• Książka na weekend
          • Książka na weekend

          • Autor: B.Sobowska-Rekut


            Missy najmłodsza córka Mackenziego została porwana podczas wakacji. W opuszczonej chacie, ukrytej na pustkowiach Oregonu, znaleziono ślady wskazujące na to, że została brutalnie zamordowana, ale ciała dziewczynki nie odnaleziono. Cztery lata później pogrążony w smutku ojciec dostaje tajemniczy list, najwyraźniej od Boga, a w nim zaproszenie do tej właśnie chaty na weekend. Wbrew rozsądkowi Mack przybywa do chaty w zimowe popołudnie i wkracza do swojego najmroczniejszego koszmaru. Jednakże to, co tam znajduje, na zawsze odmienia jego życie.
            Mack spędza w chacie weekend, uczestnicząc w czymś w rodzaju sesji terapeutycznej z Bogiem, nazywającym siebie Tatuśkiem, Jezusem, który pokazuje się pod postacią żydowskiego robotnika, i Sarayu, Azjatką uosabiającą Ducha Świętego.
            W czasach, gdy religia staje się coraz mniej istotna, „Chata” zmaga się z ponadczasowym pytaniem: „Gdzie jest Bóg w świecie tak pełnym niewysłowionego bólu?”. Odpowiedzi, które dostanie Mack, zadziwią Was, i być może odmienią tak jak jego. W otoczce twórczej błyskotliwości „Chata” jest głęboka duchowo, teologicznie oświecająca i ma moc wpływania na życie. „Chata” odcina się zarówno od komunałów religijnych, jak i tanich chwytów złego pisarstwa, i ujawnia coś ważnego i pięknego na temat tańca życia z boskością. Tę historię czyta się jak modlitwę, jak najlepszy rodzaj modlitwy, pełen męki, zadziwienia, jasności i zaskoczenia. Spostrzeżenia Williama Younga są nie tylko zniewalające, ale również prawdziwe i zgodne z Biblią. „Chata” to uprzejme zaproszenie do podróży do samego serca Boga.

            Źródło:http://lubimyczytac.pl/ksiazka/99062/chata

        • Kiermasz pierniczków
          • Kiermasz pierniczków

          • Autor: A.Biestek,
            fot. B.Bujak


            Szkolne Koło Caritas organizuje kiermasz pierniczków w piątek (16.12.2016), na długiej przerwie przy wejściu głównym do szkoły. Pierniki są jednym z symboli Świąt Bożego Narodzenia. Mają różne kształty, piękne dekoracje i aromatyczny zapach. Serdecznie zapraszamy!

        • Odwiedziny Świętego Mikołaja
          • Odwiedziny Świętego Mikołaja

          • Autor: K.Ptaś,
            fot. B.Bujak


            Siwy, z brodą, w czerwonym stroju – postać rozpoznawalna niemalże na całym świecie. Święty Mikołaj, żył w I wieku i obdarowywał podarunkami najbiedniejszych. Stąd wywodzi się zwyczaj, a nawet już tradycja, przebierania w jego strój przez ludzi i obdarowywania innych prezentami. Dziadziuś wystrojony w czerwień trafił również do naszej szkoły. Wraz z nim do Weryni przybyli: Pani Mikołajowa, Mikołaj Junior, Elf Pomocnik oraz śliczna Śnieżynka. Krążą plotki, że aby renifery mogły wylądować na dachu szkoły, potrzeba było więcej śniegu – o co zadbała Śnieżynka. Za oknami w jednej chwili zrobiło się biało. Potem nastąpiła oficjalna część, czyli Mikołaj z całą przybyłą rodziną obdarowywał cukierkami uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Panowała radosna atmosfera, Mikołaj zrobił sobie nawet z niektórymi zdjęcia! Dla nieco mniej grzecznych pomocnicy przygotowali „karne rogi”, które rozrabiacy musieli założyć do zdjęcia. Ale żadne zdjęcie nie powstałoby gdyby nie osobisty fotograf Mikołaja. Wykonał on kawał solidnej roboty! Po wprowadzeniu miłej atmosfery i rozdaniu podarunków, Mikołaj wraz ze swoją drużyną odleciał niezauważony na saniach. Bądźcie grzeczni, a może przybędzie do Was także za rok! Zdjęcia

