AKTUALNOŚCI
Natalia laureatką konkursu wojewódzkiego
- 01.12.2020
- 2
1 grudnia 2020 r. - w obchody Światowego Dnia AIDS - zostały ogłoszone wyniki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Porozmawiajmy o uzależnianiach i AIDS”. Organizatorami konkursu byli: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Komisja konkursowa oceniła 196 prac, które wpłynęły z 53 szkół województwa podkarpackiego. Przyznano 10 równorzędnych nagród i 12 wyróżnień. Konkurs poruszał problematykę środków psychoaktywnych i zakażenia wirusem HIV.
Laureatką konkursu została Natalia Wit, a do Gabrieli Flis trafiło wyróżnienie. Obie uzdolnione dziewczyny uczęszczają do klasy 2 technikum żywienia i usług gastronomicznych. Wyniki konkursu wskazują na fakt, że młodzież ZSA-E w Weryni oprócz wiedzy na temat właściwych postaw i zachowań młodych ludzi posiada również talent.
Serdecznie gratulujemy!
01.12.2020
Autor: Iwona Pogoda - Natalia laureatką konkursu wojewódzkiego: Czytaj więcej
Światowy Dzień AIDS
- 01.12.2020
Na świecie żyje blisko 38 mln osób zakażonych HIV. To w przybliżeniu liczebność populacji Polski. Codziennie około 6 tys. mieszkańców naszego globu zakaża się HIV, a około 4,5 tys. umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS. Już od 1988 r. 1 grudnia świat jednoczy się obchodząc Światowy Dzień AIDS, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS.
Zakażenie HIV nie jest wyrokiem. Dzięki leczeniu antyretrowirusowemu (ARV) i szybkiemu wykryciu wirusa w organizmie można przeżyć długie lata. W Polsce szacuje się, że nawet 30-35 tys. osób żyje z wirusem HIV. Duża część z tych osób nie wie o tym i może nieświadomie zakażać innych.
Niepokojącym faktem jest wykrywanie w Polsce coraz większej liczby zakażeń HIV, podczas gdy w innych krajach naszego regionu (oprócz Europy Wschodniej) sukcesywnie maleją. Również zaniepokojenie budzi fakt, że około 50% zakażeń jest wykrywanych w bardzo późnym stadium, często pełnoobjawowego AIDS.
W Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni w ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego młodzież zapoznaje się z wymienioną tematyką m.in. biorąc udział w konkursach na różnych szczeblach, których celem jest:
- popularyzacja zasad zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów i zachowań ryzykownych,
- zwrócenie uwagi na problem nowych narkotyków i wynikających z nich konsekwencji zdrowotnych i prawnych,
- kształtowanie pozytywnych wzorców,
- poszerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS (w tym: sytuacji epidemiologicznej w zakresie zakażeń HIV /AIDS, źródeł i dróg szerzenia się wirusa HIV, bezpiecznych zachowań),
- kształtowanie właściwych postaw młodzieży w stosunku do ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS.
01.12.2020
Autor: Iwona Pogoda
Źródło: https://www.gov.pl/web/wsse-rzeszow- Światowy Dzień AIDS: Czytaj więcej
Olimpiada Przedsiębiorczości
- 30.11.2020
Olimpiada Przedsiębiorczości organizowana jest od 2005 r. jako wspólna inicjatywa Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Projekt cieszy się wsparciem wielu partnerów społecznych i mediów, w tym Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem olimpiady jest rozbudzenie i wzmocnienie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych, doskonalenie umiejętności analizy zjawisk zachodzących w gospodarce, w organizacji oraz w życiu prywatnym, mających wpływ na zachowania przedsiębiorcze, a także rozwijanie u młodzieży zdolności myślenia analitycznego i syntetycznego, planowania oraz organizacji przedsięwzięć, rozwiązywania problemów, skutecznego komunikowania się. Młodzież uczy się współdziałania w zespole oraz negocjacji. Hasło przewodnie tegorocznej XVI edycji Olimpiady to „Biznes w uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju”.
