• Nowe kierunki kształcenia w roku szkolnym 2021/2022

          • Od przyszłego roku szkolnego ZSA-E wprowadza nowe kierunki kształcenia. Jeden w technikum, a dwa w szkole branżowej I stopnia. 

            TECHNIK OBSŁUGI PORTÓW I TERMINALI (technikum)

            Zajmuje się organizowaniem pracy w terminalach przeładunkowych. Wykonuje prace związane z przeładunkiem z jednych środków transportu na drugie. Nadzoruje prace i obsługę urządzeń przeładunkowych w portach, terminalach samochodowych, kolejowych czy lotniczych. Organizuje prace związane ze składowaniem towarów. Dba o właściwy stan jakościowy i ilościowy ładunków przemieszczanych przez port lub terminal. Obsługuje podróżnych przemieszczających się różnymi środkami transportu. Planuje każdy element podróży zgodnie z wymaganiami klienta.

            W czasie trwania nauki uczeń uzyskuje dwie kwalifikacje. Pierwsza kwalifikacja SPL.02. Obsługa podróżnych w portach i terminalach przygotowuje ucznia do pracy z pasażerem. Rozwija umiejętności kontaktów interpersonalnych opartych o wiedzę i przepisy związane z obsługą pasażerów we wszystkich miejscach, gdzie możemy spotkać się z podróżnymi (lotniska, dworce kolejowe i autobusowe, porty morskie różnego rodzaju, ale również kurorty i miejsca wypoczynku). Uczy, w jaki sposób zachować się w czasie pracy z osobami będącymi w podróży oraz jak rozwiązywać sytuacje kryzysowe związane z podróżą. Wiele miejsca poświęcone jest na bezpieczeństwo osób podróżujących oraz na bezpieczeństwo środków transportowych.

            Druga kwalifikacja SPL.03. Obsługa ładunków w portach i terminalach to przede wszystkim umiejętności związane z obsługą towarów w całym procesie transportowym, począwszy od pakowania, załadunku, dokumentacji aż do samego transportu. Kwalifikacja ta poświęca wiele czasu na poznanie środków transportowych, ich wydajności i możliwości. Podczas procesu edukacji poznaje się dokumentację, jaka wiąże się z transportowaniem ładunków wszystkich typów, przedstawiane są w szerokim zakresie procesy spedytorskie i logistyczne oparte o wykorzystanie programów komputerowych.

            Po ukończeniu szkoły absolwent ma możliwości podjęcia pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się obsługą pasażerów -  terminale lotnicze, kolejowe, samochodowe. Może podjąć pracę również w przedsiębiorstwach transportowo-spedycyjny, centrach logistycznych, magazynowych, biurach podróży.

             

            OPERATOR MASZYN I URZADZEŃ DO PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZYCH (szkoła branżowa)

            Uczeń w trakcie kształcenia zdobywa umiejętności użytkowania maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w procesie przetwórstwa tworzyw sztucznych, wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych, nadzorowania i kontrolowania procesów produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych, wykonywania przeglądów, regulacji oraz konserwacji maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

            Na lokalnym rynku pracy znajduje się coraz więcej firm z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, a zawód należy do grupy zawodów poszukiwanych na rynku pracy.

            W cyklu kształcenia uczeń zdobędzie kwalifikację CHM.01. Obsługa maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

            Uczniowie będą mieli możliwość udziału w zagranicznych stażach zawodowych. Nasi uczniowie mają możliwość poszerzania swoich kompetencji zawodowych podczas realizacji staży wakacyjnych.

            Dzięki współpracy z zakładami z branży tworzyw sztucznych nasi uczniowie mogą realnie myśleć o zatrudnieniu w wybranym przez siebie zawodzie. Duża ilość podmiotów gospodarczych wykorzystuje w swojej działalności urządzenia związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych, co przekłada się na dużą ilość ofert pracy.

