• „Czy potrafisz oszczędzać?”   

     • Uczestnicy projektu „Oszczędzam – wygrywam” niewątpliwie mają większą wiedzę na ten temat niż ich rówieśnicy. Od stycznia zgłębiali różnorodne tajniki oszczędzania. 26 kwietnia odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Oszczędzam-Wygrywam” prowadzony przez Stowarzyszenie Przedsiębiorcza Szkoła w Weryni działające przy Zespole Szkół Agrotechniczno–Ekonomicznych i realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Podczas tego jednodniowego spotkania wysłuchaliśmy wykładu Pani mgr Magdaleny Suraj pracownika Uniwersytetu Rzeszowskiego pt. „Jestem przedsiębiorczy - oszczędzam i inwestuję". Jak się okazuje oszczędzając żywność, jednocześnie oszczędzamy pieniądze. Pani Wioletta Majewska podczas swojej prezentacji pt. "Oszczędzanie w kuchni dawniej i dziś" pokazała jak nie marnować żywności i co można dobrego przygotować z „resztek” warzyw i owoców. Teraz już wiemy co to znaczy kuchnia zero waste, tak obecnie modna i często wykorzystywana w nowoczesnej kuchni. Wszyscy uczestnicy konferencji mieli okazję spróbować oszczędnych potraw zarówno kuchni naszych babć przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Weryni, jak i kuchni nowoczesnej przygotowanej przez Panią Annę Tęcza. To jednodniowe spotkanie było również czasem rozdania nagród i dyplomów dla uczniów, którzy brali udział w konkursie online "Jak planować wydatki na co dzień?". Finalistom gratulujemy pomysłowości i gospodarności.

      Mamy nadzieję, iż zdobyta wiedza i umiejętności gospodarowania  oraz zarządzania swoimi pieniędzmi przydadzą się uczestnikom konferencji w dorosłym życiu.

      Autor: Katarzyna Rębisz
      26.04.2022

     • Ubierz się w książkę - zaproszenie do II edycji konkursu

     • „Sleeveface” - to zdjęcie przedstawiające osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, zabawne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. W sleeveface potrzebna jest jedynie wyobraźnia i aparat.

      Regulamin konkursu fotograficznego SLEEVEFACE – ubierz się w książkę

      1. Czas trwania konkursu - od 29 kwiernia do  16  maja 2022 r.
      2. Do konkursu zapraszam wszystkich uczniów i nauczycieli.
      3. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedno zdjęcie wykonane  w dowolnej przestrzeni.
      4. Zdjęcia muszą być zgodne z tematyką konkursu.
      5. Przy ocenie prac jury będzie brało pod uwagę pomysłowość, oryginalność i zaangażowanie.
      6. Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą na wykorzystanie danych osobowych.
      7. Przystępując do konkursu uczestnik akceptuje niniejszy Regulamin oraz zapewnia, że: posiada pełnię praw autorskich do zgłoszonej pracy, nie narusza praw autorskich osób trzecich, nie narusza dóbr osobistych, które zostały na nich przedstawione oraz innych dóbr prawnie chronionych.
      8. Wykonane zdjęcia należy przesłać drogą mailową na adres: boguslawa.sobowska-rekut@zswerynia.pl
      9. Na zwycięzców czekają nagrody.
     • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO-PLANETA 2022 rozstrzygnięty!

     • W marcu br. odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko-Planeta”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Jego ideą jest: upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego,  aktywizacja miłośników ojczystej przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć, poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski.

      Naszą szkołę w konkursie reprezentowało 15 uczniów z klasy II, III i IV. W kwietniu otrzymaliśmy wyniki konkursowych zmagań, które przedstawiają się następująco:

      Dyplom za bardzo dobry wynik, najwyższy w szkole oraz nagrodę książkową otrzymała Ewa Rzeszut.

