• Studniówka 2023

     • Niech żyje Bal, bo to życie to bal jest nad bale...”  Agnieszka Osiecka

      14 stycznia 2023 roku w godzinach wieczornych rozpoczęła się studniówka uczniów klas czwartych z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni. Bal maturzystów zaczął się o godzinie 19.00 przemową dyrektora. Następnie uczniowie podziękowali dyrekcji oraz wychowawcom za trud włożony w edukację oraz udzielone wsparcie. Maturzyści zatańczyli poloneza, którego choreografię opracowała pani Donata Krogulec. W dalszej części studniówki uczniowie wraz z wychowawcami zrobili pamiątkowe zdjęcia, a wszystkim zgromadzonym podarowali pysznego torta. Po części oficjalnej nastąpiły zabawy i tańce, które trwały do białego rana. Nasza studniówka była wielkim i wspaniałym przeżyciem i na długo pozostanie w pamięci.

      Autorzy: Wiktoria Serafin, Wiktoria Rudna, Marcelina Serafin, Gabriela Świątek

     • Wyniki rekrutacji na wyjazd do Turcji

     • Ogłoszenie wyników rekrutacji do projektu MP Health Direct na wyjazd do Turcji:

      Lista osób zakwalifikowanych do mobilności do Turcji w ramach projektu MP Health Direct:

      1. Skóra Emilia
      2. Wargacka Natalia
      3. Karkut Aleksandra
      4. Rembisz Izabela
      5. Wrońska Kamila
      6. Dragan Emilia

      Lista osób rezerwowych do mobilności do Turcji w ramach projektu MP Health Direct:

      1. Piłat Emilia
      2. Borowiec Patrycja
      3. Tęcza Karolina
      4. Suszek Natalia

      Gratulujemy!!!


      Autor: Agnieszka Biestek

     •  Warsztaty w Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego

     • Planowanie kariery i własnej ścieżki zawodowej wcale nie jest takie łatwe, jak by mogło się wydawać.     Swoje przygotowania do matury i przyszłych możliwości zawodowych powinniśmy rozpocząć już dziś, o czym utwierdziła nas wizyta na Uniwersytecie Rzeszowskim w Instytucie Ekonomii i finansów. Po raz pierwszy mogliśmy się poczuć jak prawdziwi studenci. Naszym przewodnikiem był dr Piotr Cyrek, który bardzo miło i gościnnie nas przyjął. Podczas naszej wizyty mieliśmy okazję uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu. Dowiedzieliśmy się jak pracować w zespole oraz jak ważna jest odpowiedzialność biznesowa. Cenną informacją była również przedstawiona oferta edukacyjna kierunków Uniwersytetu oraz krótki przebieg rekrutacji na studia. W przerwie pomiędzy wykładami zostaliśmy poczęstowani smacznymi drożdżówkami. Na koniec nasz opiekun zabrał nas do studenckiej czytelni. Na pewno długo zapamiętamy ten wyjazd, który pozwolił nam zdobyć różnorodne doświadczenia i poczuć przedsmak życia studenta.

      Autor: Weronika Fitał

     • Cicho, cicho, bo Pan śpi...

     • Święta Bożego Narodzenia to czas miłości,  spokoju, i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest w naszej szkole.  Społeczność szkolna po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami w wykonaniu zespołu Concordia. W jasełkach wzięli udział uczniowie klasy II et, uczniowie klas pierwszych, czwartych oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego pod kierunkiem p. Bogusławy Sobowskiej-Rekut. Mogliśmy również obejrzeć pokaz w wykonaniu szkolnego zespołu tanecznego Elite Dance. Po występie pan dyrektor złożył wszystkim świąteczne życzenia oraz wręczył dyplomy uczniom biorącym udział w organizowanych konkursach. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami zasiedli do wigilijnego stołu.

      Autor: B.Sobowska-Rekut

     • Konkurs na „Najciekawszy Stroik Bożonarodzeniowy” rozstrzygnięty!

