• Architekci w akcji

     • Analiza projektu, pomiary w terenie, troska o wygląd roślin – tak między innymi wyglądają zajęcia praktyczne w technikum architektury krajobrazu. Korzystając z krótkich fragmentów słonecznej aury uczniowie klasy I i II wyruszyli na zewnątrz, by przećwiczyć nabytą wiedzę w praktyce. A ponieważ ostatnio na potrzeby kierunku został zakupiony niwelator optyczny, to na wiosnę z tym większym zapałem wyruszą w teren, by poćwiczyć sprawdzanie pochyłości z nowym przyrządem geodezyjnym.

      Autor: M.Banaś

     • Najzdolniejsza w powiecie

     • Czytając regulamin konkursu od razu pojawił się w mojej głowie gotowy plan. Miał powstać turoń. Jedyny, niepowtarzalny. Uwielbiam szyć, dlatego poszukałam niezbędnych materiałów. Wszystko z recyklingu. Głowę zrobiłam z dwóch desek, do których doczepiłam rurkę, dzięki której paszcza mogła poruszać się swobodnie. Całość starannie zakryłam starym, czarnym, nikomu już niepotrzebnym płaszczem zimowym. Rogi i kij do trzymania konstrukcji samodzielnie wystrugałam z drewna. To było bardzo czasochłonne. Jednak opłaciło się. Oprócz satysfakcji pojawiło się uczucie dumy, ponieważ moja praca została nagrodzona pierwszym miejscem.

      Kierujemy gratulacje do Barbary Guźdy - uczennicy klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych, laureatki XV Powiatowego Konkursu na Ludowe Ozdoby Bożonarodzeniowe i Akcesoria Kolędownicze.

      Organizatorami konkursu było Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej oraz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Cel: zainteresowanie młodzieży ludową tradycją Lasowiaków, zachęcenie jej do samodzielnego poszukiwania wiadomości na ten temat, pobudzenie inwencji twórczej oraz ocalenie od zapomnienia dziedzictwa kultury ludowej naszego regionu.

      Autorzy: B.Guźda, I.Pogoda

     • Mikołajki 2019

     • Pomimo braku zimowej scenerii 6 grudnia pojawił się u nas Mikołaj. Dotarł wraz ze swoją załogą i odwiedził grzeczną młodzież uczącą się w technikum i szkole branżowej. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim, a słodkie upominki wywołały uśmiech na twarzach uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Nie mogło zabraknąć sesji zdjęciowej ze Świętym, która odbywała się przy dźwiękach słynnego Jingle Bells - skomponowanego przez Jamesa Pierponta  w 1875 roku. Nie lada wyzwaniem dla Mikołaja była obecność dzieci z Przedszkola nr 2 w Kolbuszowej. Dzieciaki za otrzymane słodkości podziękowały staruszkowi pierniczkiem i szklanką mleka.

      Autorzy: N.Preneta, I.Pogoda

     • Robotyka w nauczaniu

     • W środę uczniowie z klasy drugiej technikum uczestniczyli w konferencji „Rola robotyki w dydaktyce”, organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej przy współpracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kolbuszowej oraz Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie O/Tarnobrzeg. Żywieniowcy rywalizując z kolegami z LO i ZST świetnie się bawili rozwiązując quiz w aplikacji „Mentimeter”. Kluczem do sukcesu była wiedza o komputerach, szybkość oraz szczęście. Tajną bronią zespołu z Weryni okazał się „Lewy”. Pod tym nickiem występował Marcin Lewandowski, który zajął II miejsce, wyprzedając ponad 50 zalogowanych uczestników. Gratulujemy! Kolejną częścią programu było zapoznanie się z algorytmami, ich cechami oraz zastosowaniem. Dzięki temu młodzież poznała techniki programowania robotów, ale też sprawdziła swoje umiejętności w programie SCRATCH. Następne wykłady poszerzyły wiedzę uczniów o skutki nadużywania nowych technologii oraz zachowania prozdrowotne. 

      Autorzy: K.Wilczyńska, I.Pogoda

     • Ogłoszenie

     • Ogłoszenie o rekrutacji uzupełniającej do projektu „Nasza szkoła Twoją szansą na sukces” o numerze 2019-1-PL01-KA102-063047 w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor: Kształcenie i szkolenia zawodowe.

