• Ogłoszenie o rekrutacji do projektu

     • Autor: A.Kwiecień
      _______________

      Ogłoszenie o rekrutacji do projektu „Nasza szkoła Twoją szansą na sukces” o numerze 2019-1-PL01-KA102-063047 w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor: Kształcenie i szkolenia zawodowe.

      Ogłaszamy rekrutację do projektu „Nasza szkoła Twoją szansą na sukces” dla 13  uczniów, którzy odbędą staż zagraniczny  w Hiszpanii w dniach 10 maja  – 31 maja 2020 r.

      Do projektu zapraszamy uczniów z obecnych klas II i III technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz klasy II szkoły branżowej pierwszego stopnia w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych.  Wyjazd na staż zagraniczny poprzedzony będzie szkoleniem językowo-kulturowym oraz pedagogicznym. Nabór rozpoczyna się 30 października 2019 r. i będzie trwał do 14 listopada 2019 r. Udział w projekcie jest bezpłatny i w całości finansowany z funduszy europejskich.

      Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie dostępny jest na stronie internetowej szkoły w zakładce POWER-WET projekt „Nasza szkoła Twoją szansą na sukces”.

      Formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 1 do regulaminu rekrutacji) do udziału w projekcie należy składać w terminie od 30 października 2019 r. do 15 listopada 2019 r. w sekretariacie szkoły.

      Szczegółowych informacji udzielają: koordynator projektu Urszula Kuna, Bogusława Sobowska-Rekut i Anna Kwiecień.

       

       

     • Monterzy w akcji

     • Autorzy: G.Warunek, K.Wachowska
      _____________________________
      W ramach Dnia Rozwijania Pasji i Zainteresowań nasi uczniowie ze Szkoły Branżowej kształcący się w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych - zapoznali młodszych kolegów z klas 8 szkół podstawowych wielu ciekawostek dotyczących swojego przyszłego zawodu. Poprowadzili oni warsztaty techniczno-instalacyjne, w ramach których przybliżyli przybyłym podstawowe zasady łączenia rur w oparciu o  różne technologie. Nasza młodzież pokazała też gościom sposób układania ogrzewania podłogowego, a także pomysł jak wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w niekonwencjonalny sposób wykonując z rur np. lampy biurkowe. Pod okiem naszych monterów młodsi uczniowie sami już później próbowali skręcać, rozkręcać i tworzyć ciekawe wynalazki!

     • Niezawodni wolontariusze

     • Autor: M.Laube-Skowrońska
      28.10.2019 r.
      _________________________
      Jak spędzić ostatnią październikową niedzielę? Najlepiej aktywnie na świeżym powietrzu. Tak zrobiła grupa młodzieży z ZSA-E w Weryni. Zachęceni nie tylko piękną, słoneczną pogodą lecz szlachetnym celem, spotkali się na stadionie sportowym Werynianki. Tam 27.10.2019 odbywały się zawody w Nordic Walking pod haslem: Kolbuszowska piątka - marsz dla Julki. Zawodnicy startowali na dystansie 5 km. A nasi uczniowie  w liczbie 15 świetnie spisywali się przy organizacji  i przebiegu zawodów, dbjąc o to by, uczestnikom nie zabraklo wody. Obecni wolontariusze to: Katarzyna Gola, Klaudia Gul, Sylwia Michalek, Alicja Mokrzycka, Natalia Preneta, Albert Regula, Mateusz Róg, Wiktoria Rudna, Marcelina Serafin, Ewelina i Natalia Sitarz, Wiktoria Serafin, Agata Snopek, Pawel Tecza, i Norbert Witkowski. Uczniom towarzyszyła nauczycielka M.Laube-Skowrońska, sprawując przez cały czas imprezy nad nimi opiekę. Wszystkim bardzo dziekujemy!