      Dyplomy wyróżnienia otrzymały: Agata Snopek, Kinga Margańska, Ewelina Sitarz.

      Dyplomy uznania przyznano: Natalii Snopek, Adamowi Pełka, Barbarze Guźda, Patrycji Ozga, Gabrieli Ofiara, Klaudii Sitarz, Aleksandrze Durak, Natalii Wit, Wiktorii Węglarz, Gabrieli Flis, Marcelinie Kopeć.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników!

     • Warsztaty z tradycyjnych technik malarskich w ramach projektu Lasowiackim Szlakiem

     • Dzięki Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukaszewicza nasza szkoła bierze udział w programie grantowym „Rozgrzewamy Polskie Serca”. W ramach tego programu prowadzimy projekt „Lasowiackim Szlakiem”, który poprzez różne działania ma przybliżyć dzieciom i młodzieży dawną kulturę Ziemi Kolbuszowskiej. W XXI wieku, gdzie codziennością stały się smartfony, drony, liczące kalorie zegarki czy elektryczne auta, doświadczenie tradycji sprzed kilku wieków jest zdarzeniem niezwykłym i ciekawym. Dlatego projekt ten zakłada między innymi cykl warsztatów, które pozwolą dotknąć historii naszych przodków. 26 kwietnia Pani Katarzyna Cesarz, wspaniała artystka i malarka, przeprowadziła warsztaty artystyczne z tradycyjnych technik malarskich dedykowane młodzieży kształcącej w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz uczniom ze Szkoły Podstawowej w Mazurach. Opowiedziała o tradycjach Lasowiaków, używanych przez nich wzorach, zdobieniach. Pokazała, w jaki sposób wykonywano hafty bez użycia igły, czym przystrajano stroje, jakich używano barw. Przybliżyła nam dzieciństwo przodków, czyli jakie zabawki były dostępne w tamtych czasach. Uczniowie, inspirując się pokazanymi wzorami Lasowiaków, sami wykonywali projekty zdobień, które odwzorowali dziurkowaniem nakłuwając plastikowe zakładki oraz przenosili w formie malunku na drewniane deseczki. Największą jednak radość sprawiło zdobienie lasowiackich zabawek. Za te drobiazgi posłużyły nam wycięte na sklejce koniki na płozach, koguciki i wozy. Używając farb akrylowych, dających piękny, trwały efekt, uczniowie w skupieniu malowali uzdy, kwiaty, faliste wzory, kropki. A wszystko to przy muzyce regionalnych kapeli.

      Autor: Marta Banaś

     • Dzień dobra

     • Przypadająca 24 kwietnia 2022 r. Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. W tym roku obchodziliśmy go jako Dzień Dobra. Organizowane w tym dniu pikniki, warsztaty, pokazy, biegi i koncerty, były okazją, aby pokazać, jak dużo dobra dzięki wolontariuszom Caritas wydarza się na co dzień. Wojna w Ukrainie nadała przygotowaniom do tego święta nowy kontekst. Przeprowadzone w Dniu Dobra kwesty pomogły m.in. w utrzymaniu placówek dających schronienie uchodźcom. Także nasza szkoła zaangażowała się w to wydarzenie. Wolontariusze z naszej szkoły przygotowali ukraińskie smakołyki które były sprzedawane pod Kolbuszowską Kolegiatą. Zostały przygotowane także inne przedmioty takie jak las w słoiku, drewniane podkładki, zakładki do książek z których dochód w całości przeznaczyliśmy na dom w Porębach Dymarskich w którym obecnie przebywają imigranci wojenni z Ukrainy. Udało zebrać się ponad 5 tysięcy złotych i 100 dolarów. Wszystkim uczestnikom wydarzenia, wolontariuszom składamy wielkie Bóg zapłać. Pamiętamy i ufamy, że przesłanie Dobro wraca stanie się i naszym udziałem.