             

            OPERATOR MASZYN I URZADZEŃ DO ROBÓT ZIEMNYCH I DROGOWYCH (szkoła branżowa)

            Operatora maszyn zajmuje się wykonywaniem robót drogowych i mostowych, układaniem lub demontażem nawierzchni drogowych i mostowych oraz ich utrzymywanie zgodnie z dokumentacją techniczną. Operator maszyn dokonuje przeglądów technicznych, ocenia stan techniczny, konserwuje i przygotowuje do transportu maszyny i urządzenia. Wykonuje naprawy i konserwacje maszyn i urządzeń drogowych: żurawi, maszyn do wytwarzania i układania mas bitumicznych, walców samojezdnych, maszyn do prac ziemnych, maszyn do przerobu kruszyw, maszyn do odśnieżania dróg.

            Praca w zawodzie odbywa się w przedsiębiorstwach budujących i eksploatujących drogi i mosty w firmach posiadających sprzęt do robót ziemnych, drogowych i budowlanych oraz w wytwórniach mieszanki betonowej i asfaltowej. Budowa i utrzymanie nowoczesnych dróg i obiektów mostowych wymaga zatrudnienia wysoko wyspecjalizowanej kadry. Potrzeby kadrowe można podzielić na trzy grupy: pracownicy do budowy sieci nowoczesnych autostrad i dróg ekspresowych, pracownicy do remontów i modernizacji dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz pracownicy do utrzymania obecnej sieci dróg w Polsce, niezależnie od ich zarządcy.

            Realizacja tych zadań wymaga od pracowników posiadania szerokiego zakresu umiejętności. Postępująca mechanizacja robót drogowych wymaga także coraz wyższych kwalifikacji zarówno w zakresie budowy dróg jak i eksploatacji maszyn i urządzeń do ich budowy i utrzymania.

            Absolwenci uzyskują kwalifikację BD.01 Eksploatacja maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych.

          • Książka na weekend

          • Na weekend proponuję przenieść się w cieplejsze klimaty i przeczytać książkę pt. "Paryska wendeta", której autorem jest Steve Berry. Po książkę zapraszam do biblioteki szkolnej.

            "Kiedy Napoleon Bonaparte zmarł na wygnaniu w 1821 roku, zabrał ze sobą do grobu potężną tajemnicę. Jako generał i cesarz, z pałaców, narodowych skarbców, nawet Kawalerom Maltańskim i Watykanowi, skradł niewyobrażalne bogactwa. Przetrzymujący go Brytyjczycy mieli nadzieję, że uda im się dowiedzieć, gdzie ukrył swój skarb. Bonaparte jednak nie powiedział im nic, zaś w swoim testamencie nawet słowem o majątku nie wspomniał. A przynajmniej tak się wszystkim wydawało…Pewnej grudniowej nocy do drzwi kopenhaskiej księgarni Cottona Malone, byłego agenta Departamentu Sprawiedliwości, pukają kłopoty. Tak w zasadzie wdzierają się siłą pod postacią agenta amerykańskiej Secret Service i depczących mu po piętach dwóch zabójców. Wywiązuje się strzelanina, z której Malone ledwo uchodzi z życiem. Choć niezbyt ufa zdenerwowanemu agentowi proszącemu o pomoc, zmuszony jest podążyć za niespodziewanym sojusznikiem.Wkrótce trafia na ślad tajemniczego Klubu Paryskiego, klikę multimilionerów, mających na celu manipulację światową gospodarką. By powstrzymać międzynarodową finansową anarchię, będzie zmuszony prosić o pomoc najemnych terrorystów i dołączyć do grona desperatów poszukujących legendarnego zaginionego skarbu Napoleona".

            Autor: B.Rekut

            Źródło: Paryska wendeta - Oceny, opinie, ceny - Steve Berry - Lubimyczytać.pl (lubimyczytac.pl)

          • XII Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy „Podróż w przyszłość”

          • Już po raz dwunasty Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni wraz ze Starostwem Powiatowym w Kolbuszowej organizuje konkurs literacki. W tym roku odbędzie się trochę nietypowo, bo w formie zdalnej.  Zapraszamy wszystkich, którzy mają bogatą wyobraźnię i lubią pisać, tworzyć, odkrywać, po swojemu podróżować w przyszłość...

