• Rób to, co lubisz

          • Autor: A.Fitał
            _____________
            „Rób to, co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować…” -  tak twierdził Konfucjusz, ale skąd wiedzieć jaka praca może sprawiać nam przyjemność?. Na to pytanie mogli znaleźć odpowiedź uczestnicy obchodów Dnia Rozwijania Pasji i Zainteresowań Zawodowych, które zorganizowane zostały w naszej szkole.  Uczniowie klas II i III, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, zapoznali młodszych kolegów i koleżanki z pobliskich szkół podstawowych ze specyfiką wybranego przez siebie zawodu. Zaprezentowali umiejętności sporządzania wyrobów z ciasta drożdżowego, proziaków, deserów przygotowanych przy użyciu ciekłego azotu i suchego lodu  oraz potraw dietetycznych. Te ostatnie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nasi goście mogli samodzielnie komponować smaki koktajli owocowych, przygotować soki ze świeżo wyciskanych warzyw i owoców oraz dietetyczne warzywa gotowane w parowarze. Podczas pracy w grupach dowiedzieli się jak opracować prawidłowy jadłospis, jakie produkty powinny dominować w codziennej diecie, a przede wszystkim czym zajmuje się dietetyk. Pytań było wiele, bo dietetyka to obecnie dziedzina nauki, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Mamy coraz większą świadomość tego, że zdrowa dieta i styl życia są gwarancją naszego dobrego samopoczucia. Podczas wspólnego przygotowania potraw i napojów, któremu towarzyszyły liczne dyskusje, ósmoklasiści mogli sprawdzić czy praca w gastronomii byłaby dla nich pasją.

          • Kucharze poznają carvig

          • Autorzy: A.Tęcza, A.Kiwak
            ______________________
            Jesień to pora roku, która obfituje w sezonowe  warzywa i owoce. Jest to bardzo dobry czas na naukę podstaw carvingu. Wielka ilość dostępnych surowców, takich jak dynie, rzepy, buraki, cukinie, jabłka, gruszki, kalarepki powoduje, że na jesiennym stole może królować wiosna, kwiaty, kolor. W październiku kucharze z klasy I Szkoły Branżowej poznawali tajniki sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach. Uczniowie nauczyli się wykonywać różne aranżacje w postaci łabędzi, kwiatów czy liści. Lekcje poświęcone carvingowi były  dla uczniów również nauką cierpliwości i precyzji.

          • Stypendia dla uczniów

          • Autor: B.Sobowska-Rekut
            --------------------------------------
            Podczas sesji Rady Powiatu Kolbuszowskiego uroczyście wręczono stypendia za osiągnięcia w nauce. Z naszej szkoły otrzymały je: Anna Pomykała - kl. IV, Gabriela Drałus - kl. III, Agnieszka Pomykała - kl IV, Kinga Margańska - kl. II, Natalia Snopek - kl. II. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

             

          • Tajniki ekonomii

          • Autor: E.Serafin
            4.11.2019 r.
            --------------------

            Pod koniec października tego roku do Zespołu Szkół Agrotechniczno–Ekonomicznych  w Weryni zaprosiliśmy ponad 30 uczniów klas ósmych szkół podstawowych z powiatu kolbuszowskiego, którzy uczestniczyli w przygotowanych przez nas ekonomicznych zabawach i grach edukacyjnych. Głównym celem zorganizowanego przez ekonomistów przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań i zapoznanie młodszych kolegów i koleżanek z tajnikami ekonomii. Chcieliśmy, aby podczas tego dnia nie tylko nasi uczniowie, ale również uczniowie ze szkół podstawowych nabyli nowe umiejętności zawodowe, budowali bądź doskonalili własne ścieżki edukacyjne, nabywali umiejętności kształtowania własnego wizerunku, rozwijali pasje i zainteresowania, umiejętności interpersonalne, a także uczyli się poczucia odpowiedzialności za powierzone zadania. Dodatkowo wszyscy uczestnicy działań ekonomicznych mieli możliwość podniesienia poziomu własnej samooceny oraz kształtowania umiejętności autoprezentacji.