      Autor: ks. Mariusz Uryniak

     • Nowoczesna kuchnia oszczędna

     • Trend no waste to nie tylko moda na niewyrzucanie jedzenia, ale również sposób na oszczędzanie. Dobrze wpisuje się on w tematykę projektu, który jest realizowany w naszej szkole. Podczas warsztatów dotyczących nowoczesnej kuchni oszczędnej nasi uczniowie przygotowali: szarlotkę z czerstwego pieczywa, sushi, deser mocno-owocowy, tiramisu, placuszki z warzywami, mięsem i dipem koperkowo-miętowym oraz kompot jabłkowo-pomarańczowy z nutą mięty.

      My również zachęcamy uczniów do niemarnowania jedzenia.  Masz  w domu napoczęte suche i mleczne produkty, mrożonki lub owoce i warzywa, które już długo leżą w lodówce – nie wyrzucaj ich, zrób potrawę według tradycyjnych przepisów lub wymyśl nową recepturę. Zeschnięte czy sczerstwiałe pieczywo warto wykorzystać nawet wtedy, gdy nie nadaje się na smaczne kanapki. Czerstwy chleb czy wczorajsze bułki mogą stanowić świetną bazę do przygotowania pysznych dań czy półproduktów takich jak grzanki do zupy czy sałatek,  chleb smażony w jajku, szarlotkę czy zapiekankę, zaś z obierki z warzyw czy owoców możesz wykorzystać do przygotowania wywarów i kompotu.

       Zapraszamy do zapoznania się ze sprawdzonym przepisem na szarlotkę z czerstwego pieczywa.

       

      Szarlotka na spodzie z czerstwego pieczywa

      przepis na blachę o wymiarach 24 cm x 24 cm

      300 g czerstwych bułek
      200 m mleka
      2 jajka
      100 g mąki pszennej
      3 łyżki cukru
      kika kropel esencji waniliowej
      budyń waniiowy
      3 średnie jabłka
      cynamon
      40 g masła
      40 g cukru
      70 g mąki pszennej, papier

      Bułki pokrój na kawałki, potem przełóż je do miski, zalej mlekiem i odstaw na ok. godzinę. Po tym czasie odsącz mleko, a następnie bułki przełóż ponownie do miski, dodaj do nich mąkę, 3 łyżki cukru, 2 jajka, budyń waniliowy oraz esencję waniliową. Składniki wymieszaj bardzo dokładnie, tak aby powstała z nich gęsta masa.
      Blachę wysmaruj delikatnie masłem lub wyłóż papierem. Wyłóż na nią ciasto. Wstaw do piekarnika rozgrzanego do 200 stopni i piecz przez ok. 20 minut.
      W tym czasie obierz jabłka i pokrój je w plastry. Następnie włóż je do miski, zasyp łyżką cukru i łyżką mąki oraz cynamonem (ilość według upodobań).
      Przygotuj kruszonkę: do miski przesiej mąkę, dodaj cukier oraz masło pokrojone na małe kawałki. Obiema dłońmi rozcieraj składniki. Łączenie ich w jednolite ciasto powinno zająć chwilę.
      Na podpieczony spód ciasta rozłóż jabłka, lekko je dociskając. Na koniec ciasto posyp kruszonką.
      ​​​​​​​Wstaw ponownie do piekarnika i piecz ok. 25 minut.

      Autor: A. Tęcza

       

       

       

     • Dziewczyny z ZSA-E w Weryni mistrzyniami w ochronie przeciwpożarowej

     • 22 kwietnia bieżącego roku, już po raz dwudziesty trzeci Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP  wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej zorganizował eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

      Tematyka OTWP obejmowała wiedzę z zakresu:
      - historii ochrony przeciwpożarowej OSP i Związku OSP RP
      - prewencji przeciwpożarowej
      - ratownictwa medycznego
      - tradycji i historii straży pożarnych i ochrony p.poż
      - przyczyn  powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów
      - instalacji i urządzeń przeciwpożarowych
      - zabezpieczenia przeciwpożarowego
      - zasad ewakuacji ludzi i mienia
      - sprzętu ratowniczo-gaśniczego

      Eliminacje powiatowe Turnieju, w których brały udział drużyny z wszystkich gmin powiatu kolbuszowskiego odbywały się w trzech grupach wiekowych tj. uczniowie dwóch grup wiekowych Szkół Podstawowych a także uczniowie szkół Ponadpodstawowych.