            Regulamin konkursu dostępny tutaj
            Formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj
             

            Autor: Katarzyna Wachowska

          • Wirtualna wycieczka po świecie finansów

          • W terminie 1-15 lutego br.  w ramach programu Program Bankowcy dla Edukacji wychowawcy  w zakresie  lekcji z  wychowawcą zabierali wychowanków na wirtualną wycieczkę po świecie finansów do Warszawskiego Instytutu Bankowości. Uczniowie mogli poznać  historię, zadania i rolę kluczowych instytucji finansowych w Polsce.  Była to doskonała okazja, aby zgłębić wiedzę  z zakresu finansów, dowiedzieć się czegoś więcej o  płatnościach bezgotówkowych, bankowości internetowej i mobilną, a także nt.  bezpieczeństwa korzystania z usług finansowych. 

            W dzisiejszym świecie edukacja ekonomiczna to niezwykle ważna dziedzina na każdym etapie życia człowieka. Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość sprawia, że jej zakres tematyczny systematycznie się powiększa. Finanse osobiste, oszczędzanie, bankowość,  kredyty, inwestowanie, cyberbezpieczeństwo - to elementy, których znajomość pozwoli nam skutecznie funkcjonować w nowoczesnym społeczeństwie. 

            Wirtualna wycieczka wzbogacona jest  licznymi zdjęciami, różnorakimi animacjami i filmami edukacyjnymi, dzięki którym wszystko jest  ciekawe  dla uczniów. Już od najmłodszych lat spotykamy się przecież z cyfrową rzeczywistością - tablet, telefon, komputer, bankomat, karta płatnicza... Wirtualna przestrzeń to szanse, ale też zagrożenia. Poszerzanie wiedzy ekonomicznej  jest więc  konieczne. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mieć możliwość zorganizowania wycieczki edukacyjnej dla wychowanków do instytucji finansowych , które poznaliśmy wirtualnie.

            Autor: Ewa Serafin
            15.02.2021

          • Potrawy tłustoczwartkowe

          • Już niedługo ulubiony dzień wszystkich łakomczuchów – czyli tłusty czwartek. To dzień kiedy będziemy jeść róże karnawałowe, oponki, faworki, pączki z marmoladą różaną, z cukrem pudrem, z lukrem, ze skórką pomarańczy czy kolorowe donuty. Zgodnie z polskimi tradycjami zaraz po nim rozpoczyna się Wielki Post, dlatego w ten dzień dopuszczalne jest objadanie się i nie liczenie kalorii.
            Zachęcamy do skorzystania ze sprawdzonych przepisów na pączki i oponki, pamiętając że tego dnia diety nie obowiązują i spokojnie można pozwolić sobie na kilka słodkich wypieków.

            Pączki

            Składniki:

            1kg maki + ok 300 g na podsypkę,
            9 jaj,
            1 margaryna,
            100 g drożdży,
            ½ szklanki cukru,
            cukier waniliowy,
            2 łyżki octu/spirytusu,
            ½ l mleka,
            szczypta soli,
            500 g marmolady,
            1 ½  l oleju do smażenia,
            cukier puder do dekoracji

            Wykonanie :

            Podgrzać mleko (ma być dość ciepłe, ale nie gorące), wlać do pojemnika lub miski, dodać pokruszone drożdże, 1 łyżkę mąki i 1 łyżkę cukru. Odstawić do wyrośnięcia. W międzyczasie przesiać mąkę do dużej miski, dodać sól i cukier wanilinowy. Jajka utrzeć z cukrem kryształem. Rozpuścić margarynę. Do miski z mąką wlać wyrośnięte drożdże i wymieszać z częścią mąki. Odstawić do wyrośnięcia. Dodać jaja, wymieszać następnie dodać przestudzoną margarynę oraz ocet/ spirytus i wymieszać wszystko łyżką . Zostawić do wyrośnięcia.

