• Absolwenci 2019-2024

    • Wspomnienia absolwentów technikum (2019-2024) w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych (klasa 5z)

     Borowiec Marzena

     Podczas pięcioletniej nauki w Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych zdobyłam wiele nowych umiejętności, które wykorzystam w przyszłości. W tej szkole poznałam wspaniałych ludzi, koleżanki i kolegów. W szkole było organizowanych wiele wyjazdów zagranicznych, dzięki czemu mogliśmy podszkolić nasze umiejętności komunikacyjne. Sama wzięłam udział w wyjeździe do Włoch. Podczas tej przygody mogłam nie tylko zwiedzać i poznawać inny kraj, inną kulturę oraz poprawić umiejętność porozumiewania się w języku angielskim ale również wzbogacić swój warsztat zawodowy. Nauczyciele wykazywali się ogromnym wsparciem, każdego ucznia zachęcali, motywowali i zawsze można było na nich liczyć. Jestem wdzięczna za to, że kiedyś będę mogła sięgnąć pamięcią do czasów i opowiadać, kiedy chodziłam do szkoły.

     Burek Marek         

     Pięć lat w Technikum minęły mi bardzo szybko. Był to miły i ciekawy etap w moim życiu. Niezwykle miło wspominam otoczenie szkoły, kolegów, koleżanki, nauczycieli a  także wycieczki i spotkania integracyjne. Przyjazna atmosfera panująca w szkole bardzo umilała mi te pięć lat. Na długo zostaną ze mną fantastyczne wspomnienia, które wzbogacą przyszłe życie.  Bez wątpienia wspomnieniem, którego nigdy nie zapomnę jest wyjazd do Francji z projektu Erasmus. Podczas tej przygody nie tylko mogłem zwiedzić i poznać inny kraj, ale także kulturę oraz nawiązać nowe znajomości z uczniami z innych państw oraz pogłębić znajomości nawiązane w naszej szkole.

     Podsumowując będę tęsknić za tą szkołą. Chwile, które spędziliśmy zostaną na długo w pamięci.

     Cisło Gabriela       

     Pobyt w technikum wspominam bardzo pozytywnie. Wiele się nauczyłam I poznałam mnóstwo wspaniałych osób. Zawarłam przyjaźnie, które będą dla mnie ważne do końca życia. Szkoła umożliwiła mi rozwój poprzez praktyki zawodowe,  które odbyłam w 2023 roku w Portugalii oraz dzięki kursom baristy, barmana i cukiernika. Pozwoliły mi one naukę mojego zawodu w praktyce. Przez 5 lat uczestniczyłam również w wielu wycieczkach i spotkaniach, które będę wspominać z uśmiechem na twarzy. Zdecydowanie uważam, że ta szkoła była dobrym wyborem bo wiele się dzięki niej nauczyłam.

     Durak Aleksandra

     To już koniec mojej nauki w tej szkole i bardzo dobrze wspominam te pięć lat nauki, choć szybko to minęło. Mam wiele pięknych wspomnień z praktyk zawodowych, wyjazdów na kajaki, a najciekawsze doświadczenia zdobyłam na stażach i projektach zagranicznych. Dzięki nim odwiedziłam Hiszpanię, Irlandię i Chorwację, poznałam nowych ludzi i różne kultury. Po wyjściu ze szkoły na pewno często ją będę wspominała i nigdy nie zapomnę mojej klasy i nauczycieli.

     Flis Gabriela         

     Nazywam się Gabriela Flis i mam obecnie 19 lat. Rozpoczęłam swoją przygodę z tą szkołą w 2019 roku. Wybór tej konkretnej placówki edukacyjnej pozwolił mi na przeżycie nowych, niezapomnianych doświadczeń i tworzenie wartościowych wspomnień. Dzięki niej miałam okazję odbyć praktyki zawodowe w trzech różnych krajach: Niemczech i Hiszpanii (trzy tygodnie) oraz Rumunii (tydzień). To było nie tylko testowanie moich umiejętności w obszarze technik żywienia i usług gastronomicznych, ale także rozwijanie kreatywności oraz zdolności manualnych.

     Mimo końca nauki w tej szkole, nadal pozostaje jej wierna i nie zmieniłabym na żadną inną. To właśnie dzięki niej poznałam wspaniałych i życzliwych ludzi, odkryłam nową kulturę za granicą, próbowałam i przygotowywałam nowe dania, a przede wszystkim odkrywałam moje ukryte talenty, o których nawet nie miałam pojęcia.

