• Carving w szkole
     • Carving w szkole

     • Autorzy: A.Tęcza, A.Kiwak


      Nang Noppamart to kobieta, która zapoczątkowała na świecie sztukę carvingu. Aby obdarować swojego władcę podczas festiwalu Loi Kratong wyrzeźbiła pięknego ptaka. Tym samym dała początek niezwykłej sztuce jaką jest carving. To sztuka, mimo różnych zawirowań historycznych  znana jest na całym świecie, a w Tajlandii  kurs rzeźbienia w owocach i warzywach można znaleźć  w każdej  szkole podstawowej. Carving dotarł także do naszej szkoły. W  listopadzie uczniowie klasy pierwszej w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych mieli okazję poznać zasady carvingu. Nauczyli się jak wykonać róże, liście, łabędzie i inne kompozycje. Jesień to dobry czas na poznawanie tego rzemiosła, które w naszej szkole osiągnęło już poziom sztuki. Wielka ilość dostępnych warzyw takich jak dynie, rzepy, cukinie, melony, rzodkiewki, jabłka powoduje, że na jesiennym stole może królować wiosna, kwiaty, kolor.  Zdjęcia

     • Moje małe aktorskie życie

     • Autorzy: W.Matusik, A.Kiwak


      Możliwość rozwijania własnych pasji i popularyzowania ich wśród koleżanek i kolegów to wspaniała okoliczność. Jak co roku miałam możliwość zaangażowania się w poszerzanie wiadomości  młodszych kolegów i koleżanek  na temat teatru, gry aktorskiej oraz zawodu aktora. Jestem związana ze sceną od 6 lat więc moja wiedza i umiejętności są na tyle duże, że mogę poprowadzić takie zajęcia. Za każdym razem gdy prowadzę takie zajęcia, rozpoczynam je od przedstawienia głównych cech aktora. Jest to niesamowicie ważne, ponieważ moi „uczniowie” w dalszej części zajęć odgrywają scenki związane z codziennym życiem. Kolejny etap zajęć to ćwiczenia dykcyjne. Jest to trudne, ponieważ niektórzy nie potrafią wykonywać bardzo podstawowych zadań związanych z naszym oddechem. Apeluję! Moi drodzy! Ćwiczcie swoją wymowę! Gdy mamy rozgrzane aparaty mowy, przechodzimy do przedostatniego punktu naszych zajęć. Wcielamy się w role, odgrywając scenki. Rozpoczynamy od prostych i  przechodzimy do tych najtrudniejszych. Na zajęciach mogę rozwijać kolegów i koleżanki ale i samą siebie! Uwielbiam prowadzić te zajęcia ponieważ poznaję różnych ludzi, a przede wszystkim robię to, co kocham najbardziej! Ostatnim etapem moich zajęć jest krótka rozmowa. Lubię odpowiadać na pytania od rówieśników, a moje zajęcia cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego jestem bardzo szczęśliwa.

     • Pływacka Licealiada

     • Autorzy: M.Laube-Skowrońska, A.Kiwak


      Sport spełnia w życiu człowieka różnorodne funkcje. Jest sposobem na relaks ale również okazją do rywalizacji. Szansą na pokazanie swych umiejętności były zawody zorganizowane 26.11.2018 r. na pływalni Fregata w Kolbuszowej. W półfinale wojewódzkim na dystansie 50 m stylem dowolnym naszą szkołę reprezentowali Micek Kamil oraz Mateusz Kołodziej z klasy II Szkoły Branżowej.

    • Alicja na podium
     • Alicja na podium

     • Autor: I.Pogoda


      100 lat Niepodległej - pod takim hasłem Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kolbuszowej pod patronatem Starostwa Powiatowego zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem było m.in. kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży, zachęcanie do poznawania historii swojego kraju i narodu, integracja młodzieży wokół wspólnych wartości, a także rozwijanie wrażliwości artystycznej. Zwyciężczynią została Alicja Mokrzycka - trzecioklasistka kształcąca się w zawodzie technika architektury krajobrazu, której serdecznie gratulujemy! Zdjęcia

    • Mistrzowie przemowy
     • Mistrzowie przemowy

     • Autor: K.Wachowska


      Ekonomistka z klasy czwartej Justyna Witas zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Krasomówczym w Języku Obcym „Mistrz Przemowy”. W swoim wystąpieniu  zwróciła uwagę na wartości wynikające z czytania. Inną przemowę wygłosił Dominik Czachor - również ekonomista, ale z klasy pierwszej, który zainteresował zgromadzonych pozytywnymi aspektami gier komputerowych. Nasi reprezentanci wypadli znakomicie, to znaczy zachowali spokój, kiedy pojawiał się stres, odpowiednio gestykulowali, kiedy była taka potrzeba, logicznie i interesująco przemawiali w języku angielskim.

