• Zakończenie roku szkolnego 2018/19

     • 19.06.2019
      Autor: St. Olszówka
      __________________

      19 czerwca 2019 r. ukończyli szkołę uczniowie klasy 3 monterów sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych oraz kucharzy. Ten dzień to dla wielu z Nich koniec nauki szkolnej, a jednocześnie początek dorosłego życia. Życia, które czasem jest ciekawe, szczęśliwe, ale bywa również trudne, wymagające podejmowania ważnych decyzji.

      Życzę Wam Drodzy Absolwenci, aby to przejście w dorosłość było dla was pozytywnym doświadczeniem, żeby wszystkie wasze plany i marzenia zrealizowały się.

      Życzę - powodzenia! Pamiętajcie, aby w dążeniu do celu nie zatracić poczucia własnej wartości, aby mieć na uwadze dobro innych ludzi, by czasem w ogólnym zabieganiu przystanąć na chwilę i rozejrzeć się dookoła siebie.

      Wszystkim uczniom Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni z całego serca gratuluję osiągnięcia, jakim jest zakończenie kolejnej klasy. Jesteście mądrzejsi i bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie całego minionego roku szkolnego. Jest się z czego cieszyć – zasłużyliście na wspaniały odpoczynek wakacyjny! Wykorzystajcie dobrze letnie miesiące – oglądajcie przyrodę, uprawiajcie sporty, zwiedzajcie nowe miejsca, znajdźcie też czas na czytanie książek. Wakacje dają poczucie swobody i wolności. Nie traktujcie tej wolności, jako wolność od zakazów i nakazów, bądż jako zachęty do zwolnienia z obowiązku myślenia. Wypoczywajcie ze świadomością, że jesteście odpowiedziami za siebie i innych. Szalejcie, ale mądrze! Nie ryzykujcie, nie kuście losu, unikajcie sytuacji niebezpiecznych. Głupota kosztuje nieraz życie. Nie warto! Za dwa miesiące macie tutaj pojawić się wszyscy, wszyscy wypoczęci, szczęśliwi i wzbogaceni o nowe, ale dobre doświadczenia!

      Stanisław Olszówka
      Dyrektor

       

     • Spływ kajakowy

     • 14.06.2019
      Autorzy: M.Banaś, M.Laube-Skowrońska
      ________________________________

      „Świat jest książką i Ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę” - św. Augustyn

      A więc w drogę! Chcemy poznać kolejne stronice naszego życia, gdzie pełno jest kolorowych plam, a czcionka bezustannie zmienia swój charakter. Dokąd? Tam, gdzie doznamy zaskakującej, aczkolwiek miłej przygody, gdzie zaczniemy ją z lekkim drżeniem serca, a zakończymy wypełnieni spokojem i szczęściem, gdzie pozwolimy naszym myślom zawędrować dalej, wyżej, ponad to, co na co dzień…

      13 czerwca pani Małgorzata Laube-Skowrońska zorganizowała ze Szkolnego Klubu Sportowego wyjazd na spływ kajakowy. Niezwykła trasa zaczynała się w miejscowości Obrocz-Zwierzyniec, a kończyła 9 km dalej na przystani Bagno. Na rzekę Wieprz wypłynęło 10 kajaków. A w nich my! Już wiemy, że trasa jest malownicza, bezpieczna, ciekawa. Za chwilę odkrywamy jej dalsze uroki. Woda prowadzi nas krętymi korytarzami w kierunku zalewu Rudka. Raz spokojnie popycha kajak, raz zmusza do ostrych zakrętów, unikania wystających konarów, z nagłą siłą niemal przerzuca przez wąskie gardła otoczone wystającymi głazami. Jak wspaniale niektórzy pokonują przeszkody, dzielnie udowadniając rzece, że są stworzeni do takich przygód. Inni zaś z dziecięcym uśmiechem wpadają w szuwary, by wyratowani z tarapatów znowu wpłynąć w następne ;). Słońce muska nasze twarze i ramiona, gałęzie drzew pochylają się nad naszymi głowami, ważki i niebieskie motyle nic sobie nie robią z naszych wyczynów. A na nas czeka nowa niespodzianka. Dopływając do zalewu musimy wyjść na brzeg i przenieść kajaki przez drogę na dalszy odcinek trasy. A tam powalone dwa dni temu drzewo nie pozwala swobodnie przepłynąć. Nie wie, jak wspaniale zorganizowana jest nasza grupa. Chłopaki brodząc po pas w wodzie pomagają pokonać przeszkodę. I nie tylko tę…