     Hołodniak Łucja   

     Z 5 lat szkolnych w ZSA-E Werynia najlepiej wspominam wszystkie dni tematyczne jak Mikołajki, dzień dziecka, wiosny, ale również możliwości zdobycia nowych umiejętności, poprzez wyjazdy za granicę,czy możliwość zrobienia kursów,co na pewno ułatwi nam w przyszłości zdobycie dobrej pracy oraz to, że zawsze nauczyciele nieśli nam chęć pomocy i przyjmowali nas szerokimi ramionami. A najbardziej będę tęsknić i wspominać poznanych przyjaciół i rzeczy, które wspólnie przeżyliśmy w szkole.

     Kołodziej Natalia   

     Czas spędzony w technikum wspominam bardzo dobrze. Przez pięć lat poznałam wielu wspaniałych ludzi oraz zyskałam przyjaciół z którymi mam nadzieję będę mieć kontakt również po zakończeniu edukacji. Dzięki naszej szkole miałam możliwość uczestniczyć w kursach, oraz w praktykach zagranicznych w Niemczech i Francji. W ciągu pięciu lat szkoła organizowała również wiele innych wyjazdów oraz wiele wartościowych  spotkań. Uważam że  naprawdę warto wybrać tą szkołę, ja na pewno będę wspominać ją pozytywnie.

     Kopeć Marcelina

     Swoją naukę w ZSA-E w Weryni rozpoczęłam w 2019 r. w Technikum w zawodzie: technik żywienia i usług gastronomicznych. Gdy już zaczęłam swoją przygodę w szkole w Weryni poznałam wielu wspaniałych osób, a także polubiłam swój zawód. Dzięki uczestnictwu w projektach i kursach m.in: barista, barman oraz cukiernik zdobyłam większe doświadczenie i poszerzyłam kompetencje zawodowe.

     Myślę, że najlepiej jednak będę wspominać próby i występy z zespołem muzycznym Concordia gdzie byłam wokalistką i gitarzystką oraz miałam zaszczyt przez rok sama prowadzić takowy zespół.

     Kubiś Anna 

     Okres chodzenia do technikum przez 5 lat był bardzo szybki. Poznałam wielu wspaniałych ludzi oraz nauczycieli. Będę wspominać szkołę bardzo dobrze a szczególnie wyjazdy za granicę. Byłam w Niemczech oraz Chorwacji były to super wyjazdy na których można było poznać kulturę innego państwa, pracę jaka tam jest oraz nowych ludzi. Najchętniej będę wspominać również kursy w których wzięłam udział w szkole, były to kursy barmana, baristy oraz cukiernika. Były to bardzo praktyczne kursy, które pomogą mi w lepszym znalezieniu pracy po szkole.

     Ozga Amelia         

     Moje 5 lat w technikum wspominam bardzo dobrze. Uświadomiłam sobie jaki był to piękny czas, w którym poznałam wiele przyjaciół oraz nauczycieli. Mam też nadzieję że wciąż będę miała z nimi kontakt mimo rozejścia się wspólnych dróg. Dzięki tej szkole  wiele się nauczyłam, zdobyłam także doświadczenie poprzez praktyki zawodowe, nie tylko szkolne ale i zagraniczne, w których miałam okazję brać udział - Portugalia. Miło wspominam także każdą wycieczkę np. Krynicę Zdrój. Jestem także wdzięczna za naszego wychowawcę - Witolda Cesarza, który swoim dobrym sercem miał dla nas pomocną dłoń mimo naszych wybryków.

     Stępień Kinga

     Pięć lat temu gdy musiałam podjąć ważna decyzję do której szkoły chce pójść i dalej się kształcić nie widziałam czy ta szkoła będzie tak dobrym wyborem. Jako technik żywienia i usług gastronomicznych bardzo dobrze wspominam lata nauki na kuchni oraz panie które mnie uczyły z wielkim zamiłowaniem do tego przedmiotu. Miałam bardzo wiele możliwości kształcenia się w kursach m.in baristy, cukiernika i barmana oraz w tygodniowym projekcie w Portugalii. Szkoła dała mi również nowe znajomości bez których z pewnością ten czas nie był by tak wyjątkowy. Całym sercem będę polecać tę szkołę i nigdy nie zapomnę tych wspaniałych lat młodości.

