• „Czytaj PL – listopad 2021"

     • Zapraszamy uczniów i nauczycieli do uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji „Czytaj PL”. Zainteresowani mają do dyspozycji 12 bestsellerów za darmo w formie e-booka lub audiobooka. Akcja trwa cały listopad. Szczegóły na stronie: www.czytajpl.pl

      Autor: B.Sobowska-Rekut
      10.11.2021

     • Warsztaty dietetyczne i artystyczne

     • 9 listopada 2021 roku do naszej szkoły przyjechali uczniowie z PSP w Woli Rusinowskiej, zaś 10 listopada z PSP nr 1 w Kolbuszowej. Dzieci z tamtejszych szkół miały okazję poznać „od podszewki” zawody, w których kształcimy. Uczniowie w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczyli młodszych kolegów sporządzania zdrowych przekąsek takich jak: frytki warzywne z dipem koperkowo-czosnkowym oraz smoothies ze szpinaku, dekorowania  świątecznych pierników oraz sporządzania krucho-drożdżowych ciastek w kształcie świnek. Ponadto we wtorek młodzież kształcąca się w zawodzie technik architektury krajobrazu pokazała w jaki sposób można zagospodarować dary lasu do aranżacji domowych dekoracji. Nasi architekci zaprezentowali również możliwości wykorzystania programów komputerowych w swoim zawodzie. Mamy nadzieję, że wizyta w naszej szkole będzie mile wspominana przez naszych gości.

      Autor: A. Tęcza, M. Banaś, B. Sobowska-Rekut
      9.11.2021

     • Wycieczka do szkółki roślin ozdobnych "Florena"

     • Korzystając z pięknej, jesiennej aury technicy architektury krajobrazu z pierwszej klasy - w ramach zajęć praktycznych - wybrali się do pobliskiej firmy ogrodniczej na wycieczkę. Na miejscu młodzi architekci zapoznali się z rodzajem materiału szkółkarskiego oferowanego o tej porze roku oraz dostępnym asortymentem związanym z sadzeniem i pielęgnacją roślin w ogrodzie. Bogatsi w nową wiedzę i pełni magicznych wrażeń, wróciliśmy z powrotem do szkoły i na kolejnych lekcjach już tylko ukradkiem przez okno spoglądaliśmy na piękne, złote oblicze jesieni. 

      Autor: I.Piłat
      8.11.2021

     • Rozstrzygnięcie  akcji „Tydzień  Oszczędzania - Złoty Grosik”

     • W dniach 25-29 października 2021 r. został zorganizowany w naszej szkole „Tydzień  Oszczędzania”. W ramach przedsięwzięcia uczniowie Zespołu Szkół Agrotechniczno–Ekonomicznych w Weryni licznie włączyli się do zbiórki funduszy na Dom Dziecka. Najwięcej środków pieniężnych udało się zebrać klasie III w zawodzie technik  architektury i technik ekonomista. Wygranym serdecznie gratulujemy! Zwycięska klasa otrzyma nagrodę - dzień bez pytania, kartkówek i sprawdzianów! Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zgromadzone środki pieniężne oraz za zaangażowanie.

      Autor: U.Szklarz

     • Krynica jesienią

     • Uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w dwudniowej wycieczce turystycznej do Muszyny i Krynicy Zdrój. W pierwszym dniu (21 października) odwiedziliśmy Ogrody Sensoryczne, Pijalnię Wód, Pomnik Nikifora, zwiedzaliśmy centrum Krynicy,  Górę Parkową oraz wieczorem wybraliśmy się do centrum Krynicy podziwiać pokaz multimedialnej fontanny pięknie zmieniającej kolory. W tle grała muzyka autorki Enya  pod tytułem: Orinoco Flow oraz utwory muzyki poważnej. W drugim dniu po spacerze deptakiem w Krynicy udaliśmy się na Górę Słotwiny Arena i pięćdziesięciometrową wieżę widokową, z której podziwialiśmy wspaniałe jesienne widoki.

      Wycieczka ta przyniosła nam wiele wrażeń i nowych informacji. Wszyscy byli zachwyceni widokami gór jesienią.

