• Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Rynna Poetycka"

     • Autor: A.Kiwak


      Tworzenie wierszy jest niczym ukazywanie własnej duszy i przeżyć, każdemu kto zechce tę twórczość przeczytać. Patrycja Gielarowska - młoda poetka, autorka tomiku "Miasto motyli" i współautorka tomiku "Sekcja wiersza" otrzymała wyróżnienie w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Rynna Poetycka" organizowanego w Toruniu przez Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcące. Zwycięski wiersz Patrycji nosi tytuł "Nie pozwól mi odpłynąć, chwilo". Gratulujemy!

      Nie pozwól mi odpłynąć, chwilo 

      nie pozwól mi odpłynąć
      chwilo
      nie pozwól mi zapomnieć
      smaku nieba
       
      kiedy strach ogarnia mnie całą
      pociesz mnie
      weź mnie na ręce
      i opowiedz
      baśnie z pradawnych lądów
       
      wtedy kiedy szczęście miało
      wiele imion
      kiedy mówiłam
      na szczęście
      miłość
    • XVIII Turniej Tenisa Stołowego w Weryni
     • XVIII Turniej Tenisa Stołowego w Weryni

     • Autorzy: A.Żywiec, A.Kiwak


      Zespół Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni oraz Szkoła Podstawowa im. kpt. Józefa Batorego w Weryni były organizatorami XVIII Turnieju Tenisa Stołowego. Impreza odbyła się 17 lutego 2018 roku w nowo wybudowanej sali gimnastycznej, w Szkole Podstawowej w Weryni.
      W zawodach brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli. Rozgrywki były prowadzone w kategorii kobiet i mężczyzn. W turnieju uczestniczyło 84 zawodników. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej grupie wiekowej otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego: rakietki do tenisa stołowego, okulary do pływania, piłki siatkowe i piłki nożne. Zdjęcia

      Wyniki turnieju:

       

       

      dziewczęta

       

      chłopcy

       

      Szkoła podstawowa

      Klasy I-IV

       

      1. Alicja Mazur

       

      1. Wiktor Trojnacki 
      1. Wiktor Rząsa

       

      1. Arkadiusz Blat
      1. Alicja Rębisz

       

      1. Mateusz Blat

       

      Klasa V-VI

       

      1. Maja Kardyś

       

      1. Paweł Czachor
      1. Wiktoria Rząsa

       

      1. Mateusz Frysztak
      1. Alicja Rębisz

       

      1. Wiktor Kret

       

      Klasa VII i gimnazjum

       

      1. Paulina Potocka

       

      1. Marcin Blat
      1. Mariola Mytych

       

      1. Mateusz Potocki
      1. Aleksandra Kolano

       

      1. Marcin Drąg

       

      Szkoły ponadgimnazjalne

       

      1. Dominika Majewska

       

      1. Albert Tęcza

      (ZSA-E Werynia)

      1. Edyta Tylutka

       

      1. Bartłomiej Dziuba

      (ZSA-E Werynia)

      1. -

       

      1. Piotr Kuczyński

      (ZSA-E Werynia)

       

      Dorośli

       

      1. Bogusława Sobejko

       

      1. Andrzej Kwaśnik
      1. Małgorzata Mastalerz

       

      1. Grzegorz Warunek
      1. Ewelina Bajor

       

      1. Paweł Serafin

       

                

      Nad przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie - uczniowie Zespołu Szkół Agrotechniczno - Ekonomicznych w Weryni: Albert Tęcza, Piotr Kuczyński, Dawid Biestek, Bartłomiej Dziuba, Kamil Micek, Ernest Gacek, Krzysztof Lubera.

      Dla wszystkich zawodników były przygotowane drożdżówki, napoje i drobne upominki.

      Dyrektor Zespołu Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni mgr inż. Stanisław Olszówka ufundował dwa puchary, które otrzymali zwycięzcy kategorii Albert Tęcza i Andrzej Kwaśnik - absolwent ZSA-E w Weryni.

      Fundatorami nagród byli: Urząd Miejski w Kolbuszowej, Pan Andrzej Nowak, Pan Emil Wilk - sklep „Kółko” w Weryni, Przychodnia MEDIMO, Pan Dariusz Mytych, Pan Janusz Michałek. Fundatorom nagród serdecznie dziękuję a zawodników zapraszam na kolejny turniej tenisa stołowego.

       

                                                                                        

     • Rekrutacja do projektu "Aktywni w Europie"

     • Autor: K.Gul


      Zapraszamy do udziału w projekcie osoby z obecnych klas II i III czteroletniego technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu, oraz klasy II trzyletniej szkoły branżowej pierwszego stopnia w zawodzie kucharz, w tym uczniów którzy byli uczestnikami projektu pod nazwą „Praktyka w Turyngii dla uczniów ZSA-E w Weryni” realizowanego w ramach programu Erasmus+. Wyjazd na staż zagraniczny poprzedzony będzie szkoleniem językowo–kulturowym oraz pedagogicznym.

