• Obchody Jubileuszowe - konferencja
          • Obchody Jubileuszowe - konferencja

          • Autor: I.Pogoda 


            „Tylko, że aby drogę mierzyć przyszłą,
            Trzeba-ć koniecznie pomnieć, skąd się wyszło!”
            /C. K. Norwid/

            Pamięć o przeszłości… Wspomnienia… Aby je zatrzymać, nie pozwalając odejść w niepamięć – należy odświeżać.  W jaki sposób? Można je spisywać na kartach, a później odczytywać i wracać do poznanych kiedyś osób i miejsc.

            Przyjaźnie… Te najbardziej znaczące prawdopodobnie nawiązywane najczęściej  w ławach szkolnych. Można je pielęgnować latami i wspólnie przytaczać rozmaite przeżycia.

            A co jeśli  nasze drogi się rozeszły? Listy przestały docierać… Telefony zamilkły…

            Jak wtedy przywoływać wspomnienia? Najlepiej, po prostu spotkać się!

            24 września 2016 roku to dzień szczególny dla wielu, a zwłaszcza uczestników Zjazdu Absolwentów, którzy przyjechali do Weryni z różnych stron Polski i świata, właśnie po to, by ponownie się zobaczyć.

            Wydarzenie to, poprzedziło i wplotło się w obchody 70-lecia Szkół w Weryni.

            Jubileusz okazał się dla niektórych doskonałym pretekstem do odwiedzenia dawno niewidzianych stron. Wspomnieniom nie było końca, a uroczystość przerodziła się w spotkanie ogromnej szkolnej rodziny. Jedni tutaj rozpoczynali karierę zawodową, inni startowali stąd w dorosłe życie. Jednak niezależnie od tego jaką obrali drogę i dokąd dotarli, powrócili tego dnia do miejsca, w którym zostawili część swojego życia.

            Na pamiątkę spotkania Absolwenci ufundowali tablicę, na której można przeczytać wyżej przytoczony cytat Cypriana Kamila Norwida, nie pozwalający zapominać o swoich korzeniach.

            Na tym nie koniec obchodów Jubileuszu 70-lecia Zespołu Szkół w Weryni.

            2 listopada 2016 r. społeczność szkolna przyjęła do swoich kręgów uczniów klas pierwszych, którzy uroczyście wygłosili słowa przysięgi. 

            Dzień później, bo 3 listopada odbyła się konferencja, która została połączona tematycznie z obchodami rocznicy powstania Zespołu. zdjęcia

            Ramowy program Konferencji z okazji Jubileuszu 70. lecia Zespołu Szkół w Weryni
            3 listopada 2016 r.

            Sala gimnastyczna Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni
            Początek spotkania: godz. 9:00

             
            9:00 Rozpoczęcie konferencji - Stanisław Olszówka
            9:20 "Autorytet nauczyciela kiedyś a dziś" - wykład - Bożena Zdebko
            10:20 Moja szkoła - Piotr Micek
            10:40 przerwa kawowa - jadalnia
            11:15 "Skąd Tyszkiewiczowie w Weryni?" - wykład - Joachim Popek
            12:15 Moja szkoła - Józef Gorzelany
            12:35 Moja szkoła - Ryszard Kata
            12:55 Wystąpienia gości. Dyskusja
            ok. 13:25 Zwiedzanie wystawy "70 lat Zespołu Szkół w Weryni". Posiłek - jadalnia
            14:00 Zakończenie konferencji

            Całość umilą występy młodzieży.
            Uczestnicy: zaproszeni goście, nauczyciele i emeryci, uczniowie klas maturalnych.

        • Książka na weekend
          • Książka na weekend

          • Autor: B.Sobowska-Rekut


            Akcja Kaznodziei, drugiej powieści bestsellerowego cyklu Camilli Läckberg, również rozgrywa się we Fjällbace, niewielkiej, malowniczo położonej miejscowości na  zachodnim wybrzeżu Szwecji.  Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede stają przed skomplikowaną zagadką. Próbują odkryć, jaki związek może mieć morderstwo młodej kobiety, której zwłoki odnaleziono w Wąwozie Królewskim, ze sprawą zaginięcia dwóch dziewczyn przed dwudziestu pięciu laty. Prawda okazuje się okrutniejsza, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać…
            Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”, osnutej na kanwie jej powieści.
            Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

            Więcej recenzji znajdziesz na witrynie biblioteki szkolnej w zakładce: Polecam Ci tę książkę