            Stolnicę lekko posypać mąką wyłożyć ciasto i zagnieść. Ciasto rozwałkować, na połowę krążków nałożyć nadzienie i przykryć pozostałymi krążkami. Brzegi dobrze zlepić. Pączki pozostawić do wyrośnięcia, na lekko posypanym mąką blacie, przykryte ściereczką (po ok. 30 min. pączki powinny być leciutkie i puszyste). Smażyć na rozgrzanym tłuszczu w dużym garnku z obu stron. Oleju musi być dużo, aby pączki swobodnie w nim pływały. Pączki układać na ręcznikach papierowych, aby ociekł tłuszcz. Przed podaniem posypać cukrem pudrem.

            Oponki

            Składniki:

            1 kg sera białego,
            1,5 kg mąki,
            1 szklanka śmietany,
            1,5 szklanki cukru,
            2 łyżki soli,
            2 łyżki sody,
            2 kieliszki spirytusu,
            cukier waniliowy,
            4 jajka.

            Wykonanie:

            Do mąki dodać sodę Sól cukier waniliowy i zwykły jajka spirytus i śmietanę ciasto zagnieść Na koniec dodać pokruszony ser i delikatnie wymieszać rozwałkować na placki grubości 1,5 centymetra i wyciąć szklanką kółka w środku każdego wyciąć kieliszkiem mniejsze kółko smażyć na rozgrzanym tłuszczu z obu stron na złoty kolor gotowe posypać cukrem pudrem.

            Autor: Anna Tęcza
            02.02.2021

          • Naukowa konferencja ekonomiczna w ZSA-E Weryni

          • W ubiegły piątek, tj. 29 stycznia 2021 r. w naszej szkole odbyła się naukowa konferencja pt.  ,,Savoir vivre w biznesie”. Została ona zrealizowana w ramach projektu pt. Ekonomia i rachunkowość to trafna inwestycja w przyszłość. Uczestniczyło w niej ok 100 uczniów naszej szkoły kształcących się w Technikum w  zawodach technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik architektury krajobrazu. Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły pan Zbigniew Bogacz witając zaproszonych prelegentów, nauczycieli,  uczniów, życząc wszystkim owocnego pogłębiania wiedzy ekonomicznej. W ramach konferencji zostały  przeprowadzone dwie prelekcje w formie online.

            Pierwszą, prowadził  dr hab. prof. Uniwersytetu Warszawskiego Dariusz Tworzydło - ekspert z zakresu ekonomii, badań społecznych, systemów informatycznych oraz public relations. Profesor podczas wykładu podkreślał znaczenie całej etykiety w biznesie, a także omawiał zasady kształtowania swojego wizerunku i własnej firmy. Mówił on, jak ważne jest to pierwsze wrażenie, a także komunikacja werbalna i niewerbalna. Podczas wykładu nie zabrakło różnych konkursów, humoru, dobrej zabawy, ćwiczeń, łamigłówek logicznych,  odniesień do lat szkolnych wykładowcy.

            Drugi wykład na temat planowania kariery zawodowej  przeprowadził dr Piotr Cyrek pracownik Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Doktor ekonomii podkreślił jak ważne jest w biznesie wyznaczanie sobie celów, stawianie wymagań, ale także efektywne planowanie w tzw. kategorii formuły SMART. Uzasadnił, że nasze sposoby postępowania zależą od schematów myślowych, które mamy zakodowane, czyli: „To my nadajemy znaczenie każdemu doświadczeniu, jakie odbieramy dzięki różnym programom, jakie posiadamy
            w swoim umyśle”. Ważnym elementem sukcesu jest także tzw. dociekanie. Otóż, należy pokonywać wszelkie bariery i sukcesywnie dążyć do stawianych sobie celów. Uczestnicy
            z wielkim skupieniem słuchali wszystkich tych rad, wskazówek i interesujących przykładów wykładowcy. Tak jak mówił wykładowca: ,, Nigdy nie wiadomo co przyniesie rzeczywistość, a szczęście przeplata się smutkiem, a czasem tragediami”.

