• Książka zawsze modna

     • Książka zawsze jest modna dla ludzi z aspiracjami. Mamy wiele rodzajów książek i każdy  znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Jedni szukają wiedzy, a drudzy rozrywki.
      Czytanie książek może być ciekawym sposobem na przyjemne spędzanie wolnego czasu. W książce wkraczamy w świat stworzony przez autora i rozwijamy przez to  wyobraźnię. Osoba, która dużo czyta łatwiej przyswaja sobie zasady ortograficzne, nie ma kłopotów z wypowiadaniem się oraz łatwiej przyswaja wiedzę.
      Każda książka ma swoich bohaterów, jedni to ludzie o dobrym sercu, inni o niecnych zamiarach. Są także ludzie skomplikowani, przez nikogo nie zrozumiani. Jedni budzą u nas podziw inni obrzydzenie. Prawie w każdej książce można spotkać postawę godną do naśladowania – swój autorytet. Pisarz stwarza wizje życia, czytelnik może je przyjąć lub odrzucić.

      Zapewne wiecie, że październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W związku z tym proponuję Wam przeczytanie kilku recenzji książek. Większość tytułów jest dostępna w bibliotece szkolnej. Przed nami długie jesienne wieczory. Zapraszam po książki.

      Autor: B.Sobowska-Rekut
      28.10.2022

     • Warsztaty dyniowe

     • Corocznym, zawsze wyczekiwanym wydarzeniem odbywającym się w ramach warsztatów florystyczno-artystycznych, prowadzonych w naszej szkole na kierunku technik architektury krajobrazu, są warsztaty dyniowe. Również i tym razem uczniowie dali się porwać wyobraźni i wykonali wyjątkowe ozdoby i dekoracje z dyni oraz naturalnych, jesiennych dodatków J Powstały wesołe buzie, doniczki, lampiony, zwierzątka, a nawet domki. Twórczość naszej młodzieży zagościła na dolnym korytarzu przy wejściu do szkoły, stanowiąc miły, jesienny akcent na dobry dzień.

      Autor: I.Piłat
      28.10.2022

     • Ogłoszenie

     • Zapraszamy wszystkich chętnych do rozwijania swoich pasji tanecznych w ramach zajęć pozalekcyjnych. Osoby zaineresowane dobrą zabawą i szlifowaniem umiejętności na parkiecie tanecznym zapraszamy do zgłaszania się do Zespołu  tanecznego ELITE DANCE, którego opiekunem jest pani Beata Bryk. Termin zgłoszeń do 4 listopada 2022 r. do godz. 15.00.( LIBRUS) Ilość miejsc jest ograniczona - MAX 15 osób.

     • Tydzień  Oszczędzania pt. Pomoc na cztery łapy

     • W dniach 24-31 października 2022 r. zostanie zorganizowany w naszej szkole „Tydzień Oszczędzania pt. Pomoc na cztery łapy”. Uczniów wszystkich klas zachęcamy do udziału w przedsięwzięciu. Zebrane środki pieniężne zostaną przekazane na Przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Kolbuszowej.

      Przewodniczących klas prosimy o zebranie środków pieniężnych i sporządzenie listy uczniów zaangażowanych w przedsięwzięcie do 5 listopada 2022 r. Zebrane środki prosimy przekazać koordynatorowi Pani Urszuli Szklarz.

      Klasa, która zbierze największą kwotę środków pieniężnych otrzyma nagrodę w postaci ,, Dnia bez pytania, kartkówki, sprawdzianu”.

      Szczegóły dotyczące akcji dostępne są w Regulaminie.

      Autor: U. Szklarz

     • Zajęcia z niwelatorem

     • Korzystając z pięknej, jesiennej aury, uczniowie z technikum architektury krajobrazu odbyli zajęcia z na świeżym powietrzu. Zabrali ze sobą profesjonalny sprzęt geodezyjny, którego budowę i przeznaczenie poznają na przedmiotach zawodowych w ramach swojego kierunku. Za pomocą niwelatora optycznego i łaty uczniowie zmierzyli różnice wysokości w terenie, a wykorzystując tyczki, węgielnicę i pion wyznaczyli kąty proste. Jest to bardzo przydatny sprzęt w pracy architekta krajobrazu,  a umiejętności jego obsługi  przydają się przy pomiarach przedprojektowych, a także przy nanoszeniu projektów w terenie np. w trakcie wykonywania ogrodu.

      Autor: Irmina Piłat

       

     • Szkolny Konkurs Plastyczny "Żyję świadomie"

     • 1. Ogłaszamy Szkolny Konkurs Plastyczny "Żyję świadomie".