            źródło: www.czarnaowca.pl

          • Nieobecni usprawiedliwieni

          • Autor: Ryszard Marut


            Piękni, młodzi, z planami na przyszłość... Mamy to już za sobą, ale od czasu do czasu wracamy do tamtych lat. Intensywnie -  na zjazdach klasowych i szkolnych, jubileuszach szkoły. Można stanąć z boku (ale najlepiej usiąść z wrażenia)  patrzeć i porównywać do woli. Nasze koleżanki i koledzy... Boże, jacy oni wszyscy starzy! Łysiny, siwizny, zmarszczki, brzuchy… Jak można się tak zestarzeć?  Bo ja to co innego... Czy nie mieliście  państwo podobnego odczucia na spotkaniu absolwentów swojej szkoły? Przed laty moja starsza siostra, wybrała się na swój pierwszy zjazd klasowy po wielu latach od ukończenia szkoły  i opowiedziała mi swoje wrażenia.
            - Wchodzę do budynku i pierwszą osobę, którą spotykam to mama mojej serdecznej koleżanki Władzi. Myślę sobie – co tu robi stara pani Kołodziej, dlaczego nie przyjechała Władzia tylko wysłała swoja mamę? Czy Władzia (bo to przecież ona była) miała taką samą pierwszą myśl na widok mojej siostry Ziutki? Syndrom „mamy Władzi” dopadł  też mnie na ostatnim zjeździe w mojej szkole, na pewno  był też udziałem niejednego równolatka, który mnie zobaczył.  Ale tylko przez chwilę. Bo zaraz jednak  stwierdziliśmy, że  świetnie wyglądamy i że było warto przyjechać do starej budy, aby pooddychać wspomnieniami i odbyć sentymentalną podróż w przeszłość.

            Jacek Kaczmarski w „Naszej klasie” ujął to tak:
            Nie wiem sam, co mi się marzy, jaka z gwiazd nade mną świeci
            Gdy wśród tych nieobcych twarzy szukam ciągle twarzy dzieci
            Czemu wciąż przez ramię zerkam, choć nie woła nikt: Kolego!
            Że ktoś ze mną zagra w berka, lub przynajmniej w chowanego

            Piękne i celne wersy Kaczmarskiego wielu zapewne przyjmie jako swoje odczucia. W naszym przypadku, może nie tyle twarze dzieci, co kanciastych  wyrostków i dorastających panienek. Bo to była szkoła średnia. Zamiast berka i chowanego była piłka, wagary i prywatki. Próbowanie „rzeczy zakazanych”,  zażarte dyskusje  rówieśników, pierwsze  prawdziwe porywy serca.
            Pięć lat w szkole i internacie, czasy gdy soboty były pracujące (i uczące), do domu można było wyjechać tylko raz w miesiącu (tak, tak… to było jeszcze w latach 70 i 80 ub. wieku). Ileż  w tym czasie mogło się zdarzyć, ile można było przeżyć, nauczyć się...
            Państwowe Technikum Rolnicze w Weryni, moja szkoła,  mieściła się w byłych dobrach ziemskich Tyszkiewiczów zabranych przez nową władzę i oddanej społeczeństwu w imię „sprawiedliwości społecznej”. Ozdobą nie tylko Weryni, ale całego powiatu kolbuszowskiego jest secesyjny pałac z 1900 r. , w którym pomieszkiwaliśmy i pobieraliśmy naukę (zanim nie wzniesiono nowych obiektów).  Jako uczniowie technikum  o specjalności uprawa roślin i hodowla zwierząt obrabialiśmy też  pola hrabiego, doglądaliśmy bydła i trzody. Oczywiście już nie dla Tyszkiewiczów, ale dla nas samych, dla nauki, praktyki i socjalistycznej ojczyzny. Bo innej wtedy nie było.
            Wśród wiekowych dębów,  rozległych stawów,  pól i lasów Werynia żyła swoim nieśpiesznym, ale pracowitym rytmem. Przemijające pory roku były tu przeżywane jak chyba w żadnej innej szkole w okolicy. Czas nauki splatał się  z pracą. Co roku mury szkoły opuszczało kilkudziesięciu chłopców i dziewcząt. Myślę, że dość dobrze przygotowanych do  zawodu i życia. W ich  miejsce przybywali nowi… Kalejdoskop pokoleń, łącznie prawie 10 tys. osób.
            W pierwszych dniach listopada myślimy o tych, którzy odeszli na zawsze. Najpierw o  najbliższych. Ale potem zataczamy szersze kręgi pamięci i obejmujemy nimi również naszych nauczycieli i wychowawców.  Moi nieobecni usprawiedliwieni profesorowie: Culak, Kwolek, Rusin, Kwiecień, Żywiec, Rząsa... Wychowawczynie  internatu: Maria Wilk, Anna Materla... W czasach szkolnych nie zawsze ich lubiliśmy i ceniliśmy, ale z czasem gdy stawaliśmy się bardziej obiektywni -  zyskiwali coraz bardziej. Nieraz żałujemy, że  wtedy ich nie słuchaliśmy, że nie wszystko co nam przekazywali chcieliśmy przyjąć i zapamiętać. Ale „tak mają” też chyba obecni uczniowie.
            Nasza weryńska klasa opustoszała nie tylko od nauczycieli, nie ma też  kolegów: Kazika Pelca, Janusza Łaby, Andrzeja Ziębki, Anki Jaskot… Z „A” klasy odeszli weryniacy:Tomek Koń i Krzysiek Kuczyński oraz Andrzej Ingram.  Nieobecni usprawiedliwieni.
            Ryszard Marut