            Wszystkie przedsięwzięcia realizowane były poprzez koedukację koleżeńską, gdzie uczniowie  Technikum  z klasy trzeciej kształcący się w zawodzie technik ekonomista pod nadzorem nauczycieli ekonomistów przygotowali wiele atrakcji dla zaproszonych pasjonatów ekonomii.  Po oficjalnym przywitaniu zaproszonych gości  rozpoczął się konkurs pn. ,, Edukacyjne gry terenowe”. Wyzwanie konkursowe polegało na rozwiązywaniu łamigłówek i zagadek logicznych z zakresu ekonomii, finansów, rachunkowości czy przedsiębiorczości. Konkurencja wymagała od uczniów precyzji i ostrożności, ale także spostrzegawczości. Trzyosobowe drużyny musiały wykazać się nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim kreatywnością i refleksem, ponieważ zadanie należało wykonać w jak najkrótszym czasie. Dla wszystkich uczestników konkursu było to poważne i ambitne wyzwanie.

            Kolejnym punktem programu były warsztaty ekonomiczne. Członkowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości  na poszczególnych stanowiskach  komputerowych uczyli  młodszych kolegów i koleżanki  obsługi programu magazynowo – sprzedażowego Subiekt GT, sporządzania  dowodów księgowych - głównie faktury VAT sprzedaży. Dodatkowo nasi uczniowie mogli zaprezentować młodszym kolegom zasady ekonomicznych gier edukacyjnych oraz nadzorować rozwiązywanie przez nich anagramów.

             

            Kształcenie praktyczne jest dla nas kluczowe. Poprzez realizację w/w działań ekonomicznych chcieliśmy  pokazać młodym ludziom, że nauka na poziomie szkół ponadpodstawowych to nie tylko nudna teoria, ale nauka powiązana z zabawą. Nasza szkoła stawia przede wszystkim na wiedzę praktyczną, przekazywaną w interesującej formie, z użyciem nowoczesnych narzędzi. Do dyspozycji uczniów mamy bogate zaplecze techniczne. Uczniowie  Szkół podstawowych i Technikum mogli wykonywać praktyczne zadania z wykorzystaniem nowoczesnych programów komputerowych. Udział w przygotowanym przez nas programie ekonomicznym umożliwił uczniom naszej szkoły oraz młodszym kolegom i koleżankom zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu ekonomii, finansów, marketingu, zarządzania, rachunkowości. Ekonomistom umożliwił nabycie nowych wiadomości i umiejętności praktycznych, efektywniejsze przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Natomiast dla uczniów szkół podstawowych zdobyte doświadczenia pozwolą na poszerzenie zainteresowań, poznanie tajników ekonomii, a to z kolei może mieć wpływ na ukształtowanie dalszej ścieżki edukacyjnej.


             

          • Mistrzostwo w piłce ręcznej jest nasze!

          • Autorzy: D.Krogulec, A.Kiwak
            _________________________

            Zawody sportowe umożliwiają zaprezentowanie swoich umiejętności i sprawności. Zawody powiatowe to również wspaniała okazja do rywalizacji, a ewentualne zwycięstwo napawa dumą i przekonaniem o własnych możliwościach. Tak się stało w  powiatowych zawodach w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców, które odbyły się 30.10.2019 r. na terenie hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej. Drużyna chłopców zdobyła I miejsce kwalifikując się do zawodów rejonowych. W składzie zwycięskiej drużyny chłopców zagrali: Karol Halat, Bartłomiej Dziuba, Bartosz Krogulec, Bartłomiej Białek, Krzysztof Bajek, Hubert Staszewski, Paweł Czachor, Tomasz Okoniewski, Paweł Lenart, Paweł Tęcza, Norbert Witkowski, Albert Reguła, Kacper Tereba.

            Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce. W składzie drużyny dziewcząt zagrały: Ewa Rzeszut , Martyna Żarkowska, Zuzanna Żarkowska, Magdalena Wiącek, Kinga Tereba, Wiktoria Kozdra, Lidia Halat, Kinga Jagoda, Emilia Podedworny, Maria Łakomy, Oliwia Wilk.

