciele w szkole są bardzo wyrozumiali i po latach doceniam ich pracę. Myślę że będzie mi brakować szkoły i moich rówieśników z klasy, bo pewnie nie z wszystkimi uda mi się utrzymać kontakt po odebraniu świadectw. 

       

     • Lidia Halat

     • Do szkoły w Weryni dołączyłam w II półroczu pierwszej klasy. Rówieśnicy okazali mi duże wsparcie oraz pomoc w zaklimatyzowaniu się. Nauczyciele również bardzo mi pomogli. Pomimo tego,  że więcej czasu byliśmy na zdalnym nauczaniu to i tak  uważam,  że czas spędzony w szkole zapamiętam na zawsze. Znajomości , które zawarłam w tej szkole pozostaną na długie lata. Jestem bardzo zadowolona,  że pomimo trudności, które niosły się ze zmianą szkoły  to właśnie w Weryni znalazłam swój azyl i piękne chwile. Jest to szkoła, która chętnie pomaga i wiele z niej dobrego wyniosłam. Będę tęsknić za tą szkołą jak i za rówieśnikami, a także za nauczycielami!.

     • Krystian Micek

     • Najbardziej wspominam ze szkoły średniej grono fantastycznych znajomych i miło spędzony czas z nimi na lekcji. Obecnie mogę także wspominać pomoc nauczycieli w trudnych sytuacjach, którzy wspierali mnie przy poprawach ocen oraz wstawiali się za mną. Zawsze będę pamiętał bardzo ciekawe wyjazdy czy wycieczki, na których super bawiliśmy się. Najważniejszym wspomnieniem w moim sercu będą pyszne obiadki naszej kucharki pani Zosi, u której jadłem ile się dało, a nawet ponad to. I nie zapomnę jak zamknęła kiedyś okienko, bo chciałem wziąć kolejną chyba, bo już piątą dokładkę jej obiadu, ale później się okazało, że była już lekcja . 

       

     • Arkadiusz Kutacha

     • Gdy kończyłem gimnazjum, długo zastanawiałem się nad wyborem szkoły średniej. Wybór padł na Werynię. Nie tylko, że poszli do niej Moi Rówieśnicy, ale także kierunek, jakim jest architektura krajobrazu przypadł mi do gustu. Nauczyłem się tam rozpoznawać gatunki roślin i praktycznej nauki zawodu. Niestety przez pandemię, kiedy sytuacja zmusiła mnie do pozostania w domu i zaczęła się nauka zdalna to wiele rzeczy było dla mnie niezrozumiałych, lecz dałem radę. Te cztery lata bardzo szybko minęły, jak jeden dzień i jedno mrugnięcie oka. Jestem wdzięczny nauczycielom i moim kolegom i koleżankom za pomoc w nieraz trudnych sytuacjach. Na pewno lata spędzone w tej szkole będę bardzo dobrze wspominał i nigdy ich nie zapomnę.

     • Jakub Nowak

     • Miło wspominam otoczenie szkoły, kolegów, koleżanki, nauczycieli, a także wycieczki i zawody sportowe. Podczas tych czterech lat dużo się działo. Rozwinąłem swoje pasje i zainteresowania, oraz mogłem nabyć wiedzę przekazaną przez nauczycieli. Poznałem dużo wartościowych i pomocnych ludzi oraz zawarłem nowe przyjaźnie, które są do dziś.

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
   • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
   • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa Poland
   • 814-14-04-726
   • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
   • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
   • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
   • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
   • /ZSA-E501/zsae lub /ZSA-E501/domyslna
  • Logowanie