• Konkurs Ekologiczny EKO-PLANETA
     • Konkurs Ekologiczny EKO-PLANETA

     • Autor: M.Król


      Zachęcam uczniów do udziału w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko-Planeta” - etap szkolny, który odbędzie się  we wtorek 5 marca 2019 r. na trzeciej lekcji w sali nr 11. Konkurs prowadzony jest przy współpracy merytorycznej z Katedrą Kształtowania Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

    • Inwestycja w przyszłość
     • Inwestycja w przyszłość

     • Autorzy: N.Sitarz, K.Maciąg, B.Bryk, K.Wachowska


      Tuż przed feriami, czyli znacznie wcześniej niż zwykle, odbyły się w ZSA-E w Weryni tzw. Dni Otwarte Szkoły. Młodzież, która niedługo ukończy szkołę podstawową czy gimnazjalną musi stanąć przed ważną decyzją życiową i zadać sobie pytanie:Kim chcę zostać w przyszłości? Jaki zawód będzie spełnieniem moich ambicji i pragnień...?"

      Przed takim samym dylematem stałyśmy także i my: Kinga i Natalia - obecnie uczennice klasy trzeciej kształcące się w zawodzie technik ekonomista. Kinga:Ja po ukończeniu gimnazjum nie miałam pojęcia czym w życiu chcę się zajmować. Lubiłam przedmioty humanistyczne, a pisanie było moją pasją. Jednak to szkoła w Weryni przyciągnęła moją uwagę i tak jestem teraz uczennicą i kształcę się w zawodzie technik ekonomista - i co najważniejsze nie żałuję! Miałam obawy, że sobie nie poradzę, jednak okazało się, że ekonomia, wbrew pozorom, to nie tylko siedzenie za biurkiem i liczenie, ale również dobra zabawa! Oprócz tego rozwijam swoje zamiłowanie pisarskie, bo tworzę, piszę i uwielbiam nadal j.polski". Natalia:Nie żałuję swojego wyboru. Co więcej, zachęcam każdego do wybrania tej szkoły, jako miejsca kształcenia się, zdobywania wiedzy rozwijania pasji i zainteresowań np. w ramach Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości. Odbyłam staż zawodowy w biurze rachunkowym w Wielkiej Brytanii zdobywając doświadczenie, udoskonaliłam swoje zdolności językowe. Szkoła ta stała się dla mnie drogą do nabycia wiadomości i umiejętności zawodowych, a w przyszłości znalezienia dobrej pracy."

      Podczas tegorocznych Dni Otwartych Szkoły nasi młodsi koledzy i koleżanki z całego powiatu kolbuszowskiego mogli więc poznać zawody, w jakich kształci nasza szkoła. Edyta i Mateusz opowiadali o swoich zawodach - technik ekonomista i technik handlowiec. Profesjonalnie, w ciekawy i zabawny sposób przybliżali zagadnienia związane z bankowością, rachunkowością, finansami i marketingiem czy zarządzaniem. Uczniowie z chęcią słuchali czego uczymy się na lekcjach, jakie akcje i projekty ekonomiczne realizujemy, gdzie wyjeżdżamy na wycieczki, zagraniczne staże zawodowe. Młodsi koledzy zgłębili tajniki programów magazynowo- sprzedażowego Subiekt", kadrowo – płacowego Gratyfikant" czy obsługi kas fiskalnych, z którymi na co dzień pracujemy. Przekonali się, że ekonomia to nie tylko i wyłącznie matematyka, to również logiczne myślenie, praca z klientem, negocjacje, prowadzenie biznesu, planowanie, merchandising czy zarządzanie. Całą prezentację podsumowywał specjalny film o tych zawodach, a aktorami pierwszoplanowymi, byli tam absolwenci naszej szkoły, których większość rozpoznawała.  

      Inne przedstawiane zawody to: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu, monter sieci i instalacji sanitarnych oraz kucharz. Młodzi zaangażowani pokazywali m.in. jak zaprojektować ogród, jak rzeźbić w owocach i warzywach czy jak  przygotować  ogrzewanie podłogowe. Słodkim zwieńczeniem spotkań był wyśmienity poczęstunek przygotowany przez uczniów kształcących się właśnie w zawodzie technik żywienia.

