• Dzień Przedsiębiorczości

     • Dzień przedsiębiorczości zachęca do podejmowania przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

      50 uczniów naszej szkoły kształcących się  w Technikum wzięło udział w Dniu Przedsiębiorczości, który odbył się 22 marca 2023 roku. W ramach tego działania młodzież odbywała  jednodniowe, kilkugodzinne praktyki w  31 różnych instytucjach i przedsiębiorstwach na lokalnym rynku pracy. Dzięki temu przedsięwzięciu młodzież przez kilka godzin towarzyszyła pracownikowi  wybranej przez siebie firmy w wykonywaniu codziennej pracy. Praktykant przez ten czas mógł zyskać więcej wiedzy na temat zawodu, organizacji swojego stanowiska pracy i odpowiedzialności spoczywającej na pracownikach. Dzień Przedsiębiorczości pozwolił  rozwiać wątpliwości związane z tym, jak naprawdę wygląda praca na danym stanowisku.  

      Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość:

      • odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,
      • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
      • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
      • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
      • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

       

      Julia Iskra, Barbara Wójcik, Martyna Haracz

       

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • Autyzm, lub spektrum autyzmu, charakteryzuje się trudnościami w relacjach z ludźmi, komunikacji oraz powtarzalnymi i stereotypowymi zachowaniami. Autyzm jest diagnozowany u około 1 na 100 dzieci w Europie.  Do niedawna uważano, że dotyczy on głównie chłopców, stąd też symbolicznym kolorem stał się niebieski. W Światowym Dniu Świadomości Autyzmu uczniowie ZSA-E w Weryni solidaryzują się z osobami z autyzmem oraz ich rodzinami.

      https://polskiautyzm.pl/autyzm/

      Autor: Iwona Pogoda

     • Św. Jan Paweł II do młodzieży

     • 18. Rocznica śmierci św. Jana Pawła II - 2 kwietnia 2005 r., to okazja oddania czci i szacunku temu Wielkiemu Polakowi. W montażusłowno - muzycznym ku czci Jana Pawła II pt. "Świadek Miłości" znajduje się tekst, który świetnie opisuje jaki był św. Jan Paweł II:

      „Bliski, bezpośredni i przyjacielski w codziennym kontakcie i pracy.
      Duszpasterz młodzieży, duszpasterz narodu polskiego w czasach próby i pasterz całego świata.
      Obrońca prawdy historycznej, moralnej, obrońca Prawdy, którą jest sam Chrystus.
      Symbol naszych najpiękniejszych ideałów moralnych i duchowych.
      Człowiek autorytet, niepodważalny autorytet!
      Dostojny w myślach, słowach, gestach i czynach.
      W spadku pozostawił nam przeogromną spuściznę.
      Idąc odważnie za prymasem tysiąclecia – Stefanem Wyszyńskim, wytyczył drogę Kościołowi w Polsce i drogę całemu światu.
      Zmieniały się czasy, ludzie, pokolenia, ale On się nie zmieniał, trwał. On – Jan Paweł II – pielgrzym świata, Świadek Miłości, trwał.
      Zawsze ten sam, pokorny sługa Maryi, której zawierzył wszystko, do końca.
      Zawsze ten sam, konsekwentnie nieugięty, „żelazny” a jednocześnie współczujący, cierpliwy, otwarty, ufny.”

      Św. Jan Paweł II jako papież wielokrotnie zwracał się do młodzieży. W tych rocznicowych dniach przypomnijmy sobie kilka cytatów naszego papieża skierowanych do młodych, które zachowują swoją aktualność:

      „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.” (Spotkanie z młodzieżą, Jasna Góra, 1983 r.)

      „Wypłynąć na głębię znaczy odrzucić wszelkie negatywne propozycje i oddać wszystkie wasze twórcze zdolności i cały wasz entuzjazm w służbę Chrystusowi.”(Spotkanie z młodzieżą, Jasna Góra, 1983 r.)