      Nabór rozpoczyna się 16 lutego 2018 r. i będzie trwał do 22 lutego 2018 r. Udział w projekcie jest bezpłatny i w całości finansowany z funduszy europejskich.

      Formularz zgłoszeniowy do udziału w projekcie należy składać w terminie od 16 lutego  2018 r. do 22 lutego 2018 r.  w sekretariacie szkoły. Szczegółowych informacji udzielają: koordynator projektu Zbigniew Bogacz oraz Urszula Kuna i Kazimiera Gul.

    • Z Ekonomią za Pan Brat
     • Z Ekonomią za Pan Brat

     • Autorzy: P.Serafin, I.Pogoda


      Zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjów wraz z opiekunami na dzień gier organizowany w ramach projektu Regionalnej Fundacji Rozwoju Serce, który odbędzie się 6 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni pod nazwą „Z Ekonomią za Pan Brat”.

      W programie: warsztaty ekonomiczne, spotkanie z głównym księgowym, teleturniej wiedzy ekonomicznej z wykorzystaniem aplikacji on-line Kahoot.com, ekonomiczna gra terenowa „Skarby Weryni” oraz w późniejszym terminie jednodniowa wycieczka dydaktyczno–edukacyjna na  Giełdę Papierów Wartościowych, do Sejmu i Senatu RP oraz Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego w Warszawie.

      Regulamin

      Formularz zgłoszenia


      Głównym celem przedsięwzięcia jest rozwijanie zainteresowań, poznawanie  tajników ekonomii, bankowości, finansów oraz rachunkowości poprzez zabawę i koedukację ekonomiczną.

      Warunkiem uczestnictwa w zaplanowanych działaniach jest zgłoszenie trzyosobowej drużyny wraz z opiekunem do dnia 16 marca 2018 r. pod adres e-mailowy: pawel.serafin@zswerynia.pl, tel: 669-605-926 Paweł Serafin. W przypadku wolnych miejsc istnieje możliwość zapisania dodatkowej drużyny.

      UDZIAŁ GIMNAZJALISTÓW W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY!

       

     • Wycieczka do Warszawy

     • Autorzy: M.Ozimek, A.Kiwak


      Zanim słońce wstało, a ptaszki zaćwierkały, my ruszyliśmy do Warszawy. Pierwszym celem naszej wycieczki, szczęśliwie osiągniętym, był Sejm naszego kraju. Na samym początku mieliśmy małe problemy organizacyjne, ponieważ weszliśmy na obiekt niewłaściwym wejściem. Na całe szczęście, nijak nie zakłóciło to przebiegu zwiedzania. Przechodziliśmy licznymi korytarzami, zwiedzaliśmy różne sejmowe sale, byliśmy na otwarciu wystawy o kardynale Kozłowieckim, zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie w budynku Senatu, a nawet przez chwilę oglądaliśmy z loży dziennikarskiej obrady Sejmu. Na koniec zwiedzania obiektu zjedliśmy obiad w poselskiej restauracji. Popołudniem udaliśmy się do kolejnego celu naszej wycieczki, do Muzeum Powstania Warszawskiego. Uważam, że to była ta ciekawsza część naszej wyprawy. Jest to naprawdę niezwykłe miejsce, zadziwiające, zatrważające i poruszające do głębi każdego, kto przestąpi jego progi. Wizyta w tym miejscu to wydarzenie, które mocno odciska się w duszy zwiedzających.

     • Dzień Przedsiębiorczości 2018

     • Autorzy: G.Tetlak, B.Bryk, K.Wachowska


      Serdecznie zapraszamy młodzież z ZSA-E w Weryni do udziału w XV edycji Dnia Przedsiębiorczości - już 21 marca! Uczestnictwo w takim przedsięwzięciu z pewnością później zaowocuje, chociażby w podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu waszej dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Dzięki temu, będziecie mogli także:

      • odbyć jednodniową praktykę w wybranym miejscu pracy,
      • zapoznać się z organizacją i zarządzaniem danej firmy,
      • zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonej posadzie,
      • pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu.