            Uczestnictwo w przedsięwzięciu było ciekawym doświadczeniem dla wszystkich słuchaczy. Wykładowcy chętnie dzielili się nie tylko posiadaną wiedzą, ale również swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami życiowymi. Konferencja przebiegała w miłej atmosferze. Nad całością przedsięwzięcia czuwała p. Ewa Serafin i p. Beata Bryk.

            Autorzy: Beata Bryk, Ewa Serafin, Katarzyna Wachowska
            5.02.2021

          • Książka na weekend

          • "Nie oddam dzieci" Katarzyny Michalak Najmocniejsza powieść Katarzyny Michalak. Roztrzaskuje serce na kawałki, wzbudza skrajne emocje, wzrusza do łez. A przecież ta historia może się przydarzyć każdemu. Michał Sokołowski, młody i utalentowany chirurg oddany swojej pracy, nie zauważa momentu, w którym staje się ona ważniejsza niż rodzina. Dopiero gdy jego ukochana żona i najmłodszy synek giną pod kołami rozpędzonego samochodu, Michał zrozumie, co tak naprawdę jest ważne. Za późno… Ale to nie koniec jego tragedii. Los bywa okrutny, a ludzie jeszcze bardziej. Pogrążonego w rozpaczy mężczyznę czeka jeszcze jeden cios, który spadnie z najmniej spodziewanej strony.  Zrozpaczony ojciec musi podjąć o desperacką walkę o prawa do opieki nad pozostałymi dziećmi i stawić czoła nie tylko wymiarowi sprawiedliwości, ale i tym, którzy powinni stać po jego stronie. Michał musi znaleźć w sobie siłę, by wykrzyczeć: Nie oddam dzieci! Albo… utraci je również. Tę powieść musisz przeczytać… Ta historia może zmienić Twoje życie… Ten dramat może się rozegrać tuż obok Ciebie… Dramatyczna, wstrząsająca i do bólu prawdziwa.

            Rotmistrz Witold Pilecki był dowódcą mojego ojca Tadeusza Płużańskiego. Razem konspirowali, w tym samym więzieniu znosili tortury komunistycznych oprawców. Ojca wypuszczono po 9 latach (73 dni przesiedział w celi śmierci), do końca swoich dni nazywał dowódcę „świętym polskiego patriotyzmu”. Rotmistrz nigdy się nie poddał, nie dał się złamać w ubeckim śledztwie,pozostał Niezłomny. Książka odpowiada na wiele pytań dotyczących śledztwa i procesu: Kto torturował rotmistrza w mokotowskim więzieniu? Czy w momencie wyprowadzania na egzekucję, 25 maja 1948 r., więzień jeszcze żył, czy kat Piotr Śmietański strzałem w tył głowy uśmiercił trupa? Dlaczego Pilecki podjął grę z szefem wszystkich ubeków Józefem Różańskim? Jakie były dalsze losy brutalnych funkcjonariuszy aparatu przymusu? Jak potoczyły się kariery morderców sądowych? Jak rotmistrz traktował współpracowników? Kiedy po latach upokorzeń dzieci Witolda będą mogły zapalić lampkę na grobie Taty? Życie rotmistrza Witolda Pileckiego to gotowy scenariusz na dawno oczekiwany film sensacyjny. Może tą książką zainteresuje się Hollywood?

            Zapraszam po książki do biblioteki szkolnej

             

            Źródło: https://lubimyczytac.pl

             

             

             

          • Wywiadówka

          • Szanowni Rodzice

            W dniu 9 lutego (wtorek)  po zalogowaniu się do e-dziennika mogą Państwo pobrać przygotowaną informację o wynikach i postępach uczniów w nauce.

            W tym dniu w godzinach od 15-17 wszyscy nauczyciele będą pełnić dyżur telefoniczny. Za pośrednictwem  wychowawców, Rodzice będą mogli w sprawach szczególnie ważnych uzyskać numer telefonu  do nauczycieli przedmiotów w celu uzyskania szczegółowych informacji.

             

            Zapraszam
            Zbigniew Bogacz
            Dyrektor ZSA-E w Weryni

          • Znak jakości szkoły - technika 2021

          • Pragniemy poinformować, że Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni zajął  28 miejsce w województwie podkarpackim w tegorocznym ogólnopolskim  rankingu ogłoszonym przez „Perspektywy”.

