AKTUALNOŚCI
DZIEŃ BIBLIOTEKARZA
- 08.05.2020
- DZIEŃ BIBLIOTEKARZA: Czytaj więcej
Konkurs
- 05.05.2020
- Konkurs: Czytaj więcej
Nowy numer szkolnej gazetki "Wydarzenia"
- 05.05.2020
Na witrynie biblioteki szkolnej znajduje się nowy numer gazetki szkolnej "Wydarzenia". Zapraszamy
- Nowy numer szkolnej gazetki "Wydarzenia": Czytaj więcej
E-Konkurs Czytelniczy
- 04.05.2020
W tym roku szkolnym sprawdzaliście swoją wiedzę ze znajomości treści dwóch książek, a mianowicie: „Cienia wiatru” Carlosa Ruiza Zafóna oraz „Stołu króla Salomona” Luisa Montero Manglano. Mimo, iż jesteście w domu, nic nie stanęło na przeszkodzie aby wziąć udział w tym konkursie. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie z pytaniami znakomicie. Monika Dziedzic oraz Konrad Świątek odpowiedzieli na pytania bezbłędnie i zajęli I miejsce ex aequo. II miejsce zajęła Kinga Płaza, a III Pazdro Magdalena. Na zwycięzców czekają nagrody książkowe oraz oceny z języka polskiego. Konkurs został przeprowadzony zdalnie z wykorzystaniem e-dziennika. Wielu uczniów wykazało się pomysłowością oraz szybkością udzielanych odpowiedzi. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.
- E-Konkurs Czytelniczy: Czytaj więcej
Konstytucja 3 Maja
- 04.05.2020
- 4
W historii narodów są ważne daty wspominane przez kolejne pokolenia. W życiu naszego narodu jedną z nich jest 3 maja 1791 roku. W tym roku obchodzimy 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Czym właściwie jest dla Polaków ta data? Patriotycznym świętem narodowym bez jakichkolwiek odniesień do współczesności? Jednym z wielu wydarzeń, o których uczy się w szkole uczeń? Czy też żywym śladem dawnej walki ducha, dawnych sporów i odmiennych wizji państwa?
A może to święto, potrzebne jest nam nie tyle ku pokrzepieniu serc, co dla przypomnienia, ,,iż naszym obowiązkiem jest dbać o naprawę Rzeczypospolitej i że, hańbę przynosi stanięcie u boku obcych sił”. - Konstytucja 3 Maja: Czytaj więcej
Ekonomia zdalnie
- 30.04.2020
Ogłoszona przez Światową Organizację Zdrowia pandemia (COVID-19 sprawiła, że obudziliśmy się nowej rzeczywistości. Uczniowie, rodzice i nauczyciele stanęli przed wyzwaniem jakim jest e-lerning. Zamienili książki i zeszyty na komputery. Zdecydowana większość uczniów Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni w zawodzie technik ekonomista po miesiącu nauki on-line dostosowała się do nowego systemu nauczania. Młodzież jednak głośno mówi, że tęskni za powrotem do szkoły i tradycyjnych metod kształcenia, ponieważ nie wszyscy mają takie same możliwości techniczne, aby korzystać w pełni z tej formy przekazywania wiedzy. Nauczanie w zawodzie technik ekonomista prowadzone jest głównie w zakresie wiedzy teoretycznej, a w mniejszym stopniu w zakresie zajęć praktycznych, podczas których uczniowie wykonują ćwiczenia na różnych zaawansowanych programach komputerowych m.in. Subiekt, Rachmistrz, Rewizor, Gratyfikant, w które wyposażone są pracownie ekonomiczne. Młodzież mimo nowego wyzwania z jakim musi się mierzyć, dzielnie sobie radzi i wywiązuje z powierzanych zadań. Wykorzystuje do nauki gry planszowe takie jak Monopoly, Jackpot, Czas na Start-Up łączące w sobie właściwości symulacji i gry edukacyjnej, odwzorowującej proces społeczny, w którym występuje rywalizacja ekonomiczna. Gry symulacyjne naśladują rzeczywistość ekonomiczną, dzięki czemu zdobywa się doświadczenie przydatne w biznesie.
Zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo trudny okres dla uczniów, ponieważ kierunki ekonomiczne wymagają solidnego przygotowania i wykonywania wielu ćwiczeń w celu zrozumienia skomplikowanych zagadnień rządzących ekonomią. Na bieżąco monitorujemy postępy uczniów, udzielamy wszelkich wskazówek i odpowiedzi. Dopingujemy ich i mobilizujemy do nauki, podpowiadamy w jaki sposób poznać ekonomię aby była zrozumiała.
- Ekonomia zdalnie: Czytaj więcej
„Milczenie roślin” przerwane
- 29.04.2020
A jednak przemówiłyście! Jedno słowo potrafiło zmiękczyć nasze serca. Nie bez powodu często słyszymy, że mowa jest srebrem a milczenie złotem. Jednak nawet mędrcy przemawiali. Wprawdzie rzadko, ale zawsze mądrze. Dziękujemy! Też tęsknimy…
„Jednostronna znajomość między mną a wami
rozwija się nie najgorzej.
Wiem co listek, co płatek, kłos, szyszka, łodyga,
i co się z wami dzieje w kwietniu, a co w grudniu.
Chociaż moja ciekawość jest bez wzajemności,
nad niektórymi schylam się specjalnie,
a ku niektórym z was zadzieram głowę.Macie u mnie imiona:
klon, łopian, przylaszczka,
wrzos, jałowiec, jemioła, niezapominajka,
a ja u was żadnego.Podróż nasza jest wspólna.
W czasie wspólnych podróży rozmawia się przecież,
wymienia się uwagi choćby o pogodzie,
albo o stacjach mijanych w rozpędzie.Nie brakłoby tematów, bo łączy nas wiele.
Ta sama gwiazda trzyma nas w zasięgu.
Rzucamy cienie na tych samych prawach.
Próbujemy coś wiedzieć, każde na swój sposób,
a to, czego nie wiemy, to też podobieństwo.Objaśnię jak potrafię, tylko zapytajcie:
co to takiego oglądać oczami,
po co serce mi bije
i czemu moje ciało nie zakorzenione.Ale jak odpowiedzieć na niestawiane pytania,
jeśli w dodatku jest się kimś
tak bardzo dla was nikim.Porośla, zagajniki, łąki i szuwary –
wszystko, co do was mówię, to monolog,
i wy go nie słuchacie.Rozmowa z wami konieczna jest i niemożliwa.
Pilna w życiu pospiesznym
i odłożona na nigdy.”(Wisława Szymborska, Widok z ziarnkiem piasku, Poznań 1996)
- „Milczenie roślin” przerwane: Czytaj więcej
Czy to już koniec?
- 24.04.2020
- 3
Miało być jak zawsze na sali gimnastycznej, w tle czerwone płótno z ciekawym hasłem, uroczyste wręczanie świadectw i dyplomów, piosenki zespołu Concordia…. To był przewidywalny scenariusz, jednak było inaczej i takie pożegnanie uczniów ostatnich klas na pewno przejdzie do historii!!!!
Oczami maturzystki: 24 kwietnia bieżącego roku nadszedł wyjątkowy dzień, mianowicie zakończenie naszego roku szkolnego. Był on tym bardziej nietypowy, bo nie mogliśmy uczestniczyć w nim wszyscy razem z powodu zaistniałej epidemii. W innych warunkach, każdy z osobna, w ochronnej maseczce przybył w ukochane szkolne mury i w końcu, każdy maturzysta mógł napawać się świadectwem ukończenia technikum. Był to niewątpliwie czas refleksji i zatrzymania się na chwilę w miejscu. Czas odpowiedzenia sobie na pytanie : ,,Kim jestem?" Pierwszy dzwonek... Czy to juz koniec?