     • Wykonywanie stroików w czasie świąt Bożego Narodzenia to piękny zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie.  Zależy nam by nasi uczniowie kultywowali tę tradycję, przy okazji rozwijając swoją kreatywność i zdolności manualne. W związku z tym, w naszej szkole organizowane są warsztaty świąteczne dla uczniów kształcących się na kierunku technik architektury krajobrazu oraz konkurs na stroik bożonarodzeniowy, w którym udział może wziąć każdy uczeń ZSA-E.

      Z przyjemnością ogłaszamy tegorocznych laureatów:

      I miejsce – Zuzanna Bajor 1az
      II miejsce – Wiktoria Dębiak 3aez
      III miejsce – Julia Wlazło 4ae

      Wyróżnienia:

      Justyna Zielińska – 1az, Patrycja Chęcińska – 1az, Wiktoria Janusz – 2az, Karolina Jadach – 2az, Aleksandra Serafin – 2az,

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie w wykonywanie konkursowych prac.

      Wesołych Świąt!

      Autor: I.Piłat

     • The winners are...

     • Już po raz kolejny odbył się w naszej szkole Konkurs z Języka Angielskiego. Wzięło w nim udział 35 uczniów z klas I-IV Technikum. Uczestnicy mierzyli się z zadaniami sprawdzającymi znajomość środków leksykalno-gramatycznych. Najlepsi w swoich kategoriach okazali się:

      Klasy I :

      1. Emilia Sobolewski

      2. Julia Biestek

      3. Zofia Micek

      Klasy II:

      1. Ewa Pleban

      2. Katarzyna Kurdziel

      3. Krzysztof Gola

      Klasy III:

      1. Szymon Zieliński

      2. Weronika Fitał

      3. Klaudia Sitarz

      Klasy IV:

      1. Anastazja Bieleń

      2. Ewelina Sitarz

      3. Gabriela Cisło

      Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach i systematycznej nauki języków obcych :)

      Autor: Anna Stąpor

     • Wycieczka edukacyjna w ramach współpracy w Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza

     • Uczniowie ZSA-E w Weryni w dniu 4.12.2022 r. uczestniczyli w przygotowanych dla nich laboratoriach na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. W ramach spotkania Katedra Awioniki i Sterowania przygotowała dla uczestników możliwość skorzystania z symulatora samolotów załogowych: PZL – M -15, Airbus – A320. Unikatowe wyposażenie Katedry Pojazdów Samochodowych i Inżynierii Transportu rozbudziło wśród męskiej części wycieczki chęć zmierzenia się z symulatorem jazdy samochodem ciężarowym AS 1600 z platformą ruchową 6 stopniową – na bazie kabiny samochodu ciężarowego SCANIA. Nasi uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi kierowcy, pokonując drogę w różnych warunkach atmosferycznych.Politechnika Rzeszowska w ramach spotkania udostępniła naszym uczniom nowoczesne Laboratoria do Badań Materiałów dla Przemysłu Lotniczego. Laboratoria realizują zadania naukowo - badawcze przy współpracy z uczelniami zrzeszonymi w Centrach Zaawansowanych Technologii: AERONET "Dolina lotnicza" i CAMAT oraz WSK "PZL-Rzeszów" S. A. w zakresie wysoko zaawansowanych technologii materiałowych dla przemysłu lotniczego.Szeroki wachlarz warsztatów przygotowany przez poszczególne katedry dla naszych uczniów cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów z kierunku technik eksploatacji portów i terminali.

      Autor: U.Szklarz

     • „Romeo i Julia” na deskach MDK w Kolbuszowej

     • W dniu 15.12.2022 (czwartek) uczniowie naszej szkoły w ramach lekcji j. polskiego wyszli do MDK w Kolbuszowej  na spektakl teatralny pt. ,,Romeo i Julia” przygotowany przez grupę teatralną z Wrocławia z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza. Niezwykli aktorzy, wykorzystując wspaniałą muzykę z epoki, ciekawe kostiumy oraz kunszt gry aktorskiej  wprowadzili nas w świat nieszczęśliwej miłości między dwójką głównych bohaterów. Wszyscy uczniowie z zachwytem oglądali występ, zaciekawieni i losami bohaterów i piękną scenografią. Każdy szczegół na scenie był dopracowany przez co oglądanie było samą przyjemnością. Dzięki rewelacyjnej grze aktorów zapamiętaliśmy wszystkie szczegóły i z pewnością będziemy wspominać to wyjście na długie lata.