      Nabór uzupełniający do projektu „Nasza szkoła Twoją szansą na sukces” staż zagraniczny  w Hiszpanii w dniach 10-31 maja 2020 r.

      Do projektu zapraszamy  osoby z obecnych klas II i III  czteroletniego technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz klasy II trzyletniej szkoły branżowej pierwszego stopnia w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych.  Wyjazd na staż zagraniczny poprzedzony będzie szkoleniem językowo-kulturowym oraz pedagogicznym.

      Nabór uzupełniający rozpoczyna się 12 grudnia 2019 r. i będzie trwał do 16 grudnia 2019r. Udział w projekcie jest bezpłatny i w całości finansowany z funduszy europejskich.

      Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie dostępny jest na stronie internetowej szkoły w zakładce POWER-WET projekt „Nasza szkoła Twoją szansą na sukces”.

      Formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 1 do regulaminu rekrutacji) do udziału w projekcie należy składać w terminie od 12 grudnia 2019 r. do 16 grudnia 2019 r. w sekretariacie szkoły.

      Szczegółowych informacji udzielają: koordynator projektu Urszula Kuna, Bogusława Sobowska-Rekut i Anna Kwiecień.

     • Doradztwo zawodowe

     • W ostatnim tygodniu bardzo dużo się działo w gmachu naszej szkoły. Mieliśmy przyjemność gościć uczniów klas 8 i 6 ze Szkół Podstawowych z  Ostrów Tuszowskich i Weryni, którzy w ramach doradztwa  zawodowego zapoznawali się z zawodami w jakich jest kształcona młodzież w naszej szkole: ekonomista, architekt krajobrazu, technik żywienia, kucharz i monter. Aby przybliżyć uczniom tajniki tych zawodów przez cały dzień prowadzone były warsztaty w trakcie których przybyli goście mieli możliwość zobaczyć oraz doświadczyć zadań jakie wykonują nasi uczniowie na lekcjach czy warsztatach w ramach zajęć praktycznych.

      Uczniowie ze szkół podstawowych mogli przekonać się jak przyjemnym i artystycznym zawodem jest architektura krajobrazu. Trzeba wykazać się dużą wrażliwością na piękno, dbać o estetykę i atrakcyjność kompozycji, mieć „oko” i talent w łapkach. Takie cechy były potrzebne by wykonać ozdoby z masy porcelanowej oraz niemal magicznie zamknąć „ las w szkle”. O potrzebne umiejętności zadbali prowadzący zajęcia, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, a wspaniałe efekty pracy są dowodem na niezwykłą wrażliwość i poczucie estetyki uczestników warsztatów florystycznych.

      Dzień warsztatów w ramach doradztwa zawodowego był świetną okazją do zweryfikowania swoich wyobrażeń na temat zawodu ekonomisty. Uczniowie szkoły podstawowej w Ostrowach Tuszowskich uczestniczyli w ekonomicznych grach i zabawach edukacyjnych pod bacznym okiem starszych kolegów – ekonomistów z klasy drugiej. Dreszczyk emocji towarzyszył uczestnikom podczas teleturnieju na aplikacji KAHOOT, który polegał na udzielaniu przez daną drużynę prawidłowej odpowiedzi z zakresu ekonomii.

      Bardzo atrakcyjna okazała się także gra planszowa „Czas na start-up” dając możliwość zdobywania umiejętności pracy w zespole, treningu logicznego myślenia oraz zdolności analitycznych- wszystko w towarzystwie świetnej zabawy, radości i rywalizacji.

      Uczniowie kształcący się w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych zapoznali młodszych kolegów i koleżanki ze Szkoły Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich z zawodem którego się uczą. Poprowadzili oni warsztaty w ramach, których pokazali podstawowe sposoby łączenia rur w ramach różnych technologii. Młodsi koledzy mogli spróbować ułożyć fragment ogrzewania podłogowego a Ci uczniowie, których los obdarował większą fantazją tworzyli z rurek, kolanek i różnych kształtek lampy, ludziki i zwierzątka.