      Mamy nadzieję, że udział w Dniach Otwartych Szkoły ułatwi zainteresowanym podjęcie decyzji jaką szkołę wybrać i w jakim zawodzie kształcić się w przyszłości. Należy pamiętać, że wybór zawodu to inwestycja w siebie i droga do sukcesu!

       

     • Lekcja inna niż wszystkie

     • Autor: A.Kiwak


      Przeczytanie i zrozumienie lektur z języka polskiego często sprawia nam trudności i wprawia w przygnębienie. Dlatego chętnie wykorzystujemy możliwość dodatkowego poznania tekstów literackich w innej, ciekawej formie. W dniu 31 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność gościć grupę teatralną "TEATR FORMA". Klasy I i II obejrzały spektakl  pt: "Dziady cz.III", będący inscenizacją dramatu Adama Mickiewicza. Dla uczniów klas III oraz IV wystawiono sztukę "Ferdydurke" na podstawie powieści Witolda Gombrowicza. Oba przedstawienia wywarły duże wrażenie na uczniach, którzy  z wielkim zaciekawieniem przyglądali się rozgrywanej akcji.  Uwagę młodzieży przykuła  scenografia, a wspaniała gra aktorska zasłużyła na gromkie brawa. To była naprawdę ciekawa lekcja języka polskiego.

       

    • Nabór do projektu „Robopreneur”
     • Nabór do projektu „Robopreneur”

     • Autor: A.Stąpor


      Zapraszamy wszystkich uczniów klas I Czteroletniego Technikum w zawodzie technik ekonomista do wzięcia udziału w rekrutacji do projektu „Robopreneur – robotyka, kodowanie i przedsiębiorczość”. W wyjeździe zaplanowanym na 19-25 maja 2019 roku do Lizbony w Portugalii weźmie udział 8 uczniów.

      Formularz zgłoszeniowy do udziału w projekcie (dostępny w sekretariacie szkoły) należy składać w dniach od 04.02.2019 r. do 06.02.2019 r.  u koordynatora projektu p. Anny Stąpor.

      Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie dostępny jest na stronie internetowej szkoły w zakładce projekt „Robopreneur”.

      Udział w projekcie jest bezpłatny i w całości finansowany z funduszy europejskich.

    • Studniówka 2019
     • Studniówka 2019

     • Autorzy: A.Biestek, K.Wachowska


      „Poloneza czas zacząć”- tymi słowami rozpoczyna się każdy bal studniówkowy. Tak też było na studniówce tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni, która odbyła się 26 stycznia 2019 r., w lokalu „Sara” w Kolbuszowej Dolnej. Uczniowie i ich rodzice przy wsparciu nauczycieli-wychowawców pani Donaty Krogulec i pani Agnieszki Biestek zadbali, aby to wydarzenie miało odpowiednią oprawę i wszystko było perfekcyjnie „dopięte na ostatni guzik”. Przygotowania do balu zaczęły się wiele tygodni wcześniej, bo najpierw wybrano lokal, zespół muzyczny, później fotografów i odpowiednie menu. Wiele wysiłku uczniowie włożyli również w opanowanie kroków do uroczystego poloneza, ale dzięki pani Donacie Krogulec, która przygotowała choreografię oraz prowadziła naukę tego tańca, wszystko wypadło znakomicie. Studniówka rozpoczęła się o godz. 19:00 oficjalnym przywitaniem gości przez prowadzących: Elżbietę Ślęzak z klasy 4ez oraz Marcina Koska z klasy 4az. Następnie uczniowie podziękowali swoim wychowawczyniom i nauczycielom za czteroletnią edukację wręczając kwiaty. Wyrazy wdzięczności skierowali także do swoich rodziców. Dyrektor szkoły Stanisław Olszówka przedstawił krótką historię takich imprez oraz historię poloneza jako tańca tradycyjnie tańczonego na rożnego rodzaju balach. Życzył uczniom zdania egzaminów dojrzałości, dostania się na wymarzone studia i spełnienia życiowych planów. Po wszystkich przemówieniach  uczniowie dostojnie zatańczyli poloneza oraz walca, którego podziwiali dumni rodzice i nauczyciele. W rytmie muzyki wszyscy bawili się do ,,białego rana", a uczniowie na pewno zapamiętają ten bal na całe życie! Zdjęcia

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
    • zswerynia@zswerynia.pl
    • boguslawa.sobowska-rekut@zswerynia.pl
    • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
    • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
    • 814-14-04-726
    • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
    • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
    • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
    • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
   • Logowanie