      Autor: Karolina Jadach

     • Wigilia na kolbuszowskim rynku

     • W niedzielę 18.12.22 r. na rynku w Kolbuszowej odbyło się wigilijne spotkanie dla mieszkańców naszego miasteczka. Wiele osób i organizacji było zaangażowanych w realizację tego wydarzenia. Również wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas pomagali przy rozdawaniu przygotowanych potraw. Mimo, że ręce trochę im zmarzły z uśmiechem częstowali smakołykami przybyłe osoby. Świąteczne życzenia mieszkańcom złożył burmistrz miasta Jan Zuba. Proboszcz parafii ks. Lucjan Szumierz zaprosił mieszkańców do modlitwy o pokój na Ukrainie. Atmosfera podczas spotkania była bardzo miła, ludzie składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.

      Autorzy: D. Krogulec, B. Olszówka

     • Stypendystki Prezesa Rady Ministrów

     • Po raz kolejny nasza szkoła może się pochwalić sukcesem uczniów. W nagrodę za poświęcony czas i  włożony trud w naukę nasze ekonomistki: Weronika Fitał z klasy III aez oraz Ewelina Sitarz z klasy IV bc  otrzymały Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok 2022/2023.

      Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół, w których nauka kończy się egzaminem dojrzałości. Może je otrzymać uczeń, który uzyskał promocję z wyróżnieniem i najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. W tym roku szkolnym, takie stypendia w województwie podkarpackim otrzymało 315 uczniów, wśród nich znalazły się również nasze uczennice - to wielki powód do dumy i wyróżnienie dla naszej szkoły.

      Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 13.12.2022 r. w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Stypendia nagrodzonym uczniom wręczyły: Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch oraz Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

      W tej uroczystej i ważnej chwili uczennicom towarzyszył Dyrektor szkoły Zbigniew Bogacz.  

      Autorzy: uczestnicy wydarzenia

     • Akrobatyczny sukces Aleksandry Chmielowskiej

     • Pasja czyli zainteresowanie się czymś, co bardzo lubimy robić i czemu chcemy poświęcać swój wolny  czas jest czymś niezwykle cennym. A jeśli jest to pasja do sportu to korzyści są niewątpliwie podwójne. Aleksandra Chmielowska, uczennica klasy 1 az  w zawodzie technik architektury krajobrazu od 5 lat trenuje akrobatykę. Dlaczego akurat ta dyscyplina? Jak twierdzi Ola jest to sport bardzo ciekawy, dostarczający jej dużo emocji.  Na co dzień Ola trenuje w sekcji Studio Ruchu K8, jej trenerką jest Katarzyna Nowak. Zajęcia odbywają się w ZST w Kolbuszowej. Pod opieką trenerki Kasi jest ok. 70 dzieci w różnym wieku. Studio Ruchu K8 zostało założone w 2016 r. i do tej pory prężnie działa, ciesząc się dużym zainteresowaniem. 

      W sobotę 3 grudnia sekcja akrobatyczna Studio Ruchu K8 wzięła udział w Turnieju Akrobatycznym w Raniżowie. Wystąpiło w nim ponad 600 zawodników z całego Podkarpacia. Uczestnicy konkurowali w kategoriach wiekowych - w układach indywidualnych oraz zespołowych. Aleksandra Chmielowska brała udział w ćwiczeniach wolnych, czyli układ indywidualny w kat. 13+. Zdobyła bardzo wysokie noty, jej średnia to 8.3/10 pkt, tym samym zajmując wysokie 3 miejsce na podium. Jak wspomina Ola występ i uzyskanie miejsca na podium to uczucie nie do opisania.

      Serdecznie gratulujemy sukcesu Oli i życzymy kolejnych dobrych wyników w zawodach oraz satysfakcji z uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu!

      Autor: Anna Wróbel

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
   • zswerynia@zswerynia.pl
   • boguslawa.sobowska-rekut@zswerynia.pl
   • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
   • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa Poland
   • 814-14-04-726
   • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
   • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
   • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
   • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
   • /ZSA-E501/zsae lub /ZSA-E501/domyslna
  • Logowanie