• Angielskie przysmaki

     • Autorzy: U.Kuna, A.Kiwak
      17.09.2019 r.
      __________________________

      Każda impreza o randze powiatowej jest świetną okazją do pokazania naszej działalności, umiejętności a kreatywność nauczycieli od żywienia sprawiła, że na kolbuszowskich stołach w czasie Powiatowego Dnia Sportu królowały specjały kuchni angielskiej. Niezwykle smacznie i zachęcająco wyglądały apple pie, które cieszyły się wśród degustujących największym powodzeniem. Uczniowie mieli wspaniałą okazję by promować i upowszechniać rezultaty realizowanego projektu „Aktywni w Europie” wśród lokalnej społeczności. Młodzież kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz zaprezentowali mieszkańcom powiatu kolbuszowskiego nowo nabytą wiedzę i umiejętności zawodowe z zakresu sporządzania potraw czy też zakąsek kuchni angielskiej.

      Stoisko projektowe było oblegane, a chętni uczniowie ze szkół podstawowych pod okiem naszych młodych specjalistów mieli szansę samodzielnie wykonać część z tych potraw. Żywieniowcy z ogromnym zaangażowaniem dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodszymi kolegami. Mogliśmy wśród gości spotkać naszych absolwentów, którzy w minionych latach brali udział w realizowanych przez nas projektach. Z przyjemnością wracali pamięcią do własnych wyjazdów na praktyki do Anglii, równocześnie zachęcając uczniów ZSA-E w Weryni do udziału w projektach.  Dzisiaj mogą pochwalić się aktywnością i przedsiębiorczością w życiu zawodowym. Doświadczenie jakie zdobyli przyczyniło się do znalezienia zatrudnienia nie tylko na krajowym rynku pracy, ale również w angielskich firmach i usługach.

      Dziękujemy za zaangażowanie uczniów i nauczycieli, przy upowszechnianiu rezultatów projektu i jego promocji. Wszelkie działania na terenie szkoły, w środowisku lokalnym, a także w sieci, dają nam możliwość skuteczniejszego promowania i upowszechniania rezultatów projektu. My, jako szkoła biorąca udział w projekcie „Aktywni w Europie” podnieśliśmy kluczowe kompetencje i umiejętności zawodowe uczniów. Poprzez zagraniczne praktyki zawodowe, poprawiliśmy jakość kształcenia zawodowego. Stale rozwijamy się jako instytucja poprzez  zwiększenie kompetencji językowych i zawodowych  uczniów oraz nauczycieli. Sukces naszych absolwentów, jest również naszym sukcesem i sukcesem ich przyszłych pracodawców, a  to motywuje nas nauczycieli ZSA-E w Weryni, aby stale podejmować nowe wyzwania zawodowe.

       

     • Aktywnie i smacznie

     • Autorzy: A.Fitał, K.Wachowska
      17.09.2019
      ___________________________

      Powiatowy Dzień Sportu, który odbył się w ubiegłą niedzielę,był nie tylko wyzwaniem sportowym, ale również i gastronomicznym dla uczniów ZSA-E w Weryni.

      Młodzież kształcąca się w zawodach: kucharz oraz  technik żywienia i usług gastronomicznych, oczywiście pod okiem doświadczonych nauczycieli, przygotowała znakomity poczęstunek dla wszystkich uczestników tego wydarzenia.  Dla strudzonych zawodników oraz kibiców przyrządzono zdrowy koktajl truskawkowo-bananowy, sałatkę owocową, sałatkę z kalafiora oraz cieszące się największym zainteresowaniem proziaki z różnymi dodatkami. Zupa gulaszowa dodatkowo wzmocniła nawet najbardziej strudzonych zawodników. Uśmiech na twarzach i zadowolenie zebranych, świadczyły o dobrze wykonanym zadaniu.

     • Powiatowy Dzień Sportu

     • Autorzy: M.Laube-Skowrońska, I.Pogoda
      15.09.2019
      _________________________________

      W Powiatowym Dniu Sportu, który odbył się 15 września br. naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Kinga Stępień, Gabriela Flis, Karolina Lenart, Magdalena Tęcza, Daniel i Marcin Lewandowscy, Krystian i Seweryn Micek, Marcin Jachyra i Albert Reguła.  Podczas zmagań sportowych uczniów dopingowała M. Laube-Skowrońska, będąca opiekunem zdolnej młodzieży. Swój potencjał biegowy ujawniła zebranym uczennica klasy pierwszej technikum Kinga Stępień zdobywając III miejsce na dystansie 200 m. Serdecznie gratulujemy!


