AKTUALNOŚCI
Czas na języki obce!
- 14.06.2017
Autor: K.Wachowska
O zaletach znajomości języków obcych piszemy i wiemy wiele, ale najbardziej przekonujemy się o tym sami, kiedy podróżujemy, bądź musimy konwersować z obcokrajowcami, bądź w ogóle funkcjonujemy w obecnym świecie przepełnionym cudzoziemszczyzną. Aby uświadomić uczniom konieczność nauki języków obcych organizujemy rokrocznie właśnie taki dzień, w którym młodzież może wykazać się dotychczasową wiedzą w tym zakresie.
W tym roku, podczas Szkolnego Dnia Języków Obcych, uczniowie na samym początku rozwiązywali test za pomocą aplikacji Kahoot nt. Wiedzy o krajach języków nauczanych w szkole, następnie zmierzyli się w konkurencji Tongue Twisters – tzw. łamaniec językowy, który polegał na powtarzaniu skomplikowanych zdań.- Czas na języki obce!: Czytaj więcej
Lekcja teatralna
- 14.06.2017
Autor: K.Wachowska
Uczniowie klasy trzeciej ZSZ mieli możliwość uczestniczyć w lekcji teatralnej podczas zajęć z języka polskiego, zorganizowanej przez młodszą koleżankę z klasy 1ae Wiktorię Matusik. Poznali oni teatr „od podszewki”, czyli historię jego początków, zasady zachowania się w teatrze, cechy współczesnego, popularnego i dobrego aktora.
- Lekcja teatralna: Czytaj więcej
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pt. "Bóg, Honor, Ojczyzna - wartości polskiego ziemiaństwa"
- 14.06.2017
Autor: B.Olszówka
Uczennice naszej szkoły Brygida Bujak, Patrycja Gielarowska, Natalia Matuła oraz Justyna Witas zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej i Polskie Towarzystwo Ziemiańskie zajmując III miejsce. Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Realizowany był w dwóch kategoriach: literackiej i multimedialnej. Uczennice wzięły udział w kategorii multimedialnej tworząc film pt. ,,Ród Tyszkiewiczów”. W pracy wykorzystały naturalną scenerię parku i pałacu. W etapie wojewódzkim film zajął I miejsce i został nominowany do etapu ogólnopolskiego.
- Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pt. "Bóg, Honor, Ojczyzna - wartości polskiego ziemiaństwa": Czytaj więcej
Laureaci konkursu czytelniczego
- 20.06.2017
Autor: B.Sobowska-Rekut
O kim są te słowa: "A bo też urodę ma, to ma, wypasiona kiej jałowica, biała na gębie, a ślepie to ma rychtyk jak te lnowe kwiatki..." Na takie lub podobne pytania odpowiadali uczestnicy Szkolnego Konkursu Czytelniczego. Pytania były szczegółowe, ale większość z uczniów świetnie sobie z nimi poradziła. Nagrodami w konkursie były oceny z języka polskiego oraz książki. Wszystkim gratulujemy znajomości treści książek i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.
Laureaci konkursu:
I miejsce - Patrycja Ofiara
II miejsce - Michał Ozimek
III miejsce - Justyna Witas- Laureaci konkursu czytelniczego: Czytaj więcej
Sukces naszej ekonomistki!
- 14.06.2017
Autorzy: B.Bryk, K.Wachowska
Pisałam już wcześniej, że kształci się w zawodzie technik ekonomista, że interesuje się życiem artystycznym i kulinarnym, że jest poetką, kreatywną i przedsiębiorczą osobą. Teraz dodam, że podczas piątkowego wystąpienia na Uniwersytecie Rzeszowskim w II etapie konkursu Moja wizja innowacyjnego biznesu została laureatką zajmując II miejsce - Patrycja Gielarowska, bo o niej tutaj mowa, zachwyciła wymagające jury. Podczas konferencji podsumowującej projekt „Kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość – edukacyjny meeting z Wydziałem Ekonomii”, w tracie prezentacji swojej innowacyjnej działalności gospodarczej „Chwila”, uczennica wprowadziła w zachwyt wszystkich uczestników spotkania.
- Sukces naszej ekonomistki!: Czytaj więcej
Sukcesy w XXI Finale Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego
- 12.06.2017
Autorzy: G.Warunek, A.Kiwak
Wielki finał Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego odbył się 30.05.2017 r. w siedzibie krośnieńskiego WORD–u. Wzięło w nim udział 12 trzyosobowych drużyn w tym drużyna reprezentująca naszą szkołę. Celem turnieju było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o przepisach ruchu drogowego, upowszechnianie wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnych i partnerskich zachowań w ruchu drogowym, oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.
- Sukcesy w XXI Finale Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego: Czytaj więcej
Warsztaty florystyczne w "Orchidei"
- 07.06.2017
Autorzy: M.Banaś, I.Pogoda
Maj i czerwiec to miesiące niezwykle obfitujące w zieleń drzew i barwne kwiaty. Architekci krajobrazu z klasy drugiej postanowili wykorzystać ten moment aby własnoręcznie ukształtować i wydobyć piękno przyrody. W tym celu wybrali się do kwiaciarni w Kolbuszowej "Orchidea", gdzie odbyli warsztaty florystyczne. Poznali techniki przygotowania materiału roślinnego, wiązania kwiatów, oraz obowiązujące zasady i style. Pod okiem profesjonalisty wykonali bukiety w stylu wegetatywnym, dekoracyjnym czy formalno-linearnym.