      Autorzy: Świątek Gabriela, Jakub Baran
      26.10.2021

     • Wspomnienia ze szkolnych lat

     • Czasy szkolne wspominam jako ten etap życia, kiedy poznawałam siebie, szukałam drogi, która byłaby tą jedyną, moją.  Dzisiaj nadal szukam, odkrywam, ale to, czego doświadczyłam w szkole średniej, pozostanie we mnie na zawsze. Pokochałam to miejsce całym sercem, zostawiłam tam cząstkę siebie… Z sentymentem wspominam przyjazną, szkolną atmosferę i przepiękne, klimatyczne otoczenie. Kochałam tę ciszę i spokój panujący w okolicy. W murach szkoły zapoczątkowały się przyjaźnie trwające do tej pory, powstało również wiele wierszy, słów złożonych z niepowtarzalnych chwil. Z przyjemnością przypominam sobie wszystko, czego się tam nauczyłam, i mam na myśli nie tylko zdobytą wiedzę, ale również doświadczenia życiowe, które pozostaną ze mną na zawsze, takie jak odpowiedzialność czy zrozumienie drugiego człowieka. Moja szkoła (bo wciąż chcę tak o niej mówić) jest pięknym wspomnieniem, koleją losu, do której chcę wracać i pamiętać, że to właśnie tutaj ukształtowałam siebie, taką, jaka jestem.

      Autor: Patrycja Gielarowska
      05.11.2021

     • Listopadowe zamyślenie

     • Listopad to czas zmian. Nie tylko przyroda, ale także Kościół w tych dniach przypomina nam o przemijalności ludzkiego życia. Uroczystość  Wszystkich Świętych, Zaduszki  to wydarzenia w życiu Kościoła, w których zatrzymujemy się na chwilę, aby pomyśleć o sensie naszego istnienia i przemijania.  Jak wspólnota szkoły w tych dniach w sposób szczególny chcemy  pamiętać o wszystkich zmarłych, którzy tworzyli wspólnotę naszej szkoły. Zarówno byłych dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły a także uczniów. Wierzymy, że mądrość, którą zdobywali lub przekazywali innym pomoże im dostać się do niebieskiej ojczyzny. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

      Autor: ks. Mariusz Uryniak
      2.11.2021

     • Dynia - królowa jesieni

     • Sezon na dynie trwa w najlepsze. To znakomita okazja, by nie tylko wprowadzić dynię do swojej kuchni, ale również wykorzystać to warzywo w jesiennej dekoracji swojego domu czy ogrodu. Uczniowie klasy I technikum architektury krajobrazu postanowili przekonać się jak bardzo przyjemnym i inspirującym materiałem do dekoracji może być wspomniana dynia. Ich kreatywność nie miała końca, a efektem ich wspaniałej pracy były niezwykle ciekawe i różnorodne kompozycje z udziałem naszej głównej bohaterki – dyni. Zobaczcie sami :)

      Autor: I.Piłat
      29.10.2021

     • Krzysztof Gola - uczeń z ZSA-E w Weryni najlepszy w województwie podkarpackim z wiedzy z zakresu bhp.

     • Uczniowie z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni od wielu lat z sukcesami biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy z Zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie zajmując czołowe lokaty w województwie.
      27 października 2021 r. w siedzibie  Okręgowego Inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy w Rzeszowie, odbył się finał wojewódzki tej Olimpiady. Najlepsi uczniowie z poszczególnych szkół, reprezentowali zespoły poszczególnych powiatów województwa podkarpackiego w finale wojewódzkim.
      Powiat kolbuszowski reprezentował uczeń klasy pierwszej Technikum z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Krzysztof Gola, który zajął pierwsze miejsce na 17 startujących Zespołów Szkół z województwa podkarpackiego.
      Organizatorem Olimpiady oraz fundatorami cennych nagród byli: Państwowa Inspekcja Pracy, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Podkarpacka Izba Rolnicza, Agencja Nieruchomości Rolnych oraz Podkarpacki Urząd Marszałkowski i Wojewoda Podkarpacki. Celem konkursu jest propagowanie idei bezpieczeństwa i higieny pracy a w szczególności: bezpiecznej obsługi maszyn i urządzeń technicznych, zapobiegania wypadkom przy pracy oraz pogłębianie znajomości z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

      W bieżącym roku była to już XXIII edycja tej olimpiady, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na swoją tematykę i bardzo cenne nagrody ufundowane przez sponsorów.

