• Dynia - królowa jesieni

     • Sezon na dynie trwa w najlepsze. To znakomita okazja, by nie tylko wprowadzić dynię do swojej kuchni, ale również wykorzystać to warzywo w jesiennej dekoracji swojego domu czy ogrodu. Uczniowie klasy I technikum architektury krajobrazu postanowili przekonać się jak bardzo przyjemnym i inspirującym materiałem do dekoracji może być wspomniana dynia. Ich kreatywność nie miała końca, a efektem ich wspaniałej pracy były niezwykle ciekawe i różnorodne kompozycje z udziałem naszej głównej bohaterki – dyni. Zobaczcie sami :)

      Autor: I.Piłat
      29.10.2021

     • Krzysztof Gola - uczeń z ZSA-E w Weryni najlepszy w województwie podkarpackim z wiedzy z zakresu bhp.

     • Uczniowie z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni od wielu lat z sukcesami biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy z Zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie zajmując czołowe lokaty w województwie.
      27 października 2021 r. w siedzibie  Okręgowego Inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy w Rzeszowie, odbył się finał wojewódzki tej Olimpiady. Najlepsi uczniowie z poszczególnych szkół, reprezentowali zespoły poszczególnych powiatów województwa podkarpackiego w finale wojewódzkim.
      Powiat kolbuszowski reprezentował uczeń klasy pierwszej Technikum z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Krzysztof Gola, który zajął pierwsze miejsce na 17 startujących Zespołów Szkół z województwa podkarpackiego.
      Organizatorem Olimpiady oraz fundatorami cennych nagród byli: Państwowa Inspekcja Pracy, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Podkarpacka Izba Rolnicza, Agencja Nieruchomości Rolnych oraz Podkarpacki Urząd Marszałkowski i Wojewoda Podkarpacki. Celem konkursu jest propagowanie idei bezpieczeństwa i higieny pracy a w szczególności: bezpiecznej obsługi maszyn i urządzeń technicznych, zapobiegania wypadkom przy pracy oraz pogłębianie znajomości z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

      W bieżącym roku była to już XXIII edycja tej olimpiady, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na swoją tematykę i bardzo cenne nagrody ufundowane przez sponsorów.

      Zakres tematyczny wiedzy jaką wykazywali się tegoroczni finaliści obejmował:
      - zagadnienia bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach,
      - wiadomości z zakresu głównych zagrożeń występujących w gospodarstwach,
      - przepisy prawne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy,
      - zakresy działań PIP i KRUS

      Uczniów do konkursu przygotowuje nauczyciel Bolesław Krzysztofiński, specjalista ds. bhp w szkole. Tegoroczny finalista Krzysztof Gola za zajęcie 1 miejsca otrzymał: puchar, dyplom i wyróżnienie od wojewody i  od sponsorów bardzo cenne  nagrody.

      Autor: Bolesław Krzysztofiński
      28.10.2021

     • Wycieczka do firmy „Kisan” w Kańczudze

     • Monterzy z klasy: pierwszej, drugiej i trzeciej Szkoły Branżowej w dniu 22.10.2021 r. wzięli udział w wyciecze szkoleniowej do firmy „Kisan” w Kańczudze. Firma ta od 30 lat zajmuje się produkcją kompletnych systemów instalacji wodociągowych i grzewczych z rur wielowarstwowych . Uczniowie odbyli tam profesjonalne szkolenie, zwiedzili halę, w której produkowane są złączki do rur, zapoznali się również z całym procesem technologicznym produkcji rur wielowarstwowych. Rury wielowarstwowe produkowane przez firmę to system zaprasowywany i zaciskowy, odporny na korozję i zarastanie kamieniem. Rura posiada 100% antydyfuzyjność co ogranicza korozję metalowych elementów instalacji. Posiada funkcję kontrolowanego przecieku i cechuje ją brak pamięci kształtu. Złączki są dostępne w wersji mosiężnej i z tworzywa PPSU.

      Uczniowie przy tej okazji dowiedzieli się też jakim próbom kontroli jakości poddawane są poszczególne elementy produkowanych systemów instalacyjnych.

      Wycieczka pozwoliła uczestnikom zdobyć cenne doświadczenie i poszerzyć wiedzę o nowoczesne technologie.

