• Praktyki zawodowe w Hiszpanii

     • Z przyjemnością informujemy, że realizujemy od września 2019 r. kolejny projekt unijny pt. Nasza szkoła Twoją szansą na sukces!, który potrwa do 2022 r. W ramach programu POWER przyznano nam dofinansowanie w kwocie 97451,00 EURO tj416885,63 PLN. Zaplanowaliśmy 3 wyjazdy uczniów. Tym razem  uczniowie z klas 2-3 Technikum oraz z klasy 2 Szkoły Branżowej I stopnia wyjadą na 3-tygodniowe praktyki zawodowe do Hiszpanii.  Wyjazdy będą poprzedzone przygotowaniem językowym, pedagogicznym i kulturowym.  

      Aktualizacja: 12.11.2021

   •  

    Walencja  – miasto w środkowo-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym. Stolica prowincji i wspólnoty autonomicznej o tej samej nazwie. Trzecie co do wielkości miasto Hiszpanii, z liczbą mieszkańców wynoszącą 800 tysięcy w granicach administracyjnych. Zespół miejski liczy 1 561 000 mieszkańców.

    Jest to drugi co do wielkości port w Hiszpanii oraz węzeł kolejowy szybkiej kolei, drogowy i lotniczy. Główne atrakcje to gotycka Lonja de la Seda, katedra, Święto Ognia oraz nowoczesne Ciudad de las Artes y las Ciencias. W rankingu opublikowanym przez Globalization and World Cities Research Network, Walencja została sklasyfikowana jako miasto o znaczeniu globalnym w II kategorii (beta-). W mieście działa Giełda Papierów Wartościowych Bolsa de Valencia.

     

    HERB WALENCJI                     HLAGA WSPÓŁNOTY AUTONOMICZNEJ WALENCJI