      „Czasem jesteśmy lampami bez światła, lampami, które nie świecą, których możliwości nie zostały zrealizowane. Przyszedłem, aby zapalić w waszych sercach ten płomień, który mogły zgasić przeżyte rozczarowania i niespełnione nadzieje. Każdemu z was chcę powiedzieć, że jest zdolny do dobra, do uczciwości, do pracowitości; każdy z was nosi w sobie te zdolności rzeczywiście i głęboko, choćby nawet istnienia ich nie podejrzewał. Być może, że ciężkie doświadczenia zdolności te w was jeszcze bardziej rozwinęły.”(List do młodych całego świata, 1985 r.)

      „Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować.”(Spotkanie z młodzieżą, Gdańsk, 1987 r.)

      „Wyrusz w drogę. Nie zadowalaj się dyskutowaniem; nie czekaj, aby zrobić coś dobrego, na okazje, które może nigdy się nie pojawią. Już nadszedł czas działania! (…) Wy, młodzi, jesteście powołani do głoszenia orędzia Ewangelii świadectwem życia. Kościół potrzebuje waszej energii, waszego entuzjazmu, waszych młodzieńczych ideałów, aby Ewangelia mogła przenikać w tkankę społeczeństwa.”(Przemówienie do młodzieży, Berno, 2004 r.)

      "Nie czas teraz wstydzić się ewangelii, ale czas głosić ją na dachach". (Homilia, Światowe Dni Młodzieży Denver, 1993 r.)

      "Szukajcie tej prawdy tam, gdzie ona rzeczywiście się znajduje! Jeśli trzeba, bądźcie zdecydowani iść pod prąd obiegowych poglądów i rozpropagowanych haseł! Nie lękajcie się miłości, która stawia człowiekowi wymagania".(List do młodych całego świata, 1985 r.)

      „Często stoicie na skrzyżowaniu dróg i nie wiecie, którą z nich wybrać, gdzie iść. Istnieje wiele błędnych dróg, wiele łatwych rozwiązań a także wiele niejasności. W takich chwilach nie zapominajcie, że tylko Chrystus, tylko Jego Ewangelia, Jego przykład, Jego przykazania są drogą pewną, wiodącą do trwałego i pełnego szczęścia.”(Santiago de Compostela, 1989 r.)

      Młodość to czas, w którym człowiek odczuwa największą potrzebę akceptacji i wsparcia, kiedy najbardziej pragnie być wysłuchany i kochany.(Buenos Aires, 1987 r.)

      Autor: Witold Cesarz

     • Wspomnienia z Turcji i upowszechnianie

     • Wspomnienia z Turcji i upowszechnianie.

      Emilia Skóra

      Niedawno miałam okazję zwiedzenia największego miasta w Turcji - Stambułu. Było to dla mnie bardzo ekscytujące doświadczenie. Kocham podróżować, więc było to dla mnie wielką przyjemnością. Mieszkaliśmy w hotelu z widokiem na morze. Zwiedziliśmy wiele pięknych i charakterystycznych dla Turcji miejsc. Przewodnik oprowadzał nas po półwyspie i opowiadał historię tego pięknego miejsca. Mieliśmy okazję wejść do Meczetu. Poznaliśmy tamtejszą kulturę, zwyczaje, tradycje. W wielu miejscach można zobaczyć policjantów z bronią nawet spacerujących na ulicy. Przed wejściem do galerii czy innych większych miejsc trzeba przechodzić przez bramki przy których stoi ochronna. Ponadto skosztowaliśmy tamtejszych tradycyjnych dań i przysmaków. Byliśmy  również w tamtejszej szkole sportowej gdzie poznaliśmy nowych znajomych.

      Izabela Rembisz

      W ostatnim czasie miałam możliwość uczestniczyć w tygodniowym wyjeździe do Turcji. Nasz hotel znajdował się w mieście Stambuł, który jest największym i najludniejszym miastem w Turcji. Uczestniczyliśmy w zajęciach w szkole, dzięki którym umocniliśmy nasze relacje w grupie, a także poznaliśmy uczniów z tutejszej szkoły. Codziennie mieliśmy okazję spróbować lokalnej kuchni i tradycyjnych dań. Zwiedziliśmy wiele miejsc, które są charakterystyczne dla tego miasta, takie jak muzea czy najsłynniejsze pomniki.

