• Komunikat

     • Przypominam, że biblioteka szkolna będzie zamknięta w terminie od 3-23 marca 2024 r.

      Proszę o wypożyczanie książek.

      Autor: B.Sobowska-Rekut

     • Ostrza chwały

     • Monotonia życia w szkole niekoniecznie musi być niezniszczalna. Dnia 28 i 29 lutego przerwaliśmy krąg lekcji i przerw jadąc na lodowisko do Dębicy.  Było wspaniale.  Każdy z nas jeździł tak jak potrafił: jeden trochę lepiej inny gorzej, ale bawiliśmy się doskonale więc umiejętnościami nikt się nie przejmował.  Okazało się, że najwięcej wygibasów różnych pokazali Ci którzy trochę już jeździli. Ale następnym razem będzie zdecydowanie lepiej. Po lodowisku pojechaliśmy obejrzeć  film pt: „Cudowny chłopak. Biały ptak”.  Polecam każdemu.  Piękna, wzruszająca, chwytająca za serce fabuła, wspaniała muzyka i perfekcyjne aktorstwo gwarantują niezwykłe emocje.

      Dziękujemy opiekunom paniom Annie Tęczy, Kazimierze Gul, Annie Kiwak, Małgorzacie Laube- Skowrońskiej, Wioletcie Majewskiej oraz panu Witoldowi Cesarzowi za jej zorganizowanie.

     • Miłośnicy awiacji w Jasionce

     • W dniu 27.02.2024 r. odbyła się wycieczka uczniów klas III do firmy EME Aero w Jasionce specjalizującej się w obsłudze, naprawie i przeglądach silników lotniczych. Będąc tam dowiedzieliśmy się o historii firmy, na czym dokładnie polega praca w takiej jednostce,  zobaczyliśmy jak wyglądają części do silników lotniczych. Dodatkowo pokazano nam jak poprawnie i przede wszystkim interesująco napisać CV by rekruter chętnie chciał zawrzeć z nami współpracę. Pod koniec naszego spotkania odbyliśmy quiz, w którym mieliśmy wykazać się wiedzą o poznanej wcześniej historii EME Aero oraz ogólną wiedzą na temat lotnictwa. Była to bardzo interesująca wycieczka, gdyż poznaliśmy realia pracy w zakładzie dla naszego zawodu- technik eksploatacji portów i terminali, jak również poznania przez nas rynku pracy po ukończeniu szkoły.

      EME Aero

      Autor: Katarzyna Kurdziel

     • Finał Turnieju

     • Finał turnieju piłki siatkowej chłopców o Puchar Dyrektora ZSA-E w Weryni

      Gra w siatkówkę cieszy się w naszej szkole dużą popularnością. Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią Covida oraz remontem szkoły rozegrane zostały kolejne Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej chłopców.
      W dniu 26.02.2024r. odbył się finał „Turnieju o Puchar Dyrektora ZSA-E w Weryni”. W turnieju finałowym uczestniczyło 3 drużyny – reprezentacje klas: I kd, II kd, II et.            
      miejsce i Puchar Dyrektora przypadł drużynie z kl. II et (w składzie: Wiktor Kopeć, Hubert Rębisz, Hubert Nater, Patryk Zięba, Hubert Bąba, Karol Zieliński), II miejsce – I kd, III miejsce – II kd. Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, pozostałe drużyny dyplomy. Nagrody wręczał Dyrektor Szkoły. Sędzią zawodów był Kacper Zagroba z kl. I at.  Była to świetna zabawa i dobrze spędzony czas, a ekscytujące sportowe przeżycia jakie daje piłka siatkowa na długo pozostaną w naszej pamięci.

                  

      kl. I kd – kl. II kd   2:1

      kl. I kd – kl. II et   1:2

      kl. II kd -  kl. IIet   0:2

       

      Autor: A. Żywiec

     • XXIII Turniej Tenisa Stołowego w Weryni

     • 17.02.2024r. odbył się XXIII Turniej Tenisa Stołowego w Weryni. Organizatorem był Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni i Szkoła Podstawowa im. kpt. Józefa Batorego w Weryni. Impreza odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Weryni.

      Turniej niezmiennie od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem. W zawodach uczestniczyło 88 zawodników: uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich oraz dorośli. Rozgrywki były prowadzone w kategorii kobiet i mężczyzn. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast nagrody rzeczowe otrzymało pierwszych sześciu zawodników w każdej kategorii.

      Nad przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie - uczniowie Zespołu Szkół Agrotechniczno - Ekonomicznych w Weryni: Wiktoria Rząsa, Aneta Tylutka, Gabriela Mazur, Szymon Serafin, Bartosz Wójcicki, Bartosz Surdej, Kamil Kopeć, Maciej Serafin, Norbert Pakłos, Kacper Zagroba.