             

        • Najzdolniejsi nagrodzeni stypendiami
          • Najzdolniejsi nagrodzeni stypendiami

          • Autor: I.Pogoda


            Otrzymali świadectwa promocyjne z wyróżnieniem, uzyskując przy tym bardzo wysoką średnią ocen. Brali udział w życiu klasy i szkoły pełniąc odpowiedzialne funkcje w samorządzie. Czynnie rozwijali zainteresowania zawodowe uczestnicząc w projekcie Erasmus+, Staże zagraniczne szansą na zatrudnienie i odbywając praktykę w Wielkiej Brytanii. Umilali imprezy szkolne i okolicznościowe piękną grą i śpiewem. Dobrowolnie i bezinteresownie pomagali pokrzywdzonym przez los poprzez działalność wolontariacką. Nieobce im były różnorakie konkursy i olimpiady. Oto krótka charakterystyka uczniów nagrodzonych Stypendiami Starosty Kolbuszowskiego. "Wspaniała piątka" to: Gabriela Augustyn, Justyna Witas, Patrycja Ofiara, Beata Ofiara  i Krzysztof Ptaś. Serdecznie gratulujemy stypendystom! Zdjęcia

        • Przedstawienie teatralne
          • Przedstawienie teatralne

          • Autor: W.Matusik, K.Rząsa, K.Wachowska


            Dnia 20 października 2016 r. uczniowie ZSA-E w Weryni udali się do Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej na spektakl z udziałem aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Tematem  sztuki była Historia Jacka Soplicy, czyli losy jednego z głównych bohaterów utworu Adama Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz”.
            Po przybyciu zasiedliśmy wygodnie w fotelach i z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie przedstawienia. Później, kiedy już zgasły światła na sali, a rozświetliła się tylko scena, wiadomo było że spektakl „wystartował”. Przez około godzinę podziwialiśmy przepiękną scenografię oraz kostiumy, ale przede wszystkim zachwycające przedstawienie. Aktorzy wygłaszali długie monologi, które z wielką fantazją były przez nas - uczniów i nauczycieli odbierane. Główny bohater sztuki to polski szlachcic Jacek Soplica. Jako młodzieniec starał się o rękę córki Stolnika: Ewy Horeszkówny. Jednak ojciec panny odmówił jego prośbie i ówczesnym zwyczajem podał mu tylko czarną polewkę. Rozwścieczony szlachcic głęboko urażony napadł na zamek i przez przypadek zastrzelił ojca ukochanej. Nie mógł on znieść wyrzutów sumienia, musiał więc się upokorzyć i krzywdy wyrządzone naprawić, dlatego też oddał się całym sercem służbie ojczyźnie, udzielając się działalności niepodległościowej. W Soplicowie, do którego przybywa, ma do spełnienia dwie misje: zatroszczyć się o przyszłość ojczyzny i dzięki wsparciu Sędziego wychować Tadeusza, swojego syna.