      Emilia Dragan

      Przez tydzień miałam możliwość poznania tradycji i kultury, które nadają niezwykłą atmosferę Stambułowi. Pierwsze trzy dni spędziłam w szkole Toki Atakent Spor Lisesi. Poznałam w niej wiele osób, z którymi nawiązałam bardzo dobre relacje koleżeńskie. Uczniowie pokazali mi jak wyglądają lekcje i jakie obowiązują zasady w ich szkole. Wspólnie wybraliśmy się na wycieczkę na półwysep Hagia Sophia. Pani przewodnik opowiadała nam ciekawostki na temat kościoła zwanego ,, Hagia Sophia”,  mieliśmy również możliwość podziwiania tego pięknego,niezwykłego meczetu w środku. W czasie wolnym wybraliśmy się na bazar, gdzie zakupiliśmy pamiątki. Późnym wieczorem był rejs statkiem po Bosforze w czasie, którego podziwialiśmy to niezwykle piękne miasto nocą. W ostatnim dniu w szkole odbyły się rozgrywki sportowe i otrzymaliśmy certyfikaty. Ten miło spędzony czas pozostanie ze mną na długo. W przyszłości chętnie odwiedziłabym Stambuł jeszcze raz.

      Aleksandra Karkut

      26 lutego 2023 roku wyjechałam do Turcji w ramach projektu MPHD. Spędziłam tam tydzień, wystarczająco, aby poznać tamtejszą kulturę.Zwiedziliśmy atrakcje takie jak muzeum miniatur, park linowy, spacerowaliśmy i podziwialiśmy morskie widoki, odwiedziliśmy również Hagia Sophia jest to meczet w Stambule, a w przeszłości kolejno świątynia chrześcijańska, płynęliśmy statkiem po morzu. Najbardziej podobał mi się rejs statkiem w trakcie, którego doskonale się bawiliśmy, kiedy muzyka leciała w tle my tańczyliśmy na środku pokładu, świetnie się wtedy bawiłam. Cieszę się, że udało mi się z tego programu skorzystać.

      Wspomnienia z Turcji – Natalia Wargacka

      Mobilność do Turcji bardzo mi się podobała. Wspominam ten wyjazd bardzo dobrze jako pełen ciekawych przygód. Ludzie tam byli bardzo mili i przyjaźnie nastawieni. Sam Stambuł i jego obrzeża były bardzo rozbudowane. Z okna naszego pokoju w hotelu mieliśmy widok na morze, co bardzo mi się podobało. Najbardziej jednak podobał mi się dzień, w którym byliśmy w samym sercu Stambułu. Zwiedziliśmy wtedy meczet Hagia-Sophia, pałac Topkapi i płynęliśmy statkiem po cieśninie Bosfor. Mogliśmy wtedy poznać historię Turcji i odwiedzić samą stolicę. Był to dzień wypełniony atrakcjami.  Dania tureckie, mimo moich wątpliwości okazały się być smaczne i ciekawe dla oka. Zauważyłam, że większość z nich była przyprawione na ostro, a napoje to były najczęściej takie jakby kefiry bardzo słone lub napoje gazowane typu coca-cola. Jak wspominałam, było fajnie i  nie było żadnych problemów. Przez tydzień pobytu tam wcale mi się nie nudziło, i gdyby była okazja, pojechałabym tam jeszcze raz.