        • Książka na weekend
          • Książka na weekend

          • Autor: B.Sobowska-Rekut


            Pięćdziesiąt wskazówek. Pięćdziesiąt lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze; przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące książki i filmy, inspirujące modlitwy i wypisy z lektur; przypomina o sile psalmów i prostych sentencji.
            Felietony Reginy Brett docenili i pokochali czytelnicy na całym świecie. Przyklejano je na lodówkach, rozsyłano w e-mailach do bliskich. Tematy lekcji, których udzieliło autorce życie, cytowano na tysiącach blogów i przedrukowywano w gazetach.
            Książka, którą trzymasz w ręce, stanie się bliska każdemu, kto kiedykolwiek znalazł się na życiowym zakręcie oraz wszystkim szukającym inspiracji. Niech każda z pięćdziesięciu lekcji będzie manifestem – jak bohaterka jednego z esejów, pewna sportowa czapka z prostym hasłem: „Życie jest dobre”. Bo takie jest. Naprawdę.

            Źródło: http://www.insignis.pl/ksiazki/bog-nigdy-nie-mruga/

        • Sienkiewicz wciąż obecny
          • Sienkiewicz wciąż obecny

          • Autorzy: A.Kiwak, B.Sobowska-Rekut


            Rok 2016 został ogłoszony Rokiem Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji w całej Polsce odkrywano na nowo jego twórczość. Powieścią, która zwróciła szczególną uwagę było „Quo vadis”. 8 grudnia 2016 r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w imprezie czytelniczej - Głośnym Czytaniu „Quo vadis”. Z tekstem powieści zmierzyli się: Marcin Kosek, Angelika Gul, Arkadiusz Kwaśnik i Monika Wąsik. Zaprezentowane fragmenty książki zainspirowały wielu uczniów do przeczytania tej lektury w całości. Patrycja Gielarowska zaprezentowała swój wiersz z tomiku „Miasto Motyli”. Całą imprezę poprowadziła Justyna Witas.
            Na zakończenie uczniowie obejrzeli fragment filmu „Quo vadis”.

        • Mikołajkowa wycieczka
          • Mikołajkowa wycieczka

          • Autorzy: K.Kubiś, K.Wachowska

            Nauka jazdy na łyżwach, mimo wielu obaw, nie jest wcale taka trudna. Oglądając różne tańce na lodzie, marzymy żeby poruszać się tak lekko i obracać, nie mówiąc już o piruetach... Najbliżej nam do Dębicy, gdzie jest dosyć spore sztuczne lodowisko i wszystko się udało, bo 8 grudnia odbyła się wycieczka klas pierwszych właśnie tam. Wyruszyliśmy ze świetnymi humorami, w mroźnej atmosferze, bo temperatura była dużo poniżej zera. Osoby, które nie umiały jeździć na łyżwach obawiały się tego pierwszego razu, że się wywrócą. Okazało się, że jednak nie jest to takie straszne i dobrze sobie poradziły. Nikomu nic się nie stało, wszyscy świetnie biegali, gonili się, robili nawet piruety, zaliczali wskazane upadki. Jesteśmy zmęczeni, ale zadowoleni polecamy!

          • Fundusze europejskie

          •                                         
            Ministerstwo Rozwoju organizuje czwartą już edycję akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich”. Tym razem celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wśród młodzieży ponadgimnazjalnej z terenu Polski Wschodniej idei przedsiębiorczości, a także możliwości otrzymania wsparcia z Funduszy Europejskich na rozwój własnego biznesu. Więcej informacji na stronie:
            https://www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja

        • Zagłosuj na "Bicie serc"
          • Zagłosuj na "Bicie serc"