      Zadaniem uczestników tego konkursu było zaprezentowanie autorskiego tekstu o dowolnej tematyce w języku angielskim, francuskim lub niemieckim (3-5 min.). Uczestnik mógł wygłosić np. przemówienie na temat polityczny, społeczny, ekologiczny, ekonomiczny itp., komedię typu „stand-up”, monolog, opowiadanie, anegdotę. Jury oceniało jasność i logiczność formułowanych myśli, konstrukcję wypowiedzi, płynność oraz poprawność wyrażania się, bogactwo języka i jego barwność, dobór tematu i ogólną ekspresję idei, także sugestywność wypowiedzi, kontakt ze słuchaczami oraz mowę ciała.

      Celem konkursu było zwrócenie uwagi młodzieży na potrzebę nauki języków obcych, rozbudzenie zamiłowania do pięknego, sugestywnego mówienia, rozwijania umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli. 

      Gratulujemy! Zdjęcia

    • Sukces Kamila w Rzeszowie
     • Sukces Kamila w Rzeszowie

     • Autor: B.Krzysztofiński


      Uczniowie z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni od wielu lat z sukcesami biorą udział w Olimpiadzie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie zajmując czołowe lokaty w województwie.

      23 listopada 2018 r. w siedzibie  Okręgowego Inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy w Rzeszowie, odbył się finał wojewódzki Olimpiady.

      Powiat kolbuszowski reprezentował uczeń klasy drugiej w zawodzie technik architektury krajobrazu z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Kamil Krupa, który zajął drugie miejsce na 16 startujących Zespołów Szkół z województwa podkarpackiego.

      Organizatorem Olimpiady oraz fundatorami cennych nagród byli: Państwowa Inspekcja Pracy, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Podkarpacka Izba Rolnicza, Agencja Nieruchomości Rolnych oraz Podkarpacki Urząd Marszałkowski i Wojewoda Podkarpacki. Celem konkursu jest propagowanie idei bezpieczeństwa i higieny pracy a w szczególności: bezpiecznej obsługi maszyn i urządzeń technicznych, zapobiegania wypadkom przy pracy oraz pogłębianie znajomości z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

      W bieżącym roku była to już XX edycja tej olimpiady, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na swoją tematykę i bardzo cenne nagrody ufundowane przez sponsorów.

       Zakres tematyczny wiedzy jaką wykazywali się tegoroczni finaliści obejmował:

      -zagadnienia bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach

      -wiadomości z zakresu głównych zagrożeń występujących w gospodarstwach

      -przepisy prawne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy

      -zakresy działań PIP i KRUS

      Uczniów do konkursu przygotowuje nauczyciel Bolesław Krzysztofiński, specjalista ds. bhp w szkole. Tegoroczny finalista Kamil Krupa za zajęcie 2 miejsca otrzymał od wojewody dyplom i wyróżnienie oraz wspaniały puchar, a od sponsorów cenne  nagrody. Zdjęcia

       

       

    • Fantazyjne pierniczki najmłodszych
     • Fantazyjne pierniczki najmłodszych

     • Autorzy: A.Tęcza, A.Kiwak


      W listopadowy, pochmurny poniedziałek gościliśmy w naszej szkole dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Kolbuszowej. Mimo niesprzyjającej aury w naszej stołówce było ciepło, kolorowo i pachniało aromatycznymi, korzennymi pierniczkami. Przedszkolaki z pomocą uczennic klasy pierwszej Szkoły Branżowej oraz dziewcząt z klasy drugiej technikum dekorowali świąteczne pierniki.  Uczestnicy warsztatów kulinarnych zdobili ciasteczka lukrem i posypkami w różnorodne, barwne wzory. Na ciastkach o kształtach chatek, choinek, reniferów, aniołków, mikołajów, bałwanków, gwiazd i śnieżynek dominowały kolory typowe dla okresu Świąt Bożego Narodzenia - biel, zieleń, czerwień. W trakcie warsztatów maluchy wykazały niebywałą fantazję przy zdobieniu pierniczków. Zdjęcia

    • Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Chłopców
     • Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Chłopców

     • Autorzy: A.Żywiec, A.Kiwak


      Po wielkich sukcesach w Powiatowych Zawodach w Tenisa Stołowego  przyszedł czas na rozstrzygnięcia na „lokalnym, szkolnym podwórku.” Mowa tu o Szkolnych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym. W miniony wtorek 20 listopada 2018 r. rozegrany został turniej z udziałem 13 zawodników reprezentujących poszczególne klasy. Zgłoszeni zawodnicy w wyniku losowania zostali dobrani w pary. Zwycięzcy awansowali do następnej rundy, natomiast przegrani mieli jeszcze szanse w kolejnych meczach. Taki system rozgrywek nosi nazwę "do dwóch przegranych", czyli zawodnik odpada z turnieju dopiero po drugim przegranym meczu. Mecze były rozgrywane do 3 wygranych setów. Turniej trwał 4 godziny. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: 

      I miejsce: Bartłomiej Dziuba kl. III ae
      II miejsce: Kamil Micek kl. II km
      III miejsce: Jakub Nowak kl. I ae
      IV miejsce: Sebastian Ofiara kl. I km
      V miejsce: Mateusz Kret kl. III km
      Zwycięzcom gratulujemy, a zainteresowanych zapraszamy za rok. Zdjęcia

    • Nauka życia
     • Nauka życia

     • Autor: St. Olszówka


          W ubiegły poniedziałek woźna przyprowadziła do dyrektora starszego pana, który chodził po szkole i robił zdjęcia. Okazało się, że to absolwent z 1980 Policealnego Studium Zawodowego - Krzysztof Stabryła. Przy herbacie opowiedział o tym co teraz robi i gdzie mieszka. Losy rzuciły go z Sanoka, aż do Lillooet w Kolumbii Brytyjskiej w najcieplejszym miejscu zachodniej Kanady. Jest nauczycielem w szkole zorganizowanej dla muzyków. Połowę czasu przeznaczonego na naukę uczniowie poświęcają na prace fizyczne. Nie tylko sami utrzymują internat lecz także zarabiają dla szkoły przy produkcji… marchwi. Młodzież tej szkoły „jest pouczana o obowiązkach praktycznego życia. Każdy uczeń zdobywa wiedzę o pewnych gałęziach pracy fizycznej, za pomocą których, w razie potrzeby, może uzyskać środki do życia. Jest to niezbędne, nie tylko jako zabezpieczenie przed zmiennymi koleinami życia, ale także wpływa na rozwój fizyczny, umysłowy i moralny. Nawet gdyby było pewne, że nikt nigdy nie będzie musiał uciec się do ręcznej pracy dla jego wsparcia, nadal należy go nauczyć pracy.”

          Uprawa marchwi certyfikacji ekologicznej, czyli bez obornika, nawozów sztucznych i środków chemicznych nie jest prosta. Krzysztof wniósł do swojej szkoły wiedzę zdobytą w Weryni. Przydały mu się zasady uprawy roli wdrażane przez profesora Józefa Górkę. Talerzowanie zastąpił orką, zastosował płodozmian z dużą ilością roślin motylkowych. Marchew na tym samym polu jest uprawiana raz na cztery lata. Dodatkowo stosuje preparat Alfa-Alfa. Niszczenie chwastów polega na dwukrotnym wypalaniu za pomocą płomienia powstającego w wyniku spalania propanu w specjalnych palnikach, w terminie wczesnej fazy rozwoju chwastów. Pielenia jest niewiele, odbywa się na leżąco, a uczniowie są przewożeni na specjalnej platformie. Zbierają rocznie milion funtów (ok. 500 ton) zdrowych, dorodnych marchewek.