      Nasza mała podróż ma magiczną moc: koi nasze zmysły, wypuszcza do galopu marzenia, pozwala miło poznać nowe, zaszczepia w nas pragnienie kolejnej przygody.

      A więc planujmy następną stronicę naszego życia!

       

     • Lekcje w hotelach, pałacach i dworach ...

     • 12.06.2019
      Autorzy: M.Serafin, A.Kiwak

      _______________________

      Szkoła to nie tylko lekcje w klasach z „nosami w książkach i oczami utkwionymi w tablicy”, to także wycieczki, które wywołują wśród uczniów wiele emocji i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. 3 czerwca  uczniowie klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych odwiedzili obiekty hotelarsko-gastronomiczne: „Dwór Ostoja”, „Hotel Pałac” w Jasionce  i „Hilton Garden” w Rzeszowie.
      „Hilton” znajduje się w pobliżu rzeszowskiej Galerii Millenium Hall. Uczniowie „zagościli” w  apartamentach, które jak przyznała oprowadzająca nas sales specjalista pani Elżbieta Bieszk, zaaranżowano elegancko i klasycznie, dostosowując je dla potrzeb dyplomatów i gości biznesowych. Również wystrój hotelowej restauracja oraz lobby dopasowany był  do wymogów tej grupy gości. Oryginalnością wyróżniała się restauracja hotelowa, w której można delektować się specjałami kuchni polskiej, tradycyjną kuchnią podkarpacką  oraz  popróbować trunków z własnych hotelowych winnic np. słynnego półtoraka.
      Kolejnym przystankiem wycieczki był „Dwór Ostoja” wraz z „Hotelem Pałac”. Obiekty mieszczą się w Jasionce, w bliskiej odległości od lotniska. Z bogatej galerii zdjęć w recepcji hotelowej dowiedzieliśmy się, że Dwór gościł wiele znanych polskich gwiazd m.in. braci Golec, Andrzeja Leppera, Krzysztofa Krawczyka, Aleksandra Kwaśniewskiego i corocznie samą Magdę Gessler. Również i tutaj wystrój  hotelu i sal konferencyjnych był bardzo szykowny i bogaty. Hotelowa restauracja proponowała menu  bogate w staropolskie potrawy kuchni dworskiej, węgierskiej oraz oryginalne przysmaki kuchni hinduskiej. Wnętrze całego obiektu pałacowo-dworskiego to połączenie zabytkowego stylu z nowoczesną techniką. Pokoje hotelowe wyposażone tam są w XIX-wieczne meble kolonialne, wyróżniające się sygnowaniem w postaci herbu jego założyciela. Na zewnątrz goście mogą wypoczywać w nowoczesnym basenie lub spędzić czas na korcie tenisowym czy w saunie.
      Ostatnim punktem wycieczki był „Hotel Pałac” - obiekt znajdujący się z zaraz przy  Dworze. Posiada  on kilka ogromnych sal konferencyjnych, w których mieści się do kilkuset osób. Rustykalne  apartamenty wyposażone są w stylowe meble z egzotycznego drewna. Obiekt jest jednym z największych na Podkarpaciu,  łącznie posiada  220 miejsc noclegowych.  
      Odwiedzane hotele  zachwyciły uczniów swoim urokiem oraz imponującym profesjonalizmem. Uczniowie w większości przyznali, że praca w czterogwiazdkowym hotelu i wzorcowej restauracji niesie dużo pozytywnych wrażeń i ogromne doświadczenia, które z pewnością będą mogli zdobyć już za rok odbywając praktyki zawodowe. Miłym zaskoczeniem dla drugoklasistów była informacja, że oprowadzające nas  przedstawicielki obydwu hoteli są absolwentkami naszej szkoły czyli ich starszymi koleżankami.

     • Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej

     • 12.06.2019
      Autorzy: K.Micek, A.Kiwak
      __________________________

      Rywalizacja to coś co chłopcy kochają najbardziej. Dlatego chętnie uczestniczą w zawodach sportowych tym chętniej, jeżeli te zawody pozwalają kopać piłkę, wybiegać się i pokonać przeciwnika. W dniu 04.06.2019 r. odbył się szkolny turniej  piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. Wzięło w nim udział cztery drużyny chłopców z klas: 1ae, 1 km, 2 km oraz 3ae. Pierwszy mecz rozegrany został pomiędzy drużynami z 1ae i 3ae, mecz skończył się wynikiem 0:3. W kolejnym meczu rywalizowali uczniowie z klas 1km i 2 km, mecz skończył się wynikiem 0:1 dla 2 km. Trzeci mecz pomiędzy 1ae  a 2km  zakończył się wynikiem 0:2. Czwarte spotkanie - pomiędzy 1km a 3 ae  zakończyło się wynikiem 0:3. W piątej odsłonie turnieju rywalizowali ze sobą zawodnicy z klas 1km i 1ae. Po zaciętej rywalizacji mecz zakończył się wynikiem 2:1. W ostatnim meczu turnieju pomiędzy klasami 3ae a 2km wygrała klasa 3ae, wynikiem 4:0. Cały turniej wygrała klasa 3ae i odebrała Puchar Dyrektora Szkoły.

      Skład zwycięskiej drużyny: Tomasz Okoniewski, Bartłomiej Dziuba, Hubert Staszewski, Bartłomiej Białek, Sebastian Serafin, Karol Halat, Piotr Wachnicki.

      Końcowa klasyfikacja turnieju:
      I m-ce: kl. 3 ae
      II m-ce : kl. 2 km
      III m-ce : kl. 1 km
      IV m-ce : kl. 1 ae

       

     • Poczęstunek w dawnej synagodze

     • 11.06.2019
      Autorzy: A.Tęcza, A.Kiwak
      ______________________

      Wystawy, wernisaże i koncerty czyli przedsięwzięcia z kręgu sztuki wysokiej nie mogą obyć się bez poczęstunku, który nie tylko ucieszy podniebienia, ale dostarczy wyrafinowanych doznań estetycznych. Dlatego organizatorzy wystawy rzeźb i malarstwa Rafała Bryndala zwrócili się do nas z ofertą przygotowania poczęstunku dla uświetnienia owego wydarzenia artystycznego. 5 czerwca 2019 roku uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali kolorowy poczęstunek. Uczestnicy wystawy w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej w Kolbuszowej mogli częstować się łososiowym rafaello nadzianym w pomidorki, wielosmakowymi koreczkami oraz chrzanowymi rulonikami. Przygotowanie poczęstunku to jedynie połowa pracy. Przystawki należało pięknie wyeksponować i podać gościom, w czym pomogła Karolina Łysiak- uczennica klasy pierwszej, która niezwykle profesjonalnie zaprezentowała swoje umiejętności sztuki kelnerskiej.