      Zakres tematyczny wiedzy jaką wykazywali się tegoroczni finaliści obejmował:
      - zagadnienia bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach,
      - wiadomości z zakresu głównych zagrożeń występujących w gospodarstwach,
      - przepisy prawne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy,
      - zakresy działań PIP i KRUS

      Uczniów do konkursu przygotowuje nauczyciel Bolesław Krzysztofiński, specjalista ds. bhp w szkole. Tegoroczny finalista Krzysztof Gola za zajęcie 1 miejsca otrzymał: puchar, dyplom i wyróżnienie od wojewody i  od sponsorów bardzo cenne  nagrody.

      Autor: Bolesław Krzysztofiński
      28.10.2021

     • Wycieczka do firmy „Kisan” w Kańczudze

     • Monterzy z klasy: pierwszej, drugiej i trzeciej Szkoły Branżowej w dniu 22.10.2021 r. wzięli udział w wyciecze szkoleniowej do firmy „Kisan” w Kańczudze. Firma ta od 30 lat zajmuje się produkcją kompletnych systemów instalacji wodociągowych i grzewczych z rur wielowarstwowych . Uczniowie odbyli tam profesjonalne szkolenie, zwiedzili halę, w której produkowane są złączki do rur, zapoznali się również z całym procesem technologicznym produkcji rur wielowarstwowych. Rury wielowarstwowe produkowane przez firmę to system zaprasowywany i zaciskowy, odporny na korozję i zarastanie kamieniem. Rura posiada 100% antydyfuzyjność co ogranicza korozję metalowych elementów instalacji. Posiada funkcję kontrolowanego przecieku i cechuje ją brak pamięci kształtu. Złączki są dostępne w wersji mosiężnej i z tworzywa PPSU.

      Uczniowie przy tej okazji dowiedzieli się też jakim próbom kontroli jakości poddawane są poszczególne elementy produkowanych systemów instalacyjnych.

      Wycieczka pozwoliła uczestnikom zdobyć cenne doświadczenie i poszerzyć wiedzę o nowoczesne technologie.

      W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Jest to placówka muzealna zajmująca się tematyką ratowania ludności żydowskiej na okupowanych ziemiach polskich podczas Zagłady.  Zobaczyli tam wystawę pokazującą poznane i udokumentowane przypadki udzielania pomocy Żydom na terenie województwa podkarpackiego. Mogli poznać bohaterskie postawy Polaków, którzy w czasie okupacji niemieckiej pomagali Żydom, ryzykując tym samym życie swoje i swoich rodzin.

      Autor: G.Warunek
      28.10.2021

     • SKP w Weryni

     •  Szkolny Klub Przedsiębiorczości w roku 2021/2022 rozpoczyna swoją działalność pod nazwą ,,Biznesmeni”, w składzie którego znajduje się ponad 20 uczniów z ZSA-E w Weryni, pod opieką pani Beaty Bryk i pani Ewy Serafin. 
      Członków SKP od samego początku rozpiera energia, a w głowie mają pełno pomysłów na ciekawe inicjatywy ekonomiczne. Jak sami twierdzą:  Połączyła nas nie tylko chęć rozwijania umiejętności zawodowych, ale również wspólna pasja i zainteresowania. Chcemy dążyć do sukcesów, jesteśmy pracowici, komunikatywni, pomysłowi, zdolni, śmiali i odmienni - właśnie dzięki temu tworzymy świetną drużynę młodych i gotowych na wyzwania ludzi! 
      Pewien bardzo mądry człowiek powiedział: „Kiedy odnosisz sukcesy biznesowe, jesteś tak dobry jak Twój zespół. Nikt nie może przeprowadzić każdego interesu sam” . Kierując się tym mottem śmiało można powiedzieć, że nasz zespół jest świetny i zorganizowany, a w tym roku szkolnym będzie brał udział w wielu działaniach ekonomicznych. Jednak SKP to nie tylko ciężka praca, ale również dobra zabawa podczas wyjazdów i spotkań integracyjnych.  

      Główne działania klubu przedsiębiorczości na rok 2021/2022:
      Światowy Tydzień Oszczędzania,
      Światowy Tydzień Przedsiębiorczości,
      Światowy Dzień Przedsiębiorczości,
      Udział w Olimpiadach tematycznych,
      Warsztaty Ekonomiczne, 
      Wyjazdy np. do Narodowego Banku Polskiego, 
      inne działania podejmowane ze współpracą z Fundacją Młodzieży Przedsiębiorczej.