          Krzysztof bardzo chętnie spotka się  jeszcze raz z całym zespołem pedagogicznym i z uczniami  naszej wspólnej szkoły. Mówi: ,,szkoła ta, jest w moim sercu bardzo głęboko wyryta  wraz ze wspaniałymi wspomnieniami z lat szkolnych. No i bardzo dobrym systemem nauczania. Następnym razem gdy przyjadę, będę miał przygotowaną  prelekcje na temat organicznej uprawy warzyw poparta zdjęciami w "power point" i opowiem coś o profilu szkoły, gdzie spędziłem 8 lat ucząc studentów  organicznego myślenia. Jeśli to będzie w jakiś sposób pomocne w edukacji studentów to to bardzo chętnie podzielę się moim doświadczeniem z całą szkołą".   Zdjęcia

    • Nowy numer gazetki pt. Wydarzenia
     • Nowy numer gazetki pt. Wydarzenia

     • Autorzy: G.Drałus, A.Kiwak


      Ukazał się nowy numer gazetki szkolnej "Wydarzenia" wrzesień - październik. Zapraszamy do przeczytania. Znajdziecie w nim między innymi ciekawe artykuły o niepodległości oraz przepisy idealne na jesienne dni.

    • Sukcesy w tenisie stołowym
     • Sukcesy w tenisie stołowym

     • Autorzy: A.Żywiec, A.Kiwak


      Każdy sukces cieszy i buduje poczucie wartości, a podwójny sukces ma wręcz działanie oszałamiające. Tak szczęśliwy był dla naszych zawodników dzień 13 listopada 2018 roku, kiedy odbyły się w naszej szkole powiatowe drużynowe rozgrywki w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach brały udział reprezentacje ZST w Kolbuszowej, LO w Kolbuszowej i ZSA-E w Weryni, w kategorii chłopców oraz LO Kolbuszowa i ZSA-E w Weryni w kategorii dziewcząt.
      Każdą szkołę reprezentowało  dwóch zawodników oraz ewentualny rezerwowy. W każdym pojedynku drużyn odbywały się dwa mecze singlowe – pojedyncze, potem mecz deblowy – podwójny i ponownie dwie gry pojedyncze. W kategorii dziewcząt odbyło się tylko jedno spotkanie: ZSA-E w Weryni i LO Kolbuszowa. Nasze dziewczęta wygrały wynikiem 3:2. Monika Biestek wygrała dwie gry singlowe i wspólnie z Dominiką Majewską wygrały grę deblową, zajmując I miejsce.   
      W kategorii chłopców w pierwszym meczu nasi reprezentanci pokonali drużynę LO w Kolbuszowej 3:1. Dawid Biestek wygrał dwie gry singlowe, grając z Bartkiem Dziubą wygrali grę deblową. W kolejnym meczu nasi chłopcy ulegli drużynie ZST Kolbuszowa 2:3. Dziuba i Biestek wygrali po jednej grze singlowej, przegrali debla i kolejne gry singlowe. W meczu LO z ZST wynik był 3:0 dla LO. W wyniku podziału „dużych” punktów – za zwycięstwa drużynowe oraz „małych” punktów – indywidualne zwycięstwa, pierwsze miejsce zajęli reprezentanci naszej szkoły. Zdjęcia

    • Światowy Dzień Cukrzycy
     • Światowy Dzień Cukrzycy

     • Autorzy: A.Fitał, A.Wróbel, K.Wachowska


      W ubiegłym tygodniu urządziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Cukrzycy, obchodzony corocznie 14 listopada - w urodziny odkrywcy insuliny, Fredericka Bantinga. O cukrzycy wiele słyszymy, mówimy, czytamy, bo coraz więcej osób cierpi na taką dolegliwość. Organizacja takiego dnia ma zwrócić uwagę na globalny wymiar cukrzycy, zwiększyć świadomość naszej młodzieży  na temat tej choroby i promować odpowiednie działania profilaktyczne.