     • W Narodowym Banku Polskim

     • Autorzy: E.Rzeszut, A. Kiwak
      28.10.2019

      ____________________
      Czy widzieliście kiedyś górę pieniędzy? Taką górkę wartą 6.000.000 zł. My tak. W Narodowym Banku Polskim, w czasie wycieczki zorganizowanej dla uczniów klas drugich i trzecich, oraz uczniów szkół podstawowych- uczestników tegorocznych gier i zabaw ekonomicznych. Dnia 21.10.2019 r. pojechaliśmy do oddziału Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie, w którym mogliśmy zaobserwować jak wygląda praca w banku. Podczas podróży do Rzeszowa dopisywały nam świetne humory. Uczestników wycieczki po oddziale NBP w Rzeszowie oprowadzała pani Monika Mularz – Dobrowolska, dzięki której  poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat NBP, jego zadań oraz mogliśmy na własne oczy zobaczyć gigantyczną złotówkę, a także skarbiec. Wrażenia były wielkie, a sama wycieczka pouczająca. Czy pamiętacie tę górkę wartą 6.000.000 zł? Niestety banknoty były zniszczone, a tyle smakołyków można by było za nie kupić. Szkoda.

      Po wizycie w NBP  pospacerowaliśmy po rzeszowskim rynku, a na koniec wycieczki udaliśmy się do McDonalds. W sumie był to bardzo miło i ciekawie spędzony czas.

       

     • Makbet w innym wydaniu

     • Autorzy: K.Margańska, K.Wachowska
      25.10.2019 r.
      _______________________________

      Dnia 23 października młodzież z naszej szkoły udała się na spektakl do Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. Grupa aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia przedstawiła sztukę teatralną pt. Makbet  na podstawie dramatu Williama Shakespeare'a. Gdy cała sala zapełniła się widzami, zapanowała idealna cisza.

      Spektakl przedstawiał historię Makbeta - walecznego żołnierza i ambitnego szkockiego szlachcica, który ,,odznaczył się" w bitwie z Norwegami. Wracając z pola bitwy  spotkał on  trzy czarownice, które przepowiedziały mu królewską przyszłość. Zdziwiony bohater po wypełnieniu się pierwszej kwestii przepowiedni nie mógł zapomnieć o jej drugiej części, gdyż został nazwany królem Szkocji. Za namową żony - Lady Makbet, która natarczywie wzbudzała w nim niepohamowaną żądzę władzy dokonał pierwszej zbrodni. Po  zabójstwie króla Duncana i zrzuceniu winy na strażników oraz synów zamordowanego władcy- spełnia się powoli wszystko- bo  królem zostaje Makbet. Jednak główny bohater musi zacierać ślady zbrodni, przez co zostaje zmuszony do popełnienia kolejnych okrucieństw. 

      Czy zbrodnie których dopuścił się władca wyszły na jaw? Czy krwawe i tyrańskie rządy Makbeta zakończyły się pomyslnie? Czy spotkała go za to kara i powrócił dawny ład i porządek w Szkocji? Odpowiedź na te pytania znają tylko ci, którzy przeczytali tą lekturę i oglądali ten niesamowity i interesujący spektakl.

      Gra aktorów od pierwszego momentu zaciekawiła wszystkich widzów. Uwagę przyciągał ubiór aktorów, kukiełki, którymi się posługiwali, muzyka oraz efekty specjalne. Wzrok przykuwała również dekoracja i oświetlenie wnętrza.

      Po zakończeniu spektaklu aktorzy zaprezentowali nam krótkie warsztaty aktorskie. Odpowiadali na nasze pytania oraz zaprosili na scenę ochotników w celu pokazania nam w jaki sposób obsługuje się kukiełki. Okazało się, że nie jest to takie łatwe na jakie wygląda!

       

     • Nowe trendy w gastronomii

     • Autorzy: M.Serafin, W.Cesarz, A.Kiwak
      22.10.2019 r.
      ----------------------------

