• Narodowe czytanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza

          • Już po raz kolejny uczniowie Natalia Wit, Aleksandra Durak, Mateusz Potocki oraz Maciej Kiwak reprezentowali naszą szkołę w uroczystym Narodowym Czytaniu "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Impreza odbyła się w sobotę 3 września 2022 r. w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej (dawna Synagoga). Organizatorem była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej. Narodowe Czytanie odbywa się corocznie i jest to inicjatywa Prezydenta RP.
            Uczniom dziękujemy za wspaniałe zaprezentowanie ballad: "Lilie", "Powrót taty", "Rękawiczka" i "To lubię".
            Opiekunami były panie Anna Kiwak i Bogusława Sobowska-Rekut

            Autorzy:Anna Kiwak i Bogusława Sobowska-Rekut
            5.09.2022

          • Ogłoszenie o biletach miesięcznych

          • SPRZEDAŻ BILETÓW MIESIĘCZNYCH!!!

            Szanowni Państwo,

            sprzedaż biletów miesięcznych (tylko z ważnymi legitymacjami) odbędzie się:

            30.08.2022r. (Wtorek)

            od godz. 14:00 do 18:00 w siedzibie firmy Sob-Trans (Kopcie 93A)

            31.08.2022r. (Środa)

            od godz. 10:00 do 12:00 w siedzibie firmy Sob-Trans (Kopcie 93A)

            od godz. 14:00 do 19:00 w siedzibie firmy Sob-Trans (Kopcie 93A).

            01.09.2022r. (Czwartek )

            od godz. 17:00 do 19:00 w siedzibie firmy Sob-Trans (Kopcie 93A).

            Kupno biletu bez legitymacji nie będzie możliwe.

            Prosimy o dostosowanie się do wyznaczonych dni i godzin sprzedaży biletów ! !

            Sprzedaż w innych dniach i godzinach NIE BĘDZIE MOŻLIWA.

            Osoby idące 1 rok do szkoły średniej prosimy PRZYNIEŚĆ ważna legitymację ze szkoły podstawowej.

            Infolinia 0048 607 359 521

            Serdecznie zapraszamy

            Henryk Sobala

          • Matura na 100% - Kinga Kosiorowska najlepsza maturzystka

          • Pragniemy poinformować, że nasza Absolwentka Kinga Kosiorowska znalazła się w grupie 27 najlepszych maturzystów w Polsce (spośród 268 257 zdających wg kryteriów CKE). Przyznano jej nagrodę w ramach ogólnopolskiego projektu „Matura na 100%” krakowskiej Fundacji „Zawsze Warto” oraz Centralnej Komisji Edukacyjnej. To właśnie tacy, młodzi, zdolni ludzie, pełni pasji i zaangażowania będą tworzyli przyszłą elitę naszego kraju. Z takimi wynikami Kinga ma zapewniony wstęp na najlepsze uczelnie w kraju: język polski: 90%; język angielski: 92%, matematyka poziom podstawowy i rozszerzony 100%; geografia poziom rozszerzony 88%. Gratulujemy.

            To sukces i wyróżnienie dla szkoły, gdyż potwierdza jej dobrą jakość kształcenia w oparciu o nowoczesne metody. Daje również satysfakcję nauczycielom, którzy dzięki kwalifikacjom i doświadczeniu,  zaangażowaniu, inspirowaniu uczniów do działań, tworzą przyjazny klimat do uczenia się.

            Apel do przyszłych maturzystów! Wszystko przed Wami. Macie te same warunki kształcenia aby osiągnąć takie doskonałe wyniki i tylko od Was zależy sukces.

            Autor: B.Sobowska-Rekut
            25.08.2022

          • Zmarł Stefan Białek, dyrektor naszej szkoły w latach  1982-92.  

          • 21 sierpnia 2022 r. zmarł Stefan Białek, dyrektor naszej szkoły w latach  1982-92.  