3. grudnia 2020 r. w szkolnych eliminacjach on-line weźmie udział 11-stu uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista. Organizatorom zależy na jak najlepszym przygotowaniu młodzieży do wyzwań współczesnego świata, do których należą tendencja do integracji i globalizacji życia społecznego, wzrost roli wiedzy i informacji oraz coraz szybszy postęp naukowo-techniczny.
Życzymy powodzenia!
30.11.2020
Autor: Beata Bryk- Olimpiada Przedsiębiorczości: Czytaj więcej
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
- 25.11.2020
Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższe w danej szkole średnie ocen. W tym roku Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni reprezentowało dwóch kandydatów kształcących się w zawodzie technik ekonomista.
Z czteroletniego technikum najwyższą średnią ocen wypracował Konrad Andrzej Świątek z klasy 4ez i wynosiła ona 5,50.
W piecioletnim technikum najwyższe noty uzyskała Katarzyna Karolina Gola z klasy 2ae, co przełożyło się na średnią ocen 4,84.
Prezes Rady Ministrów przyznał uczniom stypendia po 3000 złotych, wypłacane w dwóch terminach.
Jesteśmy bardzo dumni! Gratulujemy!
25.11.2020
Autor: Iwona Pogoda- Stypendium Prezesa Rady Ministrów: Czytaj więcej
Międzyszkolny konkurs fotograficzny
- 20.11.2020
Zapraszamy do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym "Cuda natury w obiektywie - jesienne szaty przyrody", skierowanym do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz uczniów ZSA-E w Weryni. Mimo chwilowego ograniczenia funkcjonowania szkół mamy nadzieję, iż chętnie podejmiecie się wyzwania, jakim jest tworzenie niezwykłych fotografii. Na prace czekamy do 11 grudnia br. Szczegóły konkursu znajdują się w załączonym regulaminie.
REGULAMIN_MIEDZYSZKOLNEGO_KONKURSU_FOTOGRAFICZNEGO.doc
20.11.2020
Autor: Marta Banaś- Międzyszkolny konkurs fotograficzny: Czytaj więcej
Stypendia dla zdolnych uczniów rozdane
- 20.11.2020
Stypendium Powiatu Kolbuszowskiego w tym roku szkolnym otrzymały: Agata Snopek, Natalia Snopek, Kinga Margańska, Ewelina Sitarz i Ewa Rzeszut.
17 listopada 2020 r. Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie podał do wiadomości listę rankingową wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu pn. Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo zawodowe – rok szkolny 2020/2021.
Informujemy, że 21 uczniów Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni z technikum (10) oraz szkoły branżowej (11) uzyskało stypendium. Uczniowie mogą liczyć na wsparcie w kwocie 4000 zł.
Nasi uczniowie są zdolnymi, młodymi ludźmi, którzy doceniają wartość edukacji. Lubią się uczyć, co przekłada się na osiągane wyniki. Ambitnie podejmują wyzwania i doskonalą umiejętności zawodowe. Uczestniczą w licznych konkursach oraz olimpiadach uzyskując wysokie lokaty.
Zdają sobie doskonale sprawę z tego, że tylko wysokie wyniki w nauce, doświadczenie i dodatkowe kwalifikacje zawodowe zdobyte w trakcie kursów, warsztatów, a także zagranicznych praktyk zawodowych będą decydowały o ich zatrudnieniu nie tylko na krajowym ale również na europejskim rynku pracy.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Lista stypendystów
TECHNIKUM:
Kl. II
Gabriela Ofiara / technik ekonomista/
Agata Snopek / technik ekonomista/
Ewelina Sitarz / technik ekonomista/Kl. III
Barbara Guźda / technik żywienia i usług gastronomicznych
Kinga Wilczyńska / technik żywienia i usług gastronomicznych/
Kinga Margańska / technik ekonomista/
Ewa Rzeszut / technik ekonomista/
Natalia Snopek / technik ekonomista/Kl. IV
Natalia Preneta / technik ekonomista/
Konrad Świątek / technik ekonomista/
SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA:
Kl. II
Natalia Gul /kucharz/
Sylwia Jemioło /kucharz/
Jarosław Lewicki /kucharz/
Mateusz Róg /kucharz/
Alicja Czachor /kucharz/Kl. III
Kacper Nowak /monter/
Małgorzata Dziuba /kucharz/
Sylwia Motyl /kucharz/
Magdalena Dziuba /kucharz/
Anna Bemebenek /kucharz/
Dawid Iskra /monter/- Stypendia dla zdolnych uczniów rozdane: Czytaj więcej
Konkurs Czytelniczy
- 20.11.2020
Zapraszamy uczniów do udziału w Konkursie Czytelniczym. Uczestnicy wykażą się znajomością treści „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego oraz „Szmaragdowej tablicy”, którą napisała Carla Montero.
Uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zgłaszanie się do p. Katarzyny Wachowskiej, Anny Kiwak i Bogusławy Sobowskiej-Rekut w terminie do 25 listopada 2020 r. Konkurs odbędzie się w drugim tygodniu grudnia 2020 r.
- Konkurs Czytelniczy: Czytaj więcej
Światowy Dzień Rzucania Palenia
- 19.11.2020
W trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Palisz? Przeczytaj dlaczego warto rzucić palenie papierosów już dziś:
- 20 minut po zgaszeniu papierosa: puls zaczyna się regulować;
- 2 godziny po: ciśnienie krwi i tętno wracają do właściwego poziomu. Nikotyna zaczyna opuszczać organizm;
- 8 godzin po: poziom tlenu we krwi wraca do stałego poziomu, stężenie nikotyny zmniejsza się o połowę;
- 12 godzin po: pojawiają się pierwsze symptomy odstawienia, mogą pojawić się bóle głowy, nudności, jednocześnie dwutlenek węgla usuwa się z organizmu;
- 48 godzin po: płuca zaczynają oczyszczać się ze śluzu oraz innych zanieczyszczeń. Dodatkowo już dwie doby po wypaleniu ostatniego papierosa, zaczynają odbudowywać się zmysły, dzięki czemu lepiej poczujesz smak potraw. Nikotyna jest już usunięta z organizmu;
- 72 godziny po: zaczynamy swobodniej oddychać, ponieważ oskrzela się rozluźniają. Chociaż możesz czuć skutki odstawienia, to zyskasz więcej energii;
- tydzień – 2 tygodnie po: normalizuje się praca płuc;
- 9 tygodni po: płuca pracują już normalnie, przy okazji obniża się ryzyko infekcji;
- 12 tygodni po: znacząco poprawia się praca układu krążenia;
- 3 - 9 miesięcy po: znika świszczący oddech i kaszel palacza. Funkcja płuc poprawia się o 10 proc. Ryzyko chorób układu krążenia zmniejsza się o połowę;
- 5 lat po: zmniejsza się ryzyko chorób górnych dróg oddechowych, ale także raka szyjki macicy i pęcherza;
- 10 lat po: o 50 proc. obniża się ryzyko raka płuc;
- 15 lat po: ryzyko chorób układu krążenia u byłego palacza wynosi tyle samo co u osoby niepalącej.
- Światowy Dzień Rzucania Palenia: Czytaj więcej
Mikołajkowy Maraton Pierników
- 12.11.2020
12.11.2020
- Mikołajkowy Maraton Pierników: Czytaj więcej
"Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości" (Józef Piłsudski)
- 10.11.2020
W Narodowe Święto Niepodległości myślimy inaczej o Polsce. Ogarniamy myślą i sercem całe dziedzictwo, które nazywamy Ojczyzną. Jest to kraj urodzenia, zamieszkania, historii, rodziny, grobów bliskich nam osób. Nasza historia jest pełna czynów zbrojnych w obronie Ojczyzny. Wielu wybitnych Polaków oddało za nią co mieli najcenniejsze - życie. To dzięki bohaterskim przodkom możemy świętować 100 lecie naszej niepodległości. Jan Paweł II mówił, że ,,Ojczyzna jest nam dana i zadana" dlatego pamiętajmy o tym, bądźmy świadomi i odpowiedzialni.
Data 11 listopada 1918 roku, choć tak mocno zakorzeniona w świadomości Polaków jako dzień, w którym Polska odzyskała niepodległość jest datą symboliczną. Cztery pokolenia Polaków czekało na wolną Polskę. Marzenia ich spełniły się po 123 latach niewoli. Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski, Wojciech Korfanty, Wincenty Witos, i wielu innych okazało się polskimi mężami stanu, bo przywrócili Polskę na mapę Europy i świata. Ich działania polityczne, wojskowe, dyplomatyczne były skuteczne.