      Drużynę Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych z Weryni reprezentowały uczennice klasy drugiej Technikum w składzie: Weronika Fitał, Martyna Jagodzińska oraz Klaudia Sitarz. Drużyna naszej Szkoły spisała się znakomicie bo Turniej wygrała Martyna Jagodzińska a trzecie miejsce zajęła Klaudia Sitarz.

      Martyna Jagodzińska będzie reprezentować powiat Kolbuszowski w Turnieju Wojewódzkim, który odbędzie się w 25 maja w Trzcianie.

      Dzielne „weryńskie strażaczki”, do konkursu przygotowywał Bolesław Krzysztofiński nauczyciel Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni.

     • Ogólnopolski konkurs „Lotnictwo to moja pasja”

     • ZSA-E w Weryni reprezentowali uczniowie klasy pierwszej w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali. Bartosz Surdej oraz Jakub Boguń rywalizowali z ponad 40 uczniami z całej Polski uczącymi się w kierunkach:  technik operacyjny służb lotniskowych, turystyka i rekreacja  oraz technik eksploatacji portów i terminali. Konkurs sprawdzał wiedzę teoretyczną dotyczącą lotnictwa. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością ustawy na temat lotnictwa, konwencji  chicagowskiej czy znajomością samolotu CSS 112. W ramach  programu uczestnicy mogli wysłuchać wykładów na temat:„ Przesyłania danych między podmiotami lotniczymi w operacjach lotniczych” oraz „Pracuj ponad 10 000 m nad ziemią”. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat lotnictwa. Udział w konkursie pozwolił poszerzyć horyzonty oraz zawrzeć nowe znajomości.
      Zespół Szkół nr 3 w Rzeszowie był organizatorem tego konkursu, który odbył się 12.04.2022 r. Konkurs został przygotowany w ramach współpracy z Politechniką Rzeszowską.

      Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

     • Konkurs rozstrzygnięty!

     • Konkurs online „Jak planować wydatki na co dzień” rozstrzygnięty!

      Przez cały marzec można było nadsyłać prace konkursowe w ramach projektu „Oszczędzam – wygrywam” prowadzonego przez Stowarzyszenie Przedsiębiorcza Szkoła w Weryni działające przy Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych i realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Komisja konkursowa działając w oparciu o regulamin, po burzliwych obradach wybrała zwycięzców. 

      Wszystkich finalistów oraz osoby wyróżnione zapraszamy 26 kwietnia o godzinie 9.00 na salę gimnastyczną przy ZSA-E w Weryni na konferencję podsumowującą projekt i uroczyste wręczenie nagród. 

      Gratulujemy! 

      Autor: K.Rębisz

     • Kiermasz charytatywny

     • 9 kwietnia w Sobotę nasza szkoła wzięła udział w charytatywnym kiermaszu wielkanocnym, organizowanym w Szkole Podstawowej w Kupnie.  Celem akcji była zbiórka pieniędzy na leczenie Oliwki Kret, uczennicy tej szkoły, cierpiącej na padaczkę lekoodporną. Mimo niesprzyjającej pogody na kiermasz przyszli nie tylko koledzy i koleżanki Oliwki, ale również mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego, których los chorej dziewczynki nie był obojętny. Podczas kiermaszu wielkanocnego nasze uczennice Klaudia Sitarz i Weronika Fitał reprezentowały ZSAE oferując przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły: stroiki, pisanki wykonane metodą decoupage, zawieszki z masy porcelanowej, kartki świąteczne oraz pięknie zdobione pierniczki wielkanocne. Całe wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem nie tylko dorosłych, ale również dzieci, dla których zostały przygotowane liczne atrakcje takie jak : pokazy sprzętu strażackiego, występy muzyczne czy warsztaty plastyczne. Pomoc ma sens i w efekcie udało się uzbierać kwotę ponad 20 tys. zł. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i trzymamy kciuki za Oliwkę!