            Kapituła ustaliła zasady rankingu polegające na ocenie techników według czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.​​

            To bardzo dobry wynik. Technikum w Weryni uzyskało tę pozycję dzięki pracy uczniów i zaangażowaniu nauczycieli. Wspólna i rzetelna praca daje efekty w postaci dobrych wyników na egzaminach zawodowych i maturalnych. Szkoła prowadzi kształcenie nowoczesnymi metodami w oparciu o europejskie standardy jakości kształcenia. Współpracuje ze szkołami i pracodawcami krajów Unii Europejskiej, w których nasi uczniowie od wielu lat uczestniczą w praktykach zawodowych.

            Autor: B.Sobowska-Rekut

          • Święto poszukujących

          • Po Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa, 6 stycznia Kościół obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego. W Polsce zwane jest świętem Trzech Króli. Nazwa „Objawienie Pańskie” tłumaczy sens tej uroczystości. Jezus Chrystus objawia się światu, to znaczy, że przyszedł na ziemię nie tylko dla wybranego przez Boga narodu, ale dla wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek będą żyli i będą poszukiwać drogi do Boga. Ewangelia nie nazywa jednak przybyłych ze Wschodu wędrowców królami, lecz Mędrcami, oraz nie podaje ich liczby. Można się tylko domyślać, że było ich trzech, skoro przynieśli trzy dary. Królami mogła nazwać ich tradycja pod wpływem Psalmu 72, który znajduje się w tekstach liturgicznych tej uroczystości: „Królowie Tarszisz i wysp przyniosą dary, królowie Szeby i Saby złożą daninę”. Imiona Kacper, Melchior i Baltazar nadano Mędrcom dopiero w IX w. Legenda głosi, że po powrocie do swoich krajów królowie zrzekli się tronów, aby głosić wiarę w Chrystusa, a dożywszy sędziwego wieku, doczekali chwili, kiedy po Wniebowstąpieniu Pańskim Tomasz Apostoł udzielił im sakramentów, a nawet sakry biskupiej.
            Dary, jakie przynieśli Mędrcy małemu Jezusowi, mają swoje znaczenie. Złoto oznacza, że Jezus Chrystus jest Królem całego świata, kadzidło mówi o Chrystusie Kapłanie, zaś mirra - balsam, którym namaszczano zmarłych, wskazuje na ludzką naturę Jezusa i w konsekwencji zapowiada Jego śmierć. Dziś rówież święcimy kadzidło i kredę. Po powrocie z kościoła święconą kredą piszemy inicjały imion trzech królów, oddzielając je krzyżykami (K+M+B) wraz z cyframi bieżącego roku 2021. Można także napisać C+M+B (Christus Mansoni Benedicat), co oznacza „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. Litery na drzwiach świadczą o tym, że w domu mieszka chrześcijańska rodzina.
            Jak widać święto to pokazuje jak każdy jest WAŻNY DLA BOGA, każdego Jezus wywyższa i dla Niego każdy jest WAŻNY i pasterz i król KAŻDY. Ty także jesteś WAŻNY.
            Pójdźmy i my złożyć dary Jezusowi: złoto naszego życia, kadzidło naszych modlitw i mirrę naszego cierpienia. Pójdźmy tam, gdzie Jezus rodzi się każdego dnia, na ołtarzach naszych Kościołów. Prośmy o błogosławieństwo dla rodzin. Szukaj Boga nie trać wiary. Wyznaj ją, znacząc litery na drzwiach naszych domów i zadbajmy, żeby to była kreda poświęcona i przyniesiona z Kościoła, a nie pożyczona od sąsiada.

            Błogosławionego roku dla Was wszystkich. Trzymajcie się Boga.

            Ks. Paweł Pratko

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
      • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
      • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa Poland
      • 814-14-04-726
      • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
      • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
      • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
      • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
      • /ZSA-E501/zsae lub /ZSA-E501/domyslna
    • Logowanie