      Nasi goście mieli również okazję zapoznać się z zadaniami wykonywanymi przez technika żywienia i usług gastronomicznych oraz  kucharza. Wśród profesjonalnego wyposażenia pracowni gastronomicznej dowiedzieli się jak ułożyć prawidłowy jadłospis, pięknie przyozdobić stół. Warsztaty przygotowane przez uczniów klas II tż miały też swoją stronę praktyczną i dodajmy niezwykle smaczną. Uczniowie przygotowali przepyszne desery z musem truskawkowym, które choć cieszyły oczy tęczą barw i kolorów to zostały błyskawicznie i ze smakiem zjedzone „do ostatniego okruszka”.

      Dziękujemy za  czas jaki poświęcili nam uczniowie szkół podstawowych i mamy nadzieję iż w następnym roku szkolnym spotkamy się ponownie z nimi już jako uczniami naszej szkoły.

      Autorzy: A.Puzio-Jędruszewska, A.Kiwak

     • Wszechstronnie utalentowane

     • Pokonały ponad 300 osób z 74 szkół, by zostać wyróżnione w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym: Porozmawiajmy o AIDS i uzależnieniach. Na pytanie: od kiedy malujesz? Alicja - czwartoklasistka kształcąca się na technika architektury krajobrazu - odpowiada: od gimnazjum. Czy z rysunkiem wiąże swoją przyszłość? Zdecydowanie tak! Zamierza rozwijać i poszerzać swoje umiejętności na studiach. Natalia na co dzień kształci się jako ekonomistka, jest również w klasie maturalnej. Jak sama mówi: mam własny sposób przekazywania informacji za pomocą rysunku. Czy zostanie magistrem ekonomii? Czas pokaże... ;) Uczestnictwo w konkursie poszerzyło wiedzę dotyczącą zdrowego i odpowiedzialnego życia, a udział w rozdaniu nagród wywołał wiele emocji. Każda z dziewczyn otrzymała wysokiej klasy smartchwatch. Jesteśmy dumni i gratulujemy!

      Autor: I.Pogoda

     • Wizyta przedszkolaków

     • 6 grudnia 2019 roku gościliśmy w naszej szkole dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Kolbuszowej. Mimo niesprzyjającej pogody, tego dnia w naszej stołówce było ciepło, kolorowo i pachniało pierniczkami. Przedszkolaki z pomocą żywieniowców z klasy drugiej dekorowali świąteczne pierniki.  Uczestnicy warsztatów kulinarnych zdobili ciasteczka lukrem lub posypkami, tworząc różnorodne i barwne wzory. Na ciastkach w kształcie: chatek, choinek, reniferów, aniołków, mikołajów, bałwanków, gwiazd i śnieżynek, dominowały kolory typowe dla okresu Bożego Narodzenia. W trakcie warsztatów maluchy wykazały się cierpliwością, skupieniem oraz ciekawymi pomysłami. Ale to nie koniec atrakcji dla maluchów, gdyż nasi uczniowie przygotowali coś „ekstra” dla przedszkolaków… Otóż, dzięki Marcinowi i Adrianowi z klasy drugiej wszyscy mogli podziwiać na żywo możliwości wykorzystania ciekłego azotu w kuchni.  Nasi uczniowie przygotowali sorbety  i lody molekularne. Przybyli goście oczywiście byli zachwyceni pokazem, a także próbowali „łapać” powstałe dymki w swoje malutkie rączki.

      Autorzy: A.Tęcza, K.Wachowska

    • Kiermasz pierniczków Szkolnego Koła Caritas
     • Kiermasz pierniczków Szkolnego Koła Caritas

     • W dniach od 11-13.12.2019 r. (środa-czwartek-piątek) lub do wyczerpania zapasów Szkolne Koło Caritas organizuje kiermasz pierniczków, które są jednym z symboli Świąt Bożego Narodzenia. Udekorowane lukrem pierniczki będą miały kształty: choinek, domków, dzwonków, gwiazdek, bombek, reniferów i aniołów. Sprzedaż ich będzie się odbywała na długiej przerwie przy wejściu głównym do szkoły. Uzyskane fundusze z akcji SKC zostaną przekazane osobom potrzebującym lub znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

      Dziękuję klasie: II kucharz, Iz i 3ez grupie żywienia za pomoc w wypiekaniu oraz dekorowaniu pierników

      Organizatorzy: Agnieszka Biestek i SKC

    • Olimpiada Przedsiębiorczości - etap szkolny
     • Olimpiada Przedsiębiorczości - etap szkolny

     • Olimpiada Przedsiębiorczości jako jedna z największych olimpiad przedmiotowych w kraju jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych: Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

      Hasło przewodnie Olimpiady Przedsiębiorczości: Zarządzanie różnorodnością w organizacji.