            Urodził się w rodzinie chłopskiej w  Kupnie, 26 grudnia 1933 r., jako syn Andrzeja i Marii z domu Stępień. Jego ojciec w latach 1930 do 1939 wraz z kilkoma obywatelami wsi prowadził działalność w ruchu spółdzielczym "Społem", a celem działalności było założenie sklepu we wsi w celu uniezależnienia się od handlu, który wówczas był zmonopolizowany. W 1941 roku podczas okupacji niemieckiej rozpoczął naukę w szkole podstawowej i w tamtych warunkach ukończył trzy klasy. Od września 1944 roku kontynuował naukę w szkole podstawowej do 1948 roku. Następnie rozpoczął naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. Po czterech latach nauki w 1952 roku uzyskał świadectwo dojrzałości.
            Po ukończeniu liceum nie został przyjęty na studia. Od października 1952 r., do sierpnia 1953 roku pracował w Narodowym Banku Polskim w Kolbuszowej. We wrześniu 1953 roku rozpoczął studia na Wydziale Rolnym UMCS w Lublinie. Wówczas studia były dwustopniowe i trwały w sumie sześć lat, które ukończył w maju 1959 roku.
            Na drugim roku studiów magisterskich jako przyszły inżynier rolnictwa podjął pracę na 1/2 etatu jako nauczyciel w Szkole Przysposobienia Rolniczego w Fajsławicach w powiecie Krasnystaw. W lipcu 1959 roku został zatrudniony przez Oddział Oświaty Rolniczej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie i skierowany do pracy w Zasadniczej Szkole Rolniczej w Kolbuszowej.
            Po roku pracy podjął stacjonarne roczne studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Po ukończeniu studiów pedagogicznych wrócił do pracy w szkole rolniczej w Kolbuszowej.
            W roku szkolnym 1964/1965 został przeniesiony do pracy w Zespole Szkół Rolniczych w Weryni, gdzie powierzono  mu obowiązki Kierownika Wydziału Kształcenia Zaocznego. Po 19-tu latach pracy w kształceniu zaocznym, od listopada 1982 roku, został powołany na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Weryni. Pełne poświęcenia pełnienie obowiązków dyrektora zespołu zakończył 31 sierpnia 1992 roku i przeszedł na emeryturę. 
            Na emeryturze opiekował się ciężko chorą żoną Marią. Jego nową pasją były pszczoły, którym oddawał cały wolny czas.
            Śp. Stefan Białek wychował dwoje dzieci, doczekał się wnuków. Jego odejście napełniło żalem i smutkiem rodzinę, przyjaciół i całą społeczność szkolną.  Cześć Jego pamięci!

            Autor: Stanisław Olszówka

             

             

          • Nie żyje Wojciech Wilk - długoletni nauczyciel w Technikum w Weryni

          • 31 lipca 2022 r. w kolbuszowskiej kolegiacie pożegnaliśmy śp. Wojciecha Wilka. Był nauczycielem historii, wiedzy społeczeństwie, przysposobienia obronnego w Technikum Rolniczym w Weryni w latach 1960 -1991. Pełnił także funkcję wychowawcy i wicedyrektora szkoły w Weryni. Cierpliwy, wyrozumiały i dobry nauczyciel, który wychował wiele pokoleń młodzieży. Zawsze z dużą odpowiedzialnością i wielkim zaangażowaniem podejmował zawodowe i społeczne obowiązki. Troszczył się o uczniów i był ceniony przez nich za pasję i zaangażowanie.

             

          • Fotograficzne odkrycia roku 2022

          •  

            Szkolne Koło Fotograficzne zaprasza wystawę fotografii pt. „F.O.R. FOTO – Fotograficzne Odkrycie Roku 2022”. Wernisaż wystawy odbył się  15 czerwca 2022 r. w Zespole Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni.  To kolejna ekspozycja zorganizowana w Szkolnej Galerii Sztuki Współczesnej.

                        Wystawę otworzył Zbigniew Bogacz – Dyrektor ZSA-E w Weryni. Zaproponował by wspaniałe talenty uczniów stawały się znane jak najszerszej publiczności. Zachęcał do wytrwałości w doskonaleniu swojego warsztatu fotograficznego.