Pierwsza lekcja... Pierwsze znajomości i przyjaciele... – zachowamy te wspomnienia i pozostaną one na dnie naszych serc. Nabyliśmy w tej szkole ogromną wiedzę, mądrość życiową i więcej pewności siebie. Z młodych, zagubionych nastolatków wyrośliśmy na ludzi odważnych, odpowiedzialnych, takich którzy nie boją się wyróżniać wśród tłumu. Wielu z nas uczestniczyło w stażach zagranicznych, które wzbogaciły nas o nowe doświadczenia, poszerzyły znajomość języka obcego i nauczyły odnaleźć się w zupełnie nowym miejscu, kulturze, przestrzeni ... Jednak co najważniejsze, poznaliśmy piękną prawdę życiową : ,,Być człowiekiem dla drugiego człowieka!". Dziękujemy naszym nauczycielom, wychowawcom oraz dyrektorowi, którzy towarzyszyli nam w tej wyboistej wędrówce ku dojrzałości. Jesteśmy wdzięczni za trud włożony w przekazanie nam potrzebnej wiedzy i cennych informacji. Wierzymy, iż wszystko czego nauczyliśmy się w tej szkole, pomoże nam w przyszłości podążyć za marzeniami, dostać się na wymarzone studia bądź znaleźć upragnioną pracę! Jak mawiał R. Kapuściński: ,,Żeby napisać jedno własne zdanie, trzeba przeczytać tysiące cudzych." Tak oto my Maturzyści piszemy swoje własne zdanie, które poprowadzi nas przez dalsze, nieznane drogi życia...Dziękujemy!
- Czy to już koniec?: Czytaj więcej
„Tradycyjny Sad”- II etap konkursu
- 24.04.2020
Z ogromną przyjemnością informujemy iż nasza szkoła znalazła się w grupie 150 szkół zakwalifikowanych do II etapu konkursu „Tradycyjny Sad” którego celem głównym jest przywrócenie świetności i popularności starym, cennym odmianom drzew owocowych – w tym roku śliwom. Zakwalifikowanie się do drugiego etapu konkursu to wspaniałe wyróżnienie, ale też dowód naszego profesjonalizmu, pomysłowości oraz kreatywności. Po powrocie do szkoły ruszamy z pracami nad naszym słodko- owocowym gajem. Pracy będzie dużo ale wcale nas to nie zniechęca do stworzenia pięknego i pożytecznego miejsca.
- „Tradycyjny Sad”- II etap konkursu : Czytaj więcej
Pożegnanie Absolwentów
- 24.04.2020
- Pożegnanie Absolwentów: Czytaj więcej
Do Absolwentów!
- 23.04.2020
Drodzy Absolwenci!
„Kiedy mieliście po pięć lat, pytano Was, kim chcecie zostać kiedy dorośniecie. Odpowiadaliście, że strażakiem, policjantem czy księżniczką. Kiedy mieliście po dziesięć lat, spytano Was ponownie i odpowiadaliście, że gwiazdą rocka, lekarzem, lub wybitnym sportowcem. Ale teraz kiedy dorośliście, Wasi bliscy chcą poważnych odpowiedzi. Ale czy Wy musicie ich już udzielać. To nie jest czas na podejmowanie trudnych i szybkich decyzji, to czas na robienie błędów. Na wejście do niewłaściwego pociągu i utknięcie gdzieś. To czas na przyjaźń, miłość, przygodę i zbieranie życiowych doświadczeń. Zmieniajcie zdanie, a potem znowu, bo nic nie jest stałe. Popełniajcie jak najwięcej błędów i wyciągajcie z nich właściwe wnioski. Tak, żebyście nie musieli zgadywać kim chcecie być, gdy ponownie zapytają. Tak, żebyście to wiedzieli.”
- Do Absolwentów!: Czytaj więcej
Plan lekcji
- 24.04.2020
Od dnia 27.04.2020 r. obowiązuje nowy plan lekcji.