    • Człowiek bez książki jest jak ptak w klatce - na uwięzi
     • Człowiek bez książki jest jak ptak w klatce - na uwięzi

     • 12.06.2019
      Autor: B.Sobowska-Rekut

      _________________________

      Na początku czerwca został rozstrzygnięty Konkursu na Hasło Reklamujące Czytelnictwo.  Młodzież zaproponowała wiele maksym wykazujac się niezwykłą kreatywnością i ciekawym ujęciem tematu. Zwyciężyła Kinga Maciąg, która zaproponowała, że „Człowiek bez książki jest jak ptak w klatce - na uwięzi”. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w następnych edycjach.

     • Lekcja w plenerze

     • 11.06.2019
      Autor: K.Wachowska
      _________________

      Żywieniowcy i ekonomiści z klasy pierwszej udali się dziś na nietypową lekcję, bo bez ławek i krzeseł. Język polski na łonie natury to był strzal w dziesiątkę w takie upały. Piękne, zielone, parkowo-leśne otoczenie sprzyjało wielu refleksjom i rozbudzało wyobraźnię przy czytaniu wierszy.

     • Dzień Języków Obcych

     • 11.06.2019
      Autor: K.Wachowska
      __________________

      Po dzisiejszym dniu uczniowie ZSA-E w Weryni doszli do wniosku, że warto UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH!  Popularyzowano w tym dniu kulturę, geografię, życie polityczne czy kuchnię innych państw, a przede wszystkim promowano projekty, w których uczestniczymy. Na początku niemal cała społeczność szkolna obejrzała ciekawe prezentacje  z wyjazdów zagranicznych do Wielkiej Brytanii: Aktywni w Europie, jak również te dotyczące projektu Robopreneur  z wyjazdów do Hiszpanii i Portugalii.

      Najciekawszy okazał się quiz na temat państw anglojęzycznych, francuskojęzycznych i niemieckojęzycznych, bo młodzież musiała wykazać się ogromną wiedzą np. o monarchii angielskiej, o przekąskach francuskich i modzie, a także o zabytkach zachodnich sąsiadów. W teleturnieju Jaka to melodia? wszyscy śpiewająco odgadywali wykonawców i tytuły  znanych piosenek. Najodważniejsi zmierzyli się z  łamańcami językowymi (tongue twisters), czyli trudnymi  do wymówienia zdaniami lub ciągami wyrazów z języka angielskiego. WSZYSCY UCZĄC, DOBRZE SIĘ BAWILI!

     • Najważniejsze, aby w życiu mieć swój cel

     • 11.06.2019
      Autorzy: U.Kuna, K.Wachowska
      _________________________

      Uczniowie z pierwszych i drugich klas ZSA-E w Weryni odwiedzili więzienie w Rzeszowie - Załężu, aby poznać specyfikę tego miejsca. Zakład Karny w Rzeszowie jest największą jednostką penitencjarną, w której może przebywać  ok. 1300 osadzonych. Od samego początku, młodzież musiała przejść przez pewne procedury zanim  pewnie wkroczyła do zakładu karnego. Zobaczcie co tam się działo!

      Wszystkich nas przywitał wychowawca Zakładu Karnego pan kpt. Maciej Słysz, który przeprowadził lekcję wychowawczą, podczas której młodzież została zapoznana  ze specyfiką jednostki, działalnością placówki i pracą służby więziennej. Poruszył on ważne zagadnienia dotyczące przyjaźni, szacunku, odpowiedzialności i wdzięczności, którą trzeba sobie wzajemnie okazywać każdego dnia. Wielokrotnie podkreślał i uświadamiał młodzieży, że w życiu trzeba wyznaczać sobie określone cele i do nich konsekwentnie dążyć, nie zapominając przy tym o najbliższych.  Jako wzór godny do naśladowania podał piłkarza Cristiano Ronaldo, który pomimo że pochodził z biednej rodziny, żyjąc w slumsach, to każdego dnia ciężko trenował, aby być najlepszym piłkarzem. Kiedy inni po treningu szli do domu, on zostawał i ciężko trenował. Dzisiaj jest znanym na całym świecie piłkarzem.