            Katarzyna Cesarz, kurator wystawy przedstawiła obecnym dwie sentencje, i życzyła wszystkim by właśnie nimi kierowali się wykonując zdjęcia: „Czasem najtrudniej jest zrobić najprostsze zdjęcia”. (Neil Leifer) „Patrz oczyma, fotografuj sercem”. David duChemin

            Na wystawie swoje zdjęcia przedstawiło 18 uczniów. Były to zdjęcia wykonane w ciągu bieżącego roku szkolnego. Wiele z nich zasługiwało na uwagę. Są to zdjęcia, które niosą wspomnienia zagranicznych wyjazdów i praktyk ale również wypoczynku, miejsc, osób i rzeczy. Nie brakuje w nich pomysłu i bystrego oka, które dostrzega piękno w codzienności. Z pośród prac nadesłanych zostało wyróżnione prace 4 uczniów. Krzysztof Gola otrzymał nagrodę za „Odkrycie Roku 2022”, Olgierd Malec w kategorii „Wydarzenie roku 2022”, Aneta Dudek w kategorii „Hobby” oraz Agnieszka Dziewic za „Pomysł”. Oprócz nagrodzonych swoje fotografie wystawiają: Amelia Ozga, Gabriela Cisło, Gabriela Flis, Kinga Stępień, Paulina Wilk, Marcelina Kopeć, Natalia Kołodziej, Natalia Wit, Julia Płaza, Patrycja Ozga, Julia Wlazło, Izabela Rembisz, Sylwia Jemioło i Alicja Czachor. Wystawę można oglądać do 15 września 2022 r.

            Wszyscy fotografujemy. Aparaty mamy ciągle przy sobie. Zapraszamy w kolejnym roku szkolnym do podzielenia się swoimi zdjęciami. Warto zatrzymać na fotografii chwile z rozpoczynających się wakacji i podzielić się nimi z nami. Zapraszamy do robienia zdjęć wakacyjnych i do wzięcia udziału w wystawie powakacyjnej. A wszystkich, którzy będą chcieli doskonalić swoje umiejętności fotograficzne zapraszamy do aktywności w Kole fotograficznym.

            Autor: Witold Cesarz

                                                                                                                                                                                                                                               

          • Warsztaty z wyszywania tradycyjnych wzorów lasowiackich

          • W ostatnią środę odbyły się kolejne z serii warsztatów zorganizowanych dla naszych uczniów w ramach projektu „Lasowiackim Szlakiem”. Warsztaty z wyszywania tradycyjnych wzorów lasowiackich poprowadziła Pani Zofia Maciąg – twórca ludowy, która pokazała naszej młodzieży, jak przy pomocy igły, kawałka aksamitu, koralików i cekinów stworzyć wyjątkowe kwiatowe wzory. Każdy miał okazję wykonać swój indywidualny projekt, inspirując się przepięknym gorsetem, wykonanym przez naszą mentorkę. Warsztaty były doskonałą okazją dla uczestników, aby pogłębić wiedzę na temat tradycji i kultury regionu.

            Autor: I.Piłat
            22.06.2022

          • Zielona sala na terenie naszej szkoły – już wkrótce!

          • Dzięki aktywnej postawie naszych uczniów - ławki oraz donice już zawitały do powstającej na terenie naszej szkoły Zielonej Sali. Jest to innowacyjne przedsięwzięcie tworzone w ramach projektu „Lasowiackim Szlakiem”, które posłuży jako miejsce do prowadzenia warsztatów oraz lekcji na świeżym powietrzu. W realizację inwestycji zaangażowani są nasi uczniowie, którzy wykonali wszelkie prace, poczynając od wytyczenia terenu, przygotowania gruntu, ułożenia agrowłókniny i obrzeży, aż po wysypanie ściółki z grysu. Duży udział w tych pracach mieli: Piotr Pytel, Krzysztof Kaszewicz, Kacper Ozimek, Karolina Jadach, Julia Wlazło, Patrycja Lampart oraz Wiktoria Dębiak. Dzięki projektowi nasi uczniowie kształcący się na kierunku technik architektury krajobrazu mogli wykorzystać w praktyce wiedzę, którą przyswajają na lekcjach z przedmiotów zawodowych. Po przerwie wakacyjnej wrócimy z nową siłą i przystąpimy do następnego etapu, czyli wykonania nasadzeń roślinnych.