Jesienią 1918 r. dobiegała końca I wojna światowa, która przyniosła klęskę wszystkim trzem zaborcom. Rosja pogrążyła się w zamęcie rewolucji i wojnie domowej, wielonarodowa monarchia austro-węgierska rozpadała się i chyliła ku upadkowi, a Niemcy uginały się pod naporem wojsk Ententy. Sytuacja międzynarodowa stawała się korzystna dla niepodległościowych dążeń Polaków.
Zaborcy nie byli w stanie ze sobą współpracować, aby zniewolić na nowo Polskę. Na ziemiach polskich utworzono wtedy kilka ośrodków lokalnej władzy. 28 października 1918 roku w Krakowie powstała Polska Komisja Likwidacyjna, która zaczęła przejmować władzę z rąk Austriaków na terenie Galicji i Śląska Cieszyńskiego. Przypieczętowaniem jej dzieła było w kilka dni później rozbrojenie załogi austriackiej przez członków konspiracyjnej Polskiej Organizacji Wojskowej oraz legionistów i młodzież.- "Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości" (Józef Piłsudski): Czytaj więcej
Gotuj kreatywnie, nie marnuj żywności!
- 08.11.2020
- 18
Trend no waste to nie tylko moda na niewyrzucanie jedzenia, ale również sposób na oszczędzanie. Dobrze wpisuje się on również w polską tradycję. W dawnych czasach nasze bacie, zamiast wyrzucać suche pieczywo, dodawały je do kotletów lub robiły z niego bułkę tartą. My również zachęcamy uczniów, ale i nie tylko ich do oszczędzania jedzenia. Masz w domu napoczęte suche i mleczne produkty, mrożonki lub owoce i warzywa, które już długo leżą w lodówce – nie wyrzucaj ich, zrób potrawę według tradycyjnych przepisów lub wymyśl nową recepturę. Napoczęte rodzynki, wiórki koksowe, orzechy czy płatki możesz wykorzystać do przygotowania odżywczych ciastek. Zeschnięte czy sczerstwiałe pieczywo warto wykorzystać nawet wtedy, gdy nie nadaje się na smaczne kanapki.
- Gotuj kreatywnie, nie marnuj żywności!: Czytaj więcej
Plan lekcji
- 06.11.2020
Od dnia 9.11.2020 r. obowiązuje nowy plan lekcji.
- Plan lekcji: Czytaj więcej
Ogłoszenie - WYWIADÓWKA
- 05.11.2020
W dniu 9 listopada (poniedziałek) Rodzice po zalogowaniu się do e-dziennika mogą pobrać przygotowaną dla nich informację o wynikach i postępach uczniów w nauce.
W tym dniu w godzinach od 15-17 wszyscy nauczyciele będą pełnić dyżur telefoniczny. Za pośrednictwem wychowawców, Rodzice będą mogli w sprawach szczególnie ważnych uzyskać numer telefonu do nauczycieli przedmiotów w celu uzyskania informacji o postępach ucznia w nauce.
- Ogłoszenie - WYWIADÓWKA: Czytaj więcej
Potrawy z dreszczykiem
- 04.11.2020
Kiedy za oknem tańczą spadające liście, uczniowie z ZSA-E w Weryni przystępują do zajęć zdalnych w swoich domowych pracowniach kuchennych. Tematyka zainspirowana nie tylko złocistą aurą otaczającej jesieni, lecz także motywami Halloween.
Choć tradycja Halloween nie jest w Polsce bardzo popularna, warto obejrzeć nasze pomysły i wybrać coś dla siebie. Upiorne dania to zabawny element, który rozweseli małych i dużych. Pomysły mogą przydać się wszystkim tym, którzy w pierwszym tygodniu listopada planują trochę "postraszyć" swoich najbliższych. Mamy nadzieję, że propozycje podania wywołają uśmiech na niejednej twarzy. Wykażcie się kreatywnością w kuchni i stwórzcie własną potrawę z dreszczykiem smacznych emocji. Życzymy smacznego!