      W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Jest to placówka muzealna zajmująca się tematyką ratowania ludności żydowskiej na okupowanych ziemiach polskich podczas Zagłady.  Zobaczyli tam wystawę pokazującą poznane i udokumentowane przypadki udzielania pomocy Żydom na terenie województwa podkarpackiego. Mogli poznać bohaterskie postawy Polaków, którzy w czasie okupacji niemieckiej pomagali Żydom, ryzykując tym samym życie swoje i swoich rodzin.

      Autor: G.Warunek
      28.10.2021

     • SKP w Weryni

     •  Szkolny Klub Przedsiębiorczości w roku 2021/2022 rozpoczyna swoją działalność pod nazwą ,,Biznesmeni”, w składzie którego znajduje się ponad 20 uczniów z ZSA-E w Weryni, pod opieką pani Beaty Bryk i pani Ewy Serafin. 
      Członków SKP od samego początku rozpiera energia, a w głowie mają pełno pomysłów na ciekawe inicjatywy ekonomiczne. Jak sami twierdzą:  Połączyła nas nie tylko chęć rozwijania umiejętności zawodowych, ale również wspólna pasja i zainteresowania. Chcemy dążyć do sukcesów, jesteśmy pracowici, komunikatywni, pomysłowi, zdolni, śmiali i odmienni - właśnie dzięki temu tworzymy świetną drużynę młodych i gotowych na wyzwania ludzi! 
      Pewien bardzo mądry człowiek powiedział: „Kiedy odnosisz sukcesy biznesowe, jesteś tak dobry jak Twój zespół. Nikt nie może przeprowadzić każdego interesu sam” . Kierując się tym mottem śmiało można powiedzieć, że nasz zespół jest świetny i zorganizowany, a w tym roku szkolnym będzie brał udział w wielu działaniach ekonomicznych. Jednak SKP to nie tylko ciężka praca, ale również dobra zabawa podczas wyjazdów i spotkań integracyjnych.  

      Główne działania klubu przedsiębiorczości na rok 2021/2022:
      Światowy Tydzień Oszczędzania,
      Światowy Tydzień Przedsiębiorczości,
      Światowy Dzień Przedsiębiorczości,
      Udział w Olimpiadach tematycznych,
      Warsztaty Ekonomiczne, 
      Wyjazdy np. do Narodowego Banku Polskiego, 
      inne działania podejmowane ze współpracą z Fundacją Młodzieży Przedsiębiorczej.

      Autor: Katarzyna Gola
      spr. Katarzyna Wachowska
      28.10.2021
       

     • Ogłoszenie

     • Firma SOBTRANS będzie prowadzić sprzedaż biletów miesięcznych na obsługiwane  trasy w dniu 29.10.2021 w godz. od 11.15 do 11.20 u nas w szkole przed wejściem na jadalnię. W tym samym dniu w godz. od 17.00 do 19.00 bilety miesięczne będą sprzedawane w siedzibie firmy w Kopciach.       

     • BAL STUDNIÓWKOWY

     • W ciepły piątkowy wieczór  22 października 2021 r. o godzinie 19.00 rozpoczął się  bal studniówkowy, który na długo zostanie w pamięci uczniów klas czwartych.
      Uroczystość rozpoczęły nasze koleżanki Karolina i Kinga, które powitały wszystkich gości, a następnie głos zabrał Pan Dyrektor Zbigniew Bogacz, który po krótkiej przemowie wypowiedział słowa: "Poloneza czas zacząć"! Niezwykle poważni i mocno zestresowani, ale doskonale przygotowani ruszyliśmy do odtańczenia tego pięknego polskiego tańca, który rozpoczyna każdy bal studniówkowy. Muzyka zabrzmiała, zatańczyliśmy  poprowadzeni przez dyrektora.
      Część oficjalna zakończyła się wyśmienitym obiadem, a po nim to już tylko huczna zabawa do bladego świtu. Gdy usłyszeliśmy pierwsze nuty orkiestry Intivo, która wspaniale umiliła nam czas, to na parkiecie pojawiło się wiele doskonale bawiących się osób. Pokazaliśmy, że nie ważne jest to, czy się umie tańczyć perfekcyjnie czy też nie, jednak bawić można się znakomicie.
      Oczywiście nie zapomnieliśmy o uwiecznieniu tych chwil, zatem o pamiątkowych zdjęciach. O idealne ustawienia, szeroki uśmiech i różne rekwizyty zadbał  fotograf Łukasz Płoch. Zabawa była przednia, parkiet gorący. Wybiła północ, a my rozpoczęliśmy różne zabawy. Pierwszą z nich były krzesełka z fantami, przyniosła nam ona wiele radości. Każdy uczestnik walczył do końca o swoje krzesło, niestety zwycięzca był tylko jeden. Jednak uczestnicy nie poddali się i z zaciekawieniem brali udział w następnych zabawach.