      Eliminacje szkolne XV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości  w naszej szkole odbyły się 5 grudnia 2019 r.
      Laureatami zostali:

      I miejsce: Dominik Czachor, klasa 2ae ekonomista
      II  miejsce: Konrad Świątek,  klasa 3ez ekonomista
      III miejsce: Natalia Preneta,  klasa 3ez ekonomista

      Gratulujemy !

      Autor: B. Bryk

     • Półfinał wojewódzki jest nasz!

     • PRZYBYLI - ZAGRALI - ZWYCIĘŻYLI. Zdarzyło się tak w rejonowych zawodach  piłki ręcznej chłopców, które odbyły się 03.12.2019 r. na hali sportowej nr 11 w Mielcu. W rozgrywkach brały udział 4 zespoły: ZST Mielec, mistrz  powiatu dębickiego, mistrz powiatu ropczycko-sędziszowskiego, oraz drużyna z naszej szkoły. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Karol Halat, Bartłomiej Dziuba, Bartosz Krogulec, Bartłomiej Białek, Hubert Staszewski, Paweł Czachor, Krzysztof Bajek, Tomasz Okoniewski, Paweł Lenart, Albert Reguła, Kacper Tereba, Paweł Tęcza, Norbert Witkowski. W pierwszym meczu nasi uczniowie zagrali z drużyną z Dębicy. Przez pierwsze dziesięć minut mecz był wyrównany, przemiennie padały bramki. W drugiej połowie było trochę nerwowo z powodu faulu w wyniku którego, ucierpiał jeden z naszych zawodników Paweł Czachor. Ale ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 5:4. W drugim meczu z drużyną z Ropczyc nasi chłopcy łatwo wygrali z wynikiem 11:3. W meczu finałowym o I miejsce z drużyną ZST Mielec do połowy mecz był wyrównany, niestety początek drugiej odsłony należał do zawodników z Mielca, którzy ostatecznie wygrali 15:10. Nasi zawodnicy wywalczyli II miejsce tym samym kwalifikując się do półfinału wojewódzkiego. Serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom za wzorową postawę, zaangażowanie i wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły na sportowych arenach w regionie.   

      Autorzy: D.Krogulec, A.Kiwak

    • Książka na weekend
     • Książka na weekend

     • Pewnego dnia do Viscos, małego miasteczka w Pirenejach przybywa tajemniczy nieznajomy. Jego niepokojąca obecność sprawia, że tutejsi mieszkańcy, prowadzący dotąd spokojne, uczciwe, wypełnione pracą życie, w ciągu niespełna tygodnia muszą wybrać pomiędzy Dobrem i Złem. „Demon i panna Prym” napisana przez Paulo Coelho to opowieść o odwiecznej walce, którą toczy w nas światło i ciemność, anioły i demony, dobro i zło a także refleksja nad wolnością wyboru swojej własnej ścieżki, wolnością, którą ma każdy z nas, w każdej chwili życia...

      Autor: B.Sobowska-Rekut

      Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/51769/demon-i-panna-prym

     • Mikołajkowy maraton pierników

     • Tysiące udekorowanych pierników, kilogramy przygotowanego lukru oraz dużo uśmiechów i wiele wspaniałych pomysłów – to wszystko towarzyszyło warsztatom, które zostały zorganizowane 5 grudnia br. w naszej placówce. Tym razem atmosferę świąt mogli poczuć żywieniowcy i kucharze - uczniowie klas pierwszych, bo to właśnie dla nich zorganizowano maraton pierników. Pierwszoklasiści uczyli się od koleżanek i kolegów  z klasy drugiej wykonywania różnego rodzaju dekoracji na piernikach. Głównym celem tej imprezy było kultywowanie kulinarnych tradycji, nabycie nowych umiejętności zawodowych dotyczących sporządzania glazur i ciasta piernikowego metodą ciast kruchych, zastosowanie barwników, posypek i brokatu jadalnego, do aranżacji pierników oraz dekorowanie drobnych wyrobów z ciasta piernikowego, rozwijanie pasji i zainteresowań kulinarnych. Uczniowie nas nie zawiedli, jak zawsze wykazali się oryginalnością i ciekawymi jedzeniowymi wymysłami.