Na zdjęciach potrawy wykonane na zajęciach zdalnych przez uczniów klas II technikum żywienia i usług gastronomicznych.
Autor: Monika Serafin
04.11.2020- Potrawy z dreszczykiem: Czytaj więcej
Konkurs na plakat rozstrzygnięty!
- 04.11.2020
Informujemy, że konkurs na najciekawszy plakat dotyczący oszczędzania pn. "Oszczędzanie zawsze na czasie" - organizowany w ramach akcji "Złoty grosik" - został rozstrzygnięty! Komisja konkursowa w składzie M. Oślizło, I. Pogoda oraz M. Banaś oceniała pomysłowość i innowacyjność projektu, estetykę wykonanej pracy, zgodność z tematem oraz zastosowaną technikę.
Wyniki:I miejsce: Ewelina Sitarz 2bc, Klaudia Sitarz 1aez, Agata Snopek 2bc /150 zł na grupę/
II miejsce: Wiktoria Kozdra 2d, Wiktoria Serafin 2d, Emilia Micek 2d /120 zł na grupę/
III miejsce: Kinga Wilczyńska 3z, Barbara Guźda 3z, Kamila Tabaka 3z /90 zł na grupę/
Zwycięzcy otrzymają talony pieniężne do wykorzystania w danym punkcie z materiałami i przyborami szkolnymi. O terminie odbioru talonów nagrodzeni zostaną powiadomieni za pośrednictwem e-dziennika.
Serdecznie gratulujemy!
Autor: I.Pogoda
04.11.2020- Konkurs na plakat rozstrzygnięty!: Czytaj więcej
Początek „Tradycyjnego sadu”
- 29.10.2020
- 5
Dobiegła końca nasza przygoda z „Tradycyjnym sadem” - oczywiście na ten rok. Pomimo przeciwności losu nie poddaliśmy się. Przejście na zdalne nauczanie, niesprzyjająca deszczowa pogoda przez połowę września i początek października nie pomagały w realizacji planów. Jednak dla ogrodnika nie ma rzeczy niemożliwych! Wykonaliśmy plan związany z założeniem i posadzeniem drzew owocowych, a konkretnie śliw. To bardzo pożyteczne i smaczne zadanie konkursu, organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Możemy się pochwalić pierwszymi drzewami owocowymi. I nie jest to nasze ostatnie słowo!
Zobaczcie nasze zmagania i efekt ciężkiej pracy.
- Początek „Tradycyjnego sadu”: Czytaj więcej
Konkurs plastyczny
- 28.10.2020
1. Ogłaszamy Szkolny Konkurs Plastyczny "Żyję świadomie".
2. Cele konkursu:
- popularyzacja zasad zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów i zachowań ryzykownych,
- zwrócenie uwagi na problem nowych narkotyków i wynikających z nich konsekwencji zdrowotnych i prawnych,
- kształtowanie pozytywnych wzorców,
- poszerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS (w tym: sytuacji epidemiologicznej w zakresie zakażeń HIV /AIDS, źródeł i dróg szerzenia się wirusa HIV, bezpiecznych zachowań),
- kształtowanie właściwych postaw młodzieży w stosunku do ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS.
3. Do konkursu można zgłaszać:
- prace wykonane tylko indywidualnie,
- w technikach: malarstwo, rysunek, grafika i in.,
- format prac: A2 lub A3,
- prace wykonane na planszach (papier lub karton).
4. Każda praca musi zostać opatrzona informacją zawierającą następujące dane na odwrocie:
- imię i nazwisko uczestnika, klasa,
- nazwę i adres szkoły z numerem telefonu,
- imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna,
- do pracy należy dołączyć wypełnioną, właściwą dla swojego wieku zgodę (wzór poniżej do pobrania, można napisać odręcznie).