          • Autor: P.Gielarowska


            Zagłosuj:  https://ridero.eu/pl/books/bicie_serc/

            Trwa właśnie Ogólnopolski Konkurs Ridero: Misja-Książka. Wzięliśmy w nim udział i stworzyliśmy własną książkę, na przygotowanie której  poświęciliśmy mnóstwo czasu oraz pracy. Książka nosi tytuł "Bicie serc". Tekst, wszystkie ilustracje oraz okładka zostały wykonane przez nas. Jest to współczesna wersja "Legendy o Białej Damie". Konkurs odbywa się w dwóch etapach: I etap - internetowe głosowanie czytelników, II etap - obrady jury. Do II etapu przechodzi 50 książek tzw. Top50, czyli te książki, które uzyskały najwięcej głosów. Bardzo nam na tym zależy, dlatego mamy do Was drodzy nauczyciele i uczniowie prośbę, aby oddać na nas głos. Możecie polubić nasze "Bicie serc" do końca grudnia.

            W skład naszej drużyny wchodzą: Mikołaj Głos, Justyna Witas, Patrycja Gielarowska, Grzegorz Kopeć, Justyna Stankowska, Brygida Bujak, Anna Michałek.

            Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie i zapraszamy do głosowania!

        • Muzyczne sukcesy
          • Muzyczne sukcesy

          • Autor: K.Wachowska


            To już XVI Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej odbył się dziś w Widełce. Od lat, na początku grudnia, przybywa do tamtejszego Wiejskiego Domu Kultury młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna z całego powiatu, która posiada umiejętności wokalne i muzyczne, aby  zaprezentować swoje uzdolnienia. Nasi uczniowie wypadli znakomicie i mamy się czym pochwalić. Szkolny zespół Concordia w składzie: Gabriela Ziętek (wokalistka), Mateusz Borawiak (perkusja), Krzysztof Kopeć (klawisze), Albert Tęcza (gitara), Andżelika Mytych (gitara), wykonał piosenkę amerykańskiego zespołu Green Day – Brutal love i zajął II miejsce. W kategorii soliści, wystąpiła Karolina Babiarz z piosenką francuską Kendji Giraca - Les yeux de la mama i również zdobyła II miejsce.

            Oceniany był ogólny wyraz artystyczny, umiejętności wokalne, dobór repertuaru i poprawność językowa śpiewanych tekstów. Celem tego przedsięwzięcia jest poznawanie kultury innych narodów, rozwijanie umiejętności autoprezentacji oraz doskonalenie znajomości języków obcych. Organizatorem festiwalu jest Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej w Widełce. Zdjęcia

        • Książka na weekend
          • Książka na weekend

          • Autor: B.Sobowska-Rekut


            Porywająca, świetnie napisana powieść, w której XXI-wieczną Polską nadal rządzą Piastowie, a wiara i obrzędy przodków są cały czas żywe. A wszystko przez to, że Mieszko I zdecydował się nie przyjąć chrztu… Gosława Brzózka, zwana Gosią, po ukończeniu medyny wybiera się do świętokrzyskiej wsi Bieliny na obowiązkową praktykę u szeptuchy, wiejskiej znachorki. Problem polega na tym, że Gosia – kobieta nowoczesna, przyzwyczajona do życia w wielkim mieście – nie cierpi wsi, przyrody i panicznie boi się kleszczy. W dodatku nie wierzy w te wszystkie słowiańskie zabobony. Bogowie nie istnieją, koniec, kropka! Pobyt w Bielinach wywróci jednak do góry nogami jej dotychczasowe życie. Na Gosię czeka bowiem miłość.
            Czy jednak Mieszko, najprzystojniejszy mężczyzna, jakiego do tej pory widziała, naprawdę jest tym, za kogo go uważa? I co się stanie, gdy słowiańscy bogowie postanowią sprawić, by w nich uwierzyła? Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, romans, a przede wszystkim – solidna dawka humoru!
            Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, romans, a przede wszystkim - solidna dawka humoru.