- Warsztaty florystyczne w "Orchidei": Czytaj więcej
Sport to zdrowie!
- 09.06.2017
Autorzy: A.Tęcza, K.Wachowska
Korzyści z uprawiania sportu jest wiele, na pewno aktywność fizyczna sprawia że lepiej się czujemy, wyglądamy i mamy siłę do działania. W szkole o naszą kondycję dbają nauczyciele wuefiści i oprócz cyklicznych lekcji co roku organizują dla nas uczniów - tzw. Dzień Sportu.
W tym dniu, zaraz na początku czerwca, wszyscy ubrani na sportowo mogli ćwiczyć do woli. Jednak zanim nastąpiła rozgrzewka, mieliśmy możliwość spotkania z prawdziwym i doświadczonym sportowcem, „ziomkiem”, bo pochodzącym z Kolbuszowej Markiem Bajorem.- Sport to zdrowie!: Czytaj więcej
Moja wizja biznesu
- 12.06.2017
Autorzy: B.Bryk, K.Wachowska
Poetka, humanistka, ale też ambitna i przedsiębiorcza dziewczyna… – mowa tutaj o Patrycji Gielarowskiej uczennicy klasy drugiej kształcącej się w zawodzie technik ekonomista. Ta młoda i już świetna ekonomistka przeszła do drugiego etapu konkursu Moja wizja innowacyjnego biznesu realizowanego w ramach projektu „Kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość – edukacyjny meeting z Wydziałem Ekonomii”.
- Moja wizja biznesu: Czytaj więcej
- 02.06.2017
- Czytaj więcej
Książka na weekend
- 02.06.2017
Autor: B.Sobowska-Rekut
Rok 1945. Najgroźniejsi zbrodniarze wojenni, m.in. Josef Mengele, przedostają się na tereny nieobjęte ekstradycją. Rok 1960. Rodzina z dwójką dzieci przemierza Pustynię Patagońską, by objąć spadek po zmarłej krewnej. Spotykają urokliwego, dystyngowanego Niemca, który podaje się za specjalistę od genetyki i ofiarowuje pomoc w leczeniu 12-letniej Lilith, co nieodwracalnie zmieni jej życie… Tak rozpoczyna się mrożące krew w żyłach spotkanie z potworem, który przybierając ludzką twarz, wkracza w intymny świat niczego niepodejrzewającej rodziny.
- Książka na weekend: Czytaj więcej
Z wizytą w piekarni
- 30.05.2017
Autorzy: A.Tęcza, K.Wachowska
Jak upiec smaczny chleb, ciasta, babki czy uformować chałkę? Już na samą myśl o tych wyrobach większość z nas zaczyna być głodna… A jeszcze weźmy pod uwagę ten zapach świeżo upieczonego chleba... To właśnie oferuje piekarnia, zwana potocznie zakładem spożywczym produkującym pieczywo. Znajdziemy tutaj wypieki pszenne, żytnie, drożdżowe, a wszystkie zdrowe i pachnące, bo świeże i nasze rodzime, polskie. Żywieniowcy z naszej szkoły w ramach zajęć praktycznych mieli właśnie okazję poznać działanie takiej placówki „od podszewki”.
- Z wizytą w piekarni: Czytaj więcej
"Niezwykła Postać z Przeszłości Mojej Miejscowości"
- 21.06.2017
Autor: B.Sobowska-Rekut
Kim jest niezwykła postać? Mogliśmy się przekonać o tym końcem maja 2017 r., kiedy odbył się konkurs pod hasłem "Niezwykła Postać z Przeszłości Mojej Miejscowości". W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjum. Celem konkursu było zainteresowanie ich dziedzictwem kulturowym, historycznym powiatu kolbuszowskiego, a także zaprezentowanie osiągnięć wybranej postaci w różnych dziedzinach życia. Uczestnicy wykazali się pomysłowością i kreatywnością w ujęciu tematu. Wszystkim gratulujemy!
- "Niezwykła Postać z Przeszłości Mojej Miejscowości": Czytaj więcej
Food Revolution Day
- 23.05.2017
Autorzy: A.Tęcza, A.Kiwak, K.Wachowska
Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni słynie z propagowania zdrowego odżywiania na terenie całego powiatu kolbuszowskiego. Jednak wspinamy się coraz wyżej, bo zauważono nas nie tylko w naszym regionie. Podejmowane przez nas działania mają na celu promowanie m.in. racjonalnego stylu życia, umiejętnego gotowania, starannego doboru składników odżywczych w naszym jedzeniu i wszystkie te zalety zostały również docenione przez Fundację Szkoła na Widelcu z Warszawy, gdyż zostaliśmy zaproszeni do tej organizacji, a dzięki temu kształcimy się jeszcze więcej.