      Kamila Wrońska

      Wycieczka do Turcji w ramach mobilności była niezwykle atrakcyjnie zaplanowana i zorganizowana. Każdy dzień obfitował w liczne atrakcje dzięki, którym mogłam mnóstwo zwiedzić i wiele się nauczyć. Turcy okazali się narodem niezwykle miłym, wesołym i radosnym. Była miła atmosfera w szkole „Toki Atakent Spor Lisesi'' gdzie spędzaliśmy czas razem z uczestnikami mobilności i uczniami ze szkoły, poznawaliśmy ich i opowiadaliśmy też trochę o sobie. Poznanie ich szkoły było też ciekawe, bo pierwszy raz widziałam tak dużą szkołę. Będę tęsknić za tamtymi osobami, które poznałam ale może kiedyś w przyszłości zobaczymy się ponownie. Wycieczki, wspólnie spędzony czas były ciekawe i interesujące. Niestety cały ten tydzień minął zbyt szybko i ostatni dzień był zarazem szczęśliwy bo wkrótce powrót do domu ale i smutny bo musiałam pożegnać moich nowych tureckich przyjaciół i piękną Turcję.

      W ramach upowszechniania projektu ze środków Erasmus + oraz mobilności została przedstawiona prezentacja z wyjazdu, uczniowie omawiali odmienną niż nasza kulturę, jak również charakterystyczne potrawy i wykonywali smoothie oraz zdrowe posiłki. Działania projektowe były przedstawiane również podczas warsztatów żywieniowych z Doradztwa Zawodowego oraz Dni Otwartych Szkoły.

     • Europejskie śniadanie 

     • Dzisiaj szkolna stołówka zamieniła się w  restaurację serwującą śniadanie francuskie  i niemieckie.  20 marca,  obchodzony był Międzynarodowy Dzień Frankofonii. W tym dniu organizowane są wydarzenia promujące język, zwyczaje oraz kulturę francuską. W szkole, uczniowie uczą się również języka niemieckiego. 15,4 mln ludzi na całym świecie uczy się niemieckiego jako języka obcego. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych przygotowali m.in. naleśniki, rogaliki, tosty i nie tylko...

      Jury pracowało w składzie:

      Beata Bryk - wicedyrektor szkoły, Zofia Łuszcz, Anna Kwiecień oraz Iwona Pogoda. 
      Zadanie dla komisji było smaczne, ale bardzo trudne. 

      Oto wyniki konkursu w kategorii praca grupowa:

      I miejsce
      Karolina Sikora i Jessica Pyra (1az),

      II miejsce
      Ewelina Olejarz i Karolina Justyńska (1az),

      III miejsce 
      Wiktoria Cholewa i Paweł Dec (3aez).

      W kategorii praca indywidualna: 

      I miejsce
      Alicja Mazur (2az),

       

      II miejsce ex aequo 
      Agnieszka Dziewic (3aez) i Natalia Wit (4z), 

      III miejsce 
      Wiktoria Węglarz (4z).

      Wyróżnienie otrzymał Oskar Kaczor (1az).

      Gratulujemy!!! 

      Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pogoda  dopisze i wspólnie zorganizujemy piknik. A otoczenie szkoły aż prosi, żeby usiąść na trawie i zjeść pyszne śniadanie.

      Organizatorzy: Agnieszka Biestek, Urszula Kuna, Anna Kwiecień

       

     • Wiosenne porządki w ogrodzie

     • Rozpoczyna się najpiękniejszy i najbardziej pracowity czas w ogrodzie. Rośliny powoli budzą się do życia, ale zanim na dobre rozkwitną trzeba je do tego przygotować. Oprócz tego, po kilku miesiącach zimowego czasu okazuje się, że jest też co nieco do posprzątania. My jednak możemy liczyć na naszych niezawodnych architektów, którzy bez problemu wykonują pozimowe porządki i zajmują się wszystkim dookoła. Sprzątają resztki zeszłorocznych liści, zdejmują osłony z roślin oraz przycinają krzewy i trawy ozdobne. Pracy jest bardzo dużo, ale działamy prężnie i z uśmiechem na twarzy! W międzyczasie udało się nam uchwycić kilka wdzięcznych i radosnych oznak wiosny :)

      Autor: I. Piłat

     • Książka na weekend

     • Po trzech dekadach Greta Simpson wraca do Marchmont Hall, urokliwej wiejskiej posiadłości położonej na wzgórzach Walii. Tragiczny wypadek spowodował u niej amnezję. Obecny właściciel posiadłości, stary przyjaciel, zaprasza Gretę na Boże Narodzenie, licząc na to, że znajome kąty poruszą coś w jej podświadomości i staną się kluczem do odzyskania utraconej pamięci. Bo po wypadku, któremu Greta uległa przed laty, w jej umyśle zatarł się wszelki ślad po burzliwych zdarzeniach z długiego okresu jej życia.