      Uczenie się niejedno ma oblicze. Można zdobywać wiedzę w klasie, ale można też w trakcie wyjazdów i wycieczek. 17-go października uczniowie klas I i III technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum architektury krajobrazu oraz szkoły branżowej w zawodzie kucharz wraz z opiekunami panią M. Serafin i W. Cesarzem uczestniczyli w  Targach gastronomicznych Horeca Expo Rzeszów, które odbyły się  w G2 Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce. W tegorocznej edycji targów zaprezentowano ofertę produktów spożywczych i napojów, sprzętu i wyposażenia dla restauracji, kawiarni, barów a także wyposażenia hoteli i obiektów turystyczno-wypoczynkowych. Uczestniczyły m.in. firmy burgerBeefPaaf, Best Milk, Bio Garden, CorriereCaffe- serwującą pyszną kawę, do której można było poczęstować się goframi wypiekanymi w gofrownicach Dezal lub granitami od Ice Kalinka. Uczniowie degustowali specjały kuchni molekularnej, ekologicznej a także dietetycznej, gdyż na ponad 44 stoiskach nie brakowało smakołyków. Ciekawym doświadczeniem okazała się degustacja potraw i napojów regionalnych i międzynarodowych, których egzotyczne nazwy budziły zdziwienie, natomiast smak zachęcał do sięgania po kolejne specjały. Chętnie delektowaliśmy się m.in:  chlebem z samopszy posmarowanym smalcem z czarnej świni, kindziukiem z ketchupem morelowym, serami kozimi a także bezglutenowymi słodyczami z lubelskiej Pszczółki. Po raz pierwszy na targach można było zobaczyć proces naturalnego tłoczenia  olejów rzepakowego, lnianego oraz z czarnuszki. Z obfitością wrażeń smakowych harmonizowała bogata oferta  ekologicznych kosmetyków. Uwagę odwiedzających zwracały  udekorowane oryginalną zastawą stoły okolicznościowe. Na zakończenie wycieczki obejrzeliśmy film „Boże Ciało”.
      Wyjazd był niezwykle udany i pouczający. Czekamy na następną edycję targów gastronomicznych w których chętnie weźmiemy udział.

     • Październikowy wyjazd

     • Autorzy: A. Tęcza, A. Stąpor, A. Kiwak
      20.10.2019 r.
      ________________________________

      Jak śledzić najnowsze trendy hotelarskie, prowadzić udany biznes w gastronomii czy też skutecznie podnosić swoje umiejętności zawodowe - takie informacje mogli uzyskać uczestnicy targów gastronomiczno-hotelarskich Horeka Expo Rzeszów. 17 października 2019 roku młodzież  naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w takim wydarzeniu. Uczniowie poznali ofertę produktów i wyposażenia różnych firm współpracujących z branżą gastronomiczno-hotelarską, degustowali różne produkty, dania i napoje oraz uczestniczyli w pokazach kulinarnych.

      W tym dniu uczniowie obejrzeli również projekcję filmu Legiony w reżyserii Dariusza Gajewskiego, który opowiada o młodych ludziach, którzy odważnie decydują się na czynną walkę w służbie idei niepodległej ojczyzny, stworzenia dla siebie "nowego domu”. 

     • Legiony to…

     • Autorzy: K. Maciąg, K. Wachowska
      18.10.2019 r.
      ______________________________

      W ubiegłą środę wszyscy maturzyści ZSA-E w Weryni razem ze swoimi wychowawcami udali się do kina Navigator  w Mielcu na seans pt. ,,Legiony". Wiedziałam, że jest to dramat wojenny, którego akcja osadzona jest w realiach walki o niepodległość podczas I wojny światowej, a także doczytałam, że reżyserem tego dzieła jest Dariusz Gajewski. Jednak po projekcji mogę stwierdzić w imieniu nas wszystkich, że byliśmy świadkami brutalnej walki, rozlewu krwi i dążenia bohaterów do celu, nawet  po trupach, tych dosłownych też. Przenieśliśmy się do całkiem innego wymiaru czasowego, gdzie rządziła wojna. Pole walki rozgorzało m. in. pod Rokitną w 1915, a przełomowym miejscem okazała się Kostiuchnówka. Jako maturzyści odebraliśmy przedstawione wydarzenia niezwykle emocjonalnie. Gajewski ożywił w nas poczucie patriotyzmu i dumy z Polaków, którzy ,,nie proszą o wolność, tylko o nią walczą". Uświadomił nam też, że historia jest najpiękniejszą nauczycielką życia i jak wiele zawdzięczamy naszym walecznym, oddanym ojczyźnie przodkom. Po obejrzeniu ,,Legionów" w naszych myślach bezwiednie rozbrzmiewał głos: ,,Bóg, honor, ojczyzna"... . Dźwięki filmowe i muzyka potęgowały nastrój grozy, zaś akcja trzymała w napięciu do ostatniej minuty. Polecam każdemu - zwłaszcza młodzieży - by udała się na ten dramat wojenny i przeżyła to wszystko na własnej skórze. Zapewniam - nie pożałujecie!