            Po przedstawieniu jeden z głównych bohaterów zrobił nam krótką lekcję o teatrze, podczas której zwrócił uwagę na emocje, właściwy sposób wypowiadania się, ruch sceniczny itp. Panująca atmosfera okazała się bardzo przyjemna, przez co uczniowie wyrazili chęci na udział w kolejnych podobnych spektaklach. Zdjęcia

        • Finał akcji Złoty Grosik
          • Finał akcji Złoty Grosik

          • Autorzy: G.Augustyn, K.Cisło


            Szkolny Klub Przedsiębiorczości „Eurobiznesmeni” i Szkolne Koło Caritas przeprowadzili od 17 do 21 października br. akcję Złoty Grosik. Jej celem jest promowanie idei oszczędzania oraz przekazywanie wiedzy z zakresu racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi Działając zgodnie z przysłowiem „ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka" gromadziliśmy w Tygodniu dla Oszczędzania pieniądze dla Szkolnego Koła Caritas. W przedsięwzięciu wzięło udział aż siedem klas: Iae, Iz, IIez, IIaz, IIkm, IIIkm i IVaz. Wygrali architekci i ekonomiści z klasy pierwszej. Łącznie zgromadzili aż 68,95 zł! Nagrodą za zwycięstwo jest dzień bez pytania. Pozostałe klasy również zebrały pokaźne kwoty. Ostatecznie Szkolne Koło Caritas wzbogaciło się o 231,31 zł.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy oraz zachęcamy do udziału w naszej akcji za rok!  Zdjęcia

        • Dynie w rękach architektów
          • Dynie w rękach architektów

          • Autor: M.Banaś, I.Pogoda


            Dynie wycinane, malowane i obklejane techniką decoupage stały się ozdobą szkolnego korytarza. Zamienione przez sprawne dłonie architektów z klasy drugiej i trzeciej w potworną twarz, kolorową czaszkę, kota czy też fantazyjnie wycięty wzór kogutów, przyciągają wzrok każdego, kto obok nich przechodzi. Różowe motyle, pomimo panującej za oknem jesieni, przywołują wiosnę. Warsztaty florystyczne zjednoczyły uczniów we wspólnej walce z dużymi rozmiarami i twardą skorupą dyń. Przy pomocy noży i nieograniczonej wyobraźni młodzież nadała dyniom inny wymiar. Z tego rodzaju ozdobami z surowców naturalnych spotkał się już podczas praktyki w Niemczech jeden z uczestników projektu "Praktyka zawodowa w Turyngii - szansa na dobrą pracę" i mógł podzielić się swoimi wrażeniami z kolegami. Pomimo krótszego dnia, małej ilości słońca i nadmiaru deszczu architekci nigdy się nie nudzą! Zdjęcia

          • "Ludzki umysł bez książki jest jak ostrze bez brzytwy - tępy"

          • Autorzy:A.Kiwak, B.Sobowska-Rekut


            Drodzy Uczniowie!
            Został rozstrzygnięty konkurs na hasło reklamujące czytelnictwo. Wykazaliście się językową kreatywnością i niemal poetyckim kunsztem. Hasła promowały czytelnictwo w sposób liryczny, sentymentalny i dydaktyczny. Wybór najlepszego z nich okazał się skomplikowały. Laureatem konkursu został Mikołaj Głos, uczeń klasy czwartej według którego: „Ludzki umysł bez książki jest jak ostrze bez brzytwy – tępy”. Zwycięzca konkursu otrzyma wybraną przez siebie książkę. Jury konkursowe postanowiło nagrodzić Kingę Maciąg oraz Karolinę Babiarz za wyróżniające się stylem i polotem językowym hasła. Laureatów konkursu prosimy o zgłoszenie się do biblioteki szkolnej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

        • Książka na weekend
          • Książka na weekend

          • Autor: B.Sobowska-Rekut


            "Księżniczka z lodu" autor Camilla Läckberg

            Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbacka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wijkner, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa, pisarkę Erikę Falck, żeby przyjrzała się tej tragedii. Erika wspólnie z Patrikiem Hedströmem, kolegą z młodzieńczych lat, a obecnie policjantem, próbują rozwikłać sprawę. Wkrótce zaczynają podejrzewać, że śmierć Alex ma związek z mroczną tajemnicą z przeszłości... Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”, osnutej na kanwie jej powieści. Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.
            Więcej recenzji znajdziesz na witrynie biblioteki w zakładce - Polecam Ci tę książkę

            źródło: www.czarnaowca.pl

             