            Chłopcy byli w bardzo dobrej dyspozycji i świetnie przygotowani. Każdy zagrał na miarę swoich możliwości. Na pochwałę zasługuje kapitan Karol Halat, który zagrał najskuteczniej i rzucił najwięcej bramek. W meczu finałowym z ZST było mnóstwo emocji, mecz stał na wyrównanym poziomie, bywało bardzo nerwowo ale najważniejsze, że wygraliśmy zostając Mistrzami Powiatu.

          • Monterzy w akcji

          • Autorzy: G.Warunek, K.Wachowska
            _____________________________
            W ramach Dnia Rozwijania Pasji i Zainteresowań nasi uczniowie ze Szkoły Branżowej kształcący się w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych - zapoznali młodszych kolegów z klas 8 szkół podstawowych wielu ciekawostek dotyczących swojego przyszłego zawodu. Poprowadzili oni warsztaty techniczno-instalacyjne, w ramach których przybliżyli przybyłym podstawowe zasady łączenia rur w oparciu o  różne technologie. Nasza młodzież pokazała też gościom sposób układania ogrzewania podłogowego, a także pomysł jak wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w niekonwencjonalny sposób wykonując z rur np. lampy biurkowe. Pod okiem naszych monterów młodsi uczniowie sami już później próbowali skręcać, rozkręcać i tworzyć ciekawe wynalazki!

          • Niezawodni wolontariusze

          • Autor: M.Laube-Skowrońska
            28.10.2019 r.
            _________________________
            Jak spędzić ostatnią październikową niedzielę? Najlepiej aktywnie na świeżym powietrzu. Tak zrobiła grupa młodzieży z ZSA-E w Weryni. Zachęceni nie tylko piękną, słoneczną pogodą lecz szlachetnym celem, spotkali się na stadionie sportowym Werynianki. Tam 27.10.2019 odbywały się zawody w Nordic Walking pod haslem: Kolbuszowska piątka - marsz dla Julki. Zawodnicy startowali na dystansie 5 km. A nasi uczniowie  w liczbie 15 świetnie spisywali się przy organizacji  i przebiegu zawodów, dbjąc o to by, uczestnikom nie zabraklo wody. Obecni wolontariusze to: Katarzyna Gola, Klaudia Gul, Sylwia Michalek, Alicja Mokrzycka, Natalia Preneta, Albert Regula, Mateusz Róg, Wiktoria Rudna, Marcelina Serafin, Ewelina i Natalia Sitarz, Wiktoria Serafin, Agata Snopek, Pawel Tecza, i Norbert Witkowski. Uczniom towarzyszyła nauczycielka M.Laube-Skowrońska, sprawując przez cały czas imprezy nad nimi opiekę. Wszystkim bardzo dziekujemy!

          • W Narodowym Banku Polskim

          • Autorzy: E.Rzeszut, A. Kiwak
            28.10.2019

            ____________________
            Czy widzieliście kiedyś górę pieniędzy? Taką górkę wartą 6.000.000 zł. My tak. W Narodowym Banku Polskim, w czasie wycieczki zorganizowanej dla uczniów klas drugich i trzecich, oraz uczniów szkół podstawowych- uczestników tegorocznych gier i zabaw ekonomicznych. Dnia 21.10.2019 r. pojechaliśmy do oddziału Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie, w którym mogliśmy zaobserwować jak wygląda praca w banku. Podczas podróży do Rzeszowa dopisywały nam świetne humory. Uczestników wycieczki po oddziale NBP w Rzeszowie oprowadzała pani Monika Mularz – Dobrowolska, dzięki której  poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat NBP, jego zadań oraz mogliśmy na własne oczy zobaczyć gigantyczną złotówkę, a także skarbiec. Wrażenia były wielkie, a sama wycieczka pouczająca. Czy pamiętacie tę górkę wartą 6.000.000 zł? Niestety banknoty były zniszczone, a tyle smakołyków można by było za nie kupić. Szkoda.

            Po wizycie w NBP  pospacerowaliśmy po rzeszowskim rynku, a na koniec wycieczki udaliśmy się do McDonalds. W sumie był to bardzo miło i ciekawie spędzony czas.