- Food Revolution Day: Czytaj więcej
Certyfikaty rozdane
- 26.05.2017
Autor: I.Pogoda
Po trzech tygodniach pobytu w Wielkiej Brytanii 17-osobowej grupy młodzieży z ZSA-E w Weryni, w ubiegły piątek, w angielskim klubie Oxleathers, nastąpiło uroczyste rozdanie certyfikatów. Potwierdzają one ukończenie stażu zagranicznego, w ramach projektu POWER „Zdobywamy doświadczenie na europejskim rynku pracy”. Imprezie towarzyszyły różnorakie atrakcje, w tym: gra w bilard czy rzutki. Niezwykłym przeżyciem było karaoke w języku autochtonów, które jeszcze bardziej zintegrowało nas z miejscową ludnością.
- Certyfikaty rozdane: Czytaj więcej
Liverpool, Londyn i My!
- 14.03.2018
Autorzy: M.Ozimek, I.Pogoda
Wałówka spakowana, dobre humory również, zatem wyruszamy w drogę! Tym razem czeka na nas Liverpool. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania znajdujących się na światowej liście dziedzictwa UNESCO, Doków Alberta, które dawnymi czasy przyjmowały towary z całego imperium brytyjskiego. Teraz zaopatrzyć się tu głównie można z pamiątki, które kuszą różnorodnością pomysłów, form i barw. Następnie kroki skierowaliśmy w stronę Muzeum Niewolnictwa i Marynarki Wojennej. Mieliśmy możliwość zobaczenia eksponatów ocalałych z zatopionego Titanica, dla którego Liverpool był miastem macierzystym.
- Liverpool, Londyn i My!: Czytaj więcej
Ekonomia na wesoło!
- 23.05.2017
Autorzy:P.Gielarowska, K.Wachowska
Nadszedł czas, kiedy gimnazjaliści muszą podjąć jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu: wybór dalszej drogi kształcenia się. Dlatego też zawsze w maju organizowane są tzw. Dni Otwarte, w czasie których młodzież gimnazjalna przygląda się różnorakim ofertom i wybiera coś odpowiedniego. Wczoraj odwiedzili nas uczniowie klas trzecich uczących się w Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej. Mieli oni okazję zapoznać się z naszymi propozycjami zawodów, a jednym z nich była właśnie ekonomia. W ramach warsztatów przeprowadziliśmy konkurs pt. Ekonomia na wesoło, który odbył się w formie gier terenowych niejednokrotnie organizowanych w naszej szkole. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, zarówno nasi goście, jak i organizatorzy! „To była świetna zabawa, która dodatkowo wiele nas nauczyła” – mówili przybyli. Może gimnazjaliści wybiorą ekonomię?
- Ekonomia na wesoło!: Czytaj więcej
Spotkanie ze "Świadkiem Historii"
- 21.06.2017
Autor: B.Olszówka, B.Rekut
„Świadek Historii” to osoba, która brała udział w niezwykłych wydarzenia w przeszłości naszej Ojczyzny. Taka postacią jest pan Franciszek Batory, który uczestniczył w procesie sądowym swojego brata mjr. Józefa Batorego, Żołnierza Wyklętego. Pan F. Batory po raz kolejny spotkał się z uczniami naszej szkoły i w niezwykle interesujący sposób opowiedział o tamtych tragicznych wydarzeniach.
- Spotkanie ze "Świadkiem Historii": Czytaj więcej
Leśne smakołyki
- 18.05.2017
Autorzy:A.Tęcza, K.Wachowska
Grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunkami p. Anną Tęczą i p. Wiolettą Majewską przygotowała wytworne dania na uroczystość, którą zorganizowało Nadleśnictwo Kolbuszowa. To „leśne wydarzenie” odbyło się z okazji promocji opracowania historycznego na temat Dziejów leśnictwa w dorzeczu Przyrwy i Zyzogi. Z racji tego, iż uczestnikami spotkania byli głównie leśnicy, na stole nie mogło zabraknąć zielonych potraw oraz dań z dziczyzny. Wśród tematycznych serwetek, iglastych dekoracji i unoszącego się wokół sosnowego nastroju, nasi specjaliści od żywienia zaskoczyli przybyłych - od wierzchołka drzewa, aż po leśne runo!
- Leśne smakołyki: Czytaj więcej
Przemierzając Snowdonię
- 17.05.2017
Autorzy: M.Ozimek, I.Pogoda
W pracy? Pokonujemy bariery językowe, poznajemy nowe słownictwo i nabieramy coraz większej swobody wypowiedzi. Gdy już mamy to za sobą, szkolimy umiejętności zawodowe i wywiązujemy się z powierzanych zadań najlepiej jak potrafimy. I tak mijają kolejne dni, po których nadchodzi przepełniony atrakcjami weekend. Tym razem spotkaliśmy się całą grupą w Tenpin Stafford, aby beztrosko i w miłej atmosferze spędzić czas na grze w kręgle. Zabawa bardzo przednia! Następny dzień przywitał nas piękną pogodą, która sprzyjała podziwianiu Walii.
- Przemierzając Snowdonię: Czytaj więcej
Lista galerii
brak danychDeklaracja dostępności