     Tabaka Patrycja   

     Naszą szkołę będę wspominać bardzo dobrze. Dzięki niej poznałam dużo niesamowitych osób i wspaniałych nauczycieli. Dzięki niej mogłam uczestniczyć w praktykach 3-tygodniowych w Hiszpanii i w tygodniowym wyjeździe do Francji. Dzięki kursom baristy, barmana i cukiernika mogłam rozwijać moje pasję. Mile wspominam także każdą wycieczkę. To były naprawdę cudowne 5 lata w tej szkole.

     Tęcza Ewelina      

     Przez pięć lat uczęszczania do naszej cudownej szkoły poznałam wielu uczniów i nauczycieli. Były to relacje lepsze czasem gorsze. Miałam okazję być przewodnicząca szkoły i brałam czasami sporą odpowiedzialność na siebie. Bywały ciężkie momenty w przeciągu tych pięciu lat, ale wszystko raczej wspominam dobrze.

     Węglarz Wiktoria  

     Moja pięcioletnia edukacja w szkole średniej to czas, który będę wspominać z ogromną wdzięcznością i radością.

     Lekcje na pracowni gastronomicznej pozwoliły mi poznać tajniki sztuki kulinarnej, a wyjazdy zagraniczne do Hiszpanii, Niemiec i Chorwacji poszerzyły moje horyzonty i nauczyły mnie doceniać różnorodność światowej kuchni.

     Oprócz tego rozwijałam swoje umiejętności, poznawałam historię, literaturę i nauki ścisłe. Miałam okazję uczestniczyć w różnych kursach, takich jak barista, cukiernik i barmana.

     Teraz, gdy kończę szkołę, jestem pełna wdzięczności za wszystko, czego się nauczyłam i doświadczyłam. Wiem, że wiedza i umiejętności, które zdobyłam, będą mi służyły przez całe życie. A wspomnienia z lekcji na pracowni gastronomicznej, wyjazdów zagranicznych i wszystkich wspaniałych ludzi, których poznałam, pozostaną ze mną na zawsze.

     Wiącek Paweł       

     Po zakończeniu podstawówki w głowie pojawiały się róże myśli, którą szkołę wybrać, a przede wszystkim jaki kierunek wybrać. Postawiłem na Werynie, chodź początkowo wybrałem inny kierunek padło na gastronomię, ale ani trochę tego nie żałuje. W pierwszych dniach pojawiał się stres związany z nowym otoczeniem, spotykaniem i poznawaniem nowych ludzi, jednakże każdy kolejny dzień był coraz lepszy. Atmosfera jaka panuje w szkole sprawiała, że uczęszczanie do niej wywoływało uśmiech na twarzy. Niestety te 5 lat nauki minęło jak rzut beretem. W tym czasie wiele się nauczyłem, liczne kursy, praktyki i zajęcia zawodowe, pozwoliły pogłębiać wiedzę i doświadczenia w zawodzie. Udało mi się dostać do projektu (PS. nie było to trudne), dzięki któremu poleciałem do Francji i mogłem zwiedzić inny kraj. Na koniec warto zwrócić uwagę na najważniejszy dla mnie aspekt, czyli cudowne przyjaźnie, które zawiązały się w tym czasie. Reasumując każdemu z osobna polecam tę szkołę i taka rada od starszego kolegi, cieszcie się z każdego dnia spędzonego w szkole, bo gdy przyjdzie jej koniec to naprawdę za nią zatęsknicie.

     Wilk Paulina

     Pięć lat temu wybierając szkołę w Weryni bałam się nowych wyzwań które mnie czekają. Jako tegoroczna maturzystka wiem, że nie mogłam wybrać lepiej. Szkoła umożliwiła mi rozwijanie pasji i zainteresowań. Czas spędzony w tej szkole był wyjątkowy i niepowtarzalny, osoby którymi się otaczałam ukształtowały mnie tak, że śmiało mogę powiedzieć: jestem gotowa pójść w nieznane.

     Wit Natalia

     5 lat, tak szybko przeminęło. Dzięki naszej szkole otworzyłam się na innych ludzi, odkryłam nowe doświadczenia i znajomości. To ważna lekcja w etapie wkraczania w życie dorosłe, która wykształciła dobre wartości.  Dzięki nauczycielom i ich wsparciu mogliśmy rozwijać swoje pasje. Skorzystałam z możliwości wyjazdów zagranicznych na praktyki zawodowe: Hiszpania (2021), Chorwacja (2021), Włochy (2022). Udało mi się również ukończyć kursy barmana, baristy i cukiernika (2022). Pomimo wyzwań, które musieliśmy pokonać, wspominam czas szkoły jako najlepsza przygoda i najlepszy rozwój siebie. Poznałam wielu wartościowych ludzi, którzy stali się ważnymi dla mnie osobami. 