             

          • Makbet w innym wydaniu

          • Autorzy: K.Margańska, K.Wachowska
            25.10.2019 r.
            _______________________________

            Dnia 23 października młodzież z naszej szkoły udała się na spektakl do Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. Grupa aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia przedstawiła sztukę teatralną pt. Makbet  na podstawie dramatu Williama Shakespeare'a. Gdy cała sala zapełniła się widzami, zapanowała idealna cisza.

            Spektakl przedstawiał historię Makbeta - walecznego żołnierza i ambitnego szkockiego szlachcica, który ,,odznaczył się" w bitwie z Norwegami. Wracając z pola bitwy  spotkał on  trzy czarownice, które przepowiedziały mu królewską przyszłość. Zdziwiony bohater po wypełnieniu się pierwszej kwestii przepowiedni nie mógł zapomnieć o jej drugiej części, gdyż został nazwany królem Szkocji. Za namową żony - Lady Makbet, która natarczywie wzbudzała w nim niepohamowaną żądzę władzy dokonał pierwszej zbrodni. Po  zabójstwie króla Duncana i zrzuceniu winy na strażników oraz synów zamordowanego władcy- spełnia się powoli wszystko- bo  królem zostaje Makbet. Jednak główny bohater musi zacierać ślady zbrodni, przez co zostaje zmuszony do popełnienia kolejnych okrucieństw. 

            Czy zbrodnie których dopuścił się władca wyszły na jaw? Czy krwawe i tyrańskie rządy Makbeta zakończyły się pomyslnie? Czy spotkała go za to kara i powrócił dawny ład i porządek w Szkocji? Odpowiedź na te pytania znają tylko ci, którzy przeczytali tą lekturę i oglądali ten niesamowity i interesujący spektakl.

            Gra aktorów od pierwszego momentu zaciekawiła wszystkich widzów. Uwagę przyciągał ubiór aktorów, kukiełki, którymi się posługiwali, muzyka oraz efekty specjalne. Wzrok przykuwała również dekoracja i oświetlenie wnętrza.

            Po zakończeniu spektaklu aktorzy zaprezentowali nam krótkie warsztaty aktorskie. Odpowiadali na nasze pytania oraz zaprosili na scenę ochotników w celu pokazania nam w jaki sposób obsługuje się kukiełki. Okazało się, że nie jest to takie łatwe na jakie wygląda!

             

          • Nowe trendy w gastronomii

          • Autorzy: M.Serafin, W.Cesarz, A.Kiwak
            22.10.2019 r.
            ----------------------------

            Uczenie się niejedno ma oblicze. Można zdobywać wiedzę w klasie, ale można też w trakcie wyjazdów i wycieczek. 17-go października uczniowie klas I i III technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum architektury krajobrazu oraz szkoły branżowej w zawodzie kucharz wraz z opiekunami panią M. Serafin i W. Cesarzem uczestniczyli w  Targach gastronomicznych Horeca Expo Rzeszów, które odbyły się  w G2 Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce. W tegorocznej edycji targów zaprezentowano ofertę produktów spożywczych i napojów, sprzętu i wyposażenia dla restauracji, kawiarni, barów a także wyposażenia hoteli i obiektów turystyczno-wypoczynkowych. Uczestniczyły m.in. firmy burgerBeefPaaf, Best Milk, Bio Garden, CorriereCaffe- serwującą pyszną kawę, do której można było poczęstować się goframi wypiekanymi w gofrownicach Dezal lub granitami od Ice Kalinka. Uczniowie degustowali specjały kuchni molekularnej, ekologicznej a także dietetycznej, gdyż na ponad 44 stoiskach nie brakowało smakołyków. Ciekawym doświadczeniem okazała się degustacja potraw i napojów regionalnych i międzynarodowych, których egzotyczne nazwy budziły zdziwienie, natomiast smak zachęcał do sięgania po kolejne specjały. Chętnie delektowaliśmy się m.in:  chlebem z samopszy posmarowanym smalcem z czarnej świni, kindziukiem z ketchupem morelowym, serami kozimi a także bezglutenowymi słodyczami z lubelskiej Pszczółki. Po raz pierwszy na targach można było zobaczyć proces naturalnego tłoczenia  olejów rzepakowego, lnianego oraz z czarnuszki. Z obfitością wrażeń smakowych harmonizowała bogata oferta  ekologicznych kosmetyków. Uwagę odwiedzających zwracały  udekorowane oryginalną zastawą stoły okolicznościowe. Na zakończenie wycieczki obejrzeliśmy film „Boże Ciało”.
            Wyjazd był niezwykle udany i pouczający. Czekamy na następną edycję targów gastronomicznych w których chętnie weźmiemy udział.

