• Ulmowie. Błogosławiona rodzina

     • W piękny, słoneczny i wrześniowy dzień  wyruszyliśmy na wycieczkę do kina na projekcję filmu "Ulmowie". Błogosławiona rodzina oraz integrację podczas zabaw w Centrum Rozrywki w Mielcu.
        Film  dokumentalny o Ulmach powstawał blisko 20 lat.  Jest  opowieścią o sile dobra, które pokonuje zło, o nadziei i miłosierdziu, sensie poświęcenia i tryumfie prawdy. Historia bohaterskiej rodziny Ulmów, która oddała życie za ratowanie Żydów  uczy nas, że nie ma takich sytuacji, w których nie moglibyśmy udzielić pomocy tym, którzy znajdującą się w potrzebie. Udział w projekcji filmu był doskonałą lekcją pokazującą  kim powinien być w życiu człowiek, jakimi wartościami się  kierować, ale nade wszystko  na czym polega człowieczeństwo. To  doskonała lekcja  dla nas i przyszłych pokoleń, pragnących życia w pokoju.
          Po projekcji  filmu w ramach propagowania form aktywnego spędzania czasu udaliśmy się na spotkanie integracyjne podczas zabaw we wrotkarni. Wszyscy tam starali się być wobec siebie cierpliwi i życzliwi. Część z nas próbowała swoich sił na wrotkach, a Ci bardziej poszukujący wrażeń i adrenaliny, udali się na tor go kartingowy, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi kierowcy. Świetnie się tam bawiliśmy, a dla wytrwałych czekała pyszna i chrupiąca pizza! Wrażeń było co niemiara!  
         Wyjazd był  dla nas doskonałą lekcją życia.
       

      Autorzy: Weronika Fitał, Klaudia Sitarz
      Spr. K.Wachowska

     • Zapraszamy do zespołu Concordia

     • Myślisz o tym aby rozwijać swoje pasje, talenty, realizować cele i marzenia związane z muzyką? Jeżeli tak to zapraszamy Cię do szkolnego zespołu Concordia. Jeśli lubisz śpiewać lub grać na instrumentach napewno się tu odnajdziesz. W naszym zespole będziesz mieć możliwość samorozwoju, zbudujesz pewność siebie i zwiększysz poczucie własnej wartości. Tutaj każdy z nas ma inną historię.... ale mimo tego jest coś, dzięki czemu stajemy się jedną wielką rodziną - to MUZYKA. Do zobaczenia!

      Pozdrawiamy, Zespoł Concordia
      Opiekun: M. Laube-Skowrońska

     • W zielonej klasie

     • Nasz mózg efektywniej pracuje w otoczeniu przyrody, w cichym, przyjemnym miejscu. Nic dziwnego, że kiedy za oknem świeci słońce, kwitną kwiaty 🌻🌻🌻, delikatnie szumią drzewa, a powietrze pachnie świeżością, coś w głowie krzyczy: wyjdźmy na zewnątrz! W takiej scenerii zajęcia z doradztwa zawodowego spędzili ekonomiści z klasy trzeciej. A dokładniej lekcja odbyła się w zielonej klasie, którą wraz z uczniami architektury stworzyła pani Irmina Piłat. Dziękujemy 😘

      Autor: I.Pogoda
      Fot. Zuzanna Bajor

     • Kajakiem po Wieprzu

     • 12 września 2023 r.  był cudowny, ciepły, fascynujący, zabawny i wesoły. Był taki dla uczestników wycieczki do Zwierzyńca. Tam czekały na nas kajaki i rzeka Wieprz - piękna, malowniczo wijąca się wśród lasów, łąk i pól przepięknego Roztocza. Wraz z opiekunkami popłynęliśmy do miejscowości Bagno, czyli 11 km spływu. Po dotarciu na miejsce odbyliśmy krótkie szkolenie dotyczące bezpieczeństwa i współpracy w kajaku, następnie otrzymaliśmy kamizelki i już tylko siup do kajaczka.  Od początku wszystkim towarzyszyła dobra energia i radość, choć wiosłowanie wcale nie było takie łatwe- zwłaszcza dla tych, którzy płynęli po raz pierwszy. Więc płynęliśmy bokiem do przodu, przodem do tyłu a zdarzało się że i tyłem do przodu. Ale po dwóch kilometrach kajaki zostały opanowane i dalej już szło gładko. W połowie trasy zatrzymaliśmy się na krótką przerwę i posiłek w restauracji. Był pyszny, a wycieczka idealna, więc czekamy na powtórkę..