      Autorzy: Irmina Piłat, Urszula Szklarz

     • Moje Zmartwychwstanie

     • Szkolnej Galerii Sztuki Współczesnej ZSA-E w Weryni  pt.,, Moje Zmartwychwstanie". Tradycyjnie podczas wernisażu gościliśmy Pana dyrektora Szkoły  Zbigniewa Bogacza, który podczas  otwarcia  nawiązał do tytułu wystawy ,, Moje Zmartwychwstanie”, wątek nieustannego stawania, po porażkach i upadkach.  Na zakończenie zostały złożone życzenia świąteczne i uczestnicy wystawy mogli degustować świąteczne łakocie.

      1 Byczek Zuzanna. 2 Małgorzata Bąba. 3 Dragan Emilia. 4 Hopek Wiktor. 5 Jadach Karolina. 6 Janusz Wiktoria. 7 Jaskot Karolina. 8 Kozak Martyna. 9 Lampart Patrycja. 10 Majewski Karol. 11 Marut Andrzej.  12 Mazur Alicja. 13 Metlak Bartłomiej. 14 Micek Maja.  15 Olszowy Dorota. 16 Ozimek Kacper. 17 Pleban Ewa. 18 Puzio Karol.  19 Puzio Kornelia. 20 Rębisz Justyna. 21 Serafin Aleksandra. 22 Surowiec Aleksandra. 23 Tęcza Dominika. 24 Tęcza Karolina

       Ekonomiści oraz Technicy eksploatacji portów  i terminali

      1 Boguń Jakub. 2 Cyran Michał. 3 Gniewek Anna. 4 Gniewek Magdalena. 5 Gola Krzysztof. 6 Kasica Patryk. 7 Kochanowicz Nikodem. 8 Konsur Małgorzata. 9 Krok Dawid.10 Kurdziel Katarzyna. 11 Lachowicz Kacper. 12 Łyczko Wiktoria. 13 Magda Izabela. 14 Malec Olgierd. 15 Malec Patrycja. 16 Pakłos Norbert. 17 Płaza Julia. 18 Rząsa Julia. 19 Serafin Maciej. 20 Serafin Radosław. 21 Serafin Szymon. 22 Stec Paulina. 23 Surdej Bartosz. 24 Trzcińska Julia. 25 Wójcicki Bartosz. 26 Słabicka Natalia. 27 Kopec Kamil 

      Składamy podziękowania Dyrekcji  ZSA-E za pomoc w zakupie materiałów i zrozumienie potrzeb związanych z funkcjonowaniem Galerii "SGSW”. 

      Uczestnikom wystawy gratuluję postawy artystycznej.                                                                                                                                       
      opiekun i
      komisarz wystawy Katarzyna Cesarz

        

      Obok  na stronie -fotorelacja z pracy twórczej uczniów-foto Bartłomiej  Metlak   

      Logo wg projektu graficznego Krzysztofa Gola                           

      Instalacja ,,Moje Zmartwychwstanie” udowadnia, że sztuka jest wszędzie: w geometrii wzorów, w kontraście kolorów i faktur, a także w każdym zakrzywieniu ludzkiego ciała. Możemy tego nawet nie zauważyć na pierwszy rzut oka i łatwo przeoczyć w przyziemnej codziennej rutynie. Ale wszystko, czego potrzebujemy, to zatrzymać się i uważnie rozejrzeć, przyjrzeć się każdej chwili życia i obserwować jego szczegóły.