      Za wspólną zabawę dziękujemy wszystkim przybyłym, bez których bal nie mógł się odbyć. A mianowicie: zaproszonym gościom, dyrekcji, rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, koleżankom i kolegom oraz zespołowi Intivo i fotografowi. Dziękujemy za trud poświęcony w przygotowanie tego ważnego dla nas dnia, za troskę oraz wsparcie. Każda chwila tego wieczoru zostanie w naszej pamięci bez wątpienia na bardzo na długo.

      Autorzy: B. Guźda,  K. Wilczyńska
      26.10.2021

       

     • Pozdrowienia z Krynicy

     • Uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w dwudniowej wycieczce turystycznej do Muszyny i Krynicy Zdrój. W pierwszym dniu (21 października) odwiedziliśmy Ogrody Sensoryczne, Pijalnię Wód, Pomnik Nikifora, zwiedzaliśmy centrum Krynicy,  Górę Parkową oraz wieczorem wybraliśmy się do centrum Krynicy podziwiać pokaz multimedialnej fontanny pięknie zmieniającej kolory. W tle grała muzyka autorki Enya  pod tytułem: Orinoco Flow oraz utwory muzyki poważnej. W drugim dniu po spacerze deptakiem w Krynicy udaliśmy się na Górę Słotwiny Arena i pięćdziesięciometrową wieżę widokową, z której podziwialiśmy wspaniałe jesienne widoki.

      Wycieczka ta przyniosła nam wiele wrażeń i nowych informacji. Wszyscy byli zachwyceni widokami gór jesienią.

      Autorzy: Świątek Gabriela, Jakub Baran
      26.10.2021

     • Już w domu i szkole

     • Staż w Berlinie w projekcie „Europejskie Praktyki Zawodowe” zakończył się 8 października, a następnego dnia byliśmy już w domu – fajnie, bo już tęskniliśmy, ale jednak szkoda, bo te 3 tygodnie  upłynęły tak szybko! Rodziny przywitały nas polskimi specjałami, a koledzy w szkole niecierpliwie czekali na relacje z wyjazdu. A oto kilka krótkich opinii:

      ∼wyjazd do Berlina uważam za bardzo udany; było super, ponieważ poznałam tak duże miasto i jego wyjątkową kulturę, zobaczyłam wiele pięknych miejsc i spędziłam wspaniały czas z przyjaciółmi∼

      ∼nauczyłem się wielu przydatnych rzeczy, np. robienia inwentaryzacji i obsługi kasy fiskalnej∼

      ∼jestem pełen podziwu dla świetnie działającej komunikacji miejskiej w Berlinie – do wyboru były autobusy, tramwaje, metro i kolej miejska. Jeden bilet umożliwiał korzystanie ze wszystkiego, można było z łatwością zwiedzać w wolnym czasie∼

      ∼rodzina goszcząca była bardzo miła i przyjęła nas z otwartymi rękoma; praktyka przebiegła bardzo przyjemnie, poznałem wielu wspaniałych ludzi. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się wrócić do Berlina∼

      ∼bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tym projekcie – praca była ciekawa i przyjemna, a podczas zwiedzania najbardziej podobały mi się pałace w Poczdamie∼

      ∼dzięki wyjazdowi do Berlina mogłam poznać kulturę i obyczaje w Niemczech i zobaczyć piękne miejsca. W Berlinie nie można się nudzić!∼

      ∼podczas pobytu w Berlinie odważyłyśmy się używać języków obcych i zdobyłyśmy nowe doświadczenia zawodowe∼

      ∼chciałabym pojechać tam znowu i samodzielnie znaleźć sobie pracę∼

      Na długo pozostaną wspomnienia pysznej kawy serwowanej przez szefa, ale też odwołanych kursów tramwajów i autobusów, gdy w centrum miasta odbywał się doroczny Maraton Berliński z ponad 60 000 uczestników(!), wystawne śniadanie, gdy z urlopu wrócili gospodarze i pomylone linie metra, których w Berlinie jest 9 ze 173 stacjami (!), sympatyczni Polonusi i Hiszpanie oraz Turcy zdziwieni, że nie odpowiadamy w ich języku (!) 