       

     • Nabór wniosków stypendialnych

     • Autor: I.Pogoda
      13.09.2019

      Informujemy, że Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektów: „Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo zawodowe – rok szkolny 2019/2020” – projekt skierowany jest do uczniów i uczennic uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych, znajdujących się w niekorzystnej sytuacji materialnej, kształcących się w ponadpodstawowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe.

      Planowane wsparcie: 270 uczniów/uczennic (4 i 5 letnie technika i szkoły branżowe I stopnia), 4.000 zł/osobę/rok.

      Termin naboru wniosków: 16-27 września 2019 r.

      Więcej informacji: www.podkarpackie.edu.pl 

     • Z wiosłami za pan brat

     • Autorzy: M.Lewandowski, A.Kiwak
      11.09.2019 r.
      ____________________________

      Taki dzień nie zdarza się co dzień.  W szkole 10 września 2019 r. nie pojawiliśmy się ani na chwilę. O ósmej rano z parkingu przy Biedronce, wyruszyliśmy na wspaniałą przygodę z kajakami. Naszym celem była malownicza rzeka Wieprz, która meandrując, tworząc rozlewiska i tajemnicze zakola była główną atrakcją spływu kajakowego zorganizowanego przez panią Małgorzatę Laube-Skowrońską. Uczestnikami byli uczniowie, którzy kochają aktywny wypoczynek, relaks na świeżym powietrzu, ciszę przyrody, szum drzew i plusk wody w rzece.
      Wypłynęliśmy  o godz. 1000 z miejscowości Zwierzyniec i po 4 godzinach wiosłowania wszyscy cali, zdrowi i trochę zmęczeni dobiliśmy do brzegu na przystani Bagno. 11- kilometrowa  trasa była bardzo bezpieczna i ciekawa. W połowie trasy wpłynęliśmy na wody Zalewu Rudka, a tam nasi kajakarze- nie bacząc na temperaturę wody- poszli popływać. Hartu ducha GRATULUJEMY.
      Wspaniała przygoda z kajakami na rzece Wieprz długo pozostanie w naszej pamięci. Jednocześnie zachęcamy i zapraszamy  uczniów by uczestniczyli w kolejnych rajdach kajakowych, organizowanych przez nauczycieli w naszej szkole.                                                               

     • Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo zawodowe – rok szkolny 2019/2020

     • Autor: I.Pogoda
      08.09.2019

      Informujemy, że Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie określił Regulamin przyznawania stypendiów w ramach projektu pn. „Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo zawodowe – rok szkolny 2019/2020”. W Regulaminie przyznawania stypendiów zawarte zostały szczegółowe informacje nt. zakresu wsparcia, form wsparcia, kryteriów udzielania stypendiów, przetwarzania danych osobowych uczestników projektu, trybu postępowania w sprawie o przyznanie stypendium, oceny formalno – merytorycznej wniosków oraz udziału w projekcie. W załącznikach do Regulaminu przyznawania stypendiów określone zostały:

      1. Ramowy wzór wniosku.
      2. Wytyczne beneficjenta w zakresie ustalenia składu rodziny ucznia i sytuacji materialnej rodziny ucznia na potrzeby realizacji projektu pn. Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo zawodowe – rok szkolny 2019/2020.
      3. Wzór umowy o przekazywanie stypendium.
      4. Ramowy wzór sprawozdania z realizacji IPR.

      Regulamin przyznawania stypendiów wraz z załącznikami dostępny jest do pobrania w zakładce Dokumenty do pobrania.

     • Kiermasz podręczników

     • 04.09.2019
      Autorzy: N.Preneta, I.Pogoda

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

     • Autorzy: B.Sobowska-Rekut, K.Wachowska
      ___________________________________

      Początek września oznacza dla wszystkich uczniów powrót do szkoły. Wypoczęci, uśmiechnięci, pełni energii i entuzjazmu powitali oni nowy rok szkolny 2019/2020. W czasie mszy św. ks. Paweł Pratko podkreślił, żeby nie bać się nowych wyzwań, które stawia przed nami życie.
      Podczas oficjalnej części uroczystości Starosta Powiatu Kolbuszowskiego pan Wojciech Cebula w imieniu władz powiatu podziękował za długoletnią pracę na stanowisku dyrektora szkoły panu Stanisławowi Olszówce oraz panu Witoldowi Cesarzowi wicedyrektorowi szkoły. Jednocześnie pogratulował panu Zbigniewowi Bogaczowi stanowiska dyrektora szkoły życząc mu owocnej pracy i wielu sukcesów w pełnieniu tej niełatwej i bardzo odpowiedzialnej funkcji. Gorące podziękowania dla pana Stanisława Olszówki i pana Witolda Cesarza złożyli uczniowie i rada rodziców. Pan Zbigniew Bogacz podziękował za obdarzenie go zaufaniem i podkreślił, że jest to dla niego zaszczyt i wyróżnienie by kierować Zespołem Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni. Podziękował dyrektorowi Stanisławowi Olszówce oraz dyrektorowi Witoldowi Cesarzowi za kilkunastoletni wkład pracy i przekazanie szkoły w pełni przygotowanej do nowego roku szkolnego. Stanowisko wicedyrektora szkoły powierzył pani Beacie Bryk.

