• Konrad Świątek 2017-2021

     • Do Zespołu Szkół w Weryni przyszedłem z głową pełną marzeń i planów, zresztą podobnie jak wszyscy rówieśnicy z mojego rocznika. Na długo przed rozpoczęciem mojej nauki w szkole średniej, byłem pewny, aby skierować swoje kroki w stronę zawodu technika ekonomisty - i dlatego wybrałem Werynię. Od samego początku wiązałem z tą szkołą swoje nadzieje na przyszłość. Teraz, gdy jestem już prawie na końcu mojej drogi w Technikum, mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że nie żałuję tego wyboru i jestem z niego bardzo zadowolony.

      Szkoła w Weryni dała mi bardzo wiele możliwości, aby zdobywać nowe umiejętności, zdobywać wiedzę, osiągać sukcesy w licznych konkursach, a przede wszystkim pomogła mi rozwinąć samego siebie - przełamać własne trudności, nabrać odwagi i pewności siebie, a także otworzyć się na wyzwania i nowe szanse. W osiągnieciu tych sukcesów bardzo dużo mogę dziękować nauczycielom, którzy zachęcali mnie do uczestnictwa w projektach i warsztatach ekonomicznych, dzięki którym zdobyłem cenne umiejętności pracy w grupie i nauczyłem się działać spontanicznie, pod presją chwili. Moje osiągnięcia w ZSA-E nie kończą się jednak tylko na wynikach w nauce - szkoła w Weryni otworzyła mi drogę do rozwijania pozaszkolnych zdolności, którą dążyłem poprzez udział w zajęciach indywidualnych: z przedmiotów przed egzaminami czy z nauki pływania.

      Moja nauka w Zespole Szkół w Weryni dobiega końca. Wierzę, że był to dla mnie bardzo owocny i niezapomniany czas. Umiejętności i doświadczenia, które nabyłem przez te cztery lata, pomogły mi stać się bardziej wartościowym i porządnym człowiekiem. Mam nadzieję, że zdobyte tutaj zdolności i zawód technika ekonomisty będę w dalszym ciągu rozwijał i osiągał kolejne sukcesy w przyszłości.

       

      Już za niedługo miną cztery lata naszej nauki spędzone w Technikum w Zespole Szkół w Weryni. Trudno uwierzyć, że to wszystko już dobiega końca... Wracając niejednokrotnie do naszych początków w tej szkole - do dnia, w którym po raz pierwszy spotkaliśmy się w tym Technikum i zaczęliśmy naszą wspólną przygodę - odnosimy wrażenie, jakby ten dzień wydarzył się zupełnie niedawno.

      Teraz zamyka się dla nas pewien etap życia. Mam nadzieję, że jako społeczność przyszłych absolwentów tej szkoły wynieśliśmy z tych czterech lat wiele dobrych rzeczy.
      Z całą pewnością można stwierdzić, że wyjdziemy z tej szkoły lepsi niż wtedy, gdy do niej przychodziliśmy. Nasza aktywność i zaangażowanie w życie szkoły nie tylko pomogła nam zyskać uznanie w oczach nauczycieli i rówieśników. Wierzę, że spożytkowaliśmy ten czasw najlepszy możliwy sposób - poprzez pokonywanie trudności, kształtowanie charakterów, a zwłaszcza poprzez rozwijanie naszych zdolności, zainteresowań i talentów.
      Przez cały ten czas mierzyliśmy się z licznymi pracami i zadaniami, które choć były nie zawsze łatwe, przyniosły nam wiele pozytywnych wrażeń. Nasza nauka, zgłębianie wiedzy, uczestnictwo w projektach i praktykach zawodowych, aktywne działanie na rzecz klasy, szkoły i lokalnej społeczności pozwoliło nam otworzyć się na codzienne wyzwania, jakie daje nam życie. Jako uczniowie Zespołu Szkół w Weryni nauczyliśmy się, jak być uczynnymi, zaradnymi i odpowiedzialnymi ludźmi. Ten czas dostarczył nam wiele przyjemnych wspomnień i cennych doświadczeń, które wykorzystamy w naszej przyszłości, gdziekolwiek zaprowadzi nas los.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
   • zswerynia@zswerynia.pl
   • boguslawa.sobowska-rekut@zswerynia.pl
   • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
   • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa Poland
   • 814-14-04-726
   • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
   • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
   • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
   • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
  • Logowanie