        • W Twoich rękach, Twoje zdrowie
          • W Twoich rękach, Twoje zdrowie

          • Autorzy: A.Fitał, K.Wachowska


            Trudno znaleźć osobę, która nie lubi decydować o swoim życiu. Często by podjąć jakąkolwiek decyzję, musimy przeanalizować tak zwane „za i przeciw”. Tak bywa  również w kwestii żywienia, które jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Jednak  by cieszyć się dobrą kondycją w starszym wieku i uniknąć wielu chorób cywilizacyjnych, walkę o nasze życie musimy zacząć już od najmłodszych lat, od czasu przedszkolnego, bo właśnie w tym okresie kształtujemy te dobre bądź złe nawyki żywieniowe.
            Taką ciekawą lekcję nt. zasad prawidłowego odżywiania się, przeprowadzili uczniowie trzeciej klasy, kształcący się w zawodzie: technik żywienia i usług gastronomicznych z naszej szkoły, 
            w tym czworo uczestników Erasmus+ w Niemczech. Dobrze przygotowani przez swoich opiekunów: p. Annę Fitał, p. Annę Teczę i p. Annę Wróbel,   szkolili oni  w ubiegłą środę uczniów klas od „0” do „3” z PSP w Majdanie Królewskim. Przekonywali, że warto jeść śniadania, zrezygnować ze słodyczy na korzyść warzyw i owoców, a tłuste i  wysoko przetworzone potrawy, zamienić na domowe, gotowane posiłki. Ciekawej prelekcji towarzyszyły wspólne prace tj. przygotowywanie smakowitych kanapeczek (oczywiście z kolorowych warzyw i pełnowartościowych produktów mlecznych) oraz owocowych szaszłyków. Nic nie smakuje lepiej niż własnoręcznie przygotowane posiłki, dlatego efekty pracy dzieci i naszych żywieniowców szybko zniknęły,  a pozostały tylko wspomnienia i mam nadzieję – zapamiętane dobre nawyki żywieniowe! Zdjęcia

        • Praktykę czas zacząć
          • Praktykę czas zacząć

          • Autor: A.Kwiecień


            Praktyka II grupy uczniów ZSA-E, uczestniczących w projekcie „Praktyka zagraniczna w Turyngii - szansa na dobrą pracę” w programie Erasmus+ rozpoczęła się 5 października 2016 r. Uczniowie odbywają praktykę w sześciu hotelach na terenie landu Turyngia w Niemczech. Są to hotele: „Rennsteig” w Masserberg, „Rennsteighöhe” w Frauenwald, „Forsthaus” w Thiemsburgu, „Kaiserpfalz” w Wohlmirstedt, „Brauhaus zum Löwen” w Mühlberg oraz „Linderhof” w Erfurcie.
            Początki wszędzie bywają trudne, a więc i uczestnicy projektu nie uniknęli chwil zwątpienia. Sytuacja wymagała szybkiego przystosowania się do wymogów stanowisk pracy  - w każdym hotelu trochę innych, komunikować się można tylko w języku obcym i trzeba zamieszkać w nowym miejscu. Tyle nowych rzeczy na raz mocno stresuje, ale praktykanci poradzili sobie świetnie. Wizyta monitorująca koordynatora projektu w dniach 10-11 października pokazała, że uczestnikami projektu zostali właściwi uczniowie – ci, którzy chcieli doświadczyć czegoś nowego i zdobyć nowe umiejętności. Fakt, że uczniowie mieszkają podczas praktyki poza domem i dodatkowo za granicą ma niebagatelny wpływ na ich usamodzielnienie się i kształtowanie umiejętności radzenia sobie z wszelkimi problemami. Zdjęcia

        • Złoty Grosik
          • Złoty Grosik

          • Autorzy: G.Augustyn, K.Cisło


             Regulamin akcji Złoty Grosik

            Szkolny Klub Przedsiębiorczości „Eurobiznesmeni” i Szkolne Koło Caritas zachęcają do udziały w akcji „Złoty Grosik”. Klasa, która zbierze największą kwotę pieniędzy, otrzyma nagrodę w postaci dnia bez pytania. Pieniądze zebrane w czasie trwania akcji zostaną przeznaczone na rzecz SKC. Akcja rozpoczyna się dzisiaj, tj. 17 października i trwa do 21 października bieżącego roku. Zebrane pieniądze należy dostarczyć najpóźniej w piątek o godz. 11.15 do Pani Beaty Bryk. Serdecznie zapraszamy wszystkie klasy do udziały w akcji, a jednocześnie do pomocy potrzebującym! Więcej informacji na temat tego przedsięwzięcia można uzyskać w regulaminie.