      Na pamiątkę otrzymaliśmy certyfikaty i zaświadczenia o odbytej praktyce zagranicznej, które zostały wręczone przez pana dyrektora na akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Razem z nami certyfikaty z praktyki zagranicznej otrzymali nasi koledzy, którzy swój staż w programie POWER “Nasza szkoła Twoją szansą na sukces” odbyli w Hiszpanii a dniach 27 czerwca do 17 lipca.

      To nie tylko pamiątki, ale również nasz poważny atut podczas szukania pracy po szkole – nie każdy miał okazję i odwagę, aby na taką praktykę pojechać i pomyślnie ją odbyć. Bardzo się cieszymy, że nam się udało

      Autorzy: A.Kwiecień, A.Kiwak
      26.10.21

     • Komunikat

     • W dniu 14 października 2021 r. klasy 3 Technikum w zawodzie architektura i ekonomia uczestniczyły w Dniu Edukacji Finansowej. Organizatorem wydarzenia była Fundacja GPW.  Wydarzenie odbyło się w formie transmisji online . Do współpracy merytorycznej zaproszeni zostali eksperci, przedstawiciele oraz organizacje zajmujące się problematyką edukacji finansowej oraz cyberbezpieczeństwem. Uwagę poświęcono również zagadnieniom związanym z psychologią inwestowania oraz problematyce podejmowania rozmów z młodzieżą i dziećmi o finansach. Po zakończonym spotkaniu zostały przygotowane przez uczestników warsztatów sprawozdania z przebiegu wydarzenia. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych szkolnych młodych przedsiębiorców.

      Autor: U.Szklarz

     • Spotkanie z młodzieżą

     • Nasza szkoła od kilku lat organizuje wyjazdy do Zakładu Karnego w Załężu, podczas których uczniowie mają możliwość poznania negatywnych skutków złych decyzji życiowych osób osadzonych w więzieniu. Z powodu epidemii covid -19 wyjazd nie był możliwy, więc pracowników służby więziennej zaprosiliśmy do nas.

      W dniu 19.10.2021 r. odbyło się spotkanie młodzieży z pracownikami służby więziennej z Zakładu Karnego w Załężu. Uczniowie uzyskali wiele informacji o trudnej i odpowiedzialnej pracy wychowawców zakładu karnego. Spotkanie było zorganizowane zgodnie z zadaniami planu profilaktyczno–wychowawczego obowiązującego w szkole.

      Młodzież dowiedziała się o wielu zagrożeniach i konsekwencjach prawnych wynikających z popełnienia czynów zabronionych. Panowie ostrzegali młodzież przed skutkami złych wyborów życiowych, złych znajomości, niewłaściwego postępowania. Przestrzegali przed skutkami różnych nałogów: alkoholowych, narkotykowych, z powodu których człowiek popełnia przestępstwa.

      Uczniowie zobaczyli film nagrany w celi więziennej pokazujący niektóre problemy osadzonych tam osób.  Film bardzo poruszył naszą wrażliwość, nasze serca.  Wielu osobom zakręciła się ,,łza w oku”. Niestety nasze życie składa się nieraz z bardzo trudnych chwil. Wychowawcy rozmawiając z uczniami chcieli im uświadomić, aby podejmowali odpowiedzialne decyzje w swoim życiu. 

      Mam nadzieje, że spotkanie na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Była to bardzo dobra lekcja wychowawcza.

      Autor: B. Olszówka
      Foto: sierż. Michał Basiak
      25.10.2021 

     • Szkolny konkurs plastyczny "Żyję świadomie"

     • 1. Ogłaszamy Szkolny Konkurs Plastyczny "Żyję świadomie".