       

    • Plan lekcji
     • Plan lekcji

     • Autor: Mieczysław Oślizło
      18.10.2019 r.
      -----------------------------------

      Od dnia 21.10.2019 r. obowiązuje nowy plan lekcji.

     • Żyj z celem!

     • Autorzy: U. Kuna, K.Wachowska
      20.10.2019 r.
      ____________________________

       W ostatnią środę uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w nietypowej lekcji wychowawczej, która odbyła się na terenie zakładu karnego w Załężu. Już stojąc przed placówką wszyscy zastanawiali się co wydarzy się  w środku, bo już sam wygląd z zewnątrz był przerażający. Ciekawym doświadczeniem było także główne wejście, które poprzedziła specjalna kontrola przeprowadzona przez strażników więziennych. Nie można było wejść na teren zakładu z telefonem, narzędziami metalowymi, oraz nie można było mieć przy sobie pamięci przenośnych, ani innych urządzeń służących do rejestrowania obrazu i dźwięku. Uczniowie zakupili przybory plastyczne dla dzieci odwiedzających swoich ojców odsiadujących wyroki. Zawartość prezentu również została sprawdzona przez jednego z funkcjonariuszy. Na początku młodzież  porozmawiała z wychowawcą na tematy działań penitencjarnych oraz jak wygląda resocjalizacja osadzonych. Zajęcia  profilaktyczno-wychowawcze przeprowadził  wychowawca- funkcjonariusz ZK kpt Maciej Słysz. Tematem zajęć było: Jaki cel w życiu posiada młody człowiek i jak na nasze życie wpływa wyłącznie nasz wybór? Zagadnienie bardzo ważne, bo to przecież od naszych wyborów zależy jak będzie wyglądać dalsza przyszłość, relacje z rodziną i przyjaciółmi. Pouczał on więc, że w życiu trzeba stawiać sobie poprzeczkę. Młody człowiek, który nie zna swojego celu będzie dążyć drogą krętą i trudną. Idąc przez życie, będzie często zbaczać i szukać bezmyślnie dróg na skróty. W dalszej części spotkania obejrzeliśmy wszyscy film „Za pieć dwunasta”, którego pomysłodawcą i reżyserem był pan Maciej Słysz,  zaś aktorami osadzeni Zakładu Karnego. Film był bardzo poruszający i dał nam wszystkim wiele do myślenia nt. codziennych relacji z bliskimi,  czyli rodziną, nauczycielami, przyjaciółmi. Zrozumieliśmy  jak ważna jest w życiu każda minuta. Po filmie odbyło się spotkanie z czterema osadzonymi. Opowiadali oni w jaki sposób trafili ,,za kraty” np.:  za morderstwo, liczne rozboje, kradzieże, ustawki wśród „kiboli”, oszustwa. Na sam koniec spotkania wychowawca zadał pytanie: co dla Nas jest w życiu najważniejsze? Tutaj padały odpowiedzi ze strony uczniów, że przyjaźń, zdrowie, rodzina… A na to samo pytanie więźniowie odpowiedzieli, że najważniejsza w życiu jest WOLNOŚĆ. Działania profilaktyczne prowadzone przez Służbę Więzienną mają na celu zwiększenie świadomości wśród młodzieży postawy odpowiedzialności oraz umiejętności przewidywania konsekwencji własnych wyborów. Wyjazd do jednostki był ciekawą i pouczającą lekcją z wiedzy o społeczeństwie oraz prawa. Po opuszczeniu murów więziennych uczniowie stwierdzili, że to była ich najważniejsza i najciekawsza lekcja wychowawcza. Nie kryli, że największe wrażenie na nich zrobiło spotkanie z osadzonymi. 

    • Książka na weekend
     • Książka na weekend

     • Autor: B.Sobowska-Rekut
      18.10.2019 r.
      -------------------------
      "Wciąż pamiętam ów świt, gdy ojciec po raz pierwszy wziął mnie ze sobą w miejsce zwane Cmentarzem Zapomnianych Książek. Szliśmy ulicami Barcelony. Były pierwsze dni lata ..." Tymi słowami rozpoczyna sie  książka pt. "Cień wiatru" Carlosa Ruiz' a Zafón'a. Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia, która da również początek niezwykłym opowieściom, wielkim namiętnościom, przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej.