      2. Cele konkursu:

      • popularyzacja zasad zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów i zachowań ryzykownych,
      • zwrócenie uwagi na problem używania narkotyków i innych substancji psychoaktywnych oraz wynikających z tego konsekwencji zdrowotnych i prawnych,
      • kształtowanie pozytywnych wzorców,
      • poszerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS (w tym: sytuacji  epidemiologicznej   w zakresie zakażeń HIV /AIDS, źródeł i dróg szerzenia się wirusa HIV, bezpiecznych  zachowań),
      • kształtowanie  właściwych postaw młodzieży w stosunku do ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS.

      3.  Do konkursu można zgłaszać:

      • prace wykonane tylko indywidualnie,
      • w technikach: malarstwo, rysunek, grafika i  in.,
      • format prac:  A2 lub A3,
      • prace wykonane na planszach (papier lub karton).

      4.  Każda praca  musi zostać opatrzona informacją  zawierającą  następujące dane na odwrocie:

      • imię i nazwisko uczestnika, klasa,
      • nazwę i adres szkoły z numerem  telefonu
      • do pracy należy dołączyć wypełnioną, właściwą dla swojego wieku zgodę (wzór poniżej do pobrania, można napisać odręcznie).

      5. Gotowe plakaty należy składać w terminie do 8 listopada br. do godziny 12:00 w sekretariacie.

      6. Każdy uczestnik konkursu otrzyma 10 pkt dodatnich za etap szkolny.

      7. Najciekawsze prace spełniające kryteria zostaną przesłane do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie i wezmą udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Porozmawiajmy o AIDS i uzależnieniach".

      Dla 5 laureatów i 5 wyróżnionych w konkursie wojewódzkim przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

      Załącznik_nr_1_Zgoda niepełnoletni

      Załącznik_nr_2_Oświadczenie pełnoletni

      Autor: Iwona Pogoda
      19.10.2022

     • Nie samą pracą człowiek żyje

     • W niedzielę 16 października 2022 r., młodzież ZSA-E w Weryni odbywająca praktykę w Irlandii, wybrała się na wycieczkę do Cliffs of Moher. To jedna z głównych atrakcji turystycznych Irlandii. Odcinek klifowego wybrzeża Oceanu Atlantyckiego w zachodniej części Irlandii. Klif ma około 14 km długości, a w najwyższym miejscu osiąga wysokość 214 m!

      Widoki były przepiękne, choć nie należało zbliżać się za bardzo do brzegu, bo przy takich wysokościach mogłoby to skończyć się tragicznie. Niestety pogoda pokrzyżowała plany w zwiedzaniu położonego w pobliżu miasta Doodle. Spadł ulewny deszcz
      i zrezygnowaliśmy ze spaceru po mieście. Wszyscy bogaci w nowe doświadczenia
      i …przemoknięci do suchej nitki wrócili do domów i swoich rodzin goszczących, mogli przebrać się i zjeść ciepły obiad.

      Pogoda jesienna w Irlandii nie rozpieszcza, ale było dość ciepłych dni na zwiedzanie Cork i sąsiednich urokliwych miasteczek, np. Ballincolling, pospacerować nad morzem, posmakować lokalnej potrawki z jagnięciną, zjeść  irish breakfast składającego się z białych kiełbasek, fasolki w pomidorach, tostów z jajkiem i białego puddingu przypominającego białą kaszankę.

      Irlandczycy są bardzo mili – w mieście, w autobusie czy restauracji. Do zwyczajnego powitania „hi” przyklejone jest pytanie „how are you?”, które nie wymaga jednak odpowiedzi, jest zwrotem grzecznościowym.

      Irlandia jest bardzo ciekawym krajem, powszechnie kojarzy się z kulturą celtycką, muzyką i tańcami celtyckimi,  klifami, baśniami o elfach, krasnoludach, szukaniem garnka złota na końcu tęczy, kolorem zielonym, piwem Guinness, Irlandzką whiskey. Nam będzie się kojarzyć z przygodą, trochę z deszczem, a również z praktyką ale i swobodą – to przecież 3 tygodnie bez szkoły!

      Autorzy: Donata Krogulec, Natalia Kolasa

     • EUROPEJSKI  DZIEŃ  JĘZYKÓW  OBCYCH

     • Już od 2001 r. obchodzony jest w dniu 26 września  Europejski Dzień Języków Obcych.  Dzień ten przypomina o tym, że język jest kluczem do zrozumienia drugiego człowieka i jego kultury. A warto o to zadbać, ponieważ w samej Europie jest 46 państw i 700 milionów Europejczyków! – a więc przeogromna różnorodność, którą każdy może odkryć dla siebie.