      Uczniowie z klasy IV  żywienia pod opieką nauczycieli: p. Anny Fitał i p. Anny Wróbel przygotowali w tym dniu specjalne  warsztaty. Młodzież zgromadzona w szkolnej jadalni wysłuchała ciekawej prezentacji nt. problematyki cukrzycy ( procenty zachorowań, niepokojące prognozy na przyszłość, brak świadomości choroby itp.)  oraz dowiedziała się  jak zmienić swój sposób odżywiania, także tryb życia, by zapobiec tej chorobie i cieszyć się długim życiem. Na zakończenie kucharze z klasy II Szkoły Branżowej,  przygotowali  dla wszystkich pyszne ciasto marchewkowo- cukiniowe, oczywiście z obniżoną zawartością cukru! Zdjęcia

    • X Szkolny Konkurs Ortograficzny i Poprawnej Polszczyzny
     • X Szkolny Konkurs Ortograficzny i Poprawnej Polszczyzny

     • Autor: K.Wachowska


      Informujemy, że 3 grudnia br. (w poniedziałek) na szóstej godzinie lekcyjnej w sali nr 17 odbędzie się Szkolny Konkurs Ortograficzny i Poprawnej Polszczyzny. Zapisy dwuosobowych reprezentacji klas można dokonać u nauczyciela polonisty do końca listopada. Zapraszamy!

    • Otwarta firma
     • Otwarta firma

     • Autorzy: N.Preneta, K.Wachowska


      W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości,  jak co roku organizowanego w naszej szkole, realizowany był projekt Otwarta firma. Twórcami tego szkolnego przedsięwzięcia byli nauczyciele zawodu: Beata Bryk oraz Mieczysław Oślizło, a odwiedzali nas przedsiębiorcy, pracownicy urzędów i instytucji. Zaproszeni konsultanci dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem teoretycznym jak również podawali przykłady te praktyczne. Była to doskonała okazja dla nas, aby zdobyć dodatkową wiedzę m.in.: z zakresu podatków, praw konsumenta, pozyskania dofinansowania na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, ubezpieczeń czy prowadzenia własnej firmy.

      Pierwszym gościem, który odwiedził naszą szkołę był p. Kazimierz Pierzchała, agent ubezpieczeniowy firmy Ergo Hestia, który bardzo wnikliwie przedstawił zagadnienie ubezpieczeń. Uświadomił nam jak one są ważne, a także  zapoznał nas z konsekwencjami i wysokimi karami za ich brak.

      Pan Konrad Batory przedsiębiorca, właściciel Bee Shop Fotelikowe Centrum Bezpieczeństwa RWF, opowiadał  o zaletach  prowadzenia własnej  działalności gospodarczej.  Przekonywał nas, że warto podejmować wyzwania, bo pozwala  to na rozwój osobisty i zawodowy.  

      Następne wystąpienie z okazji Tygodnia Przedsiębiorczości to prelekcja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Kolbuszowej p. Jana Kochanowicza oraz kierownika Referatu Obsługi Bezpośredniej Urzędu Skarbowego w Kolbuszowej p. Andrzeja Sudoła.  Urzędnicy bardzo szczegółowo omówili  podatki  i uświadomili nam  ich istotę oraz znaczenie w życiu społeczno -gospodarczym kraju.

      Kolejnym konsultantem był p. Jan Wlazło​, który jest Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumentów​. Z jego wystąpienia mieliśmy okazję dowiedzieć się o prawach konsumentów, o tym jak składać reklamacje oraz jakie prawa przysługują nam w tej dziedzinie. Wiemy już jak dokonywać zakupów na odległość, na co zwracać uwagę także gdzie szukać informacji.

      Istotę ekonomii społecznej wyjaśnił nam p. Piotr Cepielik, przedstawiciel Agencji Dzieł Społecznych sp. z o.o. Kolbuszowa. Opowiedział on o specyfice  działalności, którą prowadzi, również uświadomił mam jak ważny jest realizowany poprzez taką działalność - cel społeczny. 

      Ostatni dzień owocował w  informacje dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, które przekazała nam panie Izabela Karkut i Marzeną Selwą  z Powiatowego  Urzędu Pracy. Dowiedzieliśmy się co należy zrobić, aby otworzyć swój biznes oraz jakie należy spełnić warunki, aby uzyskać dofinansowanie  z Unii Europejskiej.

      Jak widać tegoroczny Tydzień Przedsiębiorczości obfitował w znaczną ilość spotkań, a co za tym idzie, informacji przydatnych do wykorzystania w codziennym życiu. Uważamy, że takie przedsięwzięcia powinny być organizowane częściej w szkole, bo są to świetne lekcje poszerzające nasze  horyzonty i inspirujące  nas do pracy nad sobą.