            Autor: I.Piłat
            22.06.2022

          • Dzień otwarty Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Uniwersyteckie Targi Pracy

          • Uczniowie z klasy 3 ae i 1et  kształcący się w zawodzie technik ekonomista wyruszyli na wycieczkę do Uniwersytetu Rzeszowskiego. W ramach organizowanych przez Uniwersytet Rzeszowski dni otwartych oraz uniwersyteckich targów pracy wzięli min. udział w wykładzie pt. ”Planowanie kariery zawodowej w kontekście uzyskania satysfakcjonujących dochodów”. Spotkanie zostało przygotowane przez Instytut Finansów i Ekonomii. Wykład, w którym uczniowie wzięli udział został przeprowadzony przez dr Kazimierza Cyrana. Prowadzący spotkanie objaśnił uczestnikom w jaki  sposób można decydować o swojej karierze zawodowej oraz życiu prywatnym. Bardzo duże wrażenie na młodzieży zrobiła infrastruktura zewnętrzna i wewnętrzna Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podczas prelekcji uczniowie ZSA-E w Weryni mogli poczuć się jak prawdziwi studenci siedząc w auli studenckiej. Na uczestników spotkania czekały liczne atrakcje i niespodzianki przygotowane przez studentów z kół naukowych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Samorządu Uczniowskiego oraz Turystyki i Rekreacji. Uczniowie byli zachwyceni maskotką Uniwersytetu Rzeszowskiego ArtURkiem, z którym chętnie robili sobie zdjęcia. Natomiast na targach pracy mieli możliwość zapoznania się z ofertami pracy przyszłych potencjalnych pracodawców. Przedstawiciele takich min. firm jak: Deloitte, Port Lotniczy Jasionka, Urząd pracy zachęcali do składania dokumentów aplikacyjnych właśnie do nich. Wycieczka do Rzeszowa pozwoliła na zdobycie nowych doświadczeń w kontaktach z przyszłymi pracodawcami ale również pozwoliła spojrzeć szerszym okiem na dalszy bardzo istotny w dzisiejszym czasie  rozwój ścieżki zawodowej. Uczestnicy wyjazdu zgodnie stwierdzili, iż  nie każdy z nich  planuje wybierać się w przyszłości na studia, to każdy powinien choć raz odwiedzić Uniwersytet Rzeszowski by zyskać niesamowite wspomnienia, które zostaną z nimi na zawsze. 

            Autor: Katarzyna Gola 
            21.06.2022

             

          • Wycieczka do terminalu kontenerowego PCC Intermodal  w Kolbuszowej

          • W dniu 26.05.2022r., uczniowie klasy pierwszej w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali uczestniczyli w wycieczce do firmy PCC Intermodal w Kolbuszowej. W ramach spotkania kierownik oddziału PCC Intermodal w Kolbuszowej Pan Michał Konefał opowiedział uczestnikom spotkania o działalności firmy, która organizuje regularne połączenia kolejowe pomiędzy terminalami lądowymi a portami morskimi. PCC Intermodal Kolbuszowa to funkcjonalny plac służący do obsługi ładunków intermodalnych w południowo – wschodniej części Polski. Najpopularniejszymi armatorami kontenerowymi obsługiwanymi przez firmę są: Maersk, Hapag lloyd, Cosco oraz MSC. Podczas wycieczki uczniowie zostali oprowadzeni po placu przeładunkowym, na którym mogli bezpośrednio zobaczyć maszyny i urządzenia służące do rozładunku i przeładunku kontenerów, poznać specyfikę pracy spedytorów, operatorów systemów przeładunkowych czy pracowników obsługi biurowej.

            Autor: O.Malec
            21.06.2022

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
      • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
      • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa Poland
      • 814-14-04-726
      • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
      • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
      • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
      • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
      • /ZSA-E501/zsae lub /ZSA-E501/domyslna
    • Logowanie