     • Ogłoszenie

     • Autor: I.Pogoda
      31.08.2019

      Informujemy, że w dniach 02-03.09.2019 r. w godzinach 7:45-9:00 i 13:00-15:30 będzie możliwość zakupienia biletów miesięcznych PKS Tarnobrzeg w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej ul. 11 Listopada 10, 36-100 Kolbuszowa, pokój 123 (parter).
      Informujemy także, że w dniach 31.08.2019-01.09.2019 r. będzie możliwość zakupienia biletów miesięcznych, w siedzibie firmy: SOB-TRANS KOPCIE 93A (obok REMIZY) tel. 607-359-521 oraz w dniach 02-06.09.2019 r. w AUTOBUSIE.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

     • 31.09.2019
      Autor: I.Pogoda

     • Plan lekcji

     • Autor: M. Oślizło

      Plan lekcji obowiązujący od 2.09.2019 r. jest dostępny na stronie szkoły.

     • Werynia - szkoła sukcesu!

     • 01.08.2019
      Autorzy: Z.Bogacz, B.Sobowska-Rekut
      _______________________________

      Z przyjemnością informujemy, że będziemy realizować od września 2019 r. kolejny projekt unijny pt. Nasza szkoła Twoją szansą na sukces!, który potrwa do 2021 r. W ramach programu POWER przyznano nam dofinansowanie w kwocie 97451,00 EURO tj416885,63 PLN. Zaplanowaliśmy 3 wyjazdy uczniów. Tym razem  uczniowie z klas 2-3 Technikum oraz z klasy 2 Szkoły Branżowej I stopnia wyjadą na 3-tygodniowe praktyki zawodowe do Hiszpanii.  Wyjazdy będą poprzedzone przygotowaniem językowym, pedagogicznym i kulturowym.  Więcej szczegółowych informacji już wkrótce!

     • Zakończenie roku szkolnego 2018/19

     • 19.06.2019
      Autor: St. Olszówka
      __________________

      19 czerwca 2019 r. ukończyli szkołę uczniowie klasy 3 monterów sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych oraz kucharzy. Ten dzień to dla wielu z Nich koniec nauki szkolnej, a jednocześnie początek dorosłego życia. Życia, które czasem jest ciekawe, szczęśliwe, ale bywa również trudne, wymagające podejmowania ważnych decyzji.

      Życzę Wam Drodzy Absolwenci, aby to przejście w dorosłość było dla was pozytywnym doświadczeniem, żeby wszystkie wasze plany i marzenia zrealizowały się.

      Życzę - powodzenia! Pamiętajcie, aby w dążeniu do celu nie zatracić poczucia własnej wartości, aby mieć na uwadze dobro innych ludzi, by czasem w ogólnym zabieganiu przystanąć na chwilę i rozejrzeć się dookoła siebie.

      Wszystkim uczniom Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni z całego serca gratuluję osiągnięcia, jakim jest zakończenie kolejnej klasy. Jesteście mądrzejsi i bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie całego minionego roku szkolnego. Jest się z czego cieszyć – zasłużyliście na wspaniały odpoczynek wakacyjny! Wykorzystajcie dobrze letnie miesiące – oglądajcie przyrodę, uprawiajcie sporty, zwiedzajcie nowe miejsca, znajdźcie też czas na czytanie książek. Wakacje dają poczucie swobody i wolności. Nie traktujcie tej wolności, jako wolność od zakazów i nakazów, bądż jako zachęty do zwolnienia z obowiązku myślenia. Wypoczywajcie ze świadomością, że jesteście odpowiedziami za siebie i innych. Szalejcie, ale mądrze! Nie ryzykujcie, nie kuście losu, unikajcie sytuacji niebezpiecznych. Głupota kosztuje nieraz życie. Nie warto! Za dwa miesiące macie tutaj pojawić się wszyscy, wszyscy wypoczęci, szczęśliwi i wzbogaceni o nowe, ale dobre doświadczenia!

      Stanisław Olszówka
      Dyrektor

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
   • zswerynia@zswerynia.pl
   • boguslawa.sobowska-rekut@zswerynia.pl
   • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
   • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
   • 814-14-04-726
   • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
   • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
   • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
   • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
  • Logowanie