      Skorzystajcie więc drodzy uczniowie i zapisujcie sie od razu! Szczegółowych informacji udziela p. Beata Bryk. Serdecznie zapraszają członkowie SKP.
      Wymagane dokumenty: Karta zgody, Karta zgłoszenia

    • Sztuka dawania
     • Sztuka dawania

     • Autorzy: J.Witas, I.Pogoda


      „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” - kierując się tą sentencją Samorząd Uczniowski ZSA-E w Weryni zorganizował akcję paczki świątecznej dla Katolickiej Placówki Wychowawczej "Nasz Dom" w Widełce. Siedem dziewczyn w wieku 13-17 lat otrzymało indywidualne mikołajkowe prezenty. Przygotowanie podarunków zjednoczyło całą społeczność szkolną, która tradycyjnie wykazała się wielkim zaangażowaniem. W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy! Zdjęcia

    • Obchody Jubileuszowe - konferencja
     • Obchody Jubileuszowe - konferencja

     • Autor: I.Pogoda 


      „Tylko, że aby drogę mierzyć przyszłą,
      Trzeba-ć koniecznie pomnieć, skąd się wyszło!”
      /C. K. Norwid/

      Pamięć o przeszłości… Wspomnienia… Aby je zatrzymać, nie pozwalając odejść w niepamięć – należy odświeżać.  W jaki sposób? Można je spisywać na kartach, a później odczytywać i wracać do poznanych kiedyś osób i miejsc.

      Przyjaźnie… Te najbardziej znaczące prawdopodobnie nawiązywane najczęściej  w ławach szkolnych. Można je pielęgnować latami i wspólnie przytaczać rozmaite przeżycia.

      A co jeśli  nasze drogi się rozeszły? Listy przestały docierać… Telefony zamilkły…

      Jak wtedy przywoływać wspomnienia? Najlepiej, po prostu spotkać się!

      24 września 2016 roku to dzień szczególny dla wielu, a zwłaszcza uczestników Zjazdu Absolwentów, którzy przyjechali do Weryni z różnych stron Polski i świata, właśnie po to, by ponownie się zobaczyć.

      Wydarzenie to, poprzedziło i wplotło się w obchody 70-lecia Szkół w Weryni.

      Jubileusz okazał się dla niektórych doskonałym pretekstem do odwiedzenia dawno niewidzianych stron. Wspomnieniom nie było końca, a uroczystość przerodziła się w spotkanie ogromnej szkolnej rodziny. Jedni tutaj rozpoczynali karierę zawodową, inni startowali stąd w dorosłe życie. Jednak niezależnie od tego jaką obrali drogę i dokąd dotarli, powrócili tego dnia do miejsca, w którym zostawili część swojego życia.

      Na pamiątkę spotkania Absolwenci ufundowali tablicę, na której można przeczytać wyżej przytoczony cytat Cypriana Kamila Norwida, nie pozwalający zapominać o swoich korzeniach.

      Na tym nie koniec obchodów Jubileuszu 70-lecia Zespołu Szkół w Weryni.

      2 listopada 2016 r. społeczność szkolna przyjęła do swoich kręgów uczniów klas pierwszych, którzy uroczyście wygłosili słowa przysięgi. 

      Dzień później, bo 3 listopada odbyła się konferencja, która została połączona tematycznie z obchodami rocznicy powstania Zespołu. zdjęcia

      Ramowy program Konferencji z okazji Jubileuszu 70. lecia Zespołu Szkół w Weryni
      3 listopada 2016 r.

      Sala gimnastyczna Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni
      Początek spotkania: godz. 9:00

       
      9:00 Rozpoczęcie konferencji - Stanisław Olszówka
      9:20 "Autorytet nauczyciela kiedyś a dziś" - wykład - Bożena Zdebko
      10:20 Moja szkoła - Piotr Micek
      10:40 przerwa kawowa - jadalnia
      11:15 "Skąd Tyszkiewiczowie w Weryni?" - wykład - Joachim Popek
      12:15 Moja szkoła - Józef Gorzelany
      12:35 Moja szkoła - Ryszard Kata
      12:55 Wystąpienia gości. Dyskusja
      ok. 13:25 Zwiedzanie wystawy "70 lat Zespołu Szkół w Weryni". Posiłek - jadalnia
      14:00 Zakończenie konferencji

      Całość umilą występy młodzieży.
      Uczestnicy: zaproszeni goście, nauczyciele i emeryci, uczniowie klas maturalnych.

    • Zjazd Absolwentów - 24.09.2016 r.
     • Zjazd Absolwentów - 24.09.2016 r.

     • Autorzy zdjęć: Stefan Wilk, Brygida Bujak, Witold Cesarz


      Zjazd Absolwentów - 24.09.2016 r. Czekamy na zdjęcia od absolwentów. Zdjęcia to... dalszy ciąg zjazdu. Jeden z uczestników napisał: ,,... ślę pozdrowienia i pierwsze podziękowania za zorganizowanie weryńskiego dnia wspomnień, wzruszeń i refleksji. Myślałem, że jestem twardziel, ale chyba się zestarzałem, bo trochę emocjonalnie się poszarpałem:)..." Miłego oglądania! S.O.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
    • zswerynia@zswerynia.pl
    • boguslawa.sobowska-rekut@zswerynia.pl
    • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
    • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
    • 814-14-04-726
    • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
    • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
    • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
    • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
   • Logowanie