      

     Werynia, kwiecień 2024 r.

     Zebrał: Witold Cesarz

      

     Udział w projektach i stażach zagranicznych absolwentów technikum (2019-2024) (klasa 5z):

     Borowiec Marzena

     Praktyki zawodowe realizowane w ramach projektu Europejskie Praktyki Zawodowe
     w programie Erasmus+ (Rimini - Włochy - maj 2022)

     Burek Marek

     Wizyta studyjna w Machecoul - Francja. Projekt „Food Redefined”. (czerwiec 2022)

     Cisło Gabriela

     Projekt „Food Redefined”. Wizyta studyjna w Lizbonie - Portugalia. (maj 2023)

     Durak Aleksandra

     “Nasza szkoła twoją szansą na sukces” trzytygodniowy staż - Walencja - Hiszpania (maj 2022)

     Udział w stażach zagranicznych w Irlandii 2022

     Flis Gabriela         

     Udział w stażach zagranicznych w Berlinie - Niemcy (wrzesień - październik 2021)

     “Nasza szkoła twoją szansą na sukces” trzytygodniowy staż - Walencja - Hiszpania (maj 2022)

     Wizyta studyjna w Bukareszcie - Rumunia. Program Erasmus +. (maj 2023)

     Kardyś Sabina

     Wizyta studyjna w Machecoul - Francja. Projekt „Food Redefined”. (czerwiec 2022)

     Udział w stażach zagranicznych w Irlandii 2022        

     Kołodziej Natalia

     Wizyta studyjna w Machecoul - Francja. Projekt „Food Redefined”. (czerwiec 2022)

     Udział w stażach zagranicznych w Berlinie - Niemcy (wrzesień - październik 2021)

     Kopeć Marcelina

     Projekt „Food Redefined”. Wizyta studyjna w Lizbonie - Portugalia. (maj 2023)

     Kubiś Anna 

     Udział w stażach zagranicznych w Berlinie - Niemcy (wrzesień - październik 2021)

     Wizyta studyjna w Chorwacji.

     Ozga Amelia         

     Projekt „Food Redefined”. Wizyta studyjna w Lizbonie - Portugalia. (maj 2023)

     Stępień Kinga

     Projekt „Food Redefined”. Wizyta studyjna w Lizbonie - Portugalia. (maj 2023)

     Tabaka Patrycja

     Udział w stażach zagranicznych w Hiszpanii (2022)

     Wizyta studyjna w Machecoul - Francja. Projekt „Food Redefined”. (czerwiec 2022)

     Tęcza Ewelina      

     Udział w stażach zagranicznych w Berlinie - Niemcy (wrzesień - październik 2021)

     Węglarz Wiktoria

     Udział w stażach zagranicznych w Berlinie - Niemcy (wrzesień - październik 2021)

     “Nasza szkoła twoją szansą na sukces” trzytygodniowy staż - Walencja - Hiszpania (maj 2022)

     Wizyta studyjna w Chorwacji.

     Wiącek Paweł

     Wizyta studyjna w Machecoul - Francja. Projekt „Food Redefined”. (czerwiec 2022)

     Wilk Paulina

     Wizyta studyjna w Machecoul - Francja. Projekt „Food Redefined”. (czerwiec 2022)

     Wit Natalia

     Hiszpania (2021),

     Praktyki zawodowe realizowane w ramach projektu Europejskie Praktyki Zawodowe
     w programie Erasmus+ (Rimini - Włochy - maj 2022)

     Wizyta studyjna w Chorwacji.

      

     Werynia, kwiecień 2024 r.

     Zebrał: Witold Cesarz

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
   • 17 227 14 41 lub
    17 227 13 32
    numery wewnętrzne:
    101 sekretariat
    103 dyrektor
    105 zastępca dyrektora
    107 pokój nauczycielski
   • Werynia 501
    36-100 Kolbuszowa


    Poland
   • 814-14-04-726
   • Zbigniew Bogacz
    zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
   • Beata Bryk
    beata.bryk@zswerynia.pl
   • Elżbieta Rozmus-Maciąg
    elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
   • Nabywca:
    Powiat Kolbuszowski
    ul. 11-go Listopada 10
    36-100 Kolbuszowa
    NIP 814-15-73-682

    Odbiorca:
    Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni
    Werynia 501
    36-100 Kolbuszowa
   • /ZSA-E501/zsae lub /ZSA-E501/domyslna
  • Logowanie