      2. Cele konkursu:

      • popularyzacja zasad zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów i zachowań ryzykownych,
      • zwrócenie uwagi na problem nowych narkotyków i wynikających z nich konsekwencji zdrowotnych i prawnych,
      • kształtowanie pozytywnych wzorców,
      • poszerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS (w tym: sytuacji  epidemiologicznej   w zakresie zakażeń HIV /AIDS, źródeł i dróg szerzenia się wirusa HIV, bezpiecznych  zachowań),
      • kształtowanie  właściwych postaw młodzieży w stosunku do ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS.

      3.  Do konkursu można zgłaszać:

      • prace wykonane tylko indywidualnie,
      • w technikach: malarstwo, rysunek, grafika i  in.,
      • format prac:  A2 lub A3,
      • prace wykonane na planszach (papier lub karton).

      4.  Każda praca  musi zostać opatrzona informacją  zawierającą  następujące dane na odwrocie:

      • imię i nazwisko uczestnika, klasa,
      • nazwę i adres szkoły z numerem  telefonu
      • do pracy należy dołączyć wypełnioną, właściwą dla swojego wieku zgodę (wzór poniżej do pobrania, można napisać odręcznie).

      5. Gotowe plakaty należy składać do sekretariatu: w terminie do 05 listopada br. do godziny 10:00.

      6. Każdy uczestnik konkursu szkolnego otrzyma punkty dodatnie z zachowania.

      7. Najciekawsze prace spełniające kryteria zostaną przesłane do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie i wezmą udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Porozmawiajmy o AIDS i uzależnieniach".

      Dla 10 laureatów i 10 wyróżnionych w konkursie wojewódzkim przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

      Oswiadczenie_pelnoletniego_POUiA_2021

      Zgoda_przedstawiciela_ustawowego_POUiA_2021

      Na zdjęciach praca uczennicy nagrodzona w wojewódzkim konkursie w ubiegłym roku.

      Autor: I.Pogoda
      24.10.2021

     • „Tydzień Oszczędzania” pt. Złoty Grosik

     • W dniach 25-29 października 2021 r. zostanie zorganizowany w naszej szkole „Tydzień Oszczędzania”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie idei oszczędzania oraz przekazywanie wiedzy z zakresu racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi. Zachęcamy uczniów do udziału w „Tygodniu Oszczędzania”. Zebrane środki pieniężne zostaną przekazane na „Dom Dziecka” w Rzeszowie. Klasa, która zbierze największą kwotę środków pieniężnych otrzyma nagrodę w postaci „Dnia bez pytania”.

      Szczegóły dotyczące akcji dostępne są w regulaminie.
      Regulamin "Tydzień Oszczędzania" 


      Autor: U.Szklarz

     • Dary jesieni

     • Każda pora roku inspiruje w inny, wyjątkowy sposób. Do jesieni mamy chyba jednak słabość i po raz kolejny zawitała na nasze warsztaty florystyczne odbywające się w ramach zajęć w technikum architektury krajobrazu. Feeria barw i zapachów nastrajała twórczo klasę drugą, która ochoczo zabrała się do pracy i w efekcie wykonała kilka przepięknych, jesiennych kompozycji, które następnego dnia uświetniły wystrój stołów przy uroczystym obiedzie z okazji Dnia Nauczyciela.

      Autor: Irmina Piłat
      21.10.2021

     • Projekt „Lasowiackim szlakiem"