       

      Instalacja ,, Moje Zmartwychwstanie” jest symbolicznym grobem każdego z nas. W dobie świąt Wielkanocnych oglądamy dzieło, które można rozbudowywać poprzez  dodawanie kolejnych elementów takich jak własne odrysowane na papierze stopy ludzkich nóg.

       

      Uczniowie klas pierwszych stworzyli instalację budując konstrukcje przestrzenną z krochmalonych gaz opatrunkowych. Zadaniem każdego z młodych adeptów sztuki stało się odrysowanie  dwóch swoich stóp na dowolnie wybranym papierze. Dzięki oryginalnym i minimalistycznym elementom  kilkudziesięciu stóp stworzono historię tu i teraz, z wizją na wtedy… Moje Zmartwychwstanie, to instalacja dotykająca życia i śmierci. Zanurzeni w wierze chrześcijańskiej wierzymy, że po naszej śmierci, dzięki Zmartwychwstaniu Pańskiemu, każdy z nas z martwych wstanie  i zostawi ślad, ale  już w nowej rzeczywistości…

      Nowy realizm (fr. Nouveau Réalisme) – ruch artystyczny powstały w 1960 roku we Francji, analogiczny do amerykańskiego neodadaizmu. Pomysłodawcą i teoretykiem grupy był francuski krytyk Pierre Restany. Głównym założeniem ruchu było eksponowanie fragmentów rzeczywistości, które miały wprost oddziaływać na emocje widza, a nie poprzez pryzmat wyobraźni artysty. Jego członkowie posługiwali się przedmiotami zużytymi, odpadami konsumpcji społecznej i pozostałościami przemysłu, tworząc z nich obiekty artystyczne. Akcentowali przez to nostalgię za przeszłością przedmiotu w dobie społeczeństwa konsumpcyjnego i przemysłowego. Członkami ruchu byli m.in. Yves KleinDaniel SpoerriCésarJean TinguelyMimmo RotellaArmanNiki de Saint-PhalleMartial RaysseWolf Vostell. Symptomatyczne dla ruchu były obrazy-pułapki (tableaux-pièges) Daniela Spoerriego, który przyklejał przypadkowe przedmioty na meblach i innych podłożach, na których zostały znalezione. César budował kompozycje ze zmiażdżonego złomu, a Mimmo Rotella tworzył dekolaże z naklejonych na płótno warstw plakatów filmowych..

        Autor: Katarzyna Cesarz 

     • Mój pierwszy dzień pracy

     • Dzień Przedsiebiorczości

      Jednodniowa praktyka

      Jednodniowa praktyka zawodowa

      06.04.2022 roku ponad 40 uczniów ZSA-E w Weryni kształcących się w różnych zawodach wzięło udział w projekcie pt. “Dzień Przedsiębiorczości”. W tym dniu uczniowie mogli “zaznać smaku” pracy w zawodzie poprzez odbycie jednodniowej praktyki zawodowej w wybranej przez siebie instytucji. Taki dzień pozwala zweryfikować swoje wyobrażenia o wybranym zawodzie, a uczniowie mają wówczas  szansę pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu. Odbycie jednodniowej praktyki zawodowej sprzyja młodym ludziom w zaplanowaniu dalszej drogi edukacyjnej oraz zawodowej i przygotowuje ich do dorosłego życia. Projekt ten cieszy się dużą popularnością wśród uczniów mamy nadzieję, że w przyszłym roku kolejne osoby zdecydują się by zaznać atmosfery pracy  w swoim zawodzie. Jako uczniowie możemy zapewnić, że nie pożałujecie!

      Autor: Katarzyna Gola

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
   • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
   • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa Poland
   • 814-14-04-726
   • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
   • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
   • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
   • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
   • /ZSA-E501/zsae lub /ZSA-E501/domyslna
  • Logowanie