      Poniżej sprawdzony przepis na zwykłe pierniki

      Składniki na ciasto: 
      ok 1,4 do 2 kg mąki
      400 g miodu
      500 g cukru pudru
      2 jaja
      1 kostka margaryny
      10 g sody
      10 g proszku do pieczenia
      160 g mleka
      1 opakowanie przyprawy do piernika
      4 łyżki kakao i 2 łyżki cynamonu
      olejek pomarańczowy
      papier do pieczenia

      Wykonanie ciasta: przyprawy: miód i cukier puder  ogrzać  w garnku. Mąkę przesiać z proszkiem i na stolnicy posiekać razem z margaryną i jajkami. W mleku rozpuścić sodę. Ogrzaną mieszaninę miodowo-cukrową oraz  mleko z sodą dodać do składników na stolnicy. Wyrobić na jednolitą masę, schłodzić w lodówce przez 2 godziny. Rozwałkować ciasto na grubość ok. 1 cm i wycinać ciasteczka. Piec w temperaturze ok. 190-200 C przez 10 minut. Gotowe pierniki udekorować  kolorowymi lukrami.  

      Składniki na lukier:
       
      200-450 g cukru pudru (ewentualnie kilka łyżek wody, gdy będzie gęsty)
      2 białka jaja

      Wykonanie lukru: białka jaja wymieszać z cukrem pudrem za pomocą miksera, podzielić do miseczek, dodać barwniki spożywcze, wymieszać i dekorować ciastka za pomocą woreczków strunowych.

      Życzymy smacznego!

      Autorzy: A.Tęcza, K.Wachowska

    • Wyróżnione w konkursie wojewódzkim
     • Wyróżnione w konkursie wojewódzkim

     • Realizując zadania zawarte w programie wychowawczo-profilaktycznym szkoły co roku bierzemy udział w licznych przedsięwzięciach, w tym olimpiadach i konkursach promujących zdrowy styl życia. Jednym z nich jest organizowany przez Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Porozmawiajmy o uzależnieniach i AIDS”. W tym roku 28 listopada konkurs został podsumowany. Komisja oceniła 319 prac, które napłynęły z 74 szkół województwa podkarpackiego. Możemy się pochwalić wyróżnieniem, które zdobyły uczennice klasy 4ae Natalia Sitarz i Alicja Mokrzycka. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 10 grudnia 2019 r. o godzinie 10:00 w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epodemiologicznej w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy!

      https://wsse.rzeszow.pl

      Autor: I.Pogoda

    • XI Szkolny Konkurs Ortograficzny i Poprawnej Polszczyzny
     • XI Szkolny Konkurs Ortograficzny i Poprawnej Polszczyzny

     • Tegoroczne szkolne dyktando dotyczyło rozważań pewnego ciekawego mężczyzny Ważysława, który rozmyślał o bezpowrotnie zaprzepaszczanych szansach matrymonialnych. W jego życiu pojawiały się nietuzinkowe i superatrakcyjne kobiety,  ale i tak czekał on na swoje szczęście. Uczniowie  ZSA-E w Weryni dzielnie zmagali się z tymi wszystkimi trudnymi pułapkami ortograficznymi i już  po raz jedenasty pisali szkolne dyktando, a także mieli możliwość rozwiązania testu z poprawnej polszczyzny. 

      Lista zwycięzców:

      Poprawną polszczyzną najlepiej posługują się:

       I miejsce Karolina Wesołowska

      II miejsce Anna Pomykała i Konrad Świątek

      III miejsce Kamila Lewicka i Julia Wlazło

      Tytuł Mistrza Ortografii otrzymuje Konrad Świątek

      II miejsce Karolina Wesołowska

      III miejsce Anna Pomykała i Monika Dziedzic

      Autor: K.Wachowska

    • Ciasteczko z wróżbą
     • Ciasteczko z wróżbą

     • W naszej szkole andrzejkowe tradycje są wciąż żywe. W tym roku imieniny Andrzeja poprzedził kiermasz charytatywny na rzecz dzieci z domu dziecka. Przez dwa dni u pomysłodawczyń z klasy 2ae: Kingi, Oliwii, Kamili oraz Lidii można było nabywać ciasteczka i babeczki z wróżbami.  Uczniowie naszej szkoły chętnie wspierali pomysł, dlatego będziemy mogli sprawić radość podopiecznym. Patronatem przedsięwzięcia był samorząd uczniowski.