             

            Więcej recenzji znajdziesz na witrynie biblioteki szkolnej w zakładce – Polecam Ci tę książkę.
            Źródło: www.ravelo.pl

        • Potrójne zwycięstwo
          • Potrójne zwycięstwo

          • Autorzy: K.Kubiś, W.Grądzka, fot.I.Pogoda


            VII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Kolb., organizowana przez Starostwo Powiatowe, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kolbuszowej zakończyła się dla nas ogromnym sukcesem. Miejsce na podium kolejno zajęły: 1. Kinga Kubiś 1z, 2. Alicja Mokrzycka 1ae, 3. Kinga Kobylarz 1ae.
            Tuż za nimi, z minimalną stratą punktową znalazły się: Alicja Kusy 1ae, Wiktoria Grądzka 1z, Patrycja Magda 1z i Gabriela Tetlak 1ae.

            Podsumowując: siódma olimpiada, siedem uczennic (wyłonionych w drodze konkursu szkolnego) - zajęło miejsca od pierwszego do siódmego.

            Warto wiedzieć:

            HIV to ludzki wirus upośledzenia (niedoboru) odporności. Może wywołać zespół nabytego upośledzenia odporności – AIDS (do tej pory nie wynaleziono leku).

            Jak dotąd nie ma skutecznego leku na AIDS, można jedynie spowalniać postępy choroby i przedłużać życie choremu.

            http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/choroby-intymne/aids-co-jest-aids-i-jak-sie-objawia_40107.html
            Jak dotąd nie ma skutecznego leku na AIDS, można jedynie spowalniać postępy choroby i przedłużać życie choremu.

            http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/choroby-intymne/aids-co-jest-aids-i-jak-sie-objawia_40107.html
            Jak dotąd nie ma skutecznego leku na AIDS, można jedynie spowalniać postępy choroby i przedłużać życie choremu.

            http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/choroby-intymne/aids-co-jest-aids-i-jak-sie-objawia_40107.html

            Aby doszło do zakażenia HIV musi być kontakt materiału zakaźnego z miejscem, przez które wirus mógłby trafić do organizmu.

            Materiałem zakaźnym są:

            • krew,
            • sperma,
            • płyn preejakulacyjny,
            • wydzielina z pochwy,
            • płyny ustrojowe (płyn mózgowo-rdzeniowy, z jamy opłucnowej, otrzewnowej, maziowy, osierdziowy, owodniowy).


            Główne powody zakażenia

            • brak wiedzy na temat możliwych dróg zakażenia,
            • ignorowanie ryzyka zakażenia.
               

            Trzy główne drogi zakażenia

            • kontakty seksualne (waginalne, analne, oralne) z penetracją oraz kontaktem z materiałem potencjalnie zakaźnym – sperma, prejakulat, wydzielina z pochwy -  bez zastosowania zabezpieczenia (prezerwatywy),
            • krew zakażonej osoby trafającai do naszego krwiobiegu, np.: poprzez używanie tych samych igieł i strzykawek przez więcej niż jedną osobę, transfuzje krwi i preparatów krwiopochodnych (jeśli krew nie była badana),
            • zakażenia wertykalne – matka zakażona HIV może zakazić swoje dziecko w czasie ciąży, porodu lub podczas karmienia piersią.

            Codzienne kontakty z osobą zakażoną nie stanowią zagrożenia.

            • Spokojnie możesz przebywać z osobą zakażoną w jednym pomieszczeniu (wirus nie przenosi się drogą kropelkową, czyli nie można zakazić się, jeśli ktoś kicha, kaszle).
            • Nie zakazisz się, używając tej samej szklanki, przez podanie ręki, przytulanie ani przyjacielski pocałunek.
            • Możesz dotykać wspólnych sprzętów, np. klamki, słuchawki, pożyczać ubranie.
            • Bezpieczne jest też pływanie w basenie, korzystanie z łazienki.
            • HIV nie przenoszą komary ani inne owady.


            http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/choroby-intymne/czynniki-ryzyka-zakazeniem-hiv-przeciwdzialanie-i-leczenie-chorych-na-_36588.html

            3 drogi zakażenia

            HIV przenosi się tylko:
            1. Przez krew (wystarczy mniej niż kropla).
            2. W drodze kontaktów seksualnych (sperma, płyn przedejakulacyjny, wydzielina pochwy).
            3. Z zakażonej matki na dziecko (krew matki i płodu nie miesza się, jednak może do tego dojść podczas porodu. Pokarm matki też stwarza ryzyko zakażenia).
            HIV jest wirusem niestabilnym – szybko ginie poza organizmem człowieka. Niszczą go zwykłe środki odkażające i temperatura 56ºC.