      Lekarze orzekli, że amnezja jest spowodowana traumą. Greta nie pamięta… bo nie chce pamiętać. Czy nie byłoby więc lepiej, żeby nie wracała do przeszłości?

      Czy to, co może odkryć o sobie i swojej pięknej córce – aktorce, która jako mała dziewczynka rozpoczęła karierę gwiazdy filmowej – nie okaże się gorsze od niewiedzy? I czy na odnalezienie miłości jej życia i tak nie jest już za późno?

      Fascynująca powieść o zapomnianej przeszłości, skomplikowanych relacjach rodzinnych i mrocznych sekretach, które rzucają cień na kolejne pokolenia.

      Źródło: Drzewo Anioła (Lucinda Riley) książka w księgarni TaniaKsiazka.pl

      Autor: B.Sobowska-Rekut

     • Powitanie wiosny 2023

     • W pierwszy dzień wiosny dzieci topią marzannę, czyli kukłę mającą symbolizować zimę. Wśród młodzieży natomiast ogromną popularnością cieszy się tzw. Dzień Wagarowicza. To stały punkt w uczniowskim kalendarzu - ale nie naszym! Tradycją w ZSA-E w Weryni jest witanie wiosny w murach szkolnych przy dźwiękach muzyki oraz śmiechu. Samorząd uczniowski przygotowuje konkurencje dla uczniów i nauczycieli, podczas których istnieje możliwość wykazania się wiedzą oraz umiejętnościami. Zabawie towarzyszy promocja zdrowego stylu życia. Już od lat szkoła współpracuje z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kolbuszowej, która w ramach profilaktyki uzależnień użycza młodziezy narko i alkogogle. Po ich założeniu zauważalne są m.in. zawroty głowy, brak koncentracji, zniekształcenie obrazu, spowolnienie czasu reakcji, podwójne widzenie, a także brak koordynacji ruchowej. Za aktywne powitanie wiosny 2023 samorząd wręczył talony na dodatkowe "np" oraz słodkości. Najbardziej zaangażowane klasy wygrały wyjście na kręgle do La Zizanie Pub Game. W tym roku imprezę uświetnił występ szkolnego zespołu tanecznego ELITE DANCE.

      Wyniki konkursów:


      GRAND PRIX - 3 km

      I miejsce - 4 z  i 3 aez

      II miejsce - 1 az

       

      Indywidualna konkurencja dla nauczycieli:

       

      I miejsce - Pan Stanisław Olszówka

      II miejsce - Pan Bolesław Krzysztofiński

      III miejsce - Pani Wioletta Majewska

       

      Najciekawsze przebranie ucznia:

       

      I miejsce - Natalia Wit, Aleksandra Durak

      II miejsce - Wiktoria Węglarz, Sabina Kardyś

      III miejsce - Agnieszka Dziewic

       

      Najciekawsze przebranie nauczyciela:

       

      Dyplom dla Pani Małgorzaty Laube-Skowrońskiej

      Dyplom dla Pani Iwony Pogody

      Dyplom dla ks. Mariusza Uryniaka

       

      Wszystkim uczestnikom i zaangażowanym serdecznie dziekuje SU wraz z opiekunem.

       

     • Dzień aktywności w Krzątce

     • 21 marca 2023 roku podczas dnia aktywności w PSP w Krzątce zaprezentowano uczniom tamtejszej szkoły kilka pomysłów na wykorzystanie buraków ćwikłowych, szpinaku, marchewki, mięty, jabłek, bananów, cytryn i pomarańczy. Podczas tego spotkania uczniowie z zaangażowaniem pomagali w przygotowaniu kilku kolorowych smoothie.