      Autorzy: K.Kobylarz, I.Pogoda

    • Spotkanie dla maturzystów
     • Spotkanie dla maturzystów

     • W ubiegły czwartek mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli z Uniwersytetu Rzeszowskiego i wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji na temat przyszłości związanej ze studiami. Dowiedzieliśmy się jak ważna w życiu młodego człowieka jest matura i poznaliśmy ofertę przybyłej uczelni. Uniwersytet Rzeszowski oferuje ponad 50 kierunków studiów, a w tym: administrację, dietetykę, architekturę krajobrazu, ekonomię, filologię angielską czy też prawo. Poznaliśmy szczegółowo proces rekrutacji, który nie jest tak skomplikowany, jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Co więcej, otrzymaliśmy upominki w postaci egzemplarzy: ,,Informatora dla kandydatów 2020/21", ,,Poradnika praca. pl" oraz ,,Kariery w finansach i bankowości". W naszej głowie zapadła jedna ważna data - 18 maja, czyli początek rekrutacji! Lecz co najważniejsze, utwierdziliśmy się w przekonaniu że : ,,Matura otwiera wiele dróg " i tylko decyzje podyktowane głosem serca dadzą nam w przyszłości prawdziwe szczęście...

      Autorzy: K.Maciąg, K.Wachowska

    • Wylosuj Anioła
     • Wylosuj Anioła

     • W ciągu ostatniego miesiąca  w naszej szkole trwała akcja Wylosuj Anioła. Polegała ona na przygotowaniu  kartek  świątecznych dla dzieci odbywających leczenie na oddziałach onkologii. Cały projekt powstał z inicjatywy rodziców, których  dzieci dotknięte są chorobą nowotworową. Lęk, ból czy wreszcie niepewność towarzyszą choremu dziecku i jego rodzinie przez cały czas. Kartki od tzw. „Aniołów” – czyli wszystkich chętnych oddać odrobinę serca - mają przywrócić im nadzieję, radość, poczucie bezpieczeństwa, a przede wszystkim miłość.

      Tą akcją zainspirowałam uczniów naszej szkoły, aby wesprzeć chore dzieci, dać im wiarę i nadzieję. Nie spodziewałam się, że aż tak będzie, że tak się wszyscy zaangażujecie. Kartki i życzenia są cudowne! Przepiękne! Drodzy koledzy i koleżanki  dziękuje bardzo serdecznie Wam i Waszym Wychowawcom  za udział w  „Aniołowej akcji”. Dziękuję wszystkim za podjęty trud, poświęcony czas, pomysłowość, kreatywność, wrażliwość i dobre serce!

      Autorzy: W.Matusik, B.Bryk, K.Wachowska

     • Pierniki – czas start!

     • Autor: A. Tęcza, K. Wachowska
      --------------------------------------------

      W ostatni piątek listopada w ZSA-E w Weryni zapachniało już cynamonem, imbirem, kardamonem i goździkami, głównie za sprawą maluchów z Publicznego Przedszkola nr 2 w Kolbuszowej. Żywieniowcy z naszej szkoły uczyli przybyłe dzieci jak dekorować świąteczne pierniczki. Ale była z tym zabawa! 

      Całe warsztaty kulinarne przebiegały w niezwykle gwarnej i słodkiej atmosferze, a najciekawszy dla  przedszkolaków  okazał się  lukier, a właściwie to jak go wyciskać, aby można było uzyskać ciekawe dekoracje. Takich aromatycznych warsztatów przed nami wiele, bo kolejne już 5 grudnia!

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
   • zswerynia@zswerynia.pl
   • boguslawa.sobowska-rekut@zswerynia.pl
   • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
   • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
   • 814-14-04-726
   • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
   • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
   • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
   • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
  • Logowanie