      Następnie obejrzeliśmy  film „Za pięć dwunasta”, którego akcja rozgrywa się właśnie w Rzeszowie – Załężu i opowiada on o życiu Zygi - więźnia przebywającego tutaj od ponad 30 lat. Bohater od wielu lat nie utrzymuje kontaktów z rodziną, a w zakładzie zajmuje wysoką hierarchię budząc strach wśród innych osadzonych. Pewnego dnia podczas zajęć  kulturalno – oświatowych, Zyga po obejrzeniu filmui namowie wychowawcy pisze wzruszający list do matki, za którą tęskni i nie pamięta jej głosu… Niestety zamiast odpowiedzi otrzymuje jej nekrolog. Po obejrzeniu projekcji uczniowie wzięli udział w spotkaniu z osadzonymi. Młodzież miała możliwość wysłuchać relacji osadzonych, jak również  zadać im pytania. Żaden z więźniów biorących udział w spotkaniu nigdy nie planował znaleźć się w zakładzie karnym, bo ,,nie przypadki rządzą losem, ale złe wybory”.

      Z tym zakładem karnym współpracujemy już od wielu lat. To tu odbywają się  m.in. zajęcia profilaktyczno-wychowawcze, podczas których uczniowie dowiadują się jak umiejętnie dobierać sobie znajomych, bo konsekwencje złego wyboru mogą doprowadzić do wejścia w konflikt z prawem i tym samym zakończyć się więzieniem.

      Uczniowie byli pod wrażeniem, ten chwilowy pobyt za murami zmusił do zastanowienia nad sobą, nad życiem.  Z pewnością dał wiele do myślenia nam wszystkim, ale również ukazał nadzieję , że na zmiany nigdy nie jest za późno i że każdy może się zmienić na lepsze, nawet „za pięć dwunasta…” 

     • Chętni i pomocni

     • 07.06.2019
      Autorzy: K.Margańska, W.Cesarz, A.Kiwak
      ___________________________

      Jedną z najpiękniejszych i najbardziej wartościowych postaw ludzkich jest współczucie i niesienie pomocy innym ludziom. Taką bezinteresowną pomoc oferują wolontariusze. 31 maja i 1 czerwca br. 18 osób z klas pierwszych i drugich miało możliwość uczestniczenia w szkoleniu wolontariuszy w ramach projektu „Chętni i pomocni”, który był realizowany przy współpracy z Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej. Warsztaty odbywały się w Warszawie, a uczestnikami były osoby zainteresowane wolontariatem.  

      Spotkania odbywały się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie. Była to też okazja do poznania uczelni. Uczestnicy wyjazdu zapoznali się z drogą jaką trzeba przejść by zostać wolontariuszem misyjnym. Podczas wyjazdu odbyło się kilka spotkań z wolontariuszami i misjonarzami.

      Jak pisze Andżelika czas, spędzony na warsztatach był niesamowity. Podczas spotkania było miejsce na modlitwę, naukę języka, zabawę oraz wzajemne poznanie się. Nie mam wątpliwości, że bycie wolontariuszem jest pełne odpowiedzialności ale także kryje w sobie coś w rodzaju takiej misji, do której powołani są młodzi, silni i piękni ludzie. Podczas tych dwóch dni uświadomiłam sobie że są oni dla mnie autorytetami”.

      Na tych zajęciach dowiedziałam się wielu ciekawostek o Mongolii, przypomniałam sobie kim jest wolontariusz i jakie są cechy dobrego wolontariusza. Dowiedziałam się, że jako wolontariusz misyjny należy się przygotować na każdą dolegliwość, uraz zasłabnięcie i trzeba wiedzieć jak sobie z tym poradzić. Mogliśmy również zagrać w ciekawą grę oraz nauczyć się piosenki w języku suahili. Poza tym spotykaliśmy misjonarzy, którzy opowiedzieli nam o swoich doświadczeniach na misji” zauważa Kamila.