      Z tej okazji odbył się w ZSA-E   VI Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji i Niemczech. Uczniowie przetestowali swoją wiedzę z zakresu geografii, kultury, przemysłu i gastronomii Francji i Niemiec. Okazało się, że ich wiedza jest całkiem rozległa i z każdym rokiem się zwiększa m.in. dzięki temu, że wyjeżdżają regularnie na praktyki zawodowe i wymianę uczniowską w ramach programów ERASMUS+ i  POWER w projektach:  „Europejskie Praktyki Zawodowe”, „Nasza szkoła Twoją szansą na sukces”, Food Redefined”. Tylko
      w ostatnich dwóch latach w projektach tych wzięło udział 115 uczestników, którzy wyjechali do Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Chorwacji, Portugalii, Francji i Irlandii, zdobywali tam doświadczenie zawodowe, zwiedzali  i zawierali nowe znajomości i przyjaźnie. Wszyscy przyznają, że znajomość języka danego kraju, a przynajmniej języka angielskiego  znacznie ułatwia kontakty i daje wiele nowych możliwości, pozwala poczuć się swobodnie.
      „Z językami, wszędzie jesteś w domu”, jak powiedział  Edward De Waal (angielski artysta, krytyk i historyk sztuki). Może postaramy się, żeby nauka języków obcych stała się naszym hobby?

      Nagrodzeni w konkursie:

      - w kategorii Wiedza o Francji:

      1 miejsce: Agata Snopek (kl. 4bc)
      2 miejsce: Natalia Wit (kl. 4z)
      3 miejsce: Gabriela Ofiara (kl. 4bc )
      Wyróżnienie: Szymon Zieliński (kl. 3aez)

      - w kategorii Wiedza o Niemczech:

      1 miejsce: Adam Pełka (kl. 4bc)
      2 miejsce: Ewelina Sitarz (kl. 4bc)
      3 miejsce: Patrycja Ozga (kl. 4bc)

      Wyróżnienia: Artur Płaza (kl. 4bc), Patrycja Tabaka (kl. 4z) i Patrycja Dudek (kl. 4bc)

      Gratulujemy!!! Organizatorzy: Urszula Kuna i Anna Kwiecień

      Autor: A.Kwiecień

     • #Sprzątamy Dla Polski

     • Akcja #SprzątamyDlaPolski to ogólnopolska inicjatywa, której celem jest troska o klimat i środowisko jako element współczesnego patriotyzmu. Społeczność ZSA-E w Weryni aktywnie włączyła się do akcji. Uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki i worki do segregacji odpadów, wysprzątali teren wokół szkoły. Efektem pracy naszych uczniów były worki pełne śmieci. Wierzymy, że przez takie wydarzenia doprowadzimy do sytuacji, w której już niedługo każdy będzie wyrzucał odpady tam, gdzie powinien. W tym roku akcja objęta została honorowym Patronatem  Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji i Nauki, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, Pełnomocnika Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Programu “Czyste Powietrze”, Fundacji Grupy PKP, PGW Wody Polskie, Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

      Autor: M. Król
      18.10.2022

       

       

       

     • Życzenia i podziękowania od SU

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ZSA-E w Weryni złożyli Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Administracji i Obsługi życzenia zdrowia, wytrwałości oraz zadowolenia z pracy. Wyrazili również swoją wdzięczność za trud, wsparcie, słowa otuchy oraz motywację w dążeniu do osiągania celów. Jako podziękowanie uczniowie wręczyli dyrekcji anioły namalowane na drewnie przez p. Monikę Luberę.

      Niech chronią, czuwają i otaczają opieką każdego dnia!

      Autor: I.Pogoda

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
   • 17 227 14 41 lub
    17 227 13 32
    numery wewnętrzne:
    101 sekretariat
    103 dyrektor
    105 zastępca dyrektora
    107 pokój nauczycielski
   • Werynia 501
    36-100 Kolbuszowa


    Poland
   • 814-14-04-726
   • Zbigniew Bogacz
    zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
   • Beata Bryk
    beata.bryk@zswerynia.pl
   • Elżbieta Rozmus-Maciąg
    elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
   • Nabywca:
    Powiat Kolbuszowski
    ul. 11-go Listopada 10
    36-100 Kolbuszowa
    NIP 814-15-73-682

    Odbiorca:
    Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni
    Werynia 501
    36-100 Kolbuszowa
   • /ZSA-E501/zsae lub /ZSA-E501/domyslna
  • Logowanie