      Dyrekcja wraz z organizatorami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości składają serdeczne podziękowania wszystkim zaproszonym Gościom za poświęcony czas oraz cenne sugestie i wskazówki.

       

    • Konkurs Czytelniczy
     • Konkurs Czytelniczy

     • Autor: B.Sobowska-Rekut


      Zapraszamy uczniów do udziału w Konkursie Czytelniczym. W tym roku wykazujemy się znajomością treści „Przedwiośnia” S. Żeromskiego fragment „Szklane domy” oraz „Zdążyć przed Panem Bogiem” H. Krall. Uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zgłaszanie się do p. K. Wachowskiej, A. Kiwak i B. Sobowskiej-Rekut do końca listopada 2018 r. Konkurs odbędzie się 12 grudnia 2018 r. Dla uczestników czekają nagrody. Regulamin_konkursu_czytelniczego_.pdf

    • Niepodległa Niepokorna
     • Niepodległa Niepokorna

     • Autorzy: B.Sobowska-Rekut, K.Wachowska


      W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To wielkie wydarzenie uczciliśmy podczas uroczystej dwudniowej akademii. W czwartek impreza rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego, po którym uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie p. wicedyrektor Witold Cesarz odczytał Apel Pamięci, z zaraz potem odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny. W piątek 9.11.2018 r. miała miejsce część artystyczna „Niepodległej” przygotowana przez młodzież klasy 3 tz pod kierunkiem p. Bernadety Olszówki, Katarzyny Wachowskiej i Bogusławy Sobowskiej-Rekut. Montaż słowno-muzyczny był cenną lekcją historii, a recytowane przez młodzież wiersze skłoniły wielu do refleksji. Co ciekawe w czasie akademii, każda z klas wykonała klasową piosenkę o Ojczyźnie. Śpiewając pieśni i piosenki patriotyczne oddaliśmy hołd wszystkim, dzięki którym jesteśmy Polakami, radujemy się wolnością i  mamy własne, suwerenne państwo. Poznając naszą historię, przekazujemy młodemu pokoleniu miłość do Ojczyzny, integrujemy szkolną społeczność. Śpiewaliśmy na chwałę Rzeczypospolitej! Szkoła włączyła się także w akcję zorganizowaną przez Minister Edukacji Narodowej pt. „Rekord dla Niepodległej” i o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali hymn państwowy.
      Na zakończenie ogłoszono wyniki konkursu pod tytułem „Dla Niepodległej”, zorganizowanego w czterech kategoriach: plastycznej, fotograficznej, literackiej i ortograficznej. Z tej okazji przygotowano wystawę prac uczniów oraz album pod nazwą  100 zdjęć na 100-lecie niepodległości.  Zdjęcia
      Zwycięzcami konkursu zostali:

      kategoria plastyczna
      1. Kamila Mazur
      2. Alicja Mokrzycka i Wiktoria Grądzka
      3. Martyna Piekarska

      kategoria fotograficzna
      1. Natalia Preneta
      2. Marcin Lewandowski
      3. Patrycja Tęcza

      kategoria literacka
      1. Ewelina Buczek
      2. Kinga Maciąg
      3. Kinga Płaza

      kategoria ortograficzna
      1. Konrad Świątek
      2. Kinga Maciąg
      3. Anna Pomykała

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
   • zswerynia@zswerynia.pl
   • boguslawa.sobowska-rekut@zswerynia.pl
   • 17 227 14 41 lub 17 227 13 32 numery wewnętrzne: 101 sekretariat 103 dyrektor 105 zastępca dyrektora 107 pokój nauczycielski
   • Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
   • 814-14-04-726
   • Zbigniew Bogacz zbigniew.bogacz@zswerynia.pl
   • Beata Bryk beata.bryk@zswerynia.pl
   • Elżbieta Rozmus-Maciąg elzbieta.rozmus@zswerynia.pl
   • Nabywca: Powiat Kolbuszowski ul. 11-go Listopada 10 36-100 Kolbuszowa NIP 814-15-73-682 Odbiorca: Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Werynia 501 36-100 Kolbuszowa
  • Logowanie