          • Październikowy wyjazd

          • Autorzy: A. Tęcza, A. Stąpor, A. Kiwak
            20.10.2019 r.
            ________________________________

            Jak śledzić najnowsze trendy hotelarskie, prowadzić udany biznes w gastronomii czy też skutecznie podnosić swoje umiejętności zawodowe - takie informacje mogli uzyskać uczestnicy targów gastronomiczno-hotelarskich Horeka Expo Rzeszów. 17 października 2019 roku młodzież  naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w takim wydarzeniu. Uczniowie poznali ofertę produktów i wyposażenia różnych firm współpracujących z branżą gastronomiczno-hotelarską, degustowali różne produkty, dania i napoje oraz uczestniczyli w pokazach kulinarnych.

            W tym dniu uczniowie obejrzeli również projekcję filmu Legiony w reżyserii Dariusza Gajewskiego, który opowiada o młodych ludziach, którzy odważnie decydują się na czynną walkę w służbie idei niepodległej ojczyzny, stworzenia dla siebie "nowego domu”. 

          • Legiony to…

          • Autorzy: K. Maciąg, K. Wachowska
            18.10.2019 r.
            ______________________________

            W ubiegłą środę wszyscy maturzyści ZSA-E w Weryni razem ze swoimi wychowawcami udali się do kina Navigator  w Mielcu na seans pt. ,,Legiony". Wiedziałam, że jest to dramat wojenny, którego akcja osadzona jest w realiach walki o niepodległość podczas I wojny światowej, a także doczytałam, że reżyserem tego dzieła jest Dariusz Gajewski. Jednak po projekcji mogę stwierdzić w imieniu nas wszystkich, że byliśmy świadkami brutalnej walki, rozlewu krwi i dążenia bohaterów do celu, nawet  po trupach, tych dosłownych też. Przenieśliśmy się do całkiem innego wymiaru czasowego, gdzie rządziła wojna. Pole walki rozgorzało m. in. pod Rokitną w 1915, a przełomowym miejscem okazała się Kostiuchnówka. Jako maturzyści odebraliśmy przedstawione wydarzenia niezwykle emocjonalnie. Gajewski ożywił w nas poczucie patriotyzmu i dumy z Polaków, którzy ,,nie proszą o wolność, tylko o nią walczą". Uświadomił nam też, że historia jest najpiękniejszą nauczycielką życia i jak wiele zawdzięczamy naszym walecznym, oddanym ojczyźnie przodkom. Po obejrzeniu ,,Legionów" w naszych myślach bezwiednie rozbrzmiewał głos: ,,Bóg, honor, ojczyzna"... . Dźwięki filmowe i muzyka potęgowały nastrój grozy, zaś akcja trzymała w napięciu do ostatniej minuty. Polecam każdemu - zwłaszcza młodzieży - by udała się na ten dramat wojenny i przeżyła to wszystko na własnej skórze. Zapewniam - nie pożałujecie!

             

        • Plan lekcji
          • Plan lekcji

          • Autor: Mieczysław Oślizło
            18.10.2019 r.
            -----------------------------------

            Od dnia 21.10.2019 r. obowiązuje nowy plan lekcji.

          • Żyj z celem!

          • Autorzy: U. Kuna, K.Wachowska
            20.10.2019 r.
            ____________________________