      Dla wszystkich zawodników były przygotowane drożdżówki, napoje i drobne upominki.

      Fundatorami nagród byli:
      Pan Andrzej Nowak
      Pan Emil Wilk – sklep KÓŁKO
      Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Weryni
      Pani Małgorzata Stachnik – CUKIERNIA BABECZKA
      Fundacja SERCE
      Meblujdom – Pan Bogusław Blat
      LIFT LOGISTIC Sp. z o.o
      Bank Spółdzielczy w Kolbuszowej

     • Dzień św. Walentego

     • Nazwa Walentynki pochodzi od św. Walentego z Rzymu - biskupa, męczennika chrześcijańskiego. Począwszy od 14 lutego 496 roku, w dniu jego śmierci, obchodzimy Dzień św. Walentego, znany jako Walentynki. Św. Walenty był lekarzem oraz duchownym, który potajemnie udzielał ślubów, za co trafił do więzienia. Tam połączyło go miłosne uczucie z niewidomą córką strażnika. Cesarz kazał zabić Walentego, który przed śmiercią napisał jeszcze list do swojej wybranki. 

      Tradycyjnym zwyczajem na Walentynki jest tzw. "kartka walentynkowa". Pierwszą, która przetrwała do dzisiaj, wysłał w 1415 roku Karol Orleański, anglosaski książę. Więziony w Tower of London, napisał list miłosny do swojej żony. Już w okolicach 1600 roku wymiana kartkami walentynkowymi była powszechna i popularna wśród Europejczyków. Młodzież z Weryni również dołączyła do zabawy i przesłała za pośrednictwem samorządu uczniowskiego wybranym przez siebie osobom wyrazy sympatii.

      Autor: SU

     • Dyskoteka

     • Tegoroczny karnawał pożegnaliśmy bawiąc się doskonale w rytm ulubionych piosenek. Imprezę połączyliśmy ze świętowaniem Walentynek. Każdy z uczestników mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle "serduszkowej" ścianki, którą przygotował samorząd uczniowski. Tradycyjnie już młodzież mogła liczyć na pyszny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. 

      Autorzy: SU

     • Zbiórka zakrętek i baterii

     • Przypominamy, że akcje prowadzone przez panią Małgorzatę Laube-Skowrońską są prowadzone również w bieżącym roku szkolnym. Zapraszamy do pomocy Karolince! Zbierajac plastikowe zakrętki przyczyniamy się do poprawy Jej zdrowia. Natomiast segregując zużyte baterie dbamy o środowisko.

     • We are the champions!

     • W styczniowe przedpołudnie spora grupa uczniów ZSA-E podjęła rywalizację w ramach Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Ich zadanie polegało na wykazaniu się znajomością słownictwa, gramatyki oraz środków językowych. Młodzież poradziła sobie świetnie także z zadaniami sprawdzającymi umiejętność czytania ze zrozumieniem - niewątpliwe pomocne okazały się podejmowane przez uczniów działania w zakresie promocji czytelnictwa.

      Poniżej prezentujemy listę zwycięzców. Wszystkim gratulujemy sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

      KL. I
      I miejsce: K. Łojek
      II miejsce: F. Fitał
      III miejsce: A. Dragan
      wyróżnienie: S. Wołosz

      KL. II
      I miejsce: J. Biestek
      II miejsce: W. Rząsa
      III miejsce: K. Jachyra
      wyróżnienie: W. Streb

       

      KL. III
      I miejsce: E. Pleban
      II miejsce: M. Micek
      III miejsce: ex aequo W. Hopek i K. Lachowicz
      wyróżnienie: K. Kurdziel

       

      KL. IV i V
      I miejsce: S. Zieliński
      II miejsce: G. Cisło
      III miejsce: W. Fitał
      wyróżnienie: N. Kołodziej

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
   • 17 227 14 41 lub
    17 227 13 32
    numery wewnętrzne:
    101 sekretariat
    103 dyrektor
    105 zastępca dyrektora
    107 pokój nauczycielski
   • Werynia 501
    36-100 Kolbuszowa


    Poland
   • 814-14-04-726
   • Zbigniew Bogacz
    zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
   • Beata Bryk
    beata.bryk@zswerynia.pl
   • Elżbieta Rozmus-Maciąg
    elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
   • Nabywca:
    Powiat Kolbuszowski
    ul. 11-go Listopada 10
    36-100 Kolbuszowa
    NIP 814-15-73-682

    Odbiorca:
    Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni
    Werynia 501
    36-100 Kolbuszowa
   • /ZSA-E501/zsae lub /ZSA-E501/domyslna
  • Logowanie