        • Uczniowie ZSA-E kolejny raz w Dreźnie
          • Uczniowie ZSA-E kolejny raz w Dreźnie

          • Autor: A.Kwiecień


            Tym razem II grupa uczniów biorących udział w projekcie „Praktyka zawodowa w Turyngii – szansa na dobrą pracę” w ramach programu Erasmus+ finansowanego z funduszy unijnych, pod opieką koordynatora projektu – Anny Kwiecień, zwiedziła to piękne miasto. Wycieczką do Drezna rozpoczęła się praktyka zawodowa dwunastu uczniów ZSA-E kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik architektury krajobrazu. Uczniowie będą rozwijać swoje umiejętności zawodowe w sześciu hotelach na terenie landu Turyngia w Niemczech w dniach 5.10 – 1.11.2016 r.
            „Po długiej podróży w deszczu Drezno powitało nas słońcem. Z przyjemnością obejrzeliśmy najciekawsze zabytki Starego Miasta: pałac Zwinger, Semperoper, kościoły: Hofkirche i Frauenkirche, Tarasy Bruhla, przystań statków rzecznych na Łabie, złoty posąg Augusta II Mocnego – króla Saksonii, a przez jakiś czas również Polski. Łaba – jedna z największych rzek Niemiec – sprawia, że panorama miasta wygląda szczególnie pięknie, a liczne stare mosty dodają mu dodatkowego uroku.
            Po przerwie na zwiedzanie ruszyliśmy dalej – na pierwszy nocleg w Niemczech,  do  Scheibe-Alsbach dojechaliśmy po 4 godzinach jazdy od Drezna. Podróż była naprawdę długa i męcząca. A na miejscu, po kolacji,  pożegnaliśmy Wiktorię i Brygidę, które wyjechały do swojego hotelu, gdzie będą odbywać praktykę. Pozostali uczniowie,  do swoich hoteli rozjechali się następnego dnia. Nadeszła  pora na to, aby pokazać, co umiemy i dokształcić się zawodowo i językowo!” Zdjęcia

             

          • Informacja o stypendiach

          • Autor: I. Pogoda


            Zakończył się trwający od 9 do 23 września br. uzupełniający nabór wniosków stypendialnych dla uczniów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych w ramach projektu Wsparcie stypendialne uczniów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych – rok szkolny 2016/2017. W odpowiedzi na ogłoszony nabór złożono 93 wnioski. Obecnie prowadzona jest ich weryfikacja.

            Po zakończeniu weryfikacji formalnej, sporządzona zostanie lista wniosków pozytywnie ocenionych pod względem formalnym oraz lista wniosków odrzuconych z przyczyn formalnych. Zatwierdzone przez upoważnionego przedstawiciela Beneficjenta Systemowego listy, zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej projektu. Zakończenie oceny formalnej wniosków planowane jest na przełomie października i listopada 2016 r. 

            źródło: http://podkarpackie.edu.pl

        • Witamy nowy zarząd samorządu!
          • Witamy nowy zarząd samorządu!

          • Autor: S. Darłak, I. Pogoda


            Samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie ZSA-E. To oni w głosowaniu powszechnym, bezpośrednim, równym i tajnym wybierają zarząd, który jest ich reprezentantem. Pracami zarządu kieruje przewodniczący. Wyborom nowego zarządu, w ubiegły czwartek, towarzyszyły ogromne emocje! Nad ich przebiegiem czuwała, powołana zgodnie z regulaminem, komisja wyborcza. W jej skład wchodzili następujący uczniowie klas czwartych: Sylwia Darłak, Natalia Jachyra i Robert Michałek. Po zapoznaniu się z informacjami znajdującymi się na plakatach wyborczych uczniowie zespołu zadecydowali, że przewodnictwo obejmie Krzysztof Ptaś, jego zastępcami będą Kinga Cisło i Krystian Załuski, funkcja sekretarza przypadnie Gabrieli Augustyn, a skarbnika Wiktorii Matusik. Zdjęcia

            Wszystkim kandydatom, w imieniu całego Grona Pedagogicznego, dziekuję za aktywne włączenie się w życie szkoły poprzez uczestnictwo w kampanii, a zwycięzcom gratuluję i życzę twórczej pracy!

                                                                   Opiekun samorządu uczniowskiego, Iwona Pogoda - pedagog szkolny.

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
      • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
      • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa Poland
      • 814-14-04-726
      • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
      • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
      • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
      • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
      • /ZSA-E501/zsae lub /ZSA-E501/domyslna
    • Logowanie