             W ostatnią środę uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w nietypowej lekcji wychowawczej, która odbyła się na terenie zakładu karnego w Załężu. Już stojąc przed placówką wszyscy zastanawiali się co wydarzy się  w środku, bo już sam wygląd z zewnątrz był przerażający. Ciekawym doświadczeniem było także główne wejście, które poprzedziła specjalna kontrola przeprowadzona przez strażników więziennych. Nie można było wejść na teren zakładu z telefonem, narzędziami metalowymi, oraz nie można było mieć przy sobie pamięci przenośnych, ani innych urządzeń służących do rejestrowania obrazu i dźwięku. Uczniowie zakupili przybory plastyczne dla dzieci odwiedzających swoich ojców odsiadujących wyroki. Zawartość prezentu również została sprawdzona przez jednego z funkcjonariuszy. Na początku młodzież  porozmawiała z wychowawcą na tematy działań penitencjarnych oraz jak wygląda resocjalizacja osadzonych. Zajęcia  profilaktyczno-wychowawcze przeprowadził  wychowawca- funkcjonariusz ZK kpt Maciej Słysz. Tematem zajęć było: Jaki cel w życiu posiada młody człowiek i jak na nasze życie wpływa wyłącznie nasz wybór? Zagadnienie bardzo ważne, bo to przecież od naszych wyborów zależy jak będzie wyglądać dalsza przyszłość, relacje z rodziną i przyjaciółmi. Pouczał on więc, że w życiu trzeba stawiać sobie poprzeczkę. Młody człowiek, który nie zna swojego celu będzie dążyć drogą krętą i trudną. Idąc przez życie, będzie często zbaczać i szukać bezmyślnie dróg na skróty. W dalszej części spotkania obejrzeliśmy wszyscy film „Za pieć dwunasta”, którego pomysłodawcą i reżyserem był pan Maciej Słysz,  zaś aktorami osadzeni Zakładu Karnego. Film był bardzo poruszający i dał nam wszystkim wiele do myślenia nt. codziennych relacji z bliskimi,  czyli rodziną, nauczycielami, przyjaciółmi. Zrozumieliśmy  jak ważna jest w życiu każda minuta. Po filmie odbyło się spotkanie z czterema osadzonymi. Opowiadali oni w jaki sposób trafili ,,za kraty” np.:  za morderstwo, liczne rozboje, kradzieże, ustawki wśród „kiboli”, oszustwa. Na sam koniec spotkania wychowawca zadał pytanie: co dla Nas jest w życiu najważniejsze? Tutaj padały odpowiedzi ze strony uczniów, że przyjaźń, zdrowie, rodzina… A na to samo pytanie więźniowie odpowiedzieli, że najważniejsza w życiu jest WOLNOŚĆ. Działania profilaktyczne prowadzone przez Służbę Więzienną mają na celu zwiększenie świadomości wśród młodzieży postawy odpowiedzialności oraz umiejętności przewidywania konsekwencji własnych wyborów. Wyjazd do jednostki był ciekawą i pouczającą lekcją z wiedzy o społeczeństwie oraz prawa. Po opuszczeniu murów więziennych uczniowie stwierdzili, że to była ich najważniejsza i najciekawsza lekcja wychowawcza. Nie kryli, że największe wrażenie na nich zrobiło spotkanie z osadzonymi. 

        • Książka na weekend
          • Książka na weekend

          • Autor: B.Sobowska-Rekut
            18.10.2019 r.
            -------------------------
            "Wciąż pamiętam ów świt, gdy ojciec po raz pierwszy wziął mnie ze sobą w miejsce zwane Cmentarzem Zapomnianych Książek. Szliśmy ulicami Barcelony. Były pierwsze dni lata ..." Tymi słowami rozpoczyna sie  książka pt. "Cień wiatru" Carlosa Ruiz' a Zafón'a. Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia, która da również początek niezwykłym opowieściom, wielkim namiętnościom, przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej.

            Źródło: lubimyczytac.pl

          • Ogłoszenie

          • Autorzy: U.Kuna, B.Sobowska-Rekut
            18.10.2019 r.
            --------------------

            W najbliższym czasie rozpoczniemy rekrutację do projektu pt. „Nasza szkoła Twoją szansą na sukces”. Dla uczestników przewidziano przygotowanie językowo-kulturowo-pedagogiczne oraz 3-tygodniową praktykę zawodową w Hiszpanii (Walencja). Do rekrutacji na pierwszy wyjazd (maj 2020) zapraszamy uczniów klas drugich i trzecich w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz uczniów klas drugich w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych. Szczegółowe informacje już wkrótce.

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
      • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
      • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa Poland
      • 814-14-04-726
      • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
      • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
      • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
      • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
      • /ZSA-E501/zsae lub /ZSA-E501/domyslna
    • Logowanie