      Autor: A. Tęcza

     • Konferencja naukowa w Rzeszowie

     • Od dawna wiadomo, że nauka jest najbardziej efektywna, gdy połączymy teorię z praktyką. W dniu 3 marca 2023 roku udaliśmy się na konferencję z rachunkowości połączoną z mini konkursem w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie. Spotkanie rozpoczęliśmy od wykładu dr Alfreda Szydełko prof. Politechniki Rzeszowskiej, który przybliżył nam zagadnienie przychodów i kosztów w rachunku zysków i strat - wariant porównawczy. Następnie po krótkiej przerwie wysłuchaliśmy drugiego wykładu mgr Bożeny Domino na temat zmian w podatkach po wprowadzeniu Polskiego Ładu.

      Zajęcia teoretyczne pomogły nam w trakcie konkursu. Podzielono nas na grupy szkolne, gdzie następnie przystąpiliśmy do rywalizacji J. Konkurs składał się z  6 konkurencji. Drużyny rywalizowały między sobą nie tylko w zakresie wiedzy z rachunkowości ale również ważna była sprawność  fizyczna  kapitanów. Punkty otrzymywała grupa, która jako pierwsza dobiegła z poprawnymi odpowiedziami do organizatorów. Kto pierwszy ten lepszy

      Autor: Martyna Jagodzińska

     • Widać wiosnę ...

     • 15 marca naszą szkołę odwiedzili uczniowie ze SP w Majdanie Królewskim Chociaż na zewnątrz pogoda  jest mało wiosenna, to podczas warsztatów, które zorganizowali nasi żywieniowcy i architekci wiosnę wyraźnie było widać. W tym dniu dzieci uczyły się od naszych uczniów wykonywania dekoracji roślinnych i wielkanocnych. Święta Wielkanocne są jedną z oznak wiosny oraz są pełne różnych tradycji i symboli,  dlatego też dzieci przygotowały kolorowe pisanki, baranki i zające, które przydadzą się do dekoracji stołów i koszyczków wielkanocnych. Podczas warsztatów dzieci sporządzały także pyszne frytki warzywne oraz lody molekularne. Nasi goście wzięli również udział w warsztatach pt. „Las w słoiku” zorganizowanych przez uczniów kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu. Dzieci poznały zasady tworzenia własnego małego ekosystemu i mając do dyspozycji naturalne materiały takie jak: kamień, mech, szyszki, korę oraz rośliny stworzyły swój własny, niepowtarzalny mini-ogród zamknięty w szkle. Byliśmy pod wrażeniem ich zapału i kreatywności! Na koniec każdy uczestnik warsztatów mógł zaaranżować wybraną przez siebie ogrodową scenerię w aplikacji Garden Puzzle, co również dostarczyło wszystkim mnóstwo frajdy.

      Autorzy: A.Tęcza, I.Piłat

     • Rekrutacja do projektu "Krok w nowoczesne kształcenie zawodowe"

     • Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie Krok w nowoczesne kształcenie zawodowe. To już III edycja zajęć  realizowanych w ramach programu DOBRY POMYSŁ dzięki Regionalnej Fundacji Rozwoju SERCE.

      Projekt jest kierowany dla  uczniów z klas I-III z zawodów technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz, uczniów z klas I-IV z architektury krajobrazu oraz uczniów kształcących się w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych  oraz mechanik operator pojazdów do robót ziemnych i drogowych.

      Poszczególne grupy będą zakładać łąkę kwietną,  wykonywać domki dla owadów, wykonywać świece z wosku i poznawać elementy savoir vivre przy stole i aranżować nakrycia stołu, poznawać etapy produkcji miodu i produktów pszczelich w pasiece. Przewidziane są także zajęcia edukacyjne z BRD w Word Krosno.