     • Mamy to! Nasza szkoła uzyskała dofinansowanie na realizację projektu „Lasowiackim szlakiem” w ramach programu Rozgrzewamy Polskie Serca. To fundacja, która wspiera inicjatywy działające na rzecz integracji lokalnej społeczności wokół: kultury, tradycji, wydarzenia lub pamięci historycznej. Podejmowane inicjatywy mają budować kapitał społeczny na lokalnym poziomie. To program skierowany do tych, którzy mają pomysł i energię, by pielęgnować lokalną tradycję, historię i kulturę. Łączna pula grantów w programie wynosi 1 000 000 zł, a na jeden projekt można otrzymać aż 40 000 zł dofinansowania! Nasza szkoła uzyskała dofinansowanie na poziomie aż 38350 złotych !!! Celem projektu  jest przybliżenie młodemu pokoleniu historii i kultury. Uczymy się od małego historii Polski, jednak koleje losu naszego regionu, dawne obyczaje i kultura są często nam obce. W ramach realizowanego projektu „Lasowiackim szlakiem” poznamy, oswoimy się a nawet będziemy praktykować dawne obrzędy. Nie chcemy pozwolić, aby przekazywane kiedyś z pokolenia na pokolenie tradycje m.in. wykonywaniu ozdób bożonarodzeniowych, wielkanocnych, wianków oraz tradycyjnych potraw poszło w niepamięć wraz z odejściem naszych dziadków. Niech nauczą młodych ludzi tej sztuki, pokażą i wyjaśnią znaczenie tradycyjnych znaków, symboli i kolorów. Zorganizowane warsztaty pozwolą doświadczyć historii, przybliżą sposób życia, pracę i rozrywki naszych przodków. Pragniemy wśród młodzieży zorganizować takie warsztaty, pokazy, spotkania w specjalnie do tego stworzonym miejscu oraz we współpracy z lokalną społecznością. W obecnych czasach jest coraz mniej miejsca na wspólnotę, ale jeśli pokażemy młodym ludziom, iż coraz bardziej cenione jest rękodzieło, zachęcimy ich do podpytywania starszych o czasy minione, kulturę i zachowania. Aby osiągnąć założone cele zorganizujemy warsztaty, na które zaprosimy lokalnych artystów ludowych. Dotyczyć one będą umiejętności wykonywania plecionek ze sznurków, ozdób bożonarodzeniowych i wielkanocnych ze słomy i bibuły, wyszywania tradycyjnych lasowiackich wzorów, malowania na desce oraz gotowania potraw regionalnych. Chcemy, aby warsztaty i spotkania w największym stopniu odzwierciedlały charakter dawnych spotkań ludzi. Do tego celu stworzymy zieloną salę. Miejsce to będzie salą poświęconą propagowaniu Lasowiaków ich obyczajów, stylu życia, pracy, kultury. Będzie to miejsce na zewnątrz w ogrodzie szkolnym, otoczone kwiatami, z ławami i stołami. Tworząc zieloną salę wykreujemy miejsce do spotkań, dyskusji, rozmyślań nad naszą przeszłością i dziedzictwem kulturowym.

      Autor: M.Banaś
      20.10.2021

     • Jesienne kompozycje

     • Po raz kolejny uczniowie kształcący na kierunku technik architektury krajobrazu wzięli udział w warsztatach florystycznych. Tematem przewodnim była oczywiście goszcząca za oknami jesień, a materiały służące do wykonania dzieł młodych artystów pozyskane z ogrodów, lasu i terenu przyszkolnego.

      Autor: M.Banaś
      20.10.2021

     • Kolorowe warsztaty

     • 19 października 2021 roku przyjechali do nas uczniowie z PSP w Majdanie Królewskim na warsztaty żywieniowe. Technicy żywienia oraz kucharze uczyli młodszych kolegów sporządzania dipu koperkowo-czosnkowego, frytek i czipsów z buraków, papryki, marchewki, kalarepy, cukinii, batatów, brokułów, kalafiorów, ogórków. Pod ich bacznym okiem, mali kucharze przygotowali także smoothies ze szpinaku, barwne dekoracje z owoców i warzyw oraz drożdżowe świnki z marmoladą różaną. Wspólnie przygotowane potrawy były nie tylko smaczne ale i zdrowe.  Dzieci zobaczyły, ze gotowanie może być  doskonałą zabawą. Mamy nadzieję, że wizyta w szkole będzie mile wspominana przez naszych gości.

      Autor: A. Tęcza, B. Sobowska-Rekut
      18.10.2021

     • Ogłoszenie o Konkursie EKO PLANETA

     • Zapraszam do wzięcia udziału w XVIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko-Planeta”. Konkurs w formie testu zostanie przeprowadzony w dniu 3 marca 2022 r. (czas – 45 min.). Osoby chętne do udziału w konkursie proszone są o zgłoszenie się do p. Małgorzaty Król do piątku 22 października 2021 r.

      Autor: M.Król
      19.10.2021

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
   • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
   • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa Poland
   • 814-14-04-726
   • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
   • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
   • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
   • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
   • /ZSA-E501/zsae lub /ZSA-E501/domyslna
  • Logowanie