• Dyktando Dla Niepodległej

          • Autor: K.Wachowska


            Drodzy Uczniowie! 

            Informujemy, że w następnym tygodniu na lekcjach języka polskiego będziecie pisać specjalne dyktando ,,Dla Niepodległej". Zachęcamy do ćwiczenia umiejętności poprawnego  pisania nazwisk i tytułów, wojen i walk, zresztą  wszystkich ,,patriotycznych" haseł, zwrotów itp. 

            Na zwycięzców czekają nagrody!

        • Wycieczka do Łańcuta
          • Wycieczka do Łańcuta

          • Autor: M.Banaś


            Ludzkość to niezwykłe zjawisko, które w każdym swoim momencie bytu pozostawia pieczęć na osi czasu. To, jak wiele odczytamy z tego śladu zależy od jego intensywności, a także od naszej ciekawości. Fascynujące jest odkrywanie choćby okruchów historii, obserwowanie odtworzonego sposobu życia neandertalczyków przedstawionego w muzeum w Chęcinach, spędzanie czasu w krakowskich podziemiach gdzie możemy stąpać po średniowiecznym bruku, zwiedzanie dawnych domostw czy ruin zamku. To wszystko tak bardzo przybliża nas do świata, który był tu i trwał nim się narodziliśmy. Takich miejsc jest bardzo wiele, dlatego w ostatnim tygodniu września wyruszyliśmy, by znaleźć się w jednym z nich. Tym razem wybraliśmy się do dawnej rezydencji magnackiej znajdującej się w Łańcucie. Tu tak niewiele trzeba, by cofnąć się w czasie. Komnaty przystrojone w obrazy, tkane dywany, pękate fotele, ciężkie kotary nie pozwoliły myśleć nam o dniu dzisiejszym. Spowici w słowa przewodnika oraz otoczeni blaskiem mnóstwa przedmiotów czuliśmy dawną historię bardzo wyraźnie. Podziwianie niezwykłych wnętrz zamku, wozowni i stajni dopełniliśmy spacerem po parku krętymi dróżkami założonymi tutaj dwieście lat temu. Doprowadziły nas do zabytkowej gloriety, symetrycznego ogrodu włoskiego z tryskającą pośrodku fontanną, kolekcji róż, alei lipowej. Zobaczyliśmy owoce przewieszającego się perełkowca japońskiego, muskularne pędy glicynii chińskiej, ciekawe liście tulipanowca amerykańskiego. Kończąc naszą podróż wstąpiliśmy do przepełnionej kwiatami storczykarni, gdzie panujące tam wysoka wilgoć
            i temperatura oraz wychylająca się z każdego zakamarka zieleń próbowały nas oszukać, iż znajdujemy się w tropikalnej Azji. Zdjęcia

          • Konkurs "Dla Niepodległej"

          • Autorzy: B.Olszówka, B.Rekut


            Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie pt. ,,Dla Niepodległej". Pragniemy uczcić to wielkie wydarzenie patriotyczne jakim jest 100 rocznica odzyskania przez nasz naród niepodległości. To nam współcześnie żyjącym w wolnym kraju, przypadł zaszczyt przeżywać tak wielką rocznicę. Cieszmy się i radujmy, że żyjemy w wolnej szczęśliwej Polsce. Każdy z Was może wziąć udział w dowolnie wybranej kategorii konkursu pt. ,,Dla Niepodległej”.

            Kategorie:

            - plastyczna -  wykonanie dowolnej pracy plastycznej (np. plakatu, rysunku, obrazu) przedstawiającej symbolikę niepodległościową lub wybitnych Polaków - twórców niepodległości. Praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną, indywidualnie lub w zespołach 2 osobowych. Format min. A3.

            - fotograficzna - ,,100 zdjęć na 100 lecie Niepodległości" - wykonanie zdjęcia przedstawiającego krajobraz, zabytki lub inne obiekty ukazujące piękno naszej Ojczyzny. Zdjęcie rozmiar 12 cm x 18 cm, wydrukowane lub naklejone na kartkę o formacie A4. Należy podać tytuł zdjęcia (czcionka Arial, rozmiar 14, pogrubiona) oraz krótką charakterystykę (czcionka Arial, rozmiar 12).

            - literacka - napisanie opowiadania, eseju, wiersza pt. ,,Wolność to znaczy…”  Dowolna liczba stron, czcionka Arial, rozmiar 12, format A4.

            - multimedialna - wykonanie prezentacji o tematyce niepodległościowej. Dowolny projekt od 20 do 30 slajdów, dowolna animacja, muzyka.

            Termin składania prac upływa 26.10.2018 r. Prace należy przynosić do biblioteki szkolnej lub sali nr 14. Prezentację multimedialną prosimy nagrać na dowolnym nośniku pamięci.

            Rozstrzygniecie konkursu i rozdanie nagród, dyplomów odbędzie się 9.11.2018 r

            Organizatorzy: Bernadeta Olszówka, Bogusława Sobowska-Rekut

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
      • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
      • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa Poland
      • 814-14-04-726
      • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
      • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
      • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
      • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
      • /ZSA-E501/zsae lub /ZSA-E501/domyslna
    • Logowanie