      Serdecznie zapraszamy do składania formularzy zgłoszeniowych do pani Irminy Piłat, pani Anny Wróbel i pana Grzegorza Warunek w terminie 16.03-20.03.2023 r. Szczegóły w regulaminie znajdującym się w załączniku.

      REGULAMIN

     • XXII Turniej Tenisa Stołowego w Weryni

     • 11.03.2023r.odbył się XXII Turniej Tenisa Stołowego w Weryni. Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. kpt. Józefa Batorego w Weryni oraz Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni.  Impreza odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Weryni.

      Turniej niezmiennie od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem. W zawodach uczestniczyło 92 zawodników: uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich oraz dorośli. Rozgrywki były prowadzone w kategorii kobiet i mężczyzn. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast nagrody rzeczowe otrzymało pierwszych pięciu zawodników w każdej kategorii.

      Wyniki turnieju:

                   

      dziewczęta                                                                                          chłopcy

                      Szkoła podstawowa

      Klasy I – IV

      1. Oliwia Fołta                                                                       1. Bartłomiej Micek
      2. Katarzyna Kucper                                                              2. Jan Sajdak
      3. Lidia Świętek                                                                     3. Szymon Zieliński
      4. Nikola Koń                                                                         4. Nikodem Micek             
      5. Zuzanna Dypa                                                                   5. Aleksy Sitko

                                                                                                   

      Klasa V – VI

      1. Pola Kardyś                                                                         1. Michał Warunek
      2. Julia Nowak                                                                         2. Antoni Biestek
      3. Justyna Jaskot                                                                    3. Adrian Wójcicki
      4. Oliwia Frysztak                                                                   4. Szymon Biestek
      5. Bernadeta Rumak                                                              5. Bartosz Baran

      Kl. VII, VIII

      1. Wiktoria Sajdak                                                                 1. Maksymilian Czachor  
      2. Nicole Wójcicka                                                                2. Wójcicki Maciej                           
      3. Natalia Popławska                                                            3. Krystian Wilk
      4. Stępień Zuzanna                                                                4. Dominik Kardyś
      5. Gabriela Blat                                                                      5. Lucjan Zagroba

                                                                                  

      kobiety                                                                mężczyźni

                     Szkoła średnia

      1. Marcelina Kopeć                                                          1. Bartosz Wójcicki
      2. Gabriela Mazur                                                             2. Karol Zieliński
      3. Katarzyna Mazur                                                          3. Michał Cyran
      4. Wiktoria Rząsa                                                             4. Arkadiusz Blat  
      5. Aneta Tylutka                                                                5. Wiktor Kopeć
      6. Julia Rząsa                                                                   6. Kamil Kopeć                                        

                      Dorośli

      1. Bogusława Sobejko                                                           1. Krzysztof Zieliński
      2. Monika Rząsa                                                                    2. Szymon Majewski
      3. Popławska Teresa                                                              3. Mytych Mateusz                                                                                                                                            4. Paweł Serafin
                                                                                                  5. Jan Kolano

       Nad przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie – nauczyciele Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni: Paweł Serafin, Grzegorz Warunek oraz uczniowie ZSA-E w Weryni: Wiktoria Rząsa, Aneta Tylutka, Gabriela Mazur, Szymon Serafin, Bartosz Wójcicki, Bartosz Surdej, Kamil Kopeć, Michał Cyran.

      Dla wszystkich zawodników były przygotowane drożdżówki, napoje i drobne upominki.

      Dyrektor Zespołu Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni mgr Zbigniew Bogacz ufundował trzy puchary, które otrzymali zwycięzcy najstarszej kategorii.

      Fundatorami nagród byli:

      • Pan Andrzej Nowak
      • Pan Emil Wilk – sklep KÓŁKO
      • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Weryni
      • Pani Małgorzata Stachnik – CUKIERNIA BABECZKA
      • Fundacja SERCE

       

      Michał Cyran

      Andrzej Żywiec

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
   • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
   • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa Poland
   • 814-14-04-726
   • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
   • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
   • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
   • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
   • /ZSA-E501/zsae lub /ZSA-E501/domyslna
  • Logowanie