      Jak zauważa Kinga: zamiast na wczasy, wyjeżdżają, by pomagać innym. Biorą dłuższe urlopy, a czasami nawet porzucają wygodne posady. Wolontariusze misyjni chcą zmieniać świat, ale przy tym zmieniają siebie”.

      Po zakończeniu warsztatów zwiedzaliśmy Warszawę. Był to DOBRZE przeżyty czas.

     • Zdrowy i kolorowy zawrót warzywno-owocowy

     • 06.06.2019
      Autorzy: W.Majewska, A.Kiwak
      __________________________

      Zdrowe odżywianie nie jest nudne. Udowodnili to uczniowie klasy pierwszej kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych podczas Rodzinnego Festynu Zdrowia w Dzikowcu. Dla uczestników festynu przygotowali kolorowe przekąski ze świeżych warzyw i owoców: shoty warzywne z marchewką, ogórkiem, papryką, kalarepą w sosie czosnkowo-koperkowym, koktajl truskawkowo-waniliowy i filetowane owoce, które ciekawie wyglądały i wspaniale smakowały.

     • Footballowa Werynia

     • 05.06.2019
      Autorzy: A.Tęcza, A.Kiwak
      _____________________

      Sport i zdrowe odżywianie są jak dwie strony jednego medalu. Żeby osiągać dobre wyniki, mieć siłę i energię trzeba dobrze i zdrowo jeść. A kto najlepiej wie czym karmić sportowców? Oczywiście nauczyciele i uczniowie z pionu żywienia. Dlatego kolejny raz młodzież naszej szkoły przygotowała catering dla uczestników plenerowej imprezy Footballowa Kolbuszowa, która tym razem odbyła się w Weryni, dnia 02.06.2019 r. Uczniowie klas pierwszych wspólnie z nauczycielkami przygotowali stoisko ze zdrowymi, kolorowymi przekąskami. Przybyli goście częstowali się szotami warzywnymi z dipem koperkowym, koktajlami truskawkowo-bananowymi, truskawkowo-waniliowymi, sałatką owocową oraz lodami arbuzowymi. Nasze stoisko jak zawsze cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem, a owocowe przekąski prawie natychmiast znikały ze stołów.

     • Dzień z ekonomią

     • 04.06.2019
      Autorzy: E.Tylutka, K.Wachowska
      _____________________________

      W ubiegły czwartek ekonomiści z naszej szkoły świętowali tzw. „Dzień z Ekonomią”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań młodzieży w tym zakresie, czyli poznawanie  tajników ekonomii, bankowości, finansów oraz rachunkowości, a wszystko to przez zabawę i koedukację ekonomiczną. Z tej okazji gościli uczniów z trzech szkół naszego powiatu - ósmoklasistów z Kupna i Kolbuszowej Górnej oraz uczniów z Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej - więc było ciekawie!

      W programie warsztatów ekonomicznych wykorzystano grę edukacyjną „Zabawmy się z ekonomią”, „Koło fortuny dla przedsiębiorczych”, program komputerowy pt. „Świat finansowo–księgowy”, także test „Mój przyszły zawód” oraz  konkurs „Talent ekonomiczny”. To właśnie uczniowie - ekonomiści z ZSA-E w Weryni zapoznawali młodszych kolegów z obsługą programu magazynowo-sprzedażowego Subiekt GT, pomagali podczas sporządzania dowodów księgowych w wersji papierowej i elektronicznej, jak również opowiadali na temat własnych doświadczeń w takiej pracy na rynku krajowym i zagranicznym.

      Dużym zainteresowaniem cieszył się film promujący właśnie ten zawód.

      Uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej rozwiązywali test predyspozycji zawodowych, który może okazać się dla nich pomocny przy wyborze dalszej drogi kształcenia, a także po wysłuchaniu tylu informacji,  mieli później możliwość wykazania się logicznym i kreatywnym myśleniem w zakresie finansów, bo rywalizowali o tytuł najlepszego. Każdy zespół miał za zadanie wykonać jedną kompleksową pracę w następujących kategoriach:

      1. plastyczno–przedsiębiorczej

      2. rachunkowej

      3. logiczno–innowacyjnej

      4. magicznej zagadki.

      Konkurs był doskonałą okazją do zweryfikowania zdobytej wiedzy i  nabytych umiejętności podczas warsztatów. Uczestnicy mogli wykazać się wiedzą ekonomiczną, umiejętnościami podejmowania decyzji, dokonywania trafnego wyboru,  refleksem, zdolnościami manualnymi, artystycznymi i rachunkowymi. Dodatkowo umiejętnie musieli wykorzystać techniki antystresowe towarzyszące wykonywaniu różnego rodzaju wyzwań. Z pewnością było to ciekawe doświadczenie i dla przybyłych, i dla uczniów. 

     • Puchar Polski Nordick Walking

     • 04.06.2019
      Autorzy: M.Laube-Skowrońska, A.Kiwak

      ___________________________

      Tradycją sportową stały się już zawody Pucharu Polski Nordick Walking w Kolbuszowej. Tym razem odbyły się na Stadionie Sportowym w Weryni 01.06.2019 r. Trasa: 2,5 km pętla, wiodła przez las, który zmagającym się z czasem sportowcom dawał chwilę wytchnienia od słońca pięknie i mocno świecącego. W tym roku uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Małgorzaty Laube-Skowrońskiej, włączyli się w organizację zawodów, pracując jako wolontariusze. Dominik Czachor, Gabriela Drałus, Kinga Kosiorowska, Kamil Krupa, Kinga Płaza, Anna Pomykała, Agnieszka Pomykała, Natalia Preneta, Klaudia Rząsa, Natalia Sitarz, Konrad Świątek i Alicja Mokrzycka pracowali w punktach odżywczych, depozycie, wypożyczalni sprzętu. Byli odpowiedzialni za ład i porządek na swoim stanowisku i oczywiste jest, że z tego zadania świetnie się wywiązali.

     • Najsmaczniejsze zajęcia w szkole


     • 03.06.2019
      Autorzy: W.Majewska, A.Kiwak
      _________________________

      Mówią że ciekawość to pierwszy stopień do piekła, ale ciekawość nowych smaków zaprowadziła nas do niesłychanych przeżyć i doznań kulinarnych. Jako uczestnicy programu Dobry Pomysł, pod okiem mistrza kulinarnego pana Jacka Świerka z Podkarpackiej Akademii Kulinarnej i Konsultingowej, poznaliśmy nowe i bardzo ciekawe trendy kulinarne. W ramach projektu przygotowaliśmy potrawy wykorzystując nowoczesne techniki kulinarne. Wspaniałym doświadczeniem dla uczniów było łączenie owocowych smaków z rybami i mięsem, tworzenie potraw o różnych smakach, konsystencjach i kolorach. Efektem wspólnej pracy były potrawy: torcik camembert, filet z kaczki sous-vide z sosem pomarańczowo-nektarynkowym podany z sakiewkami z ciasta filo z kaszą jaglaną, gruszką i cynamonem, kolorowa piramidka z drobiową masą knelową w listkach z cukinii i marchewki, łososiowe rafaello z kaparami, polędwiczka w maślanej marynacie z migdałami i smażonym świeżym ogórkiem, torcik z dorsza i kulkami limone, papryczki nadziewane fetą i oregano, parfait, szoty, sałatka włoska. Niesamowite nazwy w stu procentach określały smaki potraw, które w błyskawicznym tempie znikały z naszych talerzy.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
    • zswerynia@zswerynia.pl
    • boguslawa.sobowska-rekut@zswerynia.pl
    • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
    • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
    • 814-14-04-726
    • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
    • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
    • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
    • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
   • Logowanie