             

             


            http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/choroby-intymne/czynniki-ryzyka-zakazeniem-hiv-przeciwdzialanie-i-leczenie-chorych-na-_36588.html
        • Wiktoria laureatką wojewódzkiego konkursu
          • Wiktoria laureatką wojewódzkiego konkursu

          • Autor: I.Pogoda, fot.W.Mokrzycka


            Rozstrzygnięto XII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Porozmawiajmy o AIDS”, organizowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie. Komisja oceniła 329 prac, które napłynęły z 69 szkół województwa podkarpackiego i przyznała 10 nagród oraz 10 wyróżnień (równorzędnych). W gronie najlepszych znalazła się utalentowana architektka z drugiej klasy: Wiktoria Mokrzycka. Uroczyste wręczenie nagród przez Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego odbędzie się 8 grudnia 2016 r. Serdecznie gratulujemy!

          • Poszerzamy swoje horyzonty

          • Autorzy: B.Ofiara, M.Materska, M.Materska, A.Kiwak


            Wiedza to skarb, który należy czerpać od każdego i w każdych okolicznościach. Wspaniałą okazją do poznania czegoś nowego było spotkanie z przedstawicielkami Głównego Urzędu Statystycznego z Rzeszowa, które odbyło się w dniu 29 listopada 2016. W trakcie tego spotkania mogliśmy znaleźć wiele przydatnych odpowiedzi, które wyszukiwaliśmy w Banku Danych Lokalnych (BDL).BDL to największy, bezpłatny, uporządkowany zbiór informacji statystycznych o miejscowościach, miastach, gminach, powiatach, podregionach, województwach i regionach Polski. W BDL znajdują się odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

            Ile jest w Polsce gmin i miejscowości?
            Jaka jest długość ścieżek rowerowych?
            Jak kształtowało się PKB w ciągu ostatnich lat w Polsce?
            Bank Danych Lokalnych jest źródłem informacji przydatnych do diagnozowania sytuacji, wskazania kierunków oraz opracowania strategii rozwoju lokalnego i regionalnego. Podczas spotkania nauczyliśmy się korzystać ze strony internetowej Głównego Urzędu Statystycznego. Dowiedzieliśmy się jak wyszukiwać interesujące nas dane statystyczne. Lekcję, którą udzieliły nam Panie z GUS-u z pewnością wykorzystamy w przyszłości. Zdobyte informacje przydadzą nam się podczas pisania prac magisterskich, czy licencjackich.

        • Pomagamy najmłodszym
          • Pomagamy najmłodszym

          • Autor: M.Banaś, fot.J.Jagoda


            Tak niewiele trzeba, aby spełnić dziecięce marzenia. Chwilą bardzo wyczekiwaną przez najmłodszych są odwiedziny św. Mikołaja. Dlatego w dniach 21–25 listopada na terenie szkoły została przeprowadzona wśród uczniów i nauczycieli zbiórka rzeczy dla dzieci będących pod opieką Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci i Młodzieży. W zgromadzonych rzeczach obok: pieluch, kaszek, deserów, soczków, mleka w proszku, odzieży znalazły się także te, które wywołują największy uśmiech na twarzach milusińskich, czyli maskotki i słodycze. Wszystkie przedmioty zostały zawiezione i przekazane fundacji. Już za kilka dni zostaną utworzone z nich paczki mikołajkowe.

          • Rekrutacja do projektu RPO „Powiat kolbuszowski stawia na kształcenie zawodowe”

          • Autorzy: Z.Bogacz, B.Bryk


            Informujemy, że w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas 1-3 Technikum kształcący się w zawodach: technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz uczniowie klas 1-2 Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcący się w zawodach:  kucharz i monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych mogą wziąć udział w działaniach projektowych w ramach projektu RPOPowiat kolbuszowski stawia na kształcenie zawodowe”.