5. Gotowe plakaty należy składać do sekretariatu: w terminie do 10 listopada br. do godziny 12:00.
6. Każdy uczestnik konkursu szkolnego otrzyma dyplom oraz 10 punktów dodatnich.
7. Najciekawsze prace spełniające kryteria zostaną przesłane do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie i wezmą udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Porozmawiajmy o AIDS i uzależnieniach". Uczestnicy otrzymają dodatkowo 10-20 punktów dodatnich. Ponadto dla 10 laureatów i 10 wyróżnionych w konkursie wojewódzkim przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Zgoda-uczestnika-niepelnoletniego-POUIA-2020.pdf
Zgoda-uczestnika-pelnoletniego-POUIA-2020.pdf
Na zdjęciach prace naszych uczennic (obecnie absolwentek) wyróżnione w wojewódzkim konkursie w ubiegłym roku.
- Konkurs plastyczny: Czytaj więcej
„Świętość nie jest przywilejem tylko niektórych, jest darem dla wszystkich...”
- 29.10.2020
Nie ma takiego drugiego święta w roku liturgicznym, kiedy w jednej uroczystości czcimy Wszystkich Świętych. Kościół święty każdego dnia, pokazuje swoim wiernym sylwetki, ukazuje życiorysy, portrety, świętych i błogosławionych, by zachęcić do pójścia drogą świętości.
Pierwszy listopada, to specjalnie wyznaczony przez Kościół dzień, po to, aby uczcić wszystkich, którzy może nie są wspominani - jako święci w ciągu roku. Jest ich tak dużo, że nie wystarczyłoby dnia dla każdego świętego. Są święci anonimowi, którzy nigdy nie byli i nie zostaną kanonizowani lub beatyfikowani. Jest ich ogromna liczba, tych którzy przeszli i nadal przechodzą przez tę ziemię pełni miłości i wiary do Boga i ludzi, w sposób cichy i pokorny. Znani tylko Bogu za swoją wierność. Dlatego w tym dniu, Kościół łączy się w tajemnicy świętych obcowania, ze wszystkimi świętymi w niebie. To dzień radości a nie smutku.
- „Świętość nie jest przywilejem tylko niektórych, jest darem dla wszystkich...”: Czytaj więcej
Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu – Lubię Polskę!
- 28.10.2020
Jeżeli miarą pracy szkoły są sukcesy jej uczniów to właśnie Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni odniósł go na skalę ogólnopolską. Pragniemy poinformować, że Sylwia Jemioło uczennica klasy drugiej zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie - Lubię Polskę! Wykonała plakat wykorzystując niekonwencjonalne techniki plastyczne między innymi metodę quilling’u polegającą na tworzeniu elementów z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny, które następnie nakleja się na papier tworząc różnorodne kompozycje. Proste materiały: kolorowy papier i bibuła, odrobina kleju, wspaniały pomysł i nieskończona cierpliwość – oto przepis na sukces.
Plakat stworzony przez Sylwię okazał się najlepszy spośród 1036 prac nadesłanych z całej Polski. Jury konkursu doceniło walory estetyczne i merytoryczne pracy nagradzając laureatkę nagrodą finansową w kwocie 4 000 zł! Dodatkowo zwycięska praca będzie prezentowana w przyszłorocznym 16. Forum Zarządzania Internetem (IGF), które odbędzie się w Katowicach. IGF jest inicjatywą Organizacji Narodów Zjednoczonych i jest to wydarzenie, podczas którego promowana będzie Polska, a tym samym młodzi kreatywni ludzie.
- Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu – Lubię Polskę!: Czytaj więcej
Początek kulinarnej podróży
- 26.10.2020
- 9
Październik to miesiąc, w którym corocznie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni. Z tej okazji uczniowie z technikum żywienia uczestniczyli w jednym z wielu zaplanowanych działań kulinarnych związanych z realizacją projektu Food Redefined. Przygotowali znakomite dania kuchni chorwackiej, francuskiej i portugalskiej w oparciu o aurorskie receptury nadesłane z krajów partnerskich. W tym roku z uwagi na obecną sytuację związaną z pandemią święto kucharzy było obchodzone mniej uroczyście niż w poprzednich latach, ale i tak młodzież mogła podpatrzeć jak przygotować ośmiornicę, chlebek z batatów, chipsy warzywne, risotto z krewetkami czy też wołowinę po burgundzku.
- Początek kulinarnej podróży: Czytaj więcej
Lista galerii
brak danychDeklaracja dostępności