      Źródło: lubimyczytac.pl

     • Ogłoszenie

     • Autorzy: U.Kuna, B.Sobowska-Rekut
      18.10.2019 r.
      --------------------

      W najbliższym czasie rozpoczniemy rekrutację do projektu pt. „Nasza szkoła Twoją szansą na sukces”. Dla uczestników przewidziano przygotowanie językowo-kulturowo-pedagogiczne oraz 3-tygodniową praktykę zawodową w Hiszpanii (Walencja). Do rekrutacji na pierwszy wyjazd (maj 2020) zapraszamy uczniów klas drugich i trzecich w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz uczniów klas drugich w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych. Szczegółowe informacje już wkrótce.

     • Sukces w konkursie kulinarnym!

     • Autorzy: A.Biestek, K.Wachowska
      18.10.2019 r.
      ------------------------

      Uczniowie ZSA-E z Weryni okazali się jak zwykle najlepsi! Żywieniowcy z klasy drugiej - Karolina Łysiak i Adrian Kochanowicz- stanęli do walki o tytuł najlepszej drużyny kucharzy ze szkół gastronomicznych w I Podkarpackim Szkolnym Konkursie Kulinarnym nt. Smaki Podkarpacia. Konkurs przebiegał w dwóch etapach, bo na początku należało przygotować danie główne w szkole i wysłać zdjęcie do organizatorów konkursu wraz z recepturą złożoną m.in. z ekologicznego kurczaka zagrodowego i regionalnych dodatków: miodu, derenia i czosnku niedźwiedziego. Podczas zmagań przygotowawczych powstawało kilka wersji popisowego dania, jednak wygrała  Roladka drobiowa w sosie śliwkowo-dereniowym z pieczonym ziemniaczkiem i marchewką.

      Do finału mogło zakwalifikować się jedynie 10 zespołów i nasza drużyna miała to szczęście! Tutaj zaczynał się ten drugi etap konkursu, bo uczestnicy musieli zaprezentować potrawę na miejscu, bez możliwości kontaktu ze swoim opiekunem. 16 października w Hali G2A w Jasionce nasi uczniowie musieli wykonać 7 porcji dania głównego w 70 minut pod okiem 7 jurorów- brzmi to jak szczęśliwa siódemka! W pocie czoła i w ogromnym stresie uczniowie wydali 7 porcji dania na podgrzanych talerzach, przedstawili krótką charakterystykę potrawy i z wielką nadzieją czekali do godziny 16-tej na pozytywny wynik. Opłacało się, naprawdę warto było, bo  nie znaleźliśmy się wśród wyróżnionych lecz w czołówce i zdobyliśmy III miejsce.  Nagrodzeni uczniowie otrzymali: puchar, medale, dyplomy, przyprawy i bluzy z firmy „Prymat”, kitle - czyli fartuchy kucharskie, patelnie oraz możliwość odbycia stażu zawodowego w jednej z najlepszych  restauracji w Rzeszowie – „Radość”. Gratulacje dla Karoliny i Adriana! Podziękowania dla p. Agnieszki Biestek  – nauczyciela przedmiotów żywieniowych.

     • Październikowy wyjazd

     • Autorzy: A.Tęcza, A.Stąpor, A.Kiwak
      18.10.2019 r.
      -------------------------------

      Jak śledzić najnowsze trendy hotelarskie, prowadzić skuteczny biznes w gastronomii czy też skutecznie podnosić swoje umiejętności zawodowe - takie informacje uzyskali uczestnicy targów gastronomiczno-hotelarskich Horeka Expo Rzeszów. 17 października 2019 roku nasza młodzież uczestniczyła w takim wydarzeniu. Uczniowie poznali ofertę produktów i wyposażenia różnych firm współpracujących z branżą gastronomiczno-hotelarską, degustowali różne produkty, dania i napoje oraz uczestniczyli w pokazach kulinarnych.
      W tym dniu uczniowie obejrzeli również projekcję filmu Legiony w reżyserii Dariusza Gajewskiego, który opowiada o młodych ludziach, którzy odważnie decydują się na czynną walkę w służbie idei niepodległej ojczyzny, stworzenia dla siebie "nowego domu”.