            Formularz rekrutacyjny
            Oświadczenie uczestnika

            Rekrutacja zostanie przeprowadzona do następujących działań projektowych:

            • 2 uczniów Technikum  kształcących się w zawodzie:  technik  ekonomista, którzy wezmą udział w następujących formach wsparcia:  j. angielski  30 h,  staż zawodowy, doradztwo zawodowe,  zajęcia na platformie e-learningowej.  
            • 8 uczniów Technikum  kształcących się w zawodzie:  technik  ekonomista, którzy wezmą udział w następujących formach wsparcia: j. angielski  30h, kurs księgowości 60 h, staż zawodowy, doradztwo zawodowe, zajęcia na platformie e-learningowej.
            • 15 uczniów Technikum  kształcących się w zawodzie:  technik żywienia  i usług gastronomicznych/ZSZ kształcących się w zawodzie kucharz, którzy wezmą udział w następujących formach wsparcia: kurs cukiernika, staż zawodowy, kurs barmański z elementami sommeliera i baristy 40h,  doradztwo zawodowe, zajęcia na platformie e-learningowej.
            • 7 uczniów ZSZ  kształcących się w zawodzie:  monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, którzy wezmą udział w następujących formach wsparcia:  kurs prawa jazdy kat „T” 50 h, doradztwo zawodowe, staż zawodowy, zajęcia na platformie e-learningowej. 
            • 8 uczniów ZSZ  kształcący się w zawodzie:  monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, którzy wezmą udział w następujących form wsparcia: kurs spawania metodą MAG/TIG, doradztwo zawodowe, staż zawodowy, zajęcia na platformie e-learningowej.


            Uczennice/uczniowie ubiegający się o uczestnictwo w projekcie w w/w formach wsparcia składają:

            1. formularz rekrutacyjny ucznia/uczennicy
            2. oświadczeniem uczestnika projektu o wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
            3. oświadczenie wychowawcy
            4. ankietę w biurze projektu (sekretariat szkoły) w terminie do dnia: 05.12.2016 r.


            Szczegółowe informacje na temat w/w form wsparcia i zasady udziału w projekcie zamieszczone są w Regulaminie realizacji projektu RPOPowiat kolbuszowski stawia na kształcenie zawodowe” 02.11.2016r., który jest dostępny na stronie internetowej szkoły w zakładce projekt RPOPowiat kolbuszowski stawia na kształcenie zawodowe”.

            Dodatkowych informacji udzielają: p. Zbigniew Bogacz oraz p. Beata Bryk.

            Informujemy jednocześnie, że udział w Projekcie jest bezpłatny, a wypłacone uczestnikom stypendium stażowe będzie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

        • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
          • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

          • Autor: M.Banaś


            "Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki" - Leonardo da Vinci
            Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Kreską po kartce", czyli przedstawienie architektury budynków historycznych o charakterze usługowym. Niech na Waszej kartce, w dowolnej perspektywie, ukaże się niby stały, niezmienny, solidny budynek targany wichrem czasu i zdarzeń wokół niego przemijających. Prace należy przekazać do 16 grudnia pani Marcie Banaś. Najciekawsze zostaną zakwalifikowane do etapu powiatowego. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zapraszamy! Regulamin konkursu

          • Znamy stypendystów!

          • Autor: I.Pogoda


            Na posiedzeniu 17 listopada 2016 r. Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie zatwierdził listę rankingową wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów w ramach projektu pn. Wsparcie stypendialne uczniów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych – rok szkolny 2016/2017. Stypendium w wysokości 4 tys. zł otrzyma 350 uczniów/uczennic w tym: Marzena Materska, Beata Ofiara, Krzysztof Ptaś, Małgorzata Materska, Klaudia Maciąg, Kinga Cisło, Justyna Witas i Ryszard Wilczyński. Gratulujemy!

            źródło: http://podkarpackie.edu.pl

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
      • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
      • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa Poland
      • 814-14-04-726
      • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
      • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
      • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
      • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
      • /ZSA-E501/zsae lub /ZSA-E501/domyslna
    • Logowanie