- Plan lekcji: Czytaj więcej
Zostań w domu, gotuj kreatywnie…
- 23.04.2020
- 8
E-nauczanie to dla nas wszystkich nowe i trzeba przyznać trudne wyzwanie. Powoli jednak się odnajdujemy jak piszą w mailach uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych w Weryni. Najważniejsze, że są chęci i zapał – bo jak twierdzą uczniowie bez szkoły i nauki byłoby jednak nudno. Po pierwszym miesiącu nauki on-line młodzież z Zespołu Szkół Agrotechniczno Ekonomicznych przyznaje, że pracy nie brakuje bo materiału jest naprawdę sporo, ale w końcu bez pracy nie ma kołaczy.
Jak wyglądają zdalne lekcje bloku żywieniowego w ZSA-E w Weryni… - Zostań w domu, gotuj kreatywnie…: Czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich
- 23.04.2020
- Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich: Czytaj więcej
#ZOSTAJĘ W DOMU
- 18.04.2020
- 2
#ZOSTAJĘ W DOMU - to hasło stało się symbolem ostatnich tygodni, stało się naszym wyzwaniem, odpowiedzialnością, dbałością o tych słabszych i delikatniejszych. Każdy z nas musi zaadaptować się do nowej codzienności. Także, a może przede wszystkim – uczniowie szkół. A jest ich w Polsce około 4,6 miliona! Część z nich to nasza społeczność. Wszyscy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, w ostatnim czasie skupiają swoje działania na osiąganie celów w domowym zaciszu. Nie jest to proste, gdy starając się spełnić szkolny obowiązek naszą uwagę rozprasza błękitne niebo niosące ciepłe promienie słońca czy wychylające się spod ziemi barwne krokusy, dzwonki szafirków, wczesne dumne tulipany. Jest jednak taki zawód, który wyczekuje zarówno pierwszych oznak wiosny jak i kolejnych koncertów barw, zapachów, dźwięków wyreżyserowanych przez przyrodę.
- #ZOSTAJĘ W DOMU: Czytaj więcej
Podziękowanie
- 22.04.2020
- Podziękowanie: Czytaj więcej
Książka na weekend
- 17.04.2020
Coś dla miłośników twórczości Remigiusza Mroza. Joanna Chyłka powróciła... Książkę jak zwykle możesz wypożyczyć w formie elektronicznej z witryny biblioteki w zakładce "Książka na weekend"
"Minęło kilka miesięcy, od kiedy Joanna Chyłka uciekła z kraju. Ślad po niej zaginął i mimo że wystawiono za nią Europejski Nakaz Aresztowania, służby nie potrafią odnaleźć żadnego tropu. Przez cały ten czas nie skontaktowała się z nikim w Polsce i nawet Kordian nie wierzy już w to, że Chyłka kiedykolwiek znajdzie sposób, by nawiązać z nim kontakt.
- Książka na weekend: Czytaj więcej
Decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie XXXV OWE
- 15.04.2020
Szanowni Uczniowie i Nauczyciele Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym roku szkolnym nie odbędą się kolejne etapy olimpiad. Główny Komitet OWE zadecydował przyznać tytuł finalisty XXXV OWE, wszystkim uczniom, którzy na szczeblu szkolnym otrzymali 43 i więcej punktów. W naszym województwie to 10 osób z 8 szkół. Są to uczniowie ze szkół:
- I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy,
- Zespół Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach,
- Zespół Szkół Licealnych im. Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych,
- Zespół Szkół Publicznych Liceum Ogólnokształcących im. S. Wyspiańskiego w Rymanowie,
- Miejski Zespół Szkół nr 4 w Krośnie,
- II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie,
- Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu,
- Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni
- I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie.
- Decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie XXXV OWE: Czytaj więcej
Wielkanoc 2020
- 09.04.2020
- Wielkanoc 2020: Czytaj więcej
Wielkanocny stół
- 09.04.2020
- 9
Wielkanoc to czas pełen radości, rodzinnych spotkań. Mamy jeszcze czas nad zastanowieniem się jak udekorować nasz wielkanocny stół i dom, aby w pełni poczuć radosną atmosferę. Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń podczas tych radosnych świąt jest śniadanie wielkanocne. Jego wygląd zależeć będzie od naszej pomysłowości.
- Wielkanocny stół: Czytaj więcej
Lista galerii
brak danychDeklaracja dostępności