     • Fotoartyści

     • Znamy wyniki konkursu fotograficznego, którego przedmiotem były krajobrazy, okazy zwierząt i roślin, wyjątkowe miejsca upamiętnione na fotografiach z wakacji. Cele konkursu to m.in. rozwijanie zainteresowań pozalekcyjnych, uwrażliwienie uczniów na piękno otaczającej przyrody, popularyzowanie wiedzy przyrodniczej, wprowadzenie uczniów w atmosferę zdrowej rywalizacji oraz doskonalenie umiejętności fotograficznych.

      Najlepsza okazała się Wiktoria Łuszcz 1d i to do Niej trafiła Nagroda Główna.

      Miejsce 1: Julia Wlazło 1ae
      Miejsce 2: Alicja Mokrzycka 4ae i Barbara Guźda 2z
      Miejsce 3: Anna Kubiś 1z i Kinga Kubiś 4z


      Wyróżnienie:

      Sylwia Jemioło 1kmB
      Marcin Lewandowski 2z
      Kinga Śpiewak 3ae
      Ewelina Wójcik 3ae
      Anastazja Bieleń 1d


      Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali z rąk dyrektora Zbigniewa Bogacza nagrody rzeczowe, które ufundował organizator konkursu: Samorząd Uczniowski ZSA-E w Weryni. Dziękujemy za udział i gratulujemy!

      Autor: I.Pogoda.

     • Lekcje życia

     • 10.10.2019 7.
      Autorzy: K. Maciąg, K. Wachowska
      _______________________________

      Jak co roku o tej porze świętowaliśmy  Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela. Z tej okazji w ZSA-E w Weryni odbyła się uroczysta akademia. Nowo powołany dyrektor Zbigniew Bogacz powitał wszystkich i czynił honory podczas ślubowania pierwszoklasistów. Później już przyszedł czas na zasłużone przedstawienie. W tym dniu zamieniliśmy się rolami z naszymi nieocenionymi nauczycielami, gdyż to uczniowie tym razem prowadzili lekcje, takie nietypowe,  takie które na długo zapadną w naszej pamięci - tzw. lekcje życia! Dla jeszcze większego urozmaicenia tego święta, wyświetlono prezentację, którą można by zatytułować,, Czego nie wiecie o naszych nauczycielach? ". Skrywała ona bowiem rąbek tajemnicy z życia osobistego naszych drogich mentorów. Dowiedzieliśmy się, iż poza swoim zawodem pasjonują się oni też wieloma innymi rzeczami, na przykład podróżowaniem, chodzeniem po górach, dobrą książką, życiem rodzinnym, aktywnym wypoczynkiem czy przyrodą. Wróćmy jednak do lekcji… Były one naprawdę nietypowe, bo uczniowie wiernie odtworzyli scenki na podstawie książki Paulo Coelho ,,Być jak płynąca rzeka". Wykazali się przy tym niebłahym talentem aktorskim, niezwykłą precyzją i pewnością siebie. Uświadomili nam, że najważniejsze jest wnętrze człowieka, a wartość każdego z nas nie maleje nigdy - pomimo kłód rzucanych pod nogi i niepowodzeń życiowych. Skierowali też do nas przesłanie, by pielęgnować tylko swoje życie, gdyż nikt go za nas nie przeżyje. Wszystko było dopięte na ostatni guzik dzięki czujnemu oku naszej polonistki- Pani Kasiu dziękujemy! Całą akademię uświetnił jak zwykle szkolny zespół muzyczny ,,Concordia". Na koniec, złożyliśmy serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom naszej placówki. Był to czas na chwilę refleksji i zadumy nad własnym życiem. Bowiem jak powiedział Coelho: ,,W ołówku nieważna jest drewniana otoczka, ale grafit w środku. Dlatego wsłuchuj się w to, co dzieje się w Tobie "...

       

      Kinga Maciag

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
   • zswerynia@zswerynia.pl
   • boguslawa.sobowska-rekut@zswerynia.pl
   • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
   • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
   • 814-14-04-726
   • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
   • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
   • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
   • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
  • Logowanie