      Autorzy: W.Węglarz, G.Flis
      15.09.2023

     • Narodowe Czytanie

     • W tym roku Paulina Wilk i Kamil Kopeć reprezentowali naszą szkołę w uroczystym Narodowym Czytaniu "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Impreza odbyła się w sobotę 9 września 2023 r.  na Bulwarach nad Nilem. Organizatorem była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej. Narodowe Czytanie odbywa się corocznie i jest to inicjatywa Prezydenta RP. Uczniom dziękujemy za wspaniałe zaprezentowanie fragmentu książki. Opiekunami były panie Anna Kiwak i Bogusława Sobowska-Rekut

       

      Autorzy: Anna Kiwak i Bogusława Sobowska-Rekut
      14.09.2023

     • Inauguracja nowego roku szkolnego

     • Rok szkolny 2023/2024 rozpoczął się w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni uroczyście i radośnie. W tym roku Samorząd Uczniowski miał zaszczyt poprowadzić akademię i tym samym powitać uczniów klas pierwszych.

      Dla nich ten dzień dzień jest początkiem przygody, podczas której zawrą wiele znajomości, zdobędą ogrom doświadczeń i nauczą się praktycznych oraz przydatnych w życiu dorosłym umiejętności. 

      Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej. Następnie od godziny 9:00 uczestniczyliśmy w akademii w trakcie, której odśpiewaliśmy hymn państwowy i uczciliśmy minutą ciszy waleczność Polaków podczas II wojny światowej.  Następnie z ciężkim sercem pożegnaliśmy wakacje. W czasie akademii miało miejsce wręczenie dyplomów za udział w konkursach, a ambitnym i pracowitym uczniom Stypendium Dyrektora. Uroczystość zakończyła się piosenką szkolnego zespołu Concordia, a po niej rozeszliśmy się do klas na spotkania z wychowawcami.

      Wierzymy, że ten rok szkolny przyniesie wiele niezapomnianych chwil i wyzwań. Dodatkowo życzymy naszym młodszym kolegom i koleżankom owocnego i radosnego roku szkolnego, pełnego nauki oraz nowych przyjaźni.

      Autor: Szymon Zieliński
      Zdjecia: Witold Cesarz

     • OGŁOSZENIE

     • W  Zespole Szkół  Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni funkcjonuje stołówka szkolna, posiłek wydawany jest w czasie długiej przerwy po 4 lekcji (11:15). Koszt posiłku 8,00 zł, posiłek  jednodaniowy (zupa +bułeczka lub drugie danie). Opłaty przyjmowane są w sekretariacie szkolnym. Uczniowie posiadający decyzje MOPS, GOPS, a także uczniowie wpłacający odbierają bloczki żywieniowe w sekretariacie szkolnym.

      Stołówka  działa od dnia  5.09.2023 r.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
    • 17 227 14 41 lub
     17 227 13 32
     numery wewnętrzne:
     101 sekretariat
     103 dyrektor
     105 zastępca dyrektora
     107 pokój nauczycielski
    • Werynia 501
     36-100 Kolbuszowa


     Poland
    • 814-14-04-726
    • Zbigniew Bogacz
     zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
    • Beata Bryk
     beata.bryk@zswerynia.pl
    • Elżbieta Rozmus-Maciąg
     elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
    • Nabywca:
     Powiat Kolbuszowski
     ul. 11-go Listopada 10
     36-100 Kolbuszowa
     NIP 814-15-73-682

     Odbiorca:
     Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni
     Werynia 501
     36-100 Kolbuszowa
    • /ZSA-E501/zsae lub /ZSA-E501/domyslna
   • Logowanie