      Autor: Katarzyna Gola
      spr. Katarzyna Wachowska
      28.10.2021
       

     • Ogłoszenie

     • Firma SOBTRANS będzie prowadzić sprzedaż biletów miesięcznych na obsługiwane  trasy w dniu 29.10.2021 w godz. od 11.15 do 11.20 u nas w szkole przed wejściem na jadalnię. W tym samym dniu w godz. od 17.00 do 19.00 bilety miesięczne będą sprzedawane w siedzibie firmy w Kopciach.       

     • BAL STUDNIÓWKOWY

     • W ciepły piątkowy wieczór  22 października 2021 r. o godzinie 19.00 rozpoczął się  bal studniówkowy, który na długo zostanie w pamięci uczniów klas czwartych.
      Uroczystość rozpoczęły nasze koleżanki Karolina i Kinga, które powitały wszystkich gości, a następnie głos zabrał Pan Dyrektor Zbigniew Bogacz, który po krótkiej przemowie wypowiedział słowa: "Poloneza czas zacząć"! Niezwykle poważni i mocno zestresowani, ale doskonale przygotowani ruszyliśmy do odtańczenia tego pięknego polskiego tańca, który rozpoczyna każdy bal studniówkowy. Muzyka zabrzmiała, zatańczyliśmy  poprowadzeni przez dyrektora.
      Część oficjalna zakończyła się wyśmienitym obiadem, a po nim to już tylko huczna zabawa do bladego świtu. Gdy usłyszeliśmy pierwsze nuty orkiestry Intivo, która wspaniale umiliła nam czas, to na parkiecie pojawiło się wiele doskonale bawiących się osób. Pokazaliśmy, że nie ważne jest to, czy się umie tańczyć perfekcyjnie czy też nie, jednak bawić można się znakomicie.
      Oczywiście nie zapomnieliśmy o uwiecznieniu tych chwil, zatem o pamiątkowych zdjęciach. O idealne ustawienia, szeroki uśmiech i różne rekwizyty zadbał  fotograf Łukasz Płoch. Zabawa była przednia, parkiet gorący. Wybiła północ, a my rozpoczęliśmy różne zabawy. Pierwszą z nich były krzesełka z fantami, przyniosła nam ona wiele radości. Każdy uczestnik walczył do końca o swoje krzesło, niestety zwycięzca był tylko jeden. Jednak uczestnicy nie poddali się i z zaciekawieniem brali udział w następnych zabawach.

      Za wspólną zabawę dziękujemy wszystkim przybyłym, bez których bal nie mógł się odbyć. A mianowicie: zaproszonym gościom, dyrekcji, rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, koleżankom i kolegom oraz zespołowi Intivo i fotografowi. Dziękujemy za trud poświęcony w przygotowanie tego ważnego dla nas dnia, za troskę oraz wsparcie. Każda chwila tego wieczoru zostanie w naszej pamięci bez wątpienia na bardzo na długo.

      Autorzy: B. Guźda,  K. Wilczyńska
      26.10.2021

       

     • Pozdrowienia z Krynicy

     • Uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w dwudniowej wycieczce turystycznej do Muszyny i Krynicy Zdrój. W pierwszym dniu (21 października) odwiedziliśmy Ogrody Sensoryczne, Pijalnię Wód, Pomnik Nikifora, zwiedzaliśmy centrum Krynicy,  Górę Parkową oraz wieczorem wybraliśmy się do centrum Krynicy podziwiać pokaz multimedialnej fontanny pięknie zmieniającej kolory. W tle grała muzyka autorki Enya  pod tytułem: Orinoco Flow oraz utwory muzyki poważnej. W drugim dniu po spacerze deptakiem w Krynicy udaliśmy się na Górę Słotwiny Arena i pięćdziesięciometrową wieżę widokową, z której podziwialiśmy wspaniałe jesienne widoki.

      Wycieczka ta przyniosła nam wiele wrażeń i nowych informacji. Wszyscy byli zachwyceni widokami gór jesienią.

      Autorzy: Świątek Gabriela, Jakub Baran
      26.10.2021

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
   • zswerynia@zswerynia.pl
   • boguslawa.sobowska-rekut@zswerynia.pl
   • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
   • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa Poland
   • 814-14-04-726